Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

A zenész másik barátja a járműve!

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 1328
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1042 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1461 alkalommal

Re: A zenész másik barátja a járműve!

Hozzászólás: # 55876Hozzászólás B.Bazsi
2017.12.02. 22:02

Köszönöm Tomi, soha az életben nem tanultam autót szerelni, alkatrészeket kicserélni vagy megjavítani, stb, de ez a szelep, a fékek cseréje, vagy egy meghibásodott kilométeróra jeladó cseréje műszaki szempontból tényleg nem nehezebb mint amikor elmégy egy buliba és összeállítod a cuccot. Feltéve hogy tudod melyik csatlakozót hova kell dugni és miért oda, de nem bírom elképzelni rólad hogy ne tudnád... ;) :777


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Avatar
Gyuley
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 703
Csatlakozott: 2011.11.21. 17:15
Hangszer: Cubese 10 pro Absolute 3.NI k11 Ultimate.Yamaha 3K
Tartózkodási hely: Németország Magdeburg
Adott köszönetek: : 752 alkalommal
Kapott köszönetek: : 811 alkalommal

Re: A zenész másik barátja a járműve!

Hozzászólás: # 55878Hozzászólás Gyuley
2017.12.03. 01:49

Bazsikám.

Az ignis -nél még egy dologra nagyon figyuzni kell, váltóolaj csere 40.000. kilométerenként, ezt ne hagyd ki, mert váltót cserélhetsz mint én anno.
127.000-nél adta fel az a fostalicska opel váltó,de azért a kimúlásig ment szerencsétlenje,amikor már a hangja miatt mentem szervizbe,de ment még rendesen, a fokozatokat is rendesen kapcsolta, a szerviz meg csak pislogott, ők sem gondolták hogy ilyen sűrűn kellene váltóolajat cserélni, de a szervizkönyv ezt írja,és nem véletlenül.


"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"

Avatar
Gyuley
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 703
Csatlakozott: 2011.11.21. 17:15
Hangszer: Cubese 10 pro Absolute 3.NI k11 Ultimate.Yamaha 3K
Tartózkodási hely: Németország Magdeburg
Adott köszönetek: : 752 alkalommal
Kapott köszönetek: : 811 alkalommal

Re: A zenész másik barátja a járműve!

Hozzászólás: # 55888Hozzászólás Gyuley
2017.12.03. 12:05

Power.

A váltó az ment ez tény, a szerelő haverom azt kérdezte mikor szétkapta, te ezzel idáig el tudtál jönni?
Az előzmények, vezetett szervizkönyv, minden kötelező szerviz megvolt,mikor egy kis hangja lett, akkor azonnal elvittem szerelőhöz, hallgassa már meg, mi ez a búgás szerű hang, és kinyomócsapágyra gyanakodtunk, bevallom én is, és érdekes módon a Suzuki szerviz sem tudta hogy az Ignis modellekben ilyen sűrűn kell váltóolajat cserélni, a szerelő ismerős nézte meg a műszaki leírását, mert furcsálta hogy ennyi km nél felszabadult csapágyház darabok, és perselyek darabjai vannak minden felé a váltóban.
Amúgy ő is igen meglepődött ezen a csereperióduson.
Mindegy, vettem olcsón egy bontott váltót, 50000km-el, és az van most is benne, ka a 3 olajcsere árából megvolt a váltócsere :lol:
Azt hozzá kell tenni, én sportosan vezetek, nem öreg papásan, ez is hozzájárult a váltó halálához.


"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"

Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 10
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4561 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: A zenész másik barátja a járműve!

Hozzászólás: # 59081Hozzászólás Apelláta
2018.08.29. 23:43

Azért, amiért az egyszer már megadóztatott fizetésedet a bankba téve kamat adóztatják, majd az így kétszer megadóztatott pénzedet a boltba elköltve még áfával is sújtják.
...vagy, hogy legyen miből fedezni a politikusok pazarlóan luxus és kapzsi életvitelét.


Üdv.: Apelláta

Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 10
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4561 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: A zenész másik barátja a járműve!

Hozzászólás: # 59082Hozzászólás Apelláta
2018.08.29. 23:57

De kérdezhetnéd azt is Nándi, hogy ha a kötelező biztosítás személyre szól, minek annyit kötni, ahány autód van, hiszen egyszerre csak egyet tudsz vezetni. Ha pld. régi sofőrként már van egy kocsid és B10 osztályban vagy mint balesetmentes sofőr, majd netán veszel egy második autót is, arra is kötnöd kell, és arra B0-ról indulsz. Pedig ugyan azon személyként vezeted azt is, aki egyszer már kiérdemelte a B10 fokozatot, és egyszerre nem tudod mindkét autót vezetni sem.

Ha pedig azért van így kitalálva, mert a kötelező autóra szól nem a sofőrre (hiszen rajtad kívül más is vezetheti azt) és ezért autónként kell megkötni, akkor meg ha eladod az autót a bónuszfokozatot is vinni kéne az autóval az új tulajdonos részére. De nem így van. Illetve ebben az esetben mit tükröz a B0 fokozat, hisz lehet, hogy egyszer egy olyan személy vezeti, aki évek óta balesetmentes, máskor meg lehet, hogy egy olyan családtag, aki évenként töri a kocsikat, mégis a tulaj B0 után fizeti a kötelezőt.

Erre még egy biztosítós sem tudott meggyőző érvekkel magyarázatot adni nekem. :dash2:


Üdv.: Apelláta

HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: A zenész másik barátja a járműve!

Hozzászólás: # 59083Hozzászólás HunHyper
2018.08.30. 04:50

Na a kötelezö biztosítással kapcsolatban... Itt Ausztriában kerekedett ám a szemem nem olyan rég....
Volt két autó a nevemen, mindkettöre kötelezö biztosítás, külön rendszám... Hogy ezt miért jegyeztem meg, nemsokára leírom...
Eladtuk az egyik autót és vettünk helyette egy új autót, amit a feleségem nevére írattunk...

Intéztük a biztosítást, majd az ügyintézö kérdezte, hogy "mi legyen a bónusz fokozattal?"
Mondom, "mi lenne, hát elbukom, mert ez az autó a feleségem nevén lesz..."
Ügyintézö: "Miért bukná el? A feleségének ajándékozhatja, csak ki kell tölteni egy papírt és a felesége onnan indul, ahol ön állt
az elözö autó eladásakor..."

Na, ehhez mit szóltok?

Másik biztosítós dolog itt Ausztriában... Küld nekem a biztosító egy levelet, miszerint, ha egy évre befizetek 25 Eurót a biztosítási díjon felül,
akkor mindegy, hogy csinálok-e balesetet, vagy sem, nem sorolnak vissza a bónusz rendszerben... Szeritnem ez is jó dolog...

Rendszám...
Itt a rendszám és a biztosítás a nevedre szól... ami azt jelenti, ha van 10 autód, mert gyüjtöd öket, akkor megteheted, hogy egy rendszámod van és egy biztosításod...
A legerösebb autóra kell kifizetni a biztosítást... Aztán, ha reggel eldöntöd, hogy ma a feketével megyek a városba, akkor csak átpakolod a rendszámot a fekete
autódra és mehetsz... Hazaérsz, gondolsz egyet, hogy mégy a telkedre fel a hegyekbe, akkor átpakolod a rendszámot a 4x4-esre és már mehetsz is...

Azért tegyük hozzá, hogy ez ugyan egy barátságos rendszer, de a kötelezö biztosítás igen drága... Itt egy hónapban többet fizetek, mint amit Magyarországon fizettem egy év alatt...
Persze itt a biztosító végzi is a munkáját és fizet, ha jogosult vagy rá... :lol:


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: A zenész másik barátja a járműve!

Hozzászólás: # 59090Hozzászólás Bubamara
2018.08.30. 10:34

Nem kell azt szerelni, hiszen felpattintós keret tartja a rendszámokat. Aztán meg ha van egy melóba járó, egy hétvégi terepjáró, meg egy sport kocsid, biztosan nem kevered össze őket. :D


Buba

HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: A zenész másik barátja a járműve!

Hozzászólás: # 59099Hozzászólás HunHyper
2018.08.30. 20:01

powersparc írta:Én ezt a rendszám csere-berét a svájciaknál is hallottam, de nem bírom megérteni kinek van türelme rendszámokat szerelgetni még, amikor éppen mondjuk sietni kell valahova? Meg amúgy is... És ha figyelmetlenségből a rendszám nélkülivel indul el valahova akkor mennyire mázsálják? :)
Mit kell szerelgetni?
Itt a rendszámtábla tartó úgy van kialakítva, hogy kb. 15 másodperc a két rendszám cseréje...


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Avatar
MMaestro
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2017.01.23. 22:32
Hangszer: Yamaha PSR-S970
Tartózkodási hely: Miskolc
Adott köszönetek: : 36 alkalommal
Kapott köszönetek: : 213 alkalommal

Re: A zenész másik barátja a járműve!

Hozzászólás: # 59102Hozzászólás MMaestro
2018.08.30. 22:10

A jobbkezesek vannak többen. Jobb kézzel tudsz finomabb mozgásokat végezni. A kormány kezelése fontosabb, mint a sebváltókar megfelelő sebességi fokozatba tolása. Tehát használjuk a jobb kezünket a kormányhoz, s a balt a sebességváltáshoz. Na így lett eldöntve először, és ez az angoloknál történt. Tehát ez jól van kitalálva. A lökött franciák persze ezt megcserélték. Nehogy már úgy legyen náluk, mint az angoloknál, és fordított kezelésű autókat kezdtek gyártani. És sajnos ez terjedt el Európában, Amerikában. Tehát az angolok csinálják jól, és mi csináljuk fordítva. És Te is a fordítottat szoktad meg. Hidd el meg tudnád szokni amazt is.
Üdv: MMaestro :harm:



Avatar
Balázs82
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2018.08.27. 12:08
Hangszer: Ketron Sd40
Adott köszönetek: : 8 alkalommal
Kapott köszönetek: : 9 alkalommal

Re: A zenész másik barátja a járműve!

Hozzászólás: # 59105Hozzászólás Balázs82
2018.08.31. 07:30

Bepakoltunk rendesen :)

Mit tud egy Peugeot Partner

Képek bepakolva és a színpadon.
A kocsiban még 3-an ülünk.

Ami bennn van:
- Ketron Sd7 konténerben
- gitár konténerben
- kombó
- 1db 18" SUB
- 2db 12" TOP
- keverő rack
- fény rack
- vezetékes rack
- összes állvány
- személyes motyók
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Ketron SD40 + Presonus SL312 + Presonus 18sAL + A&H QUSB + Shure Beta 58

Új hozzászólás