Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Ketron szintisek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Avatar
viskib
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 42
Hozzászólások: 852
Csatlakozott: 2012.03.11. 11:57
Hangszer: YAMAHA
Adott köszönetek: : 855 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1298 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 68352Hozzászólás viskib
2022.07.04. 18:38

---Qgli--- írta:
2022.07.04. 15:26
viskib írta:
2022.07.01. 09:20
kiséret automatika mellet sem lehet 2 kezes harmóniákat s.t.b lefogni,
Ez nem így van, ugyanis a kíséretautomatikás hangszeren az akkordot csak arra az egy nyolcadnyi hangra kell megfogni, utána szabad a kezed a következő harmóniáig.
Ha egy ütemben két harmóniát fogsz meg, akkor csak az első nyolcadra és a harmadik ütés nyolcadjára foglalt a bal kezed, azon kívül szabad!
Igen de ugyan úgy zavar hogy valami mást is csinálsz a zongorázás mellet... kinek a pap... nekem túl monoton az automatika... nem elég kifejező... és 15 év alatt megszoktam..


Ricsike

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 122
Hozzászólások: 2909
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 68353Hozzászólás ---Qgli---
2022.07.05. 14:38

Mondjuk tényleg monoton, bár a kíséret akkor jó hogyha nem törtető és nem mindig a szóló irányába hajló.
És hogyha csak a dobgép megy, akkor az nem tűnik monotonnak, mert hiszen az is gép!



Avatar
viskib
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 42
Hozzászólások: 852
Csatlakozott: 2012.03.11. 11:57
Hangszer: YAMAHA
Adott köszönetek: : 855 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1298 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 68360Hozzászólás viskib
2022.07.07. 18:18

Mindegy hogy próbálod ezt körbeírni kedves Qgli a kiséret automatika full monoton, a dobgép jelenesetben audio loopok lennének, aki ismer amúgy is tudja hogy rühellem engem még nem valószínű hogy hallot bárki is használni ami a stíluskészítéseken kívül történik (üzlet), ez nem fényezés nem szeretem pont.
Nem a zene kielemzéséről próbáltam véleményt kérni, csupán rálátást kérni olyantól akinek volt már egyik másik vagy akár mindkettő, mivel ketronom még nem volt így nem tudhatom az összemidizésnél nem lesznek e gondok a nordal, úgyérzem eléggé kicsavartad ezt a témát más irányba amiben nem szeretnék partner lenni majd ha tanácsot kérek hogy hogyan játszunk kiséret automatikával szólok.
Addig is További szép napot!


https://youtu.be/dLwCNsk73dA
https://www.youtube.com/watch?v=9-Wtiij7isI


Ricsike

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 122
Hozzászólások: 2909
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 68361Hozzászólás ---Qgli---
2022.07.08. 14:37

Egy kicsit felkaptad a vizet, de hidd el semmi olyan szándékom nem volt, hogy kicsavarjam és elvigyem más irányba a témát!
Csak érdekelt, hogyan tudsz megoldani egy-két dolgot ( a két kezes megfogásokat és a 10-12 órás zenélést ).
Annak idején, amikor nem lehetett szerkeszteni a stíluskat ( nekem még Roland E-15, Yamaha Psr520, Korg i5S és iS35 volt ), akkoriban én is elég sokat játszottam ilyen formában basszuskísérettel és belenyugodtam, hogy nincs kétkezes akkordmegfogás, mert a bal kezemet állandóan leköti a basszus, de amikor lehetett már szerkeszteni a stílusokat a Pa80nál, akkor leálltam róla. Inkább legyen gépi basszus, de a kétkezes akkordokat sokkal jobban szeretem és előnyben részesítem, mint az élő basszust, arról nem beszélve, hogy a stílusba olyan basszust játszok fel, amilyet akarok, tehát valójában azt is én játszom. A mostani Pa3X-es lehetőségeket, meg nem is lehet eljátszani élőben, mert azokat húzásokat meg zörejhangokat, amiket beleszerkesztek egy midibe, azokat egy kézzel nem lehet megcsinálni még akkor sem, ha - mint esetedben is - egy kegyetlen jó basszusjátékosról van szó.

Mindegy! Visszatérve az általad elindított témára: Ez a ketron Lounge és Nord párosítás biztos, hogy jó, bár én a helyedben akkor már inkább egy élő dobosban gondolkodnék, mert lehet bármilyen jó a Lounge egy jó dobost soha nem fogja überelni.



Avatar
viskib
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 42
Hozzászólások: 852
Csatlakozott: 2012.03.11. 11:57
Hangszer: YAMAHA
Adott köszönetek: : 855 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1298 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 68362Hozzászólás viskib
2022.07.08. 16:43

A videot azért linkeltem hogy rálátsaid legyenek az elképzeléseimre, mivel én ennyit használok...
Viszont én nem járok muzsikálni! lehet hogy ez kimaradt és félrevezethető volt...
Csak saját szórakoztatásomra veszem, már ausztriában élek egy ideje nem haknizásra venném.
Kimaradni és gyakorolni szeretném meg venni őket, és hogy amit játszok az valósághű legyen, zongora dob bass


Ricsike

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 122
Hozzászólások: 2909
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 68364Hozzászólás ---Qgli---
2022.07.09. 04:58

Eddig is volt rálátásom, tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy neked olyan bal kezed van, amilyen itt senkinek, azt viszont nem tudtam, hogy nem jársz már haknizni! Így teljesen más a dolog, mert így természetesen csak azt játszod, amit így jól meg lehet oldani. Az általad belinkelt stílushoz nincs is szükség a két kezes akkordmegfogásokra, mert ez így tökéletes, ahogy játszod! Ha nem vendéglátózol, akkor a 10-12 órás zenélés kérdése sem aktuális.

Egyébként az jutott eszembe, hogy a Lounge mellé minek akarsz még egy Nordot? Miért nem csak egy jó master keyboardot? A Lounge-ban is olyan hangszínek vannak, amik nagyon jók ( már az sd40-ben is nagyon jók vannak ).

Azt írtad még, hogy a stílusszerkesztés neked csak üzlet volt.
Hát...ez sem egy jó üzlet! Kínlódsz a stílussal más meg lemásolja és nem látsz belőle egy fillért sem. Én is csináltam jópár stílust, de én ezeket soha nem adom el. Amikor a hangszereimet eladom, akkor is egy teljesen alapra visszaállított gépet adok el, mert amit egyszer eladsz, azt már másolják. Ahogy Tomi csinálja a pendrive-ot a Ketron céggel együtt, na az nagy üzlet!



Avatar
viskib
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 42
Hozzászólások: 852
Csatlakozott: 2012.03.11. 11:57
Hangszer: YAMAHA
Adott köszönetek: : 855 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1298 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 68371Hozzászólás viskib
2022.07.10. 12:39

Igazából, szerettem stílusokat készíteni, meg vettem belőle pár tyrost, márészt eléggé sokan megismertek az országban és kedvelnek is mivel segítőkész voltam mindig így nem bántam meg de már nem igazán érdekel.

A nord stage 3-ban a legyjobbak a zongorák rhodesok, volt 2 ex nekem viszont abban 1 reverb volt csak és ha a split bass használtam azon is rajta volt a stage 3 ban már nem így van, a stage3 soha nem szeretném lecserélni nekem az a best, sok jó hangszer van aminek mások az erősségei de nekem ezek a fontosak, samplingelni is lehet szóval bármit bele tudok abba is tenni.

Színpadon nagyon kényelmes a Nord miden kéznél van minden hangszin amire szükségem van 90%-ban benne van így max 1 2 román hangszint kell bevinnem és kész, más hangszereknél ez nem így lenne. Ketron is jó viszont nem a nordhoz képest, így ez a párosítás sztm nehezen lehetne űberelni... így találtam ki. :)
Mert hogy dobokban nincs párja a ketronnak az fix.


Ricsike

Avatar
lukylac
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2022.10.01. 11:47
Hangszer: Tyros 2 / Motif XS6 / Ketron SD40 / SD1
Tartózkodási hely: Pest megye
Adott köszönetek: : 15 alkalommal
Kapott köszönetek: : 51 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 68787Hozzászólás lukylac
2022.11.27. 12:09

Sziasztok,

Egy kis segítséget / kérést szeretnék SD40 tulajoktól. Légyszi nézzétek már meg a gyári Wurli EPiano hangszínt, hogy nektek is van-e rajta egy érdekes, magasabb frekvenciás torzítás, recsegés. Nem minden hangtartományban hallható, de egyértelműen C2 környékén erőteljesebb nálam. Kisebb velocity értéken is rajta van, nem kell hozzá "püfölni". Ha teszek rá egy tremolo-t még durvábban előjön és nincs feltolva a hangszín hangereje, a gyári 85 hangerőn is jelentkezik. Nem tudom, hogy egyedi probléma-e, de érdekes módon az E.Piano-k közül csak a Wurli csinálja.

https://www.4shared.com/s/fDZZmoBrYjq



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 122
Hozzászólások: 2909
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 69470Hozzászólás ---Qgli---
2023.10.03. 14:26

Ketron SD40-en, hogy lehet megoldani, hogyha nem akarom a kísérőautomatát használni, akkor teljes klaviatúrán ugyanaz a hangszín legyen, vagy kettéosztva két különbözóő hnagszín?



Avatar
vigo01
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 69
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2012.10.29. 15:18
Hangszer: Ketron Audya 5 - Korg Pa1000
Adott köszönetek: : 233 alkalommal
Kapott köszönetek: : 395 alkalommal

Re: Ketron - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 69477Hozzászólás vigo01
2023.10.15. 13:28

Hol lesz még Event bemutató? Sajna én külföldön vagyok és lemaradtam.


Ketron Audya 5 - KORG Pa1X - Hill-Audio Andante 1520 - Allen & Heath Zed-10 - Beta 58A

Új hozzászólás