Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Gumiszoba

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2910
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67842Hozzászólás ---Qgli---
2021.10.11. 05:30

Nem politizáltok?
Akkor tökéletesen működik a terv:

"Hogy kézben tartsuk a közvéleményt, azt össze kell zavarnunk oly módon,
hogy addig és annyi egymásnak ellentmondó nézetnek adjunk hangot a
legkülönbözõbb oldalakról, amíg a gójok el nem veszítik fejüket ebben a
labirintusban és arra a meggyõzõdésre nem jutnak, hogy legjobb, ha az
embernek egyáltalában nincs nézete politikai ügyekben, melyeket a
közvélemény amúgy sem érthet meg, mert
csak azok értik meg, akik irányítják
a közvéleményt. Ez az elsõ titok."

Remélem nem kell mondani, hogy honnan idéztem...



Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 216
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67843Hozzászólás forissandor
2021.10.11. 14:26

Gabi, nekem az a problémám elsősorban ami neked is. Az emberek többsége nem látja át azt a helyzetet, ahová sodródik a társadalom. Mindenki azt gondolja, ha neki megvan a "mindennapi kenyere", akkor meg van bocsátva minden vétke..... lehet, kicsit homályosnak tűnök, de a legtöbb ember úgy gondolja, az anyagi biztonságánál nincs fontosabb és ha rendelkezik a stabil anyagi háttérrel, akkor érinthetetlen és neki mindent szabad. Aki meg nem tudja biztosítani magának a "boldogságot", az meg tőle alábbvaló. A pedagógus, a rendőr, a vasutas, az eü dolgozó stb a nép ellensége lett, mert az állam "szolgája", az államtól kapja a fizetését és "termelő" munkát nem végez. Bezzeg aki a "frontvonalban van, a szalag mellett, meg a kerskedelembe', meg az építőiparba, az a valami.

Karosszériás ismerősöm mondta pár éve, hogy már csak olyan munkákat vállal, ami nem lényeges, de baromira látványos. Az alvázat húzópadon cibálni napokig nem lényeges, mert nem látszik. A törött lökhárítót javítani és lefújni az a valami, sok pénzért. Valahogy így működik a rendszer is. Házat építeni látványos, meg kenyeret sütni is. Gyereket nevelni nem, sőt rákot gyógyítani sem, sőt a mérnök is hülye aki a házat tervezi, mert Jóska ezt csinálja 30 éve és sokkal jobban tudja, mint a mérnök.
Az emberek többsége nem tudja, hogyan és mitől működik a társadalom.
De oda haladunk, hogy már ez nem is fontos.



HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 296
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67844Hozzászólás HunHyper
2021.10.11. 18:28

Sanyi,

nem vagy homályos! Én teljesen értem, hogy mire gondolsz.
A társadalom nagy része olyan sötétségbe süllyedt, hogy onnan már nincs, vagy csak nagyon nehezen van visszaút.

Einstein mondta: "Amikor a technológia fontosabb lesz az emberi kapcsolatoknál, a társadalom megérett a bukásra..."

Elnézést, ha nem pontosan idéztem! De a lényeg, itt tartunk... sajnos!!!!
A kütyük sokkal fontosabbak az embereknek, mint a másik emberrel beszélgetni,
ráadásul mindenki minden témában mindenkinél mindent IS jobban tud...
Hányni tudnék, amikor látom, hogy gyerekek, felnöttek, mindenféle korosztály elmegy valahová szórakozni
és mint a zombik, ülnek egymással szemben és nyomkodják a mobiljukat.
Én próbálom a fiaimnak keményen korlátozni a mobilhasználatot, de mindig azzal jönnek, hogy milyen ciki,
hogy a többiek egész nap telefont nyomkodnak, ök meg egész nap 1,5 órát nyomkodhatnak... Ott tartottunk már,
hogy a többiek hatására, a gyerekeim nem akartak/akarnak szóbaállni velem, mert én korlátozom a jogaikat!!!!! :cry2: :cry2: :cry2:

Másik példa az emberekre...
Egy bejegyzésben valaki segítséget kért, hogy valaki tudja-e hogyan lehet egy panel lakásban kivenni falakat...
Gondoltam, segítek, hiszen ezt tudom pontosan hogyn müködik. Leírtam, hogy hogyan kell eljárni... Aztán egyböl nekemesett
vagy húsz önjelölt "mérnök és statikus", hogy én mit pofázok hülyeségeket...
Gondoljátok, hogy 20 év gyakorlattal a hátam mögött és a következö épületekkel a hátam mögött hülyeséget írtam???
Ezen épületek tervezésében rész vettem, ez a munkásságom töredéke...

https://de.wikipedia.org/wiki/PNB_118
https://www.malaymail.com/news/malaysia ... -i/1537471
http://www.molcampus.hu/

Na és ezek után azt mondják nekem pékek, autószerelök, bolti eladók, hogy egy f@sz vagyok, mert én nem jól tudom....
Manapság a facebookon, meg az instán mindenki szakember olyan dolgokban, amit életében nem próbált....
Könyörgöm!!!! Tényleg megérett a társadalmunk a bukásra?????

Üdv: Roland

Uí: Nem felvágni, vagy nagyképüsködni szerettem volna, csak kontrasztot állítani, hogy milyen is a mai világ...
Bocsánat az ékezetekért, német billentyüröl írok...


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Avatar
SzJosef
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2019.01.21. 15:43
Hangszer: Korg Pa600
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 33 alkalommal
Kapott köszönetek: : 18 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67847Hozzászólás SzJosef
2021.10.11. 20:43

Gábor,

Teljes mértékben egyetértek a világot irányító elittel szembeni ellenszenveddel, de engedd meg, hogy megvédjem az itt a fórumon levő nem politizálókat! A "nem politizálás" nem azt jelenti, hogy az illetőnek nincs határozott véleménye a politikai élet szereplőiről, és a politikai csoportok céljairól, hanem a legtöbb esetben azt (az én esetemben biztosan), hogy a résztvevőkben nem tud megbízni, illetve nem talált olyan csoportosulást amelynek céljaival mindenben egyet tudna érteni.
Vagyis a részvétele csak megalkuvás lenne, kompromisszumok sorozata, hogy a saját céljait azon belül többé-kevésbé elérje. Tehát nem csinálna mást, mint a mindannyiunk által "nagyrabecsült" többi politikus.

Azt írod: "Nem politizáltok? Akkor tökéletesen működik a terv:" Az a határozott meggyőződésem, hogy a tervet éppen a politikailag, vallások, ideológiai irányzatok, tech. és divat őrületek által minél inkább megosztott, így könnyen irányítható "politizáló" társadalom által tudja végrehajtani az a bizonyos hatalom ami a világ legnagyobb országaiban is a neki megfelelőeket helyezi a látható hatalmi pozíciókba. Aki azt hiszi, hogy vannak országok, vagy népek akik kivételek az valószínűleg téved. (Még "azok" sem!)
Ne gondolja senki, hogy azok akik az úgynevezett összeesküvés elméleteket a "tömegek felébresztése" érdekében közreadják, "jó emberek"!

Meggyőződésem, hogy az, aki a tényleges hatalom szándékával ellentétben hozott ilyen dokumentumokat nyilvánosságra, vagy akiről tudták, hogy készül ezt tenni, vagy komolyabb befolyással bírna a társadalom befolyásolására az éppen aktuális célok ellenében, az nem élte túl.

Ezekben az információkban nagyon sok igazság van, sok esetben teljesen valósak, de ugyanaz a hatalmi centrum "szivárogtatja" ki ezeket amely az adott, leírt, eseményben résztevő elkövetőket mozgatja. Legtöbb esetben eleve kétségessé téve a hír hitelességét azzal, hogy több szálon, különféleképpen lejáratható személyek szájába adja az egyébként igaz kijelentéseket, és a részben egyező, részben egymásnak ellentmondó állítások közé sokszor (valószínűleg) hülyeségekkel keverve kap "ébresztést" a nép, miközben a lényeg nagy valószínűséggel igaz.

Bár nagyon sokan gondolják, hogy elmebetegek, de a hatalom nem hülye. Sajnos. Akkor könnyű lenne legyőzni.



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 270
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1828 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67850Hozzászólás Asterix
2021.10.12. 19:14

Csak egy mondat: A FACEBOOK a legjobb találmány a világon!

Egy csomó dühöt, csalódottságot, "majd én megmondom a tutit" ott vezetnek le az emberek. Nincsenek nagy utcai tüntetések, stb. Jól megmondjuk a facen és kész... :dash2: :dash2:



Avatar
SzJosef
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2019.01.21. 15:43
Hangszer: Korg Pa600
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 33 alkalommal
Kapott köszönetek: : 18 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67852Hozzászólás SzJosef
2021.10.12. 22:55

Asterix,

Abban teljes mértékben igazad van, hogy a facen (kisbetűvel) kommentelők ott vezetik le a feszültségeiket, vagy ott élik ki szereplési vágyukat. De hogy emiatt nem mennek az utcára, az nem fedi a valóságot, mert ez két különböző dolog. Egyrészt azok akik fotelből okoskodnak, vagy köpködnek...azok sosem mennének ki az utcára harcolni önszántukból, vagy valamilyen "okos" szakmai beszólogatásuk után nem állnának oda nyilvánosan bebizonyítani az igazukat.
Másrészt amióta ez az internetes csoportos üzengetős dolog létezik, ezen (a Facebook-on és hasonló üzengetős appokon), szervezték, és szervezik most is a világ összes hibrid, vagy proxy háborúját, a különféle színes forradalmakat. De nem a szájhősök mennek az utcára, ők akkor sem mennének (és régen se mentek), ha nem volna lehetőségük fotelból harcolni. Ha az írásod az én korábbi bejegyzésemre reagált volna, akkor el kell mondjam, hogy bár már nyugdíjas vagyok, ha értelmét látnám, kimennék az utcára. 16 évesen már egyedül repültem, küzdősportokat űztem, ejtőernyőztem, voltam ejtőernyős katona, tudok fegyvereket használni (csak nem szeretek). Megboldogult Furkó Kálmán (akkor még százados), volt az edzőnk, azután hajós lettem és Amsterdam jobbhírű utcáin se féltem éjjel egyedül sétálni. Ki merek menni...csak nem akarok, ha látnék megoldást megmondanám, és ki is állnék érte. A puszta hőzöngés azt hiszem nem segít.

Távol áll tőlem, hogy vitatkozni akarjak veled, vagy bárkivel a csoportból! Olvasom a hozzászólásaitokat, látom a mások iránti segítő szándékot, és tisztelem a szakmai tudásotokat...ééés még nagyon sokat szeretnék tanulni tőletek.

Csupáncsak azért írok, mert a mostani, nem kicsit bonyolult helyzetben sokan írják meg a véleményüket a járványról, és az azzal kapcsolatos intézkedésekről. Csak szerettem volna kiállni a nem politizálók mellett, mert véleményem szerint ezt nem egy "véletlen esemény" okozta, hanem ez egy évezredek óta tartó jól irányított folyamatnak a napjainkra eső fontos része, amit legalább 2012, vagy 2014-óta készítettek elő, és amivel kapcsolatban az egyes országok vezetői csak "kispályások".
Aki visszaemlékszik rá, amikor a világ számos országába, nyugateurópába, Kínába, de hazánkba is széjjelszállították a vírusmintákat kutatási célokra, hogy a jövő lehetséges pandémiás kihívásait széleskörűen kutathassák ... (bemondták a híradóban,a pontos dátumra nem emlékszem, de biztosan visszakereshető)... na akkor mondtam az asszonynak: most már csak idő kérdése, hogy mikor kezdődik valami disznóság. (Persze, hogy mi és mikor, azt ki tudta?)

Visszatérve a fotelforradalmárokra és nettudósokra, ha a hozzászólásodat esetleg azért írtad, hogy finoman, "csak egy mondat"-tal helyrerakd az újoncot aki beleszólt a nagyok beszélgetésébe (remélem nem így van), elmondanám hogy nem vagyok egy kommentelő típus. 2013-óta vagyok a face-n, de nyilvánosan még soha egyetlen esetben sem szóltam hozzá semmilyen témához. Kizárólag szakmai (hajós, repülős, autós és családi) csoportokban kollégákkal, családtagokkal váltok üzenetet. Itt a fórumon nagyon szeretem olvasni az üzenetváltásaitokat és abból tanulni. Kérdezni nem akarok sokat mert abból csak az jön le, hogy szintikezelésből komolyabban még szinte semmit sem tudok.

Azért írtam ilyen hosszan, mert ahogy röviden próbáltam megfogalmazni, mindenképpen vitatkozásnak hatott. Remélem ez így nem! (Max unalmas)



Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 204
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1579 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67853Hozzászólás almatom
2021.10.12. 22:59

HunHyper írta:
2021.10.11. 18:28
Gondoljátok, hogy 20 év gyakorlattal a hátam mögött és a következö épületekkel a hátam mögött hülyeséget írtam???
Roli, én ugyanúgy megkaptam már a facebook-on azt, hogy nem értek a zenéhez és minden mondatommal saját magamat égetem le....
Talán szerencsés alkat vagyok, mert engem az ilyen inkább megmosolyogtat, mintsem, hogy bármilyen szinten is zavarjon.



HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 296
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67855Hozzászólás HunHyper
2021.10.13. 09:54

Tomi, ne értsd félre, nem zavar engem sem... Csak az háborít fel, amikor esetleg emberi életeket is veszélybe sodor a butaságával...
Itt látszik, hogy a mai társadalomban csak az számít, hogy mit mutatunk kifelé... Sokszor nincs a háttérben sem tudás, sem józan gondolkodás...
A tömeg meg legtöbb esetben ezeket követi, mint a ... na hagyjuk... :D


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2910
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67859Hozzászólás ---Qgli---
2021.10.14. 07:43

forissandor írta:
2021.10.11. 14:26
kicsit homályosnak tűnök, de a legtöbb ember úgy gondolja, az anyagi biztonságánál nincs fontosabb és ha rendelkezik a stabil anyagi háttérrel, akkor érinthetetlen és neki mindent szabad.
A cél elérve:

"Azzal, hogy
mindenkibe beleoltjuk saját fontosságának tudatát, meg fogjuk semmisíteni a
gójok között a család fontosságát és nevelési értékét, és meg fogjuk
akadályozni, hogy önálló gondolkozású egyének szóhoz jussanak, az általunk
vezetett tömeg ugyanis nem fogja megengedni, hogy érvényesüljenek, sõt,
még csak meg sem fogja õket hallgatni, hiszen hozzászokott ahhoz, hogy csak
ránk hallgasson, akik megfizetjük engedelmességét és figyelmét."

Természetesen ugyanabból a könyvből idézve.



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2910
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67860Hozzászólás ---Qgli---
2021.10.14. 07:56

SzJosef írta:
2021.10.11. 20:43
a legtöbb esetben azt (az én esetemben biztosan), hogy a résztvevőkben nem tud megbízni, illetve nem talált olyan csoportosulást amelynek céljaival mindenben egyet tudna érteni.
Erre is azt tudom mondani, hogy működik a terv:

"Kényurunk elismerésére sor kerülhet már az alkotmány lerombolása elõtt is; ez
akkor fog bekövetkezni, amikor a nép, miután a végsõkig kifárasztotta
uralkodóinak - általunk elõidézett - szabálytalankodása és tehetetlensége, így
fog felkiáltani: “Távolítsátok el õket és adjatok nekünk egyetlen világuralkodót,
aki egyesít minket és megszünteti a viszályok okait - a határokat, a népi
hovatartozást, a vallásokat, az államadósságokat -, ki békét és nyugalmat ad
nekünk, melyet nem találhatunk meg mostani uralkodóink és képviselõink
alatt: Mint önök azonban nagyon jól tudják azt, hogy az összes nemzet
kifejezést adjon ilyen kívánságoknak, csak úgy érhetjük el, ha minden
országban megzavarjuk a nép és kormány közti viszonyt, annyira összetörve az
emberiséget egyenetlenséggel, gyûlölettel, veszekedéssel, irigységgel, sõt még
sanyargatások alkalmazásával, éhínséggel, BETEGSÉGEK BEOLTÁSÁVAL,
nyomorral is, hogy a gójok ne lássanak más kivezetõ utat, mint azt, hogy
menedéket keresnek a mi teljes pénzbeli és minden egyéb vonatkozású
fõhatalmunknál."

Sajnos ti lesztek azok, akik választani sőt, kérni fogjátok, hogy az Új Világrend bevezetésre kerüljön, de ha megszavaztátok, onnantól kezdve nem lesz visszaút! Egy olyat fogtok megszavazni, amiről fogalmatok sincs, hogy milyen diktatórikus önkényuralmi rendszer!

"Államcsínyünk befejezése után a következõket fogjuk mondani a különbözõ
népeknek: “Eddig minden szörnyen rosszul ment, mindenkit kimerítettek a
szenvedések. Mi kiküszöböljük a szenvedésetek okait - a népi hovatartozást, a
határokat, a pénznemek különféleségét. Természetesen ítélkezhettek fölöttünk,
de hozhattok-e igazságos ítéletet, ha kimondjátok, mielõtt még próbára
tettétek, amit ajánlunk nektek... “ Erre a tömeg ujjongva a tenyerén fog
hordani a reménykedés és várakozás egyhangú diadalában. Akkor aztán
betöltötték rendeltetésüket a választások - melyeket eszközül használtunk fel a
világ trónjának elfoglalására, arra tanítva meg az emberek legkisebb
közösségeit is, hogy gyûléseken szavazzanak csoportos megegyezés alapján -
és utoljára fognak szerepet játszani, amikor is az emberek egyhangúan
kifejezik majd azt a kívánságukat, hogy közelrõl ismerkedjenek meg velünk,
mielõtt elítélnének. Ennek biztosítására osztályokra és képzettségre való
tekintet nélkül mindenkinek szavaznia kell, hogy abszolút többséget érjünk el,
melyet a mûvelt, vagyonos osztályok részérõl nem kaphatunk meg."



Új hozzászólás