Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Zenei továbbképzés (ingyenes!)

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Zenei továbbképzés (ingyenes!)

Hozzászólás: # 50394Hozzászólás ---Qgli---
2017.03.31. 06:02

Én Almatomira gondoltam és itt a tanulatlan zenészt nem rossz értelemben kell venni. Csak azért írtam példának Tomit, mert attól, hogy valaki nem diplomás zongorista, attól még lehet nagyon jó zenész!
A klasszikus tanulmányok azért szükségesek, mert a klasszikus zeneoktatás úgy van felépítve, hogy aki végigjárja az utat, annak technikailag nincs akadály. Aki ezt az utat nem járja végig, annak szinte biztos, hogy van valamilyen hiányossága technikai téren. Ezért van az, hogy egy nagyobb zenekar próbajátékán ( felvételin ) alapkövetelmény egy diploma. És ezért van az is, hogy világhírű jazz zongoristák ( Petrucciani, Keith Jarrett, Chick Corea ) mind klasszikus zeneakadémiát végeztek. Az volt az alap.

Attól, hogy diplomája van valakinek, még nem jelenti azt, hogy minden zenei stílusban profi! Ezért csodálkoznak a klasszikus zenészek, hogy tud improvizálni egy tanulatlan zenész. A klasszikus diplomások ezt nem tanulják, náluk ez a képesség sok esetben elsorvad. Nem így van ez a jazz tanszakosokkal. Ott az improvizáció is nagyon megy, de csak a jazzes-latinos irányzatot tanítják azért, mert a vendéglátós stílus a gagyi kategóriába tartozik. A vendéglátós zenésznek tudni kell a csárdást, a latint, a jazzt, a cigány és minden stílust és azt nagyon jól tudjuk, hogy: "Aki mindent tud, az nem tud semmit rendesen"



vili2105
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2013.02.15. 23:53
Hangszer: korg pa2x pro, korg trinity, doepfer lmk4+
Tartózkodási hely: Szigetvár
Adott köszönetek: : 1059 alkalommal
Kapott köszönetek: : 442 alkalommal

Re: Zenei továbbképzés (ingyenes!)

Hozzászólás: # 50395Hozzászólás vili2105
2017.03.31. 07:27

Ez annyira sarkosított példa, hogy van a tanult klasszikuszenész, a jazz, meg a tanulatlan vendéglátós.
És aki tanult klasszikust, diplomás de inkább érdekli a könnyűzene, vagy esetleg vannak saját gondolatai is, és ezt szeretné megzenésíteni, ezért csinál egy zenekart, és kis klubbokban próbál felfedeződni?
Vagy mint személyes jóbarátom, Kovács Peti aki jazz konzis,pécsi, zeneiskolában tanít, de az nem fizet eléggé, ezért haknizni is jár?
Megvilágítjuk kedv, és szeretet szempontjából, de sokszor a pénz is rávisz bárkit, pedig sokszor ezzel lehet a legkönnyebben pénzt keresni. Főleg vidéken!
Vagy ismert nevek közül például Lagzi Lajcsi, vagy a 3+2? Ők kemény pénzeket láttak ebben a műfajban.
Az "öreg" Bugyi Zoltán, a mai napig élvezi amit csinál.
A vendéglátós mint műfaj szerepel, vagy mint előadási helyszín? Ez sem mindegy!
És az is teljes mértékben igaz, hogy a vendéglátózásban a legtöbb tanulatlan zenész, meg a metál műfajban, csak azok nincsenek annyira szem előtt, mert általában nem kapnak ekkora nyílvánosságot.


Tech.inf.:Korg pa2x pro, Korg Trinity Solo+Pbs, Doepfer lmk4+ masterkeyboard, Studio: Mackie Mr5 Mk2, Audio-technica at2020, focusrite saffire pro 24 dsp

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Zenei továbbképzés (ingyenes!)

Hozzászólás: # 50398Hozzászólás ---Qgli---
2017.03.31. 09:37

vili2105 írta:Ez annyira sarkosított példa, hogy van a tanult klasszikuszenész, a jazz, meg a tanulatlan vendéglátós.
És aki tanult klasszikust, diplomás de inkább érdekli a könnyűzene, vagy esetleg vannak saját gondolatai is, és ezt szeretné megzenésíteni, ezért csinál egy zenekart, és kis klubbokban próbál felfedeződni?
Mondtam, hogy vannak kivételek. Klasszikus zeneművészeti főiskolát végzett emberek, ( mint én is ) vendéglátózok. Miért? Azért, mert ennyit tudok! Ha többet tudnék, akkor valószínűleg az Opera zenekarban ülnék, de hiába mennék a próbajátékokra, nem vennének fel, mert vannak tőlem jobbak! Egyébként meg engem is jobban érdekel a könnyűzene, ezért is csinálom. Olyan van, hogy egy profi zenész "lealacsonyodik" a vendéglátó szintjére, de olyat viszont nem találsz, aki amatőr és profi zenekarban játszik.Ezt magyaráztam el az előző kommentben. Ez ugyanolyan, mint az építészmérnök megtanul falazni meg betonozni és elmegy dolgozni, de a kőműves hiába tanulja meg a ház tervezését, soha nem lesz építészmérnök diploma nélkül.
vili2105 írta:Vagy mint személyes jóbarátom, Kovács Peti aki jazz konzis,pécsi, zeneiskolában tanít, de az nem fizet eléggé, ezért haknizni is jár?
Egyik dolog: Hogy mi mennyit fizet, annak semmi köze a tanult és a tanulatlan zenészekhez. Azért egy jól menő zenekarban - még Magyarországon is - jóval fél milla fölött van a fizetés. Miért nem megy oda dolgozni? ( Ha megérted az irásaimat, akkor te is tudod hogy miért nem megy oda dolgozni )
Másik: Nem hiszem, hogy egyedül jár és kísérőautomatikával játssza a Se veled se nélküled-et....( Valószínűleg legalább egy igényes Show zenekarban billentyűs )
vili2105 írta:Vagy ismert nevek közül például Lagzi Lajcsi, vagy a 3+2? Ők kemény pénzeket láttak ebben a műfajban.
A pénzt ne keverd ide, mert arról nem beszéltem!
Tudod, amikor anno Lagzi Lajcsi kezdte ez a dáridó műsort, akkor Friderikusz egy beszélgetésben ezt mondta neki: "Te diplomás művészember vagy. Hogy siklottál így félre?"
Ezt sokan akkoriban nem is értették, de én annyira át tudtam érezni, mert én is félresiklottam.



semidim
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.02.09. 03:48
Hangszer: Yamaha PSR SX700
Adott köszönetek: : 11 alkalommal
Kapott köszönetek: : 29 alkalommal

Re: Zenei továbbképzés (ingyenes!)

Hozzászólás: # 56282Hozzászólás semidim
2018.01.03. 17:34

Sziasztok!
Ünneprontó leszek: én teljesen amatőrként foglalkozom egy ideje a a hangszeres játékkal, kottaírással. Nem lépek fel sehol, persze nem is vagyok azon a szinten, de nagyon szeretem és nagyon érdekel. Emellett erősen benne vagyok a korban. Nincsenek olyan klubbok, fórumok, ahol hozzám hasonló mentalitású emberek cserélnek tapasztalatokat, mondjuk a billentyűs kategóriában?



Avatar
MMaestro
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2017.01.23. 22:32
Hangszer: Yamaha PSR-S970
Tartózkodási hely: Miskolc
Adott köszönetek: : 36 alkalommal
Kapott köszönetek: : 213 alkalommal

Re: Zenei továbbképzés (ingyenes!)

Hozzászólás: # 56285Hozzászólás MMaestro
2018.01.03. 20:37

Légy üdvözölve!
Nyugodtan próbálkozhatsz itt is. Vagyunk itt páran ősz hajjal, vagy anélkül is. A zene, zenélés meg mindannyiunknál közös nevező.
Vess fel egy témát, kérdezz bátran!
Üdv: MMaestro



semidim
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.02.09. 03:48
Hangszer: Yamaha PSR SX700
Adott köszönetek: : 11 alkalommal
Kapott köszönetek: : 29 alkalommal

Re: Zenei továbbképzés (ingyenes!)

Hozzászólás: # 56287Hozzászólás semidim
2018.01.03. 20:49

MMaestro írta:Légy üdvözölve!
Nyugodtan próbálkozhatsz itt is. Vagyunk itt páran ősz hajjal, vagy anélkül is. A zene, zenélés meg mindannyiunknál közös nevező.
Vess fel egy témát, kérdezz bátran!
Üdv: MMaestro
Köszönöm a bíztatást!
Pl. olyasmire gondolok, hogy öszejönni ilyen érdeklődésű emberekkel tapasztalatcserére, megbeszélni, ki hogyan fejleszti a tudását, hogyan, milyen módszerekkel gyakorol, stb. stb.



Avatar
MMaestro
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2017.01.23. 22:32
Hangszer: Yamaha PSR-S970
Tartózkodási hely: Miskolc
Adott köszönetek: : 36 alkalommal
Kapott köszönetek: : 213 alkalommal

Re: Zenei továbbképzés (ingyenes!)

Hozzászólás: # 56288Hozzászólás MMaestro
2018.01.03. 21:34

semidim írta:öszejönni ilyen érdeklődésű emberekkel tapasztalatcserére, megbeszélni, ki hogyan fejleszti a tudását, hogyan, milyen módszerekkel gyakorol, stb. stb.
Nem csak itt jövünk ám össze, hanem személyesen is. Ha szeretnél ott lenni a következőn, biztosan kapsz a lehetőségről értesítést.
Tudást fejleszteni sokféleképpen lehet. Tanulni könyvből, kottából, tanártól, ellesni másoktól, lelesni az internetre feltett videókból, elméletet és gyakorlatot egyaránt. Ismerek olyat, aki profi gitáros lett. Miután a tanára közölte vele, hogy keressen más tanárt, mert ő nem tudja már tanítani (ez nagyon korrekt, dicséretes dolog, hogy valaki beismeri ezt!), a netet választotta és onnan tanul hihetetlen szólókat. Én még 1979-ben kezdtem, a kazettásmagnót hallgattuk és tekergettük vissza és úgy "szedtük le" a szólamokat harmóniákat, írtuk a "lókottát", a szöveg fölé a harmóniajelzést.
Gyakorolni mindenkinek szükséges, hogy szinten tartsa a megszerzett tudást, begyakorolt mozdulatsort, ne felejtse el, ha már annyi időt energiát belefektetett abba, hogy megtanuljon egy zeneszámot, szólót, kíséretet előadni. Én speciel kicsit lassabban kezdem a tanulást, vagy egy elfelejtett dal újra begyakorlását, mint a végleges tempó. Pár ütemnyi részt eljátszok, ha megy, továbblépek, ha nem, akkor ismétlem. Azután a darabban beljebb lévő részt gyakorlom és haladok egyre beljebb. Aztán kezdem elölről és megpróbálom most már végigvinni. Ahol elakadok, akkor ott azt a pár ütemnyit újra ismételgetem. Ha már végig jól megyen, akkor felgyorsítom a véglegesre és azon a tempón gyakorlom be. A legjobb persze, ha nem hagyjuk kiesni az ujjunkat a gyakorlásból. A korábban már megtanult számokat szinten kell tartani. Azt szoktam mondani, hogy erre legjobb az éttermi zenélés. Rá vagy kényszerítve, hogy nap, mint nap gyakorolj, csak most éppen élőben, azaz közönség előtt. Azt veszed észre, hogy közben már beszélgetni is tudsz. Sráckoromban csodálkoztam, amikor az étteremben a pianino kottatartóján újságot láttam kitéve, ma már értem.

Üdv: MMaestro :harm:



semidim
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.02.09. 03:48
Hangszer: Yamaha PSR SX700
Adott köszönetek: : 11 alkalommal
Kapott köszönetek: : 29 alkalommal

Re: Zenei továbbképzés (ingyenes!)

Hozzászólás: # 56293Hozzászólás semidim
2018.01.04. 10:42

Köszönöm. De mint egyedüli zöldfülű, odamenni a profik közé?



Avatar
MMaestro
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2017.01.23. 22:32
Hangszer: Yamaha PSR-S970
Tartózkodási hely: Miskolc
Adott köszönetek: : 36 alkalommal
Kapott köszönetek: : 213 alkalommal

Re: Zenei továbbképzés (ingyenes!)

Hozzászólás: # 56294Hozzászólás MMaestro
2018.01.04. 10:59

Ez a célod, vagy nem? Te is szeretnél tanulni, többet tudni, odakerülni.
Tanítani csak azt lehet, aki hagyja magát!
Üdv: MMaestro :harm:



Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 2419
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4560 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2488 alkalommal

Re: Zenei továbbképzés (ingyenes!)

Hozzászólás: # 56297Hozzászólás Apelláta
2018.01.04. 12:47

semidim írta:Köszönöm. De mint egyedüli zöldfülű, odamenni a profik közé?
Ha ez a fórum a profik gyűjtőhelye lenne, akkor nem sok tagból állna. Itt nem sok profi van közöttünk. Kb. egy (max. két) kezemen megtudom számolni.
Zömében lelkes, segítőkész és tanulni vágyó, különböző színvonalon zenélő otthoni hobbista, vagy haknizó emberek csapata vagyunk.
Ne fogd vissza magad. Mi sem nevetjük ki egymást.
:777


Üdv.: Apelláta

Új hozzászólás