Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

One Man Band vs zenekar vs DJ

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 66462Hozzászólás forissandor
2020.09.22. 10:28

Nekem március 16. után gyakorlatilag az összes nyári rendezvényem lemondták, a rockbandával az összes fellépésünket ellehetetlenítették (ez jobban fájt). Én nem harcoltam, az összes élő szerződés esetén a foglalót visszaadtam, szerződést érvénytelenítettem. Júniusban kezdett "magához térni" az ipar, a nyárra az elvárásom (havonta két buli) megtörtént, de múlt hét pénteken az októberre leszerződött két rendezvényt, valamint a novemberi rendezvényem lemondták. Én személy szerint az év végi hajrára (céges záróbulik, baráti összejövetelek, stb) valamint a szilveszterre leszek kíváncsi.
Viszont most pénteken esküvőn voltam, mint vendég. Régen tudtam, hogy királyok az esküvői dj-k, de most elhatároztam, ha megnövök, az leszek.
2 EV top+2 EV sub, Pioneer kontorller, pár gagyi fény.
17:00-20:00 ig végtelenített Kocsis János mix. Sem konferálás, sem keverés, semmi. Youtube minőségű több órás mix.
20:00-tól 22:00ig végtelen Csoli Szuzi Grófó mix. A nézését meg a hányását. Pár konffal, pl: Gyerünk, buli van! Hadd szóljon! ez az!
22:00-23.00 Csókkirály, Zoltán Marika. Lesben állt egy cápa. Itt volt keverés, felkerült a fülhallgató is.
23:00-23:03 Kör közepén állok. Az egész násznép léggitározik, kör, mindenki rokkar.
23:03-végtelenig Kocsis Jani. Éjfélkor elért a pálinka, a betöltött káposzta alá befordult és kezdte kifelé nyomni.
A dj felvette reggel a 150-et (voltam bunkó már megkérdezni). Hazafelé az asszony lebaszott a kocsiba, hogy mit csinálok én magamból hülyét, meg fáradok el, ha így is lehet. És igaza van. :dash2:



Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 556
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 66463Hozzászólás BodziLalikirály
2020.09.22. 14:58

forissandor írta:
2020.09.22. 10:28
A dj felvette reggel a 150-et (voltam bunkó már megkérdezni). Hazafelé az asszony lebaszott a kocsiba, hogy mit csinálok én magamból hülyét, meg fáradok el, ha így is lehet. És igaza van. :dash2:

Hát Sanyi, egyrészről igaza van, másrészről bosszantó is, hogy ez így van.....(és a legbosszantóbb, hogy sokszor hallom Dj.-ktől, hogy "zenéltem" egy buliban :dash2: )

Én is csináltam (2-3 éve) egy-két bulit Dj.-ként is, de nem az én világom. A duónkból a társam aki szokta nyomni, de ő pont akkor más helyen volt hangosítani, így be kellett vállalnom.
Viszont üdítőként hatott rám az - és ez most volt augusztus elején - , hogy mindketten ott voltunk egy eljegyzési bulin és mivel én előtte való este baráti társaságban muzsikáltam nálam volt a múzsikom. Még a rendezvény előtt marhultunk kicsit ezért a hangszer is be volt kötve a cuccba. A társam mint Dj. kezdte a bulit, majd úgy 2-2,5 óra után pihenésképpen cseréltünk és játszottam pár dalt úgy 1 órát. Amikor folytatódott volna a Dj.-s buli nagyon sokan szóltak, hogy inkább az élőzene mellett maradnának ha lehet....... :dance: Pedig én q..ára nem vagyok egy profi, és gondolom nem is a zenei produkcióimnak szólt, hanem inkább a hangulatnak és tradiíciónak, de akkor is jó volt ezt akkor így érezni. Úgyhogy az estét vegyesen felváltva nyomtuk le egy kis plusz manit is beszerezve......
Szóval azért vannak még akik szeretik és értékelik a tradíciót és azt részesítik előnyben, úgyhogy nem kell csüggedni... :777


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1878 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 66465Hozzászólás Karesz
2020.09.22. 19:25

Ehhez a dj témához csak annyit tennék hozzá,hogy vannak azért igényesebbek is,de akkor is az bosszant,hogy a mi gázsinknak a többszörösét elviszik,és szem rebbenés nélkül ki is fizetik nekik.Miért???



Trebor
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2015.12.05. 10:09
Hangszer: Tyros4
Adott köszönetek: : 242 alkalommal
Kapott köszönetek: : 218 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 66474Hozzászólás Trebor
2020.09.24. 12:55

[quote=Karesz post_id=66465 time=1600799128 user_id=160]
Ehhez a dj témához csak annyit tennék hozzá,hogy vannak azért igényesebbek is,de akkor is az bosszant,hogy a mi gázsinknak a többszörösét elviszik,és szem rebbenés nélkül ki is fizetik nekik.Miért???
[/quote]

"Mert kevés pénzért nyilván csak szart kap..."

Ezzel a mondattal már többször találkoztam. No éppen ezért jövőre 2x annyiért megyünk, pedig nem vagyunk olcsók.
Kérjetek 50ezerrel többet, mint egy dj...



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 66477Hozzászólás ---Qgli---
2020.09.25. 07:05

DJ téma:
Egyik ismerősöm ( aki régen zenész volt ) volt egy lagziban, ahol élő zene volt ( nem is rossz zenekar ) azután volt egy lagziban, ahol DJ volt. Az élő zenekar mellett nem lehetett beszélgetni, mert állandóan ordított a zene, sok volt a szünet és nem is tudtak mindent, amire igény lett volna. Ellentétben a DJ-vel, aki vacsora közben halkan nyomatta, szinte minden szám meg volt neki, amit kértek és minden eredeti minőségben. ( nem beszélve arról, hogy jóval olcsóbb volt, mint a zenekar )
Én ezt már évekkel ezelőtt mondtam, hogy ezek az érvek a DJ oldalán vannak. Akkor azzal érveltek, hogy: "de a DJ nem tud csárdás egyvelegeket játszani"... Akkor azt volt, de ma már ez sem probléma nekik, arról nem beszélve, hogy már nem is nagyon ismerik a csárdásokat és ezért nem is nagyon van szükség rá, legalábbis, akik szállodákban előkelő helyeken csinálják a lagzit, ott már így van. A "falusi" sátras lagzikban még szükség van a csárdásra, de az ilyen lagzik már nagyon ritkák...sajnos.

Még talán annyit fűznék hozzá saját magamhoz, hogy, aki itt ma Keyboard-al " zenei munkát" akar találni ( főleg állandó helyet ), annak valami igen különleges dolgot kell csinálnia. Másképp nincs esélye, mert az emberekben az a szemlélet van, hogy aki előtt meglátják a Keyboardot, az nem zenél, hanem playback-el. És az eredeti zenéhez képest még szarul is szólnak a midi file-ok, mert azért hagyjuk meg, hogy ezek a mai "közkézen" forgó midi file-ok, kicsit a vicc kategóriába tartoznak.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ---Qgli--- 2020.09.25. 07:06-kor.



Trebor
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2015.12.05. 10:09
Hangszer: Tyros4
Adott köszönetek: : 242 alkalommal
Kapott köszönetek: : 218 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 66479Hozzászólás Trebor
2020.09.25. 10:42

Szerintem teljesen mindegy, hogy dj pult vagy mókaláda, vagy zenekar.
Hülyén hangzik, de tulajdonképpen a zeneszolgáltatónak jól kell dídzséznije.

Miről is van szó. A zeneszolgáltató a megfelelő zenét, a megfelelő időben szólaltatja meg. Ennyi. A többi csak maszlag.
Qgli. Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam dj szempontból. (vendég voltam). Semmi gond nem volt a csávóval, csak rosszkor játszott jót, és jókor játszott szart. Tehát az egész egy katasztrófa volt.
Biztos sokat lehetne beszélni a témáról pro és kontra, de szerintem a vége ez. Jókor jót.

Ami az én tapasztalatom:
Emlékezzetek vissza 90-es évek környékén (asszem) mikor jött a midi. Először mindenki tűzzel, vassal, kígyót, békát. Mégis itt a balaton északi részét elárasztották. Éppen ezért a többi is nekiállt szarabbnál szarabb midikkel haknizni, de hívták őket, mert sokkal jobb volt, mint Pista bá az E-20-assal. Aztán jöttek (kb 1998-2000) a jobbnál jobb autómatikás mókaládák. Sokáig nem tart(ott). (még él és lélegzik... :lol: ) Aztán megjelentek a lagzis dj-k...

Hogy mennyire fog jobban teret "hódítani" a lakodárés dj azt nem tudom. Sok mindentől függ. Ami biztos, hogy a lakodalmakra rátelepedett egy iparág, ami a normál értelemben vett (hagyományos) lagzit hazavágta, minden értelemben. Közben eltűnt a kultúra. Itt most nem a művészetről beszélek, hanem az abszolult kultúráról.
Zenei kultúra (kínálat-kereslet), viselkedési kultúra (nem a bunyóról, hányásról beszélek. Nem tud mit kezdeni magával az ifjú pár, a vendégek, egy asztaltársaság.)
És a végére hagytam a mindenkori zenei kínálatot. Édes f@szom, hogy az utóbbi jó pár évben milyen "slágerek" vannak, és ezeket elvileg a zeneszolgáltatóknak prezentálni kellene. Nyilván, jelenleg sokkal jobb helyzetben van a dj. Arról nem is beszélve, hogy 2-3 hétig sláger a sláger.

U.I.:
Azon már régen gondolkodtam, hogy miért fontos egy zenésznek az állandó hely?
2000-2010-ig volt nekem is, de úgy megrühelltem, hogy nagy ívben elkerülöm ezeket a helyeket. Felmerül, hogy akkor miért csináltam? Kihívás, zeneszeretet, pénz (sok pénz). Aztán zeneszeretet, pénz (sok pénz). Aztán megrühelltem az egészet és sok pénzért sem mentem. (Közben igen csak lerottyant mindkét hely, ami kívülről nem látszik...).



Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 66480Hozzászólás forissandor
2020.09.25. 11:25

Mivel én dobtam fel a dj témát, visszareflektálnék.
Nézzük elsősorban a pénzkereseti szempontot: elsősorban szerintem fizikálisan könnyebb pénzkeresési lehetőség a diszkózás. Abban egyetértek, hogy egy zeneszolgáltatónak tudnia kell azt, hogy mi után mit kell játszania, mi lehet az embereknek a zenei igénye, hol és mekkora hangerőt kell alkalmaznia. Aki x évet eltöltött a vendéglátásban aktív zenészként, az rutinból megoldja az ilyen helyzeteket. Az óriási különbség ott jelentkezik, hogy fizikálisan nem fáraszt le annyira a dj munka, mint a zenészmunka. Én ezért gondolkodom abban, hogy rápróbálkozom a dologra (gyakorlatilag anyagi beruházást csak egy kontroller jelent, hang-fény biztosított).
Másrészt óriási különbség van a varrógépes zenélés és a bandával való zenélés között. Nekem az a tapasztalatom, hogy egy összeszokott zenekar (és most direkt nem írok képzett, jól zenélő tagokat, csak olyanokat, akik valamilyen szinten zenélnek de ismerik egymás gondolatát) aki élőben játszik és a hangsúly szerintem az elő dobon van nagy valószínűséggel egy esküvőn bármilyen dalt "el tud adni". Vannak olyan nóták, amiket varrógéppel is minden további nélkül eljátszanék, valószínűnek tartom hogy a táncoló 23 párosból 24 ülne le. De amikor még élőben toltuk (eleinte bőgő+gitár+billentő+dob+énekesnő, később gitár+dob+billentő) minden (azaz minden) nótát eljátszottunk megfelelő felkonferálással, megfelelő wamp-pel, megfelelő helyen, megfelelő időben. És vették. Az én hangulatomnak (egy esküvőn) jobban illene élő zenekar, mint dj. Bár leginkább annyi esküvőn voltam életemben, hogy maga az esküvő nem hiányzik.
Persze megint el lehet mondani, hogy Csolit nem lehet élőben játszani. Nem is kell. Olyat kell, amit tudsz. Nyugodtan lehet mondani nemet is egy kérésre, a busz is csak a megállóban áll meg, nem a kanyarban, hiába vetted meg az egész árú jegyet.
A zenészek és dj-k jelentős része elkurvult, szó szerint a szolgáltatók nagy részét pénzügyi prostituáltnak tartom, persze rá lehet fogni, hogy ez az igény, az az igény. Attól még lehet valaki jó barátom, hogy a lagziban pénzért Maco mamukót játszik, pedig utálja, de azt mondja, ez az igény. Lófaszt, ez nem igény gyerekek. A vendégek nem szaladgálnak be a konyhára a szakácshoz, hogy még tegyen sót a levesbe és borsot a pörköltbe, nekünk sem lenne szabad megengedni azt, hogy beleszóljanak a műsorba. Olyat akartak egy esküvőn, hogy a vendégek írjanak össze dalokat, amiket szeretnének hallani és majd azt én eljátszom. Én erre megkérdeztem, hogy miért nem kapcsolnak Youtube-ot? Én, mint zenész állok a stage-en, 130 ember táncol a Zoltán Erikára és a következő legyen Pokolgép, mert valaki azt szereti?
Most augusztusban vőfély barátom mondja az esküvőn, hogy itt már bizony cigányzenéket kell játszani, Mérit, Grófót, mert nem fognak hívni sehova, meg szarnak tartanak stb. Kálmán az élő hamis tanú rá, úgy felbasztam magam ezen, hogy amit még véletlenül tudtam volna, azt sem játszottuk el. Egész este azt játszottuk, amit szerettünk, amit mi jónak tartottunk. Érdekes, a két buzi rokker vágott egy olyan esküvőt, hogy mindenki táncolt, mindenki jól érezte magát, adták a rodát meg a sütit reggel, meg szegény Marika elkésett reggel a munkából, mert Buba nem ért haza időben :dash2:



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 66482Hozzászólás ---Qgli---
2020.09.25. 13:47

Trebor írta:
2020.09.25. 10:42
Qgli. Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam dj szempontból. (vendég voltam). Semmi gond nem volt a csávóval, csak rosszkor játszott jót, és jókor játszott szart. Tehát az egész egy katasztrófa volt.
És mi van abban az esetben ha egy volt keyboardos zenészből lesz DJ? Tökéletesen, rutinosan tudja, hogy mikor mit kell játszani! Ez ilyen volt!
Trebor írta:
2020.09.25. 10:42
Azon már régen gondolkodtam, hogy miért fontos egy zenésznek az állandó hely?
2000-2010-ig volt nekem is, de úgy megrühelltem, hogy nagy ívben elkerülöm ezeket a helyeket.
Egy állandó helyen lévő zenélésben az a jó, hogy azt játszol, amit szeretsz. Egy négycsillagos bárban kezdek a Misty-vel, majd folytatom a My foolish heart-al és a Georgia on my mind-al. És, amikor odajön a vendég, hogy el tudom-e játszani az ő kedvenc számát a Nearness of you-t, akkor már lemegyek hídba, mert ezeket a nótákat imádom, nem beszélve arról, hogy ezekért a nótákért nem ezrest adnak.
Egy ilyen helyen teljesen más műsor kell, mint amit a lagziban játszik valaki. Én azt mondom, hogy azok a számok, amiket ott játszok, azok közül talán egyet sem játszok lagziban. Fordítva is igaz a dolog: Ha egy ilyen szállodába odamegy valaki egy lagzis műsorral, akkor lehet, hogy fél óra után kifizetik és megköszönik a közreműködést. ( Az utóbbi időben ez két alkalommal történt meg. )



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 13
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 66483Hozzászólás ---Qgli---
2020.09.25. 13:57

Vajon miért nem lepődök meg, hogy amit Fóris Sanyi kolléga leírt, azzal száz százalékban egyetértek és én is így gondolom, SŐT tavaly előtt én is gondolkodtam abban, hogy veszek egy DJ pultot és elkezdek diszkózni, csak én ezt úgy akartam megspékelni, hogy ott van előttem egy keyboard is és ha netalántán csárdást, fox-ot, vagy roma nótákat akarnak, akkor stílussal eljátszom!

Ezt az ötletet elvetettem, inkább a szállodázást választottam. Ha esetleg valaki lagziba hív, akkor megmondom, hogy milyen a műsorunk ( Csoli-Méri-Grófó mentes ). Ha így valakinek kell, akkor megyünk, ha nem, akkor nem.



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 66484Hozzászólás Asterix
2020.09.26. 00:15

Barta Zsolti is így csinálta...



Új hozzászólás