Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Zeneesztétikai Holokauszt

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 36
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 911 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69200Hozzászólás ---Qgli---
2023.04.25. 04:43

Maugly-nak a felvetésére jutott eszembe egy-két dolog, így a 30 éves vendéglátós zenei pályafutásomból.

Olyan különbözőek a bulik, a helyek, az emberek, hogy ezt el kell tudni fogadni. A különböző bulikban a különböző helyeken másképpen kell játszani, másféle számokat, másképpen kell viselkedni, másképpen kell öltözni és még ezer féle dolog, amit másképpen kell csinálni.

Egy pár dolog, ami hirtelen eszembe jut:

Műsor:
Nekem van egy közel 6-7 órás műsorom, amit a szállodákban játszok. Ezek közül talán egy órányi ( 20-30 szám ) van, amit bálokban ( csak vacsora alatt ) játszok el. A maradék 5-6 órás műsort soha nem játszom bálban!
Van egy 6-7 órás műsorunk, amit buliban játszunk, ebből a műsorból a szállodában soha nem játszik egyet sem.

Viselkedés:
Egy bálban lehet poénkodni a mikrofonba, ott annak van a helye. Ezt egy szállodában nem teheted meg!
Egy bálban két szám között iszok egyet az üvegből, ezt már szállodában nem tehetem meg.
Egy bálban, ha beszól valaki, akkor visszaszólok neki, ezt egy szállodában nem tehetem meg.

Öltözet:
Bálba elmehetek egy egyszerű farmerbe is ( mondjuk én nem szoktam ),vagy ingben nyakkendő nélkül, de a szállodákban szinte kötelező a csokornyakkendő ( komolyabb helyeken szmoking is )


Azzal szokott baj lenni, hogy a zenészek ezeket nem veszik számításba és összekeverik a helyeket meg a vendégeket!



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 49
Hozzászólások: 363
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 420 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69201Hozzászólás Mauglidyro
2023.04.25. 09:29

---Qgli--- írta:
2023.04.25. 04:08
Mauglidyro írta:
2023.04.24. 15:58
Most komolyan kérdezlek Qgli, szerinted egy normális szaxofonosnak így kéne fújnia?
Attól függ, hogy mi jelenti a normális szaxofonost? Én ismerek olyat, aki ettől sokkal rosszabbul fúj ( ő lagzikban játszik ), meg ismerek olyat, aki ettől sokkal jobban ( ő szállodákba jár fellépni ).
Aki fúvós hangszeren játszik, az tudja, hogy egy fúvós hangszer akkor szól szépen, ha azon minden nap legalább 1-2 óra gyakorlás van. Ezt egy 8 órában dolgozó családapa nem tudja megoldani, tehát aki hétvégente eljár lagzikba és hétvégente fúj a hangszerén, attól ne várd el, hogy úgy fújjon, mint egy olyan, aki mondjuk zeneiskolában tanít és napi szinten kezében van a hangszer!
A probléma legfőbb oka, hogy a környéken már mindenki úgy akar fújni, mint Ő.
Ha jó lenne az, amit csinál, akkor ez jelenthetne jót is, csak hát nem ez áll fenn ...

Annyi szaxofonossal sodort már össze az élet, de viszont a jelenlegi szaxofonosunk számomra etalon lett,
így azért ennyi év után kihallom, ha más HAMIS (ezt mondjuk előbb), vagy technikailag nem úgy kezeli a hangszert,
pedig ez a kolléga soha nem tanult zeneiskolában, autodidakta módon tanulva huszonpárév elteltével sokkal különben fújja a hangszert, mint Ők,
és még Ő is meghallja, ha valami nem tisztán szól.

A legfőbb probléma, hogy az én generációmban lévő zenészeknek nem tűnik fel, hogy valami hamis,
tehát kvázi nem érdekli a hangszernek a felépítése, annak állapota, csak lehessen fújni, de azt orrvérzésig.
A multkor is felvételeztem egy dorogi formációnak, és még ők csodálkoztak, hogy egyáltalán ilyen felmerül,
hogy egy szaxofon hamisan szólhat, és akkor engem kérdeznek hogy mit lehet vele csinálni ...
Mondjuk a parafázáson tudni kell pozícionálni a fúvókát, és azért nem árt, ha közben közelben van egy hangoló alkalmazás a telefonon,
vagy ha ez nem segít, akkor a parafázást kell rendberakni, erre az volt a reakció: Hol van ilyen szervíz? Egyébként a felvételre lehet autotune-t tenni?

Ekkor döntöttem el, hogy én kiszállok a bérstúdiózásból.
Mert ilyen könnyen nem akarok magamnak konkurenciát gyártani a továbbiakban.

Végezetül ezzel a kiragadott pár másodperces demóval zárnám a témát:
Igen, ez az Autotune előtti állapot!
demo.zip
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
Pityu
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2011.11.10. 11:47
Hangszer: Studiologic SL88 Studio
Tartózkodási hely: Madaras
Adott köszönetek: : 641 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1077 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69202Hozzászólás Pityu
2023.04.25. 12:24

És is megnéztem a videót, ha már ekkora füstje lett.. :)
Nagy kivetnivalót Én sem hallottam benne. Ok, nem profi a szaxis, És?
A dolgát elvégzi a nép örül, mulat jól érzi magát. Nem ez a lényeg valahol?
Régebben volt már hasonló téma itt a fórumon, akkor azt veséztük ki, hogy kell-e a milliós hangszer a jó hangulathoz?
A kérdés költői, hiszen tudjuk, hogy a hangszert nem a vendégeknek veszed, hanem Magadnak..
Akkor is megemlítettem, hogy ismertem egy zenészt, aki egy Roland E-36-al olyan hangulatot csinált, olyan profin, hogy állam padlón volt. Nem hiányzott onnan sem audio stílus sem a ma trendi mp3 meg a többi csili-vili dolog.
De!
Annyiban igaza van Maugly-nak , hogy zenészként más szemmel, más füllel állunk a kollégák tudásához, teljesítményéhez, mint egy átlagos ember. Szakmailag, ahogy mondani szokás.
Igen de ez még nem biztos, hogy fel is jogosít arra, hogy lefitymáljuk más tudását. Főleg, ha az valóban nem annyira gáz.
Ami sz@r az sz@r, azzal nincs mit tenni, olyan is van. De ez a szaxis azért nem annyira rossz. Vagy ennyire képes, vagy autodidakta módon tanult ezen a hangszeren, sok minden befolyásolhatja ezt a teljesítményt.



Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 19
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69203Hozzászólás galambjozsef
2023.04.26. 08:58

Pár gondolat!

Én nem néztem végig a videót, csak itt-ott beletekerve néhány másodpercet!
Rengeteg (nevezzük) kollégával találkoztam már én is, vagy épp zenéltünk is együtt, vagy csak voltam párnak a rendezvényén, és legtöbb esetben az számít, hogy a népnek mit tudsz adni, és hogy reagálják le az egészet, valamint milyen szájízzel mennek haza, és milyennel emlékeznek vissza arra!
Lehet az ember akármilyen hiperszuper profi, és atompontosságú, ha a népnek az nem tetszik, akkor mondjuk úgy szart se ér!
Le lehet muzsikálni egy bulit unalmas egyhangú savanyú pofával is, de ha ránéz a nép egy ilyen szenészre, vagy zenekarra, már el is ment a kedve az egésztől!
Számtalan ilyet láttam már, hogy ott van a csapat, azt rájuk néztem, semmi hangulatom nem volt az egésztől, hiába volt az akármilyen profi zeneiuleg (csukott szemmel talán úgy éreztem, hú de fasza, de kinyitottama szemem, aztán el is ment a kedvem!
Sok olyan zenészt ismerek, akiknek ha vizsgázniuk kéne, már akkor elbuknának, amikor még csak a nevüket kérdezik, de ha elmennek egy buliba zenélni, felrobban a buli, mert olyan hangulatot és látványt tudnak teremteni, hogy jó a fülnek és a szemnek is!
Mi is sokat ökörködünk a szinpadon, lehet zeneileg nem vagyunk egy hiperszuper profik, de a népnek tetszik, örülnek, szeretnek minket, sők vissza is hívnak. Úgy gondolom ez az egyik legnagyobb alapja az egésznek!
Akinek meg nem tetszik, nem hív minket, Na és akkor mi van, nem tetszet mindenkinek egyformán! Úgy gondolom így van ez rendjén!
A szóban forgó felvételről is az a véleményem, akinek nem tetszik, ne hívja, ne nézze, és ne fikázza!
Ha az én véleményem nézzük, én találok benne olyat, ami kimondottan tetszik, mellette találtam olyan részt is, ami kevésbé. Ha ott lettem vlna ebben a buliban, alapjaiban jól éreztem volna magam!


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 36
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 911 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69204Hozzászólás ---Qgli---
2023.04.26. 13:26

Mauglidyro írta:
2023.04.25. 09:29
A probléma legfőbb oka, hogy a környéken már mindenki úgy akar fújni, mint Ő.
Az annak a szegénységi bizonyítványa, aki úgy akar fújni!



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 36
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 911 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69205Hozzászólás ---Qgli---
2023.04.26. 13:28

Mauglidyro írta:
2023.04.25. 09:29
Annyi szaxofonossal sodort már össze az élet, de viszont a jelenlegi szaxofonosunk számomra etalon lett,
Ez meg a te bajod! Nekem az etalon szaxofonos Charlie Parker-nél kezdődik.



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 36
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 911 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69206Hozzászólás ---Qgli---
2023.04.26. 13:35

Mauglidyro írta:
2023.04.25. 09:29
A legfőbb probléma, hogy az én generációmban lévő zenészeknek nem tűnik fel, hogy valami hamis,
Akinek nem tűnik fel, ha valami hamisan szól, akkor azokat én nem nevezném zenészeknek.
És itt ez a baj ebben az országban, hogy valaki vesz magának egy gitárt, egy szaxofont, vagy egy keyboardot és holnaptól kezdve azt mondja magáról, hogy zenész! Akkor én asztalos, hegesztő, ács, kőműves, burkoló, vízvezeték szerelő vagyok, mert össze tudok szögelni két deszkát, össze tudok hegeszteni két lapos vasat stb.
Akinek van egy hangszere, az nem jelenti azt, hogy zenész!



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69207Hozzászólás Asterix
2023.04.26. 21:08

---Qgli--- írta:
2023.04.25. 04:00
Itt Egerben volt egy sztárzenész, aki zenélni alig tudott, de a lagzikban beöltözött cigánynak, Fenyő Miklósnak sőt még Rubint Rékának is. Ő volt a lagzik showmanje. 15 évvel ezelőtt fizettek neki 300.000 Ft-ot egy lagziban.
Azért ez a 300e forint zömében mendemonda volt...



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 36
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 911 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69208Hozzászólás ---Qgli---
2023.04.27. 08:56

Én ezt nem tőle tudtam, nem hallomásból, nem másik zenésztől, hanem egy ismerősöm volt a házigazda és ő maga fizette ki neki ezt a pénzt!

És itt jött ki azt, amit Galamb Józsi mondott, hogy ha valaki nagy bulit, show-t csinál, annak bármennyit kifizetnek. Nekem nem fizették volna ki, akkor sem ha lejátszom a desz-lokriszit, meg eisz-lídet két kézzel egyszerre akkor sem!



HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69210Hozzászólás HunHyper
2023.04.27. 17:06

---Qgli--- írta:
2023.04.26. 13:35
Akinek van egy hangszere, az nem jelenti azt, hogy zenész!
Ez így van... Nekem is van hangszerem, mégis nagyon messze vagyok a "zenésztől"...
De sokan vannak, akik zenésznek titulálják magukat, aztán.... inkább nem minősíteném őket...

Egyszer voltam egy lakodalomban, ahol a vőlegény barátja ingyen elvállalta a lagzit... Este 8-ra úgy berúgott,
hogy lefordult a székről... Mindenki kétségbe volt esve, erre mondták, hogy nem segítenék-e?
Reggel 4-ig kaparásztam, akkor kezdett magához térni a zenész úr... :lol:
Asterix és Qgli, mellesleg az eset Egreben történt a Szépasszony völgyben... Lehet rólam szólnak a mendemondák? :lol:


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Új hozzászólás