Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Zeneesztétikai Holokauszt

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 14
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1878 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69551Hozzászólás Karesz
2023.12.10. 15:42

De sok ilyen van. .



Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 19
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69552Hozzászólás galambjozsef
2023.12.10. 22:02

... és még mennyi lesz ilyen!

Nap mint nap futok bele olyanokba, akiknek fingjuk nincs a zenélésről, még nagy valószínűséggel a zenéről sem!
Harnóniaisemretről gondolom nem is kell regényt írjak így, de ha azt mondaná valaki az embernek, nyomj már le a "C" hangot, azt se tudja mi az!
A produkciót úgy kell elképzeni, hogy valahol beletenyerel az ember a hangszerbe, azt ami megszólal az szól addig, amig vége nincs a nótának! És most kell megkapaszkodni, tele van bulival!
Épp ma délelőtt is láttam egy feltöltést az illetőtől! (Szinte majdnem minden hétvégén látok)
A legyszőrnyűbb, amik a kommentek:
- Gratulálunk, nagyon szuper volt ....
- Te vagy a legjobb ....
- Nagyon jó volt a buli ....

Hát tényleg ennyire hanyatlóban van a zenei igény ????

Egy melléklet a sok közül:


A plussz poén, hogy a tegnapi feltöltés egy olyan rendezvényen készült, ahol tavaly mi voltunk!!
Érdekes, hogy nem hívtak vissza minket!!
Most úgy elgondolkoztam kicsit, hogy mi lennénk ennyire szarok????


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 47
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 420 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69553Hozzászólás Mauglidyro
2023.12.10. 22:26

Az igény meg volna a szórakozásra, keresnek is zenészt és nagyjából tisztában is vannak a kínálattal, aaaaazonban a nagy általánosságban ...
Mauglidyro írta:
2023.06.05. 17:27
4 számjegyű végeredmény is vízválasztó lehet a szódával elmegy, és a hallgathatatlan kategória között.
Amilyen gazdasági helyzetet élünk, nem lennék meglepve, ha visszatért volna közénk az aláígérgetéseknek a korszaka is.
Nem fogok nevet mondani, de egy térségi formáció a Hajdúságból Miskolcra 60/fő+szállításért ment el lagziba ... és akkor ne kapjon el az agyérgörcs. :dash2:
Mi két éve járunk fix árakon -sőt jövőre sem emeltünk-, erre fel valaki egyik pillanatról a másikra képes volt 10 évvel ezelőtti árszínvonalon árajánlatot tennie.
Ebben a konkrét történetben nem voltunk ugyan érintettek, (nem mi voltunk azok, akikkel szemben elkezdték a licitálást) de azért bennünk is felmerült a kérdés, hogy mi az, ami elromlott itt a szórakoztató iparban?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mauglidyro 2023.12.10. 22:38-kor.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
Toncsi30
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2018.09.10. 13:12
Hangszer: Genos
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Adott köszönetek: : 93 alkalommal
Kapott köszönetek: : 44 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69554Hozzászólás Toncsi30
2023.12.10. 22:33

galambjozsef írta:
2023.12.10. 22:02
... és még mennyi lesz ilyen!

Nap mint nap futok bele olyanokba, akiknek fingjuk nincs a zenélésről, még nagy valószínűséggel a zenéről sem!
Harnóniaisemretről gondolom nem is kell regényt írjak így, de ha azt mondaná valaki az embernek, nyomj már le a "C" hangot, azt se tudja mi az!
A produkciót úgy kell elképzeni, hogy valahol beletenyerel az ember a hangszerbe, azt ami megszólal az szól addig, amig vége nincs a nótának! És most kell megkapaszkodni, tele van bulival!
Épp ma délelőtt is láttam egy feltöltést az illetőtől! (Szinte majdnem minden hétvégén látok)
A legyszőrnyűbb, amik a kommentek:
- Gratulálunk, nagyon szuper volt ....
- Te vagy a legjobb ....
- Nagyon jó volt a buli ....

Hát tényleg ennyire hanyatlóban van a zenei igény ????

Egy melléklet a sok közül:


A plussz poén, hogy a tegnapi feltöltés egy olyan rendezvényen készült, ahol tavaly mi voltunk!!
Érdekes, hogy nem hívtak vissza minket!!
Most úgy elgondolkoztam kicsit, hogy mi lennénk ennyire szarok????
Jézusom...én először azt hittem vicc.
Na az ilyeneknek kellene a kezét törni



Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69555Hozzászólás forissandor
2023.12.11. 11:35

Én most a nyáron mentem át hallgatózni egy edelényi étterembe, mert a szomszéd étteremben én játszottam. Szóval esküvő, két fő ( billentyű+ gitár ), amit én hallottam belőle az egyáltalán nem volt egetrengetően rossz ( nyilván jó se), a két srác összesen nem volt olyan idős mint én, abszolút bulinak és szórakozásnak fogták fel az eseményt és 25.000 forintot kértek ketten!!! egy esküvőért.

Az iskolánkban alapítványi bál volt októberben, 5 tagú zenekar játszott (nem voltak ismerősök, és meg kell mondani abszolút nem rosszul játszottak) 110.000 forintért.

Ezekkel az árakkal én azért nem tudok versenyezni, mert ennyi pénzt nekem megér, hogy otthon töltsem az estét a gyerekkel.



Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 556
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69557Hozzászólás BodziLalikirály
2023.12.12. 20:32

galambjozsef írta:
2023.12.10. 22:02
Nap mint nap futok bele olyanokba, akiknek fingjuk nincs a zenélésről, még nagy valószínűséggel a zenéről sem!
Harnóniaisemretről gondolom nem is kell regényt írjak így, de ha azt mondaná valaki az embernek, nyomj már le a "C" hangot, azt se tudja mi az!
A produkciót úgy kell elképzeni, hogy valahol beletenyerel az ember a hangszerbe.......


Hát Józsi rátapintottál a lényegre.... A manus egyedül a "C"dúr akkordot ismerheti, ahogy a balkezét elnéztem.... :cry2: ...és "beletenyerelt" a hangszerbe...
Jómagam sem vagyok egy fenomén és még igazából zenésznek sem tartom magam, de azért ez siralmas...
Sajnos a hang elég ramaty, így nem tudtam kivenni - pedig nagyon-nagyon hallgatóztam -, hogy valójában egy "midi" szól-e, vagy tényleg csak egy C akkord szól egyfolytában....
És esküszöm nem értem az ilyen minek vesz 4-500 ezres hangszert??? Egy MIDI player egy 10ezres "látványbillentyűvel" oszt jól van....
És ahgyan írják többen is, az ilyenek viszik el a bulikat.
Nekem volt szerencsém(?) együtt muzsikálni egy cigány manussal (felváltva) baráti házibulikban ismerősöknél.
Egy Tyros-a volt a manusnak. De - szinte - mindent midi-ről játszott be és imitálta a muzsikálást. És engem szólt meg, hogy miért egy MEDELI (+ vArranger) szintivel vagyok és miért nem veszek egy "komolyabb" hangszert???
Egyszóval vannak akik úgy vannak vele a részeg társaságnak jó az úgy is...... :dash2:


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 19
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69558Hozzászólás galambjozsef
2023.12.12. 21:33

BodziLalikirály

Ez valami stylus, és keményen egy C mollra elnyomja (legalábbis ennek vélem, és talán ha jól hallom, még a bassus is csak C-t nyom, még csak nem is vált semmit!)
És elmondom neked, nem csak egy 4 és fél perc volt ilyen, hanem az egész éjszaka!!!


Mi sem vagyunk, egy hej-de nagy virtuózok, sok alapot használunk (bár mellette szól, hogy egyre nagyobb része saját munkám) de azért valamelyest tudok zenélni azért!
Még ha nem is minden akkor helyes, vagy pont az, aminek kéne lennie, de legalább a füleknek kellemes, és nem tűnik hamisnak! ...még ha kicsit az is!


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 36
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69559Hozzászólás ---Qgli---
2023.12.13. 07:49

Azok a bulik, ahová ez megfelel, oda ne is akarjátok, hogy hívjanak, mert:
- nem is érdekli őket, hogy milyen jól szól az alapod
- nem érdekli, hogy milyen akkordokat használsz a csárdásnál
- rád ugyanúgy néz, mint az ilyenekre

Azok az emberek, akiknek ez kell, azok
- részegek
- mindegy nekik csak zörögjön valami
- nincs igényük a minőségre

Akik nem ilyen emberek, azok nem mennek ilyen buliba. Ha véletlenül valaki betéved, akkor az a lehető leghamarabb hazamegy és ott maradsz a részeg, igénytelen, hülyékkel és nyomhatod nekik reggelig, mert nekik csak az lényeg, hogy igyanak minél többet.
Én az ilyen buliktól rosszul vagyok és ezért nem is szeretek új, ismeretlen emberek közé menni zenélni. Egyszerűen ebbe a hajnalig tartó, fölösleges szituációba bele tudok betegedni és ilyenkor olyan érzésem van, hogy "nem kérek egy forintot sem, csak hagy mehessek haza"
Ezért van az, hogy már a lagzikat nem igazán szeretem elvállalni. A bálokat, csak olyanokat vállalok, ahol már voltam és tudom, hogy normális emberek vannak, akiknek a nagy részét már ismerem és ők is ismernek.

Másik lehetőség:
Akik kicsit igényesebb zenét szeretnének, azok az ilyen szintű zenész/zenekar miatt gondolják azt, hogy inkább DJ-t hívnak és tökéletesen igazat adok nekik.

Az igénytelen embereknek az fontos, hogy olcsó legyen és valami zörögjön. ( Ebbe körbe mi nem férünk bele, mert gondolom itt senki sem megy el 60-70 ezer forintért egy lagziba )
Akik igényesebbek és jó zenét szeretnének a lagzijukba, azoknak több lehetőségük van:
Ha ismerősök lagzijában voltak és ilyen szar zenészt hallottak, akkor inkább a DJ mellett döntenek kivéve ha milliomosok, mert akkor megfogadják a Vegas Show Band-et, ami tuti.
Ha nem voltak lagziban ( nagy részük ilyen ), akkor megnéznek egy pár videót a youtube-on és az alapján döntenek, DE!!! ezek nem mérvadóak, mert rengeteg van, akik feltesznek nagyon fajinul masterelt profi zenei videókat ( mondjuk, amit a múltkoriban elloptak Galamb Józsitól ) és azzal reklámozzák magukat, de a buliban ugyanolyan minőséget képviselnek, mint az itt látható videókaon, tehát ezekben a youtube-os videókban az emberek már nem bíznak!
Ha esetleg hallottak téged bálban, vagy lagziban és anyagilag is megtehetik, akkor hívnak normális zenészt!

Na mármost fordítsuk meg a dolgot!
Hány olyan ismerősöd van, aki éppen most készül megnősülni, vagy férjhez menni és hallott téged bálban, vagy lagziban? Nem sok! És ha esetleg van, akkor ezek közül hány teheti meg anyagilag, hogy nagy lagzit rendez???

Harmadik probléma:
- Sok fiatal pár nem csinál lagzit, mert olyan rohadt drága, hogy a lakodalomra elb@szott pénzt sok más hasznos dologra tudja költeni!
- Ha esetleg valaki mégis akar egy kis összejövetelt, akkor csinálnak egy vacsorát annak a húsz-harminc családtagnak.


És ezek után összegezzük a dolgokat:

A társadalom két részre szakadt! Vannak a nagyon gazdagok és a nagyon szegények! A nagyon gazdagoknál csak a Vegas Show Band szintű zenekarok jönnek szóba, a nagyon szegények nem tudnak lagzit csinálni, tehát a társadalom 70-80 százalékánál az igényes zenész nem kerül szóba. Marad az a 20-30 százalék, akiknek a nagy részénél csak egy szerény vacsorára telik, ahová zenész nem kell. Marad az a 10-15 százalék, akikből nem is nagyon járnak sem bálokba sem lagzikba, tehát alig ismernek egyáltalán zenészeket is! ( Ők a youtube-os videókban már nem bíznak, ezért döntenek inkább a DJ mellett. )
Ha ezeket jól végiggondoljátok, akkor látható, hogy szinte nincs ember, aki egyáltalán lagzit tud rendezni és ismer is jó zenészt!

Ezeken kívül még rengeteg olyan probléma van, amit látok, tudok és tökéletesen megértem az embereket, hogy nem hívnak zenészeket a lagzijukba és ezért mondtam én tíz évvel ezelőtt, hogy ennek a zenélésnek így ebben a formában vége lesz rövid időn belül! Akkor nagyon sokan kinevettetek de most már gondolom látja mindenki, hogy akkor igazam volt.

( Most még a szállodaipar megy, de ennek sem jósolok 5-6 évnél többet... Talán a legjobbak majd fennmaradnak, de a legjobbak közé,csak Almatomi tartozik )

U.I.: Mivel én zenetanár vagyok, ezért próbálom a növendékeimet az igényes zene irányába terelni, ami általában sikerül is, de én ehhez nagyon kevés vagyok és, amit a szintetizátor oktatás terén is látok, az valami szürnyű!



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 36
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69560Hozzászólás ---Qgli---
2023.12.13. 08:29

Még egy dolog jutott eszembe ezzel kapcsolatban:

Addig itt nem is lesz változás, amíg ezeket zenész dolgokat nem kötjük vizsgához!
Annak idején Almatomival beszéltünk ilyenről, amiben én akkor nem voltam benne, mert, amíg a pesti nagy nevek ezt nem indítják el, addig én ebben a zeneiparban egy "vidéki senki" vagyok még akkor is, ha egyetemi diplomám van belőle!
Most viszont kicsit változott a helyzet!
A pesti nagy zenészek is már "éheznek". Nincs lehetőségük zenélni már nemcsak a bulikban, hanem már a pesti szállodákban sem és most úgy néz ki, hogy lesz valamiféle kezdeményezés ez ügyben. A kezdeményező zenészeket ( aki tanár kollégák is ) én már biztosítottam a maximális támogatásomról. Egyenlőre várom a fejleményeket...



Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 14
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1878 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69561Hozzászólás Karesz
2023.12.13. 09:37

Tökéletesen megfogalmaztad a lényege Gábor.Én szinte csak olyan bulit,lagzit vállalok már,ahol már jártam,ismerem a közönséget, csak sajnos ebből nagyon kevés van már.. pont azon okok miatt amit kifejtettél.



Új hozzászólás