Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

MIDI - Technikai kérdés/válaszok

MIDI-vel kapcsolatos eszmecsere. MIDI fájlok feltöltése és kérése SZIGORÚAN TILOS!

Moderátor: Moderátorok

Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 66
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1042 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1461 alkalommal

MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 3832Hozzászólás B.Bazsi
2012.03.22. 13:39

MIDIFILE témában melyik topcba lehet írni? Nem kérni akarok, hanem kérdezni technikai jellegű dolgot.

Kérésed parancs, egy egész fórumot kaptál a témának :lol:

MIDI fájlok kérése ill. feltöltése a fórumszabályzatunk szerint SZIGORÚAN TILOS!!!

Üdv,
Admin


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 66
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1042 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1461 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 3837Hozzászólás B.Bazsi
2012.03.22. 14:30

Örök hálám kedves Admin!!! ;)

Van több midifile-om is amelyeknek a dobsávja két dobkészlet hangjaiból tevődik össze, pl a lábdobok, kísérő cinek, tamok "X" dobkészletből szólnak, a pergő meg a lábcin"Y" dobkészlet hangjait használja. Meg lehet-e ezt hangszeresen csinálni a hangszer (G70)szekvenszerében ha 0-ról akarok kezdeni egy MIDIFILE megírását, meg lehet-e csinálni más hangszerek szekvenszerében vagy nem, szoftveresen hogy lehet megcsinálni ha így lehet megcsinálni? Valahogy csak meglehet szerkeszteni így, ha megvan csinálva... A gépkönyvet már átolvastam de semmi erre utaló dolgot nem találtam benne. Illetve annyit hogy ugye a 10-es sáv van a dobnak fönntartva, de más sávokra is lehet dobot felvenni. Ezek viszont egy sávon szólnak, a 10-esen, és két különböző dobkészlet hangjaiból "épül" fel a dobsáv. Tud valaki valami okosságot mondani erről?


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Avatar
xander
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2012.03.12. 14:41
Hangszer: korg pa2x pro
Tartózkodási hely: Maros
Adott köszönetek: : 107 alkalommal
Kapott köszönetek: : 94 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 3845Hozzászólás xander
2012.03.22. 15:43

ha külön felütögeted nem megy??
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára xander 2012.03.22. 17:51-kor.



Avatar
viskib
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 852
Csatlakozott: 2012.03.11. 11:57
Hangszer: YAMAHA
Adott köszönetek: : 855 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1298 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 3847Hozzászólás viskib
2012.03.22. 17:32

B.Bazsi írta:Örök hálám kedves Admin!!! ;)

Van több midifile-om is amelyeknek a dobsávja két dobkészlet hangjaiból tevődik össze, pl a lábdobok, kísérő cinek, tamok "X" dobkészletből szólnak, a pergő meg a lábcin"Y" dobkészlet hangjait használja. Meg lehet-e ezt hangszeresen csinálni a hangszer (G70)szekvenszerében ha 0-ról akarok kezdeni egy MIDIFILE megírását, meg lehet-e csinálni más hangszerek szekvenszerében vagy nem, szoftveresen hogy lehet megcsinálni ha így lehet megcsinálni? Valahogy csak meglehet szerkeszteni így, ha megvan csinálva... A gépkönyvet már átolvastam de semmi erre utaló dolgot nem találtam benne. Illetve annyit hogy ugye a 10-es sáv van a dobnak fönntartva, de más sávokra is lehet dobot felvenni. Ezek viszont egy sávon szólnak, a 10-esen, és két különböző dobkészlet hangjaiból "épül" fel a dobsáv. Tud valaki valami okosságot mondani erről?
Üdv. ha jól értettem kérdésed.Igen, más hangszerek szekvrendszerében is meg lehet oldani pl. yamahánál te adod meg a dobnak két sávját hogy hova akarod fel venni még pedig úgy hogy ha új midit irsz a REC gombon rajta tartod az ujjad bejön egy kis menü bal oldalt ott kiválaszthatod mit akarsz felvenni meg nyomod pl 9-track és (rithms1) 10-track (rithms2) és már is 2 sávra is osztottad a dobkészletet a midid-ben a bassus és a további hangszereket is ugyan ezzel a módszerrel kell sávra hozni üdv. bálint ;)


Ricsike

Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 66
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1042 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1461 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 3848Hozzászólás B.Bazsi
2012.03.22. 17:41

Szia Bálint, köszi a reagálásod, ezt tudom, nekem viszont a 10-es sávon a dob kettő dobkészlet hangjaiból szólal meg, mondjuk a TR-909 es készlet lábdobja és kísérőcine szól, plussz a Standard 1 lábcine és pergője. Ez mindkettő a 10-es sávon. Kettő dobkészlet hangjaiból van összerakva egy, erre lennék kíváncsi hogy ezt hogy lehet megcsinálni.


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Avatar
Zeneboy
Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 790
Csatlakozott: 2011.11.22. 23:09
Hangszer: Korg Pa3 x
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye , Kazincbarcika
Adott köszönetek: : 1067 alkalommal
Kapott köszönetek: : 882 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 3851Hozzászólás Zeneboy
2012.03.22. 18:09

SZia Balázs!

Korgban ez úgy működik, hogy USER dob kitet csinálok, és összeválogatom /SOund szerkesztésben/ a különböző drum kitekből a cineket, perka, lábdob stb. ! És ezt húzom be 10 sávra...

De alapból nem lehet kombinálni itt sem! -sajnos! Dobsávot persze lehet itt is többet...

Üdv: Zeneboy


Korg Pa3 X -76, Trevis ta08 aktív top,Trevis Event ta18 sub Eurolite QDF BAR Fényszett, Neumann KMS 105 és Shure beta58 mikrofon,

Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 35
Hozzászólások: 2419
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4560 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2488 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 3871Hozzászólás Apelláta
2012.03.23. 00:31

Szia B.Bazsi!

Nekem még a hangmesterről rémlik, hagy már egyszer (elég régen) téma volt valamelyik Roland szintivel kapcsolatban, hogy az tudta ugyan azt, amit Zeneboy írt most, vagyis User Kit-et csinálni több Factory Kit-ből. Akkor még irigykedtem is, mert a Pa80-am ezt nem tudta. Na már most, ha nem is emlékszem melyik hangszerről volt szó, de akkor feltételezhető, hogy a két zászlóshajónak, a G70-nek és az E80-nak tudnia kell.


Üdv.: Apelláta

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 149
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 3876Hozzászólás ---Qgli---
2012.03.23. 05:14

Apelláta írta: Akkor még irigykedtem is, mert a Pa80-am ezt nem tudta.
Song módban a pa 80-on is meg lehetett csinálni.



Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 35
Hozzászólások: 2419
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4560 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2488 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 3877Hozzászólás Apelláta
2012.03.23. 07:08

Szia Qgli!

Bár már nem nagyon aktuális, de azért lehet, hogy megnézem amit írtál.
Én abban az időben úgy tudtam, hogy nem lehet (vagy nem jöttem rá, vagy az akkori OS még nem tudta, már nem emlékszem). Aztán azóta nem is foglalkoztatott a téma, beletörődtem.
De köszi az infót.


Üdv.: Apelláta

Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 66
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1042 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1461 alkalommal

Re: MIDI - Technikai kérdés/válaszok

Hozzászólás: # 3982Hozzászólás B.Bazsi
2012.03.24. 13:55

Van-e valami módszer, program, szoftver, valami, amivel hibás midifile-okat rendbe lehet rakni? Hibás alatt értem: végig megy a midi de a file vége után "megy tovább", mintha tartana tovább de nem szól semmi, és a "végtelenségig" elmegy így. Vagy: szól rendesen a midi ahogy köll, majd egyik ütemről a másikra a file-nak "chorus" vagy "flanger" hanghatása lesz, lemegy a file és megismétlődik az előző dolog, megy tovább a midi de nem szól semmi. Vagy: szól a file és egyik ütemről a másikra lefagy, az éppen akkor szóló hangok szólnak tovább folyamatosan amíg a hangszert ki nem kapcsolom. Van pár floppym és némelyik file ezeket a jelenségeket produkálja. Nem ezeket használom mert kártyán vannak a dolgaim, megtaláltam a múltkor pár lemezt és beraktam meghallgatni hogy mik vannak rajtuk.


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Új hozzászólás