Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

A zenész másik barátja a járműve!

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Zeneboy
Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 790
Csatlakozott: 2011.11.22. 23:09
Hangszer: Korg Pa3 x
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye , Kazincbarcika
Adott köszönetek: : 1067 alkalommal
Kapott köszönetek: : 882 alkalommal

Re: A zenész másik barátja a járműve!

Hozzászólás: # 48632Hozzászólás Zeneboy
2017.02.04. 13:10

Na szépen elszállt tegnap amit beírtam, mert 3x-4x kezdtem neki, és utána szépen kidobott a fórum... :xx: Ezt még leírom, de már csak 1 mondatokban reagálok, tele a bakancsom, hogy ez csak így működik.. :(

Szóval a C4-ből vehettem volna fiatalabbat, mert 2,2-2,5 ig nézelődtem. De 1,9-be ez 10x jobb állapotban volt mint a másik 15 amit megnéztem csak ebből a típusból... Igazolta is a szerviz, hogy nem egy széthajtott kocsi.. Új ára ilyen felszereltséggel most 7 misi ha jól néztem a múltkor...

Egy vezérlést mindennél alap, hogy megcsináltass, ha használt autót veszel. Ma már egy 1-2 évesnél is A szerelőm tudna mesélni, a nagy japcsi Nissan-t is szervizeli a peugeot mellett, és pont mesélt láncszakadásról garantált 94ekm volt az autóban, ami egyébként olyan moci amit a BMW is használ..

Egyterűben nem könnyű olcsón jót találni..1,5 évig nézegettem, addig inkább hirdettem a 307-et... Az, hogy bizonyos dolgok többe kerülnek, az betudható annak, hogy egy 2.0HDi motor, és extrás autó. Nyilván ha nincs benne légrúgó nem kell cserélni... Ez pl egy gyengéje.. Egy hűtő csere bármely autót elér 7-10 év magasságában. 25anyag+10eft-ért gáztöltéssel nem egy horror ár...

Viszont kárpótol, mert nem fáj a hátam, nagy, és 7 személyes, amit nem egyszer hasznát vett a család.. A cuccom úgy befér hátra, hogy 3db teljes értékű gyerekülés bent marad... EZt sajna egy kombi sem tudta, pedig próbáltam és hangfal tokokkal gyerek ülésekkel nem egyet..

Szétnéztem, mert akkor fiatalabb autót is vehettem volna..Csak sajnos kicsik voltak...

Váltó: 15-20eft-os alkatrésszel drágább a javítása mint a manuális váltósnak, mert egy elektromos bovden teszi azt amit lábbal tennék... A szerkezet ua az mint a benyásban..;-)

Fogyasztásban nekem 64ekm alatt 100km-nként kb1 lityit hozott a benzines 307-hez képest. kb. Kb 220-250eft.ot.. EZ most elmegy majd amit a 2,5 év alatt megspóroltam... Sebaj, 150-200km-ig elmegy megint min. ahogy használom..lehet tovább is ha ez kibírta 220-ig ami kb van jelenleg a motorban...

Hajtottam sok cégest opelek g/H astra benzines dizel, suzuki, ford fokus, stb. Van ott gond mindeggyikel, sajnos mint tökéletes hangszer így autó és motor sincs... Ez is olyan valakinek bejön, van akinek nem.. :777


Korg Pa3 X -76, Trevis ta08 aktív top,Trevis Event ta18 sub Eurolite QDF BAR Fényszett, Neumann KMS 105 és Shure beta58 mikrofon,

Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1878 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: A zenész másik barátja a járműve!

Hozzászólás: # 48685Hozzászólás Karesz
2017.02.05. 19:32

Nekem most lett teli a hócipőm..úgy rendesen.Csütörtökön behallt az ac pumpa az opelen,(F astra),időm nem volt vele foglalkozni,gyerekek óvodába,iskolába..hát bérelnem kellett olcsón egy suzukit..péntek délelőtt bepakolás az esti bulira,gyerekért mentem,este zenélés.Szombat esküvő kiállítás,megint opellal semmi előre előre lépés.Erre ma egy ismerős megcsinálta az ac-t,mert amit bontóban vettem bele pénteken,nem ment bele,át kellett alakítani egy kicsit..na,mondom,végre.Suzuki vissza,irány haza opellal.Este viszem viszza a gyereket a városba,ballra kanyrban recseg,ropog a jobb eleje,kormányozni alig lehet..félretoltuk egy parkolóba,lezár,otthagy..Suzuki vissza...a tököm teli van,hogy finom legyek...bocsánat,de nagyon pipa vagyok.. :dash2: :dash2: :dash2:



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: A zenész másik barátja a járműve!

Hozzászólás: # 48690Hozzászólás ---Qgli---
2017.02.06. 06:56

Hát igen....a 20 év körüli autók már a megbízhatatlan kategóriába tartoznak.



Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: A zenész másik barátja a járműve!

Hozzászólás: # 48696Hozzászólás almatom
2017.02.06. 10:22

Karesz írta:Szombat esküvő kiállítás.......
Ez nem egy tök felesleges dolog, Karesz? Én nem tudom, azért kérdezem........



Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: A zenész másik barátja a járműve!

Hozzászólás: # 48697Hozzászólás almatom
2017.02.06. 10:28

Hogy maradjak is a topic-hoz aktuális:
https://www.dacia.hu/szemelyautok/model ... lodgy.html
Sokat olvastam róla, megnéztem személyesen.
Az internet kizárólag jó dolgokat ír róla és az autó is maga nagyon tetszetős, nem is beszélve az áráról!
Van valakinek hiteles véleménye, ami személyes tapasztalatból fakad?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára almatom 2017.02.06. 11:22-kor.



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: A zenész másik barátja a járműve!

Hozzászólás: # 48700Hozzászólás ---Qgli---
2017.02.06. 10:58

Én még a Daciákról jót nem hallottam ugyanúgy, mint a Renault-ról sem. Nem akarom bántani a Renault tulajokat, de az ismerettségi körömben az utóbbi két három évben ketten vettek Renault ( egy Megane kombi és egy Scenic ), de nem volt nekik olyan hónap, hogy ne kellett volna valamiért szervizbe vinni. Már túl is adtak rajta mindketten. Pár éve nagyon megtetszett a Renault Laguna. Egyik ismerősömnek akkor az volt és azt mondta, hogy nehogy ilyet vegyek, mert már ő s megbánta.
Persze biztos vannak ellenvélemények is, de én még olyat nem hallottam.



Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1878 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: A zenész másik barátja a járműve!

Hozzászólás: # 48701Hozzászólás Karesz
2017.02.06. 11:00

almatom írta:
Karesz írta:Szombat esküvő kiállítás.......
Ez nem egy tök felesleges dolog, Karesz? Én nem tudom, azért kérdezem........
De az Tomi,teljesen semmi értelme..többször nem megyek :D



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: A zenész másik barátja a járműve!

Hozzászólás: # 48702Hozzászólás ---Qgli---
2017.02.06. 11:08

Erre az esküvő kiállításra tavaly is hívtak, de az a baj, hogy ilyenkor februárban csinálják Egerben is.
Megkérdeztem tőlük is, hogy: Ilyenkor már minek menjek? ... a jövő nyár már megtelt ...



Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: A zenész másik barátja a járműve!

Hozzászólás: # 48704Hozzászólás almatom
2017.02.06. 11:41

---Qgli--- írta:Én még a Daciákról jót nem hallottam
No.1: http://totalcar.hu/tesztek/2012/11/03/d ... acia_meno/
No.2: http://www.blikk.hu/auto/teszt/100-000- ... gy/t6rk3x9
No.3:http://www.vezess.hu/ujauto-teszt/2013/ ... cia-lodgy/
No.4: https://egyteru.hu/a-kompromisszumok-os ... n-teszt/2/

Nem linkelek többet, mert gyakorlatilag az összes fellelhető teszt ugyanazt írja, hogy: kategóriájában és árában nincs vetélytársa........
Jó lenne hallani egy olyan tulajdonos véleményét, aki már sokadik éve birtokol egy ilyen Lodgy-t......



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: A zenész másik barátja a járműve!

Hozzászólás: # 48705Hozzászólás ---Qgli---
2017.02.06. 11:49

Nyilvánosan a médiában nem gányolhatják le az autót, mert az autógyár perelne üzletrontásért, de én médiának már régóta nem hiszek.



Új hozzászólás