Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Panaszkezelés, jogi ügyek, baráti ötletek

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
GabEsz
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2013.09.03. 14:17
Hangszer: Korg Pa600, Roland BK-5
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 163 alkalommal
Kapott köszönetek: : 97 alkalommal

Re: Panaszkezelés, jogi ügyek, baráti ötletek

Hozzászólás: # 52521Hozzászólás GabEsz
2017.07.18. 12:58

Adames írta:Jelenleg is csak a kiadott számláim után kell fizetnem. Ezt hívják adószámos magánszemélynek, ami vagyok.
Nem ezért hívják ennek, de egyébként ha egyszerű sima egyéni vállalkozó lennél főállás mellett akkor is csak a kiadott számlák után kellene fizetned!
Adames írta:A KATA főállásban havi fix 50eFt, mellékben pedig 25 lenne.
Legalábbis ha jól informált vagyok.
Jól informált vagy és ez neked nem lenne jó, mert kevés bulid van.
Adames írta:Persze ha nincs más megoldás, akkor max a főállás melletti KATA marad.
Ami neked nem jó mert kevés bulid van, és ez így 12 x 25.000=300.000 Ft fix adót jelent egy évre.

Én is főállás mellett vagyok sima egyéni vállakozó mert nem érne meg katáznom. KATA akkor érné meg ha évi 11-12 milla körüli árbevételed lenne.


[font=Script MT Bold][glow=red]Üdv.: Gabesz[/glow][/font]

KORG PA-600, Roland BK-5, Behringer XR16, EV ZLX-12P, Alto TS 218S

Trebor
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2015.12.05. 10:09
Hangszer: Tyros4
Adott köszönetek: : 242 alkalommal
Kapott köszönetek: : 218 alkalommal

Re: Panaszkezelés, jogi ügyek, baráti ötletek

Hozzászólás: # 52530Hozzászólás Trebor
2017.07.18. 18:41

Szóval... Amióta van KATA azóta csinálom. Sőt elötte EVA azelött pedig átalányadózás...
Egy évben max 4 hónapra van aktiválva a katám, amit minden esetben "kifizettetek" a megrendelővel. Ennyivel többet kérek. Sőt, amennyi számlát kiállítok, annyiszor "plussz adó". Kialakultak már azok a hónapok, amikor szükség van számlára, ezért van, hogy összevárom. Pl.:november végét decemberben+van olyan cég, akinek nyár végén zenélünk, de az évzárón, egyben állítom ki a számlát. Persze, ha van ezekre lehetőség. Tehát, ha mindenképp kell a számla, van, de az annyival többe kerül.
Ez van. Kell kell, nem kel nem kell...



Avatar
herflis
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2016.11.06. 15:13
Hangszer: Rolang G800 Korg PA1000
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 55 alkalommal
Kapott köszönetek: : 29 alkalommal

Re: Panaszkezelés, jogi ügyek, baráti ötletek

Hozzászólás: # 52543Hozzászólás herflis
2017.07.19. 08:16

Úgy tudom, hogy KATA adózás esetén is kell iparűzési adót és kötelező kamarai tagságot fizetni. A kamarai tagság évi 5 ezer, az iparűzési adó település függő. Ezek éves díjak, de ha szüneteltetett KATA-s vagy akkor ezek is részarányosan csökkentett díjak lesznek?


Nincs rossz hang, az a lényeg, hogy mit játszunk utána. /Miles Davis/

Avatar
Rolandbk5
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 1183
Csatlakozott: 2013.10.12. 00:45
Hangszer: Yamaha Genos
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Adott köszönetek: : 1063 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1090 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Panaszkezelés, jogi ügyek, baráti ötletek

Hozzászólás: # 52544Hozzászólás Rolandbk5
2017.07.19. 08:29

Trebor írta:Szóval... Amióta van KATA azóta csinálom. Sőt elötte EVA azelött pedig átalányadózás...
Egy évben max 4 hónapra van aktiválva a katám, amit minden esetben "kifizettetek" a megrendelővel. Ennyivel többet kérek. Sőt, amennyi számlát kiállítok, annyiszor "plussz adó". Kialakultak már azok a hónapok, amikor szükség van számlára, ezért van, hogy összevárom. Pl.:november végét decemberben+van olyan cég, akinek nyár végén zenélünk, de az évzárón, egyben állítom ki a számlát. Persze, ha van ezekre lehetőség. Tehát, ha mindenképp kell a számla, van, de az annyival többe kerül.
Ez van. Kell kell, nem kel nem kell...
És mi van akkor, ha mondjuk ellenőrökkel beszélsz? Akkor is felajánlod, hogy tudok számlát, de az drágább, de akár mehet számla nélkül is. Ezt hogyan? Ott kemény büntetésre számíthatsz. Én mindig adok számlát, ha kell neki hanem, az énekesnőt bejelentem minden buliban. Ha hozzám becsenget a NAV és kéri az xy időpontra a papírokat, akkor nincs gond. De ha nincs papír, akkor van gond. Miért kockáztatunk? Sokkal nagyobbat tudsz bukni rajta mint amennyit nyersz vele. Az én cégemnek is KATA van, és neccesen beleférünk a zenével a 6 millióba. Én szeretek nyugodtan aludni, főleg a mai világban. Ismét vannak 3/3-k - sajnos egyre többen - és azok ellen nem tudsz védekezni. Vagy rendesen csinálod, vagy meg szexelnek.

Egyébként meg mindenki azt csinál amit akar.

Zotti



Trebor
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2015.12.05. 10:09
Hangszer: Tyros4
Adott köszönetek: : 242 alkalommal
Kapott köszönetek: : 218 alkalommal

Re: Panaszkezelés, jogi ügyek, baráti ötletek

Hozzászólás: # 52552Hozzászólás Trebor
2017.07.19. 11:12

Szerintem ennél egyszerűbb, mint ahogy leírtad. Legyen igazad, Ámen.
A legfontosabb a kommunikáció, nem csak itt, mindenhol.
Néhány gondolat:
Telefonba nem mondok összeget...
Az összeg minden esetben nettó, amit tudatok a megendelővel... Ma kata, holnap eva, azután gyí fallosz...
Számlatömb mindig kéznél...
Van még, de ezt is olvashatja 3/3-as meg rossz szomszéd, stb...

A kata 2017 januártól 12 milla...

Egyébként neked is teljesen igazad van, kiemelve az utolsó mondatod.

Szép napot mindenkinek! :777



Avatar
GabEsz
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2013.09.03. 14:17
Hangszer: Korg Pa600, Roland BK-5
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 163 alkalommal
Kapott köszönetek: : 97 alkalommal

Re: Panaszkezelés, jogi ügyek, baráti ötletek

Hozzászólás: # 52569Hozzászólás GabEsz
2017.07.20. 12:28

Szia Trebor!
Trebor írta:Egy évben max 4 hónapra van aktiválva a katám
És csak a KATA-t szünetelteted a maradék 8 hónapban, vagy az egyéni vállalkozást is?
Trebor írta:amit minden esetben "kifizettetek" a megrendelővel. Ennyivel többet kérek. Sőt, amennyi számlát kiállítok, annyiszor "plussz adó".
De ha jól sejtem akkor ezt ismerősökkel tudod csak megcsinálni, hogyha előre tudsz kalkulálni hogy x hónapban pl 5 számlát kell majd kiállítani akkor mindenkitől 25000/5= 5000 Ft-ot kérsz pluszba? Vagy minden számlára ráteszel 25ezret?
Ezen felül a plusz adó az mit takar? KATA-nál elvileg nincs más a 25ezren felül....

Nem kukacoskodni akarok csak tényleg érdekel. :777


[font=Script MT Bold][glow=red]Üdv.: Gabesz[/glow][/font]

KORG PA-600, Roland BK-5, Behringer XR16, EV ZLX-12P, Alto TS 218S

Avatar
GabEsz
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2013.09.03. 14:17
Hangszer: Korg Pa600, Roland BK-5
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 163 alkalommal
Kapott köszönetek: : 97 alkalommal

Re: Panaszkezelés, jogi ügyek, baráti ötletek

Hozzászólás: # 52571Hozzászólás GabEsz
2017.07.20. 12:34

Trebor írta: Telefonba nem mondok összeget...
Az összeg minden esetben nettó, amit tudatok a megendelővel... Ma kata, holnap eva, azután gyí fallosz...
Számlatömb mindig kéznél...
Ha egy ellenőrt kifogsz és mondod neki hogy ez nettó összeg, arra max ÁFA-t kérhetsz rá, semmi mást....persze az ÁFA-t is csak akkor ha ÁFA alany vagy. De ha jól sejtem a kevés számla kiadás miatt nem is érné meg neked ÁFAalanynak lenned, alanyi mentesen pedig ha ÁFA-t rákéred.....hát akkor abból csúnya bünti lesz.....tökmindegy hogy kéznél van-e a számlatömb vagy nincs.


[font=Script MT Bold][glow=red]Üdv.: Gabesz[/glow][/font]

KORG PA-600, Roland BK-5, Behringer XR16, EV ZLX-12P, Alto TS 218S

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Panaszkezelés, jogi ügyek, baráti ötletek

Hozzászólás: # 52573Hozzászólás Asterix
2017.07.20. 12:42

Én alanyi mentes vagyok, mint kft csinálom... A társasági adót én rá szoktam tenni minden számlára, természetesen ÁFA nincs...



Avatar
GabEsz
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2013.09.03. 14:17
Hangszer: Korg Pa600, Roland BK-5
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 163 alkalommal
Kapott köszönetek: : 97 alkalommal

Re: Panaszkezelés, jogi ügyek, baráti ötletek

Hozzászólás: # 52575Hozzászólás GabEsz
2017.07.20. 12:59

OK. de gondolom nem úgy csinálod hogy ha nem kell számla akkkor x Ft, ha kell számla akkor elnézést de még 12000 Ft plusz a társasági adó miatt kiskezitcsókolom.

Én amióta egyéniváll vagyok azóta többet kérek egy buliért, -szerintem ezzel nincs is semmi gond mert vannak költségei egy vállalkozásnak- de én mindig számlás árat mondok előre, aztán ha azt mondják hogy nekik nem kell számla akkor mondom nekik hogy számla nélkül is ugyanannyi, mert alanyi mentes vagyok....és ígyis-úgyis adok számlát, ahár kér akár nem kér. :D


[font=Script MT Bold][glow=red]Üdv.: Gabesz[/glow][/font]

KORG PA-600, Roland BK-5, Behringer XR16, EV ZLX-12P, Alto TS 218S

Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: Panaszkezelés, jogi ügyek, baráti ötletek

Hozzászólás: # 53649Hozzászólás Bubamara
2017.08.25. 07:28

Ezért kell tényleges vagy magasabb értékre biztosítani szállításkor minden csomagot.
Nem várható el, hogy a posta adjon 300.000 Ft-ot a törésért, a hangszer is ott maradjhon nálad ugyanakkkor 10.000 Ft-ra biztosította a feladó.

Már amelyik szállítási mód egyáltalán tartalmaz ilyen opciót, mert vannak cégek, ahol csak fix összeg szerepel pl 500 EUR.


Buba

Új hozzászólás