Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Zenei továbbképzés (ingyenes!)

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

semidim
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.02.09. 03:48
Hangszer: Yamaha PSR SX700
Adott köszönetek: : 11 alkalommal
Kapott köszönetek: : 29 alkalommal

Re: Zenei továbbképzés (ingyenes!)

Hozzászólás: # 56305Hozzászólás semidim
2018.01.04. 21:00

Apelláta írta: Ha ez a fórum a profik gyűjtőhelye lenne, akkor nem sok tagból állna. Itt nem sok profi van közöttünk. Kb. egy (max. két) kezemen megtudom számolni.
Zömében lelkes, segítőkész és tanulni vágyó, különböző színvonalon zenélő otthoni hobbista, vagy haknizó emberek csapata vagyunk.
Ne fogd vissza magad. Mi sem nevetjük ki egymást.
:777
Értem, ez szép tőletek.
MMaestro leírta nagyjából a gyakorlás és fejlődés javasolt módszereit. Én egy jó évtizeddel ezelőtt kezdtem el tanulni, mondjuk némi tanári segítséggel, de azután kb. 3 évvel később ezzel felhagytam. Mint később kiderült, hogy amikor egy évvel ezelőtt újra kedvet kaptam ehhez, legnagyobb csodálkozásomra azt tapasztaltam, hogy szinte semmit sem felejtettem a tanultakból. (Képzelhetitek mennyit tudhattam:-) ) Leszámítva azt, hogy akkor a YouTube mint tanulási forrás nem működött, szinte ugyanezeket a módszereket képzeltem el én is számomra követendőnek, mint amit MMaestro leírt. Ahogy visszaemlékszem, akkor kb. egy hét kellett ahhoz, hogy egy újabb számot megtanuljak fejből eljátszani. Igen ám, de eközben, az a szám már egyrészt kissé unalmassá vált, másrészt egy bizonyos idő után, már képetelen voltam, a régieket is jól megjegyezni, miközben újabbakkal is próbálkoztam. Tulajdonképpen ezért ment el ettől az egésztől a kedvem. Természetesen én elfogadom azt, hogy másoknál ez jól működik, az én képességeim alapján ez nekem nem nagyon vált be.
Egy évvel ezelőtt úgy határoztam, hogy új alapokra helyezem a tanulást és megint veszek egy hangszert. Megpróbálok megtanulni úgy kottából eljátszani számokat, hogy azokat ne kelljen memorizálnom. Ez a módszer nálam, úgy tűnik egészen jól beválik. Ebben az évben több mint kétszáz kottát írtam át magamnak, miután azokat alaposan kielemeztem és a nekem nem megfelelő harmonizálásokat javítottam, vagy egyes esetekben a teljes harmonizációt magam megírtam. Most, ha kicsit lassabban is, de vagy egyből jól, vagy esetleg kevés hibával eljátszom a tételeket, második harmadik nekifutásra többnyire hibátlanul is. Ezt a vonalat követem, mert nálam beválni látszik és próbálok ilyen módon továbbfejlődni.



semidim
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.02.09. 03:48
Hangszer: Yamaha PSR SX700
Adott köszönetek: : 11 alkalommal
Kapott köszönetek: : 29 alkalommal

Re: Zenei továbbképzés (ingyenes!)

Hozzászólás: # 56311Hozzászólás semidim
2018.01.05. 10:01

powersparc írta:Vagyis ha nincs kotta, nem tudunk semmit!......
Természtesen én nem egy üdvözítő, netán csak ajánlott módszert írtam le, csupán azt, ami nekem látszólag eddig megfelelt, miközben a szokásos meg nem.
Ez egyébként kicsit arra hasonlít, mintha azt mondanám, hogyha nincs hangszer, nem tudunk semmit. Persze egyik sem igaz. Nekem ez nem egy verseny, ahol bizonyítanom kell, csupán szórakozás.



Új hozzászólás