Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Gumiszoba

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69042Hozzászólás ---Qgli---
2023.02.05. 11:29

Nálam az ár emelése attól függött, hogy mennyi buli volt. Ha rengeteg buliba hívnak, akkor vagy azért hívnak, mert olcsó vagyok, vagy azért, mert szeretik amit csinálok. Mindkét esetben árat emelek!
Szerintem ezt nem lehet úgy csinálni, hogy "ha te emelsz, akkor én is emelek" mert nem vagyunk egyformák.

Ha úgy gondolod, hogy sok a buli, akkor emelsz az áron, de ha úgy gondolod, hogy neked annyiért is megéri zenélgetni, amennyiért eddig, akkor nem emelsz. Mindig azt nézd, hogy nekem mennyiért éri meg, mennyi a befektetésed, mennyi befektetett idő stb.

Attól is függ, hogy mennyi bulit szeretnél. Ha sokat szeretnél, akkor olcsón vállald a bulikat. Én például nem szeretnék sok bulit, hogyha havonta egy lagzi vagy bál van, az nekem bőven elég.

Másik: Ha hívnak buliba és bemondod az árat, akkor ott már a reakcióból érezhető, hogy sokallják az árat, vagy nem!



Avatar
Sambácsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 75
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2012.10.06. 19:03
Hangszer: Yamaha Tyros2,Yamaha F310-TBS, YRS 23.
Tartózkodási hely: Jász-Nagykun-Szolnok m.
Adott köszönetek: : 641 alkalommal
Kapott köszönetek: : 408 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69048Hozzászólás Sambácsi
2023.02.07. 17:21

Íme egy párhuzamos univerzum ...Nagykunság.
1.
7 évig hívtak, szenior egyesület, 35e Ft/ est, helyben, kb 3-4 est/év.
Ettől az évtől már nem, mert van 25e-ért olcsóbb zenész 30km-ről 25e-ért..
Se hűség, se barátság, se semmi.
2.
Szilveszter
50km-rel távolabb, másik megye, szálloda, 7 éve folyamatos, 100e./fő.

...Erre lehet gombot varrni, ugye?



Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 112
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69050Hozzászólás galambjozsef
2023.02.07. 22:26

... ez az ár nálunk évekkel ezelőtt volt, 2012 körül talán!


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69052Hozzászólás ---Qgli---
2023.02.08. 05:41

Vigyázz Józsi!
Attól függ, hogy kinek volt ez az ár évekkel ezelőtt.
Itt most is van olyan, aki 70-80-ért jár szilveszterkor, sőt még olcsóbb is van! Meg volt olyan is, hogy 2012-ben 450.000-et fizettek ki egy duónak, tehát elég nagy a szórás.

Nyugdíjas bulikban nálunk is van most, aki 30-40-ért jár.



Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 112
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69053Hozzászólás galambjozsef
2023.02.10. 11:53

Nekem annó azt mondta egy kolléga, hogy: Mindenki annyiért jár zenélni, amennyiért akar, tud, hívják, és amennyire értékeli azt amit csinál!
Én azt gondolom, semmi sem kötelező!
Ha valahol nem adják meg, amit kérek, akkor nem engem akartak oda hívni, így ennek tudatában nem is vállalom el!
Az, hogy más olcsóbbért, vagy drágábbért elvállalja, az már nem az én hatásköröm!
Így vigyáznom sem kell, ahogy azt írtad! :D

Ja, javításként, vagyis inkább infóként: Ez az ár nálunk... mondatra értendően, a mi formációnkra vonatkozóan írtam, hogy: nálunk!
jujj még valami:
Úgy emlékszem, nekem az utolsó nyugdíjaok által szervezett és finanszírozott szilveszteri rendezvényem, 2001-ben volt, jó, mellette szól egyedül zenéltem, szólóban, akkor voltam 110 ezerért!
Más rendezvényen is ennyit simán ajánlottak, de mivel már foglalózva volt, így nem hallgattam meg a lehetőségeket a továbbiakat érintőleg!
Sajnos azóta a világ sokatt változott, az árak ösze-vissza, sok kókler ócccó pézé elvállalja, tudatlanul, felkészületlenül, így néhány kollégának, aki valóban minőséget ad, annak ez a megélhetését veszélyezeti (vagy már épp veszélyeztette, mert azóta abba hagyta)

Még egy gondolat a fentikehez kapcsoltan, valamint ahhoz a kérdéshez, amiből ez kialakult (ki mennyiért jár ...) nem erre kellene építkezni, hanem arra, amivel ezt a hozzászólást indítottam!


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69077Hozzászólás ---Qgli---
2023.02.24. 06:25

Az ilyen gyöngyszemek miatt szeretem a Facebook-ot:
kép.png
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.



Avatar
zajcsinalo
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 79
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.01.06. 20:37
Hangszer: Yamaha Genos
Adott köszönetek: : 209 alkalommal
Kapott köszönetek: : 720 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69146Hozzászólás zajcsinalo
2023.03.27. 18:56



Allen & Heath Qu-16, DBX DriveRack PA2, KV2 Audio KX1.5, Trevis Audio TA12P

HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 296
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69147Hozzászólás HunHyper
2023.03.28. 05:22

Hallottam már róla, de a hangját csak videóról, van pár demo a Youtube-on.
Van egy másik, hasonló kütyü is, árban megegyeznek, hangban is kb. ugyanazt tudja...
Nekem nem igazán tetszik a demo-k alapján.
Ez hasonló, mint amit Tibi összepakolt a harmonikához.
Érdekes, hogy user video csak kevés van a youtube-on, egyáltalán nem elterjedt...


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 92
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 412 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69148Hozzászólás Mauglidyro
2023.03.29. 09:11

---Qgli--- írta:
2023.02.08. 05:41
Vigyázz Józsi!
Attól függ, hogy kinek volt ez az ár évekkel ezelőtt.
Itt most is van olyan, aki 70-80-ért jár szilveszterkor, sőt még olcsóbb is van! Meg volt olyan is, hogy 2012-ben 450.000-et fizettek ki egy duónak, tehát elég nagy a szórás.

Nyugdíjas bulikban nálunk is van most, aki 30-40-ért jár.
Én arról a részéről tudok nyilatkozni, hogy ezek a klubok sajnos szűkös anyagi kerettel rendelkeznek.

Nálunk a nótaklubnál (ahova szabadidőmből, és nagybátyám kisegítése miatt járok nótaműsorokat kísérgetni, nem vagyok tag)
a helyi művelődési háznak felemelték 30-35 eft/órára a terembérletet, és télen ott tartott a dolog, hogy fel kell függeszteni a foglalkozásokat is,
mert a spórolás miatt a művház még fűteni sem fűtött az épületben,
pedig felmarkolták az energetikai korszerűsítésre, és a komplett felújításra a pénzt annó vastagon az itteni vezetők a pályázat után.

Egyébként a legutóbbi bál ezért nem a művelődési házban volt ...
Ugyanakkor az következik ebből, hogy a mostani művház-vezetőség nagyon játszik arra, hogy kitúrja ezeket a klubokat a művházból.

És persze a tagok is felháborodtak, hogy 50ft-tal megemelték a tagsági díjat foglalkozásonként

Nálunk azért fixek ezek a klubos rendezvények, mert ha úgy döntünk, hogy árat emelünk, kénytelenek lesznek minket megfizetni,
mert ha más menne el oda, a kutya sem venne oda jegyet.
Maga az, hogy a klub foglalkozásain néha részt veszünk önszorgalomból, nekünk azért jó, mert szinten tudjuk tartani magunkat.
Ugyan már elmúlt az a világ, hogy egy magyar nótát el lehessen játszani egy lagziban, de ha esetleg kérnek, akkor ezáltal tudunk játszani,
sőőőőt, más nótákkal is találkozhat az ember a közismert kötelező darabokon kívül, és ez azért remek önképzési lehetőség, kár lenne kihagyni.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 69149Hozzászólás ---Qgli---
2023.03.29. 12:49

Nem nótaklubokról volt szó, hanem bálokról, lagzikról.



Új hozzászólás