Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Apple cuccok és témáik

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 556
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Apple cuccok és témáik

Hozzászólás: # 57900Hozzászólás BodziLalikirály
2018.04.30. 06:29

rodymusic írta:Mac-es haverom meg nem született posztja, de az Ő engedélyével én teszem közzé.
mittomén írta: A windows meg olyan,mint az olasz&francia autók.. szèp szèp, de szar semmire való èkszer dobozok.
Nos én nem akarok vitát indítani PC (Windows) és a Mac között.....
DE!
1989 óta foglalkozom a számítástechnikával és még a Win3.1 majd a Win3.11 Worksgroup-s al indítottam. A konfig lényegtelen...
Jelenleg egy (állandóan használatban levő) asztali PC-t nyúzok amelyen 2002-óta egy WinXP van feltelepítve és használom digitalizálásra, montírozásra, kép, hang és videó szerkesztésre, netezésre és filmnézésre (Tv-re kötve a videókártya S-Videó kimenetét és kiterjesztett asztalt használva).....
Igaz időközben az alaplap (P4 / 3Ghz processzor /1GB Ram / 128MB video) 1x cserés lett (de csak az alaplap) és az új alaplapba pedig a jóőár évvel később egy 3,4Ghz-es Pentium processzor és 3GB (DDR1) RAM került és a videókártya is cserélődött egy 256MB-osra. Hozzáteszem a WinXP rendszer mindvégig maradt csak a driverek cserélődtek benne!!
Ugyanezt a gépet használom a mai napig a napi állandó használatra, mindamellett, hogy van egy IBM Lenovo kisméretű gép amin a hangtechnikai, muzsikálásos és stúdió cuccok vannak és egy harmadik amit csak mint szervert használok tárolásra....
De a lényeg hogy nekem ez a 2002-óta működő WinXP-m EGYSZER SEM VOLT KÉKHALÁLOS ÉS NEM FAGYOTT LE!!!!
Nem kellett újra telepítenem sem soha. Tény, hogy a Windows "TUDNI KELL BEÁLLÍTANI" és nem csak 10 perc alatt "feltolni" a gépre!!! És onnantól kezdve stabil lesz az legalábbis annyira mint a Mac!

Nem szólom le a Machintos-t. Jómagam is kipróbáltam sok oprendszert (Windows több változatát; Novell-t, OS2Warp-ot, Unix-ot, Linux-ot) és sosem felejtem el, hogy mindegyiknek megvolt az előnye és hátránya is. Vagy hogy akkor mikor a 386-os gép után kijöttek a 486-os majd az első P1 (Pentium) gépek a Mac már előtte teljes képernyőn nagyfelbontású (720x480) videót vetített akadás mentesen........pedig akkor a videó szabvány még csak a 352x288 volt!!!

Tehát én azt mondom a Mac és a Win között is van pozitívum és negatívum is.....

És ide tartozik egy vicc is.:
Tudjátok-e miért nem egy egész alma lett (a hiányos helyett) az Apple/Machintos "védjegye"?
Mert így mondhatják, hogy pont azzal a 10%-al maradnak el a tökéletes(100%)-től !!! :cry2: :lol: :D :dash2:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára BodziLalikirály 2018.04.30. 13:36-kor.


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Apple cuccok és témáik

Hozzászólás: # 57901Hozzászólás almatom
2018.04.30. 07:34

BodziLalikirály írta: Tudjátok-e miért nem egy egész alma lett (a hiányos helyett) a Machintos "védjegye"?
Mert így mondhatják, hogy pont azzal a 10%-al maradnak el a tökéletes(100%)-től !!! :cry2: :lol: :D :dash2:
És vajon tudod-e a valós okát?



Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 556
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Apple cuccok és témáik

Hozzászólás: # 57902Hozzászólás BodziLalikirály
2018.04.30. 08:54

Tomi!

Én úgy tudom a harapás, az arányok miatt volt szükséges, hogy az Apple logóját senki ne nézze, mondjuk cseresznyének.

Szerény hozzáfűzésem, hogy akkor a neve sem Apple lenne... :cry2: :lol: :cry2: :D


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Apple cuccok és témáik

Hozzászólás: # 57905Hozzászólás almatom
2018.04.30. 09:55

Nem, nem!
Sokkal egyszerűbb az oka. Nincs mögötte semmi ideológia.
Nézz meg egy ősrégi apple logót és látni fogod a miértjét......
De ha nincs meg, szólj és mondom.....;-)



Avatar
beejaybudai
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 285
Csatlakozott: 2012.02.11. 17:55
Hangszer: Casio MZ-X 500
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Berhida
Adott köszönetek: : 389 alkalommal
Kapott köszönetek: : 452 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Apple cuccok és témáik

Hozzászólás: # 57906Hozzászólás beejaybudai
2018.04.30. 10:06

BodziLalikirály-nak igaza van. Egyszer olvastam egy cikket az Apple legendákról és ott ugyanezt írták (maga a logó tervezője nyilatkozta, hogy azért volt szükség a harapásra, hogy egyértelműen almára hasonlítson és ne nézze senki pl. meggynek). A többi elképzelés csak legenda...


Cuccaim: Casio MZ-X 500, Behringer XR12, Sennheiser E865, Electro-Voice RE510, Audio Technika ATM510, Behringer TM1, Turbosound NuQ122-AN, Turbosound IQ15B, JBL LSR305P, Behringer UMC204HD, LED-es fények.

Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Apple cuccok és témáik

Hozzászólás: # 57946Hozzászólás almatom
2018.05.03. 17:38

Én a mostani almámat 2009-ben vettem, azóta használom mindenre:
Zene, játék, bank, felnőtt tartalom, internet, munka, szórakozás......szóval mindenre!
És mindezt mindenféle védelem nélkül!!!!!
Felkapcsolom, dolgozok, lekapcsolom! Amióta osx-et használok, azóta tudok szívás nélkül csak azzal foglalkozni, amivel kell!
Nándi kálváriája a tapasztalataim szerint több, mint érdekes de el kell fogadni, hogy ami nekem jó, az nem garancia arra, hogy másnak is jó lesz!
Én például azt hirdetem mindenhol, hogy a windows-tól mentsen meg mindenkit az élet, mert én meg azzal szívtam álandóan!
Nagyon vicces dolog történt velem:
- barátom új relefonja, windows phone.
Mondom neki: bekapcsolom, megnézem milyen ez a rendszer, mert sosem láttam ilyet....
Bekapcsolom, majd várok, várok....de semmi. Kérdezem: ez normális? Mondja: nem az!
Majd a várakozások végén egy szomorú smiley jelent meg a képernyőn és a telefon soha többet nem indult el.
Szóval nekem mindegy, hogy mi az: ha a windows bármelyik verziója fut rajta, akkor az nálam azonnal kuka!



Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Apple cuccok és témáik

Hozzászólás: # 58008Hozzászólás almatom
2018.05.14. 23:05

powersparc írta:...és természetesen a kuka ürítése csak a hdd-n lévő dolgokat érinti, ill. tartalmazza. A pendriveon nincs is ilyen funkció.
De bizony van, Nándi!
Ha letörölsz a pendrive-ról bármit, azt azonnal a kukában látod, ami valójában a pendrive-on marad még ekkor, csak a rendszer mint törölt elemként mutatja a file-okat a kukában mindaddig, amíg a pendrive fel van csatolva.
Ha ilyenkor nyomsz egy kuka törlést, azzal kitörlöd a pendrive-ról a file-okat és láss csodát: azonnal növekszik a használható terület a pendrive-on!
Ja ja!
;)



Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Apple cuccok és témáik

Hozzászólás: # 58013Hozzászólás almatom
2018.05.15. 08:07

option + command + delete



gabati
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2011.08.26. 12:07
Hangszer: Korg PA3XPro Musikant, Roland G70, Roland JV80,D50
Tartózkodási hely: Gyimesfelsőlok, Erdély
Adott köszönetek: : 1099 alkalommal
Kapott köszönetek: : 174 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Apple cuccok és témáik

Hozzászólás: # 58014Hozzászólás gabati
2018.05.15. 08:24

Na látjátok nekem semmi gondom nincs ezekkel az "almás" dolgokkal, és mi a magyarázat erre? ---> Egyetlen cuccom sincs ebből a márkából, és teljesen "zokni" vagyok ezekkel kapcsolatban. :)



Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Apple cuccok és témáik

Hozzászólás: # 58161Hozzászólás galambjozsef
2018.05.30. 07:33

Skacok, mostantól én is beléptem a iMac világába, úgyhogy néha, lehet hogy kérdezősködni fogok :D


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Új hozzászólás