Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Ellentétes vélemények...

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 19868Hozzászólás Asterix
2013.12.22. 10:48

---Qgli--- írta:Szerintem meg akkor vegyen valaki csúcskategóriás hangszert, ha úgy bánik vele, mint Viskib....ő már megérdemli

( Ezért nincs nekem csúcskategóriás hangszerem )
Semmi köze nincs a csúcskategóriának a hangszeres tudáshoz. Szerinted 100 emberből hány értékeli a művészien kidolgozott impróidat?
Szedj szét egyszer egy PA1xpro-t, vagy egy 2x-et és meg fogsz lepődni a minőségbeli különbségen.
A Pa2x vs PA800 igen ott van a 8 slider, ami rengeteget tud segíteni, plusz ránézésre a Pa800 ugyanolyan gagyi, mint a többi hasonló kategóriás gép, hiába szól jól, de már a megjelenése, a billentése, maga a fém hangszer fogása teljesen más érzetet kelt a felhasználójában és abban is, aki látja a hangszert.
A telefonoknál is egy jól összerakott fémházas jóval drágább, mint a sima műanyag tömeg "barátai" pedig azzal is csak oda tudsz telefonálni ahova a másikkal...

Egyébként azt mondod, hogy nálad 1 év alatt behozná a hangszer az árát? Egy hangszer sosem hozza be az árát, legalábbis soha nem tudhatod, hogy mi az a buli ami pusztán azért vn, mert jobb cuccod van, jobban megszólalsz, mint a régivel. Egyéb eseteket nem számolhatunk az ár behozásának.

A másik dolog: folyamatosan a hangszeres tudást szajkózod. Teljesen feleslegesen. Hasonlítsd össze B Zs-t és magadat. Ég és föld a tudásbeli különbség köztetek, és mégis B Zs pár hónap alatt prezentálja az egész éves fizetésedet. Helyette játszottam most egy bulit, mert ő lakodalomban van pénteken és szombaton is decemberben!!!! Akkor miről beszélünk??? Ez a hangszeres tudás csak neked fontos. A közönség sz---k rá, hogy te mit csinálsz a hangszereden. Egyet díjaz, nagy legyen a buli, szétverjék az emberek a termet és kész. Hogy te ezt hogy éred el, az a te dolgod...

Egyébként én sosem mertem még egy hangszeremmel sem elmenni úgy zenélni, hogy ne legyen nálam valami, amivel a bulit ki tudom a végéig húzni, ha baj van. Hála Istennek, még sosem volt ilyen gondom, de én 2-ben jobban bízom, mint egyben...



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 21
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Ellentétes vélemények...

Hozzászólás: # 19879Hozzászólás ---Qgli---
2013.12.22. 13:47

Asterix írta:A telefonoknál is egy jól összerakott fémházas jóval drágább, mint a sima műanyag tömeg "barátai" pedig azzal is csak oda tudsz telefonálni ahova a másikkal...
Erről van szó!
Asterix írta:Egyébként azt mondod, hogy nálad 1 év alatt behozná a hangszer az árát? Egy hangszer sosem hozza be az árát, legalábbis soha nem tudhatod, hogy mi az a buli ami pusztán azért vn, mert jobb cuccod van, jobban megszólalsz, mint a régivel
Én ilyet nem mondtam!
Én azt mondtam, hogy egy év alatt bőven keresek annyit hogy pa3-at vegyek, de mégsem veszek.
Asterix írta:A másik dolog: folyamatosan a hangszeres tudást szajkózod. Teljesen feleslegesen.
Én soha nem szajkóztam a saját hangszeres tudásom!
Asterix írta:Ez a hangszeres tudás csak neked fontos. A közönség sz---k rá, hogy te mit csinálsz a hangszereden.
Ez szép. Erre nincs válaszom. Ha nekem ez lenne a tapasztalatom, akkor már régen abbahagytam volna a zenélést.
Asterix írta:Ég és föld a tudásbeli különbség köztetek, és mégis B Zs pár hónap alatt prezentálja az egész éves fizetésedet.
És mindig a legújabb csúcskategóriás hangszert veszi meg? Ezért zenél egy Va76-al, meg egy Tyros 2-vel???
Laci! Most magad ellen beszéltél!
Még a végén arra lyukadunk ki, hogy az a legjobb zenész, aki még a hangok neveit sem tudja...



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 21
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Ellentétes vélemények...

Hozzászólás: # 19880Hozzászólás ---Qgli---
2013.12.22. 13:53

Laci!
Ugynazt írod, amit én!
1, A fémházassal ugyanúgy játszol, mint a műanyaggal!
2, Nem fizetnek azért többet, mert jobb cuccod van!
3, B Zs rengeteget keres a zenéléssel és mégsem mindig a legújabb hangszert veszi! ( Ésszel él )
Ugyanazt mondod, ami az én álláspontom!



Avatar
Zeneboy
Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 790
Csatlakozott: 2011.11.22. 23:09
Hangszer: Korg Pa3 x
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye , Kazincbarcika
Adott köszönetek: : 1067 alkalommal
Kapott köszönetek: : 882 alkalommal

Re: Ellentétes vélemények...

Hozzászólás: # 19881Hozzászólás Zeneboy
2013.12.22. 13:58

:shock: :shock: :shock: :lazy: :lazy:
Végig olvasva nekem elment a kedvem az egész reagálástól, és a véleményem leírásától..Nem mintha jelentene ez bármit is amit írok :mrgreen: bocs srácok!


Korg Pa3 X -76, Trevis ta08 aktív top,Trevis Event ta18 sub Eurolite QDF BAR Fényszett, Neumann KMS 105 és Shure beta58 mikrofon,

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 21
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Ellentétes vélemények...

Hozzászólás: # 19884Hozzászólás ---Qgli---
2013.12.22. 14:12

Az a baj, hogyha valakinek más a véleménye, mint annak, akinek csúcskategóriás hangszere van, akkor az le van fikázva és itt most megint én vagyok beállítva hunyónak.
Zeneboy írta:Végig olvasva nekem elment a kedvem az egész reagálástól, és a véleményem leírásától
Akkor ezt minek írtad be?
Nekem is van, hogy nincs kedvem reagálni, de olyankor nem is reagálok....



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Ellentétes vélemények...

Hozzászólás: # 19886Hozzászólás Asterix
2013.12.22. 14:55

---Qgli--- írta:És mindig a legújabb csúcskategóriás hangszert veszi meg? Ezért zenél egy Va76-al, meg egy Tyros 2-vel???
Laci! Most magad ellen beszéltél!
Még a végén arra lyukadunk ki, hogy az a legjobb zenész, aki még a hangok neveit sem tudja...
Nem beszéltem magam ellen. A vita nem arról szólt, hogy új csúcs hangszert kell-e venni, hanem hogy inkább egy régebbi csúcs hangszer, mint egy modern közép kategóriás. Zsolti mit csinál? Kezdetben VA76 - a csúcs kategória, majd most Roland G70 és Tyros 2 megint csak csúcs kategória, csak a régiek. Tehát ugyanazt csinálja, amit mondtunk.

A közönség észreveszi, hogy játszol? Egy bálban, ahol mulatnak az emberek, játssz el egy számot full harmóniákkal, általad kidolgozott szólóval, majd ugyanazt a számot játszd el az eredeti, megírt harmóniákkal, egy simán lejátszott szólóval és meg fogsz lepődni, hogy a közönség az előbbi teljesítményedet semmivel sem fogja jobban díjazni. Itt most nem arról beszélek, hogy rosszul, vagy hamisan játszik egy dalt valaki, csak nem a te általad elvárt minőségben, de mindent ott és úgy, ahogy kell, akkor megeszem a kalapom, ha a közönség nagy része felismerné a különbséget. Természetesen ez az éttermi zongorázásodra nem vonatkozik.

És szerintem senki nem azért vesz jó, vagy szerinte jó cuccot, mert nem tud a pénzével mit csinálni, hanem azért, mert ő ott érzi jól magát. Én egyetlen egy dolog miatt vettem meg a mai hangszeremet. Azért, mert elegem volt abból, hogy van egy hangszerem, abban 500 stílus és abból 10-15 stílust tudok használni 1-1 dalhoz, a többi pedig megy a userből. Ebben a hangszerben gyárilag van a program amit használok benne. Ezzel a hangszerrel biztonságban érzem magam a színpadon, akármilyen minőséget tudok is csak csinálni, de azt szívből csinálom. Eddig 3 hangszerrel éreztem magam biztonságban a Pa2x-el, a mostanival és a 9000pro-val.

És ez nekem mindennél többet ér, hogy jól érzem magam akkor, amikor zenélek és nem csak szenvedek a színpadon. Én ezért csinálom. Tehetségem, hallásom nincs. Amit elértem, azt a 2 kezem munkájával és a gyakorlással értem el. Ma már nincs lehetőségem gyakorolni a rengeteg munkám miatt. A kezem a fizikai munka miatt megkérgesedett, már nem mozognak az ujjaim úgy, mint régen. És most ezért vegyek egy E-16-ot, mert annyit ér a tudásom???? :dash2: :dash2:



Avatar
Attila
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2012.04.06. 20:55
Hangszer: Korg + Yamaha
Tartózkodási hely: Gyergyoszentmiklos
Adott köszönetek: : 449 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1053 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Ellentétes vélemények...

Hozzászólás: # 19888Hozzászólás Attila
2013.12.22. 15:02

Mindenki olyan kalappal köszön, amilyen van neki.

A cél a fontos, nem az ezköz ! Ha bárki elvállal egy munkát (legyen az bármilyen szakterület), azt végezze el becsületesen, úgy hogy a megrendelő meg legyen elégedve. Nem az fogja érdekelni őt, hogy milyen szerszámokkal dolgoztál, hanem hogy hogyan és esetleg milyen árban. Ha tetszik neki, visszajön, esetleg mást is hozzád küld. Ha nem, hát mondhatod neki, hogy Ausztriából hozattál szerszámot 6ooezer, - 1millio Ft-ért :|
Persze a "mester" szempontjából nagyon is lényeges, mert neki nem mindegy milyen módon valósítja meg azt a munkát, mennyi erőfeszítés, energia, idő, stb.-t fektetett bele. Mert tényleg nem mindegy ! De vagyünk egy egyszerű példát: - becsavarok egy facsavart kézzel, csavarhúzóval, vagy becsavarom mondjuk Makita (mert ugy-e ez sem mindegy) pisztolyfuróval. A csavar így is, úgy is bent lesz. ;)
Na de :pardon:
- Azt a Makitát meg kell venni. Ahhoz pénz kell.... ahhoz meg dolgozni kell......ahhoz meg újabb idő és energia...... :PP Akkor hogy is állunk ?

Ne vitázzatok kérlek szépen !


Atti

Avatar
edmund
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2011.10.06. 17:31
Hangszer: KORG PA 3X
Tartózkodási hely: Erdély
Adott köszönetek: : 827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 206 alkalommal

Re: Ellentétes vélemények...

Hozzászólás: # 19891Hozzászólás edmund
2013.12.22. 17:21

És Te mindenáron Makitát akarsz? :xx:



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 21
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Ellentétes vélemények...

Hozzászólás: # 19905Hozzászólás ---Qgli---
2013.12.23. 09:00

Folytassuk az eszmecserét...
Asterix írta:A közönség észreveszi, hogy játszol? Egy bálban, ahol mulatnak az emberek, játssz el egy számot full harmóniákkal, általad kidolgozott szólóval, majd ugyanazt a számot játszd el az eredeti, megírt harmóniákkal, egy simán lejátszott szólóval és meg fogsz lepődni, hogy a közönség az előbbi teljesítményedet semmivel sem fogja jobban díjazni.
Én bálban és a buli közepén nem szoktam improvizálgatni. Minek? Oda az nem való...

Egyébként én B Zsoltit nem hasonlítanám senkihez sem. Zeneileg nem egy nagy durranás ez biztos, de ami showt leművel a színpadon azt nem sokan csinálják meg. Olyan Ő mint ha egy egész estés Irigy Hónaljmirigy koncerten lenne az ember. Arról nem beszélve, hogy sok olyan dolgot csinál Zsolti, amit én nem csinálnék. Pl Te is szoktad a vendégeket karaokeztatni...én ezt sem csinálnám, pedig már kérték sokan. Nekem ehhez nincs kedvem. Én zenét csinálni szeretek és nem "lesni", ahogy más szerencsétlenkedik a mikrofonnal. Ha mindenáron meg akarnék fogni egy bulit, akkor ezt is bevállalnám, de én sosem azért jártam bálba zenélni, hogy sok pénzt keressek, engem a pénz sosem motivált.
Errről jut eszembe: Tavaly tavasszal volt egy születésnapi buli, ahol karaoket kértek tőlem és én megadtam a Te számodat és téged is hívtak. Mondta a srác, hogy nagy buli volt...



Avatar
manyus
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2013.01.31. 13:15
Hangszer: ketron sd1 plusz
Tartózkodási hely: Pest megye
Adott köszönetek: : 362 alkalommal
Kapott köszönetek: : 301 alkalommal

Re: Korg - Technikai kérdések/válaszok

Hozzászólás: # 19906Hozzászólás manyus
2013.12.23. 09:24

"Semmi köze nincs a csúcskategóriának a hangszeres tudáshoz. Szerinted 100 emberből hány értékeli a művészien kidolgozott impróidat? "

Pman !
"Qugli "

Már úgy 6-8 éve nem hallottam felőled, de mostanra egész normális megnyilvánulásaid is vannak :)
Üdv.
feribau "manyus"
:777



Új hozzászólás