Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Zeneesztétikai Holokauszt

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Sambácsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2012.10.06. 19:03
Hangszer: Yamaha Tyros2,Yamaha F310-TBS, YRS 23.
Tartózkodási hely: Jász-Nagykun-Szolnok m.
Adott köszönetek: : 641 alkalommal
Kapott köszönetek: : 408 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69211Hozzászólás Sambácsi
2023.04.27. 18:46

Öltözet: a szállodákban kötelező a csokornyakkendő, szmoking is.
Igen.

Évekig jártunk Hajdúszoboszlóra zenélni trióban szállodába, énekesnő+sax+billentyű.
Mindig szmoking, mint ahogy külföldre is...
Amikor megláttam, hogy Adidas tornacipős-melegítős ficsúrok is megjelenhettek
ezüst-arany melegítőben asszonyostul, tudtam, hogy baj van.
Vége is lett....



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69212Hozzászólás Asterix
2023.04.27. 19:48

---Qgli--- írta:
2023.04.27. 08:56
Én ezt nem tőle tudtam, nem hallomásból, nem másik zenésztől, hanem egy ismerősöm volt a házigazda és ő maga fizette ki neki ezt a pénzt!
Én is ezt az összeget tudtam, amíg Mezőkövesden nem dolgoztak egy lakodalomban Marikával. Ott 120e forintért szolgáltatták a showt. Ez már az a korszak volt, ahol zömében már diszkó ment néha megspékelve saját előadással...



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 35
Hozzászólások: 2911
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69213Hozzászólás ---Qgli---
2023.04.28. 05:07

Sambácsi írta:
2023.04.27. 18:46
Öltözet: a szállodákban kötelező a csokornyakkendő, szmoking is.
Igen.

Évekig jártunk...
Nincs vége a szállodabiznisznek, de nagyon kevés az olyan zenész, aki megállja a helyét egy szállodában! Nem zenei helytállásról beszélek, hanem minden más szempontról. Zenész szempontból a szállodák nagy szarban vannak, mert folyamatosan keresik azokat a zenészeket, akik megfelelnének nekik, de nagyon keveset találnak!
Az öltözet és a viselkedésen kívül még egy hatalmas probléma a megbízhatatlanság! Elvállalják, hogy elmennek szombaton zenélni és ha pénteken valaki 20.000-rel többet kínál, akkor már le is mondják a szállodát és ha többet a szálloda nem hívja, akkor csodálkoznak!

És még egy pár probléma:
Sok zenész az hiszi, hogy a szállodákban ugyanannyit lehet kérni, mint egy buliban. Ez nem így van. Egy buli alkalmi munka ez meg egy folyamatos, évekig jövedelmező munka. Ha egy hónapig nincs buli, akkor egy hónapig nincs bevétel. A szállodákban minden hónapban folyamatosan van bevétel én mindig lehet előre számolni, kalkulálni. Ez nagyon nem mindegy pl. ha egy hangszert vásárolsz hitelre. Tudod, hogy a következő években zenélsz havi 5-6 alkalommal és ezen az 5-6 alkalmon keresel X forintot.
Azt sem veszik számításba, hogy egy szállodai zenélés nem olyan megerőltető, mint egy buli. Itt nem kell ordítani, hanem csak halkan zenélgetni ( bár sok zenésznek ez is problémát okoz ), nem kell táncoltatni a népet, hanem itt le kell kötni a figyelmüket. Nem végtelenül kell zenélni olykor 10-12 órát, hanem 4 óra zenélés és este 10-kor vége van. Másnap nem vagyok hulla, mert éppen reggel 5-kor keveredtem haza, hanem legrosszabb esetben is 23.00-kor ágyban vagyok.



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 35
Hozzászólások: 2911
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69214Hozzászólás ---Qgli---
2023.04.28. 05:25

Nincsenek fiatal zenészek! A gyerekeket nem érdekli a zenetanulás, vagyis érdekli, de amikor rájönnek, hogy 2 hónap alatt nem tud megtanulni egy hangszeren, akkor azonnal feladják. Amikor én 17-18 éves voltam, akkor voltunk legalább tízen itt Füzesabonyban, akik már elfogadható módon játszottunk valamilyen hangszeren. 4-5 haverom volt, aki ugyanúgy vendéglátózott, mint én,bár ezek közül már szinte egy sem csinálja, de ez most mindegy.
Ma nem is ismerek olyan fiatalt, akit rá lehetne fogni a vendéglátós zenélésre. Növendékeim közül van egy-kettő, de ők is énektudás nélkül vannak. Van egy volt tanítványom ( aki már kollégám is ), a zeneakadémián végzett, marha jó jazz zongorista, de énekelni ő sem tud, márpedig a vendéglátó énektudás nélkül nem igazi.

Tanulnak sokan gitározni, de rögtön rock zenekart akarnak és sztárok akarnak lenni. Megtanulják a tankcsapda meg a hooligans számokat és csodálkoznak, hogy miért nem sztárok, hiszen ők is le tudják játszani ugyanúgy, mint a tankcsapda!

Nem értem a fiatalokat...nagyon nem.



Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 16
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69218Hozzászólás almatom
2023.04.28. 12:49

Legutóbbi Norvég hotelben két különböző helyen, két féle zenét kellet játszanunk:
A hangminőség elég gagyi, de higgyétek el: élőben sem volt jobb! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
- Piano Bar:

- Dancing Bar:



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 47
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 420 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69219Hozzászólás Mauglidyro
2023.04.28. 14:51

---Qgli--- írta:
2023.04.28. 05:25
Nincsenek fiatal zenészek! A gyerekeket nem érdekli a zenetanulás, vagyis érdekli, de amikor rájönnek, hogy 2 hónap alatt nem tud megtanulni egy hangszeren, akkor azonnal feladják. Amikor én 17-18 éves voltam, akkor voltunk legalább tízen itt Füzesabonyban, akik már elfogadható módon játszottunk valamilyen hangszeren. 4-5 haverom volt, aki ugyanúgy vendéglátózott, mint én,bár ezek közül már szinte egy sem csinálja, de ez most mindegy.
Ma nem is ismerek olyan fiatalt, akit rá lehetne fogni a vendéglátós zenélésre. Növendékeim közül van egy-kettő, de ők is énektudás nélkül vannak. Van egy volt tanítványom ( aki már kollégám is ), a zeneakadémián végzett, marha jó jazz zongorista, de énekelni ő sem tud, márpedig a vendéglátó énektudás nélkül nem igazi.

Tanulnak sokan gitározni, de rögtön rock zenekart akarnak és sztárok akarnak lenni. Megtanulják a tankcsapda meg a hooligans számokat és csodálkoznak, hogy miért nem sztárok, hiszen ők is le tudják játszani ugyanúgy, mint a tankcsapda!

Nem értem a fiatalokat...nagyon nem.
Az a baj, hogy ezeknél az eseteknél az önbizalom az nagy, az önkritika meg 0 vagy az alatti.
És mivel ezek elkezdenek a lagzis piacon is tevékenykedni, ezzel kiszorítják a náluk sokkal tehetségesebbeket, mert hát a sz*rra mindig lesz igény ...
Ha még nem mondtam volna egy buliban mást sem játszanak, mint csak csárdást, így hát ezek szerint a vendéglátózásra is alkalmatlanok lennének.
Ezek után döntsd el, hogy merre tart ez a világ.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 19
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69220Hozzászólás galambjozsef
2023.04.29. 21:08

A "csak csárdást játszanak" enyhe túlzás, mert többsége mindenféle hulladékot csinál, aminek a csárdáshoz, vagy a lakodalmas nótákhoz abszurd semmi köze.
Hogy a világ hova tart??? Már rég rossz irányba!!!
... de hogy őszinte legyek?? ilyeneknek is kell lenni, és ha jól bele gondolok, nem is akarok én azokba a bulikba zenélni, ahova az ilyen szolgáltatóknak nevezett egyének mennek el Zenei környezetszennyezést végezni!


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 35
Hozzászólások: 2911
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69221Hozzászólás ---Qgli---
2023.04.30. 04:56

Maximálisan egyetértek Józsinak a véleményével!

Ha csak csárdást játszanának és azokat a csárdásokat úgy, ahogy kell, akkor nem lenne gond nekik megtanulni a vendéglátós számokat. Sokan azt hiszik, hogy a csárdást játszani könnyű, pedig nem így van!

A vendéglátózásban talán annyi a baj, hogy sokan sokféle vendég van és elég nehéz eldönteni, hogy kinek mit játsszak. ( Amikor jönnek be a bárba, akkor mindenkinek köszönök egyrészt, mert így illik, másrészt meghallom, hogy magyarul, vagy angolul köszönnek vissza. Már ez segít abban a döntésben, hogy magyar, vagy inkább nemzetközi műsort játsszak. )



Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69228Hozzászólás forissandor
2023.05.02. 14:28

Zenei életem egyik mumusa a szaxofon. Dolgoztam szaxissal pár lagziban vagy 15 éve, egyáltalán nem volt rossz de akár akarod akár nem fújják. És este 10kor annyira idegesít már a hangja, hogy el sem tudom mondani. Ennek ellenére a videón szereplő tag szerintem egy hatalmas figura, eladja amit kell és ott, akkor és abban a milliőben visz mindent, mint a piros ász.



Avatar
Sambácsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2012.10.06. 19:03
Hangszer: Yamaha Tyros2,Yamaha F310-TBS, YRS 23.
Tartózkodási hely: Jász-Nagykun-Szolnok m.
Adott köszönetek: : 641 alkalommal
Kapott köszönetek: : 408 alkalommal

Re: Zeneesztétikai Holokauszt

Hozzászólás: # 69234Hozzászólás Sambácsi
2023.05.05. 17:50

...akár akarod akár nem fújják. És este 10-kor annyira idegesít már a hangja, hogy el sem tudom mondani.
Ennek ellenére a videón szereplő tag szerintem egy hatalmas figura, eladja amit kell és ott, akkor és abban a miliőben visz mindent, mint a piros ász.
[/quote]

Szaxofon ügyben szerencsés voltam, mert 25 évig klarinét-szaxofon tanár kolléga fújta mellettem a kanyarcsövet.
Hozzá képest könnyű volt megállapítani, hogy más "kollegák" csak dudálnak a csővel. .....ami szörnyű.
Néha, mikor nekem is sok volt a sax hang, kezébe adtam a csörgődobot, majd a rumba tököt, és vokálozzon.
Iszonyú hangereje volt a csőnek.....
De, mert ha kellett, elébe állt ... megvédett a pohárral, korsóval közeledő "kedves" vendégtől.



Új hozzászólás