Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

A netes vásárlás tapasztalatai, előnyei és buktatói

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1878 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: A netes vásárlás tapasztalatai, előnyei és buktatói

Hozzászólás: # 58648Hozzászólás Karesz
2018.07.06. 21:43

Sziasztok!
Segitséget szeretnék kérni:Egy ismerősöm vásárolt az ebay-n egy lámpát,amit annak rendje módja szerint ki is fizetett pay-pall-el.Viszont ma kapott egy e-mailt,melyben közlik vele,hogy az eladót a hatóságok valamiért lekapcsolták,a termék is eltünt az ebay-ről.Hogyan tudja a pénzét vissza szerezni?Köszönöm



Avatar
Regec
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2011.11.09. 11:52
Hangszer: Korg pa1000 - Ketron X 1
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén
Adott köszönetek: : 91 alkalommal
Kapott köszönetek: : 127 alkalommal

Re: A netes vásárlás tapasztalatai, előnyei és buktatói

Hozzászólás: # 60116Hozzászólás Regec
2018.12.03. 14:34

powersparc írta: Szóval kerüljétek a DPD-t mert
Hát igen. Én is majdnem így jártam velük. Nekem másfél hétig pihent a csomagom a pesti elosztó központjukba, és nem vette fel senki náluk a telefont. Minden napszakban próbáltam hívni őket, naponta kb 30 percen keresztül, ami ugye nincs ingyen, és egyszer sem sikerült senkivel beszélnem. Aztán mikor megjött nagy nehezen, akkor a dobozon volt egy kis sérülés. A párom vette át, mert ő volt otthon. Mondta a futárnak, hogy akkor most először bontsuk fel, megnézni, hogy nincs e baja, mert látszik a szakadás a dobozon. Azt mondta a srác, hogy erre neki nincs ideje. Erre elszakadt a cérna kedves feleségemnél :D és mondta neki, hogy akkor oda viszed ahová akarod, mert egy fillért nem fog fizetni érte. Nagy duzzogás közben csak fel lett bontva a csomag. :)



slager
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2017.01.14. 20:34
Hangszer: billentyű
Adott köszönetek: : 8 alkalommal
Kapott köszönetek: : 12 alkalommal

Re: A netes vásárlás tapasztalatai, előnyei és buktatói

Hozzászólás: # 60170Hozzászólás slager
2018.12.06. 00:25

Sziasztok!
Valaki vásárolt már értékesebb dolgot, nagyobb összegért ebayen?
Olds Ambassor trombitát szeretnék vásárolni, de Magyarországon olyan ritka mint a fehér holló. Ebay tele van vele. Szállítással együtt 50.000-100.000 ft közötti kategória lenne. Mi van, ha nem úgy sül el, ahogy én szeretném? Milyen garanciám van, lehetőségem van, ha mondjuk nem kapom meg a hangszert? Azt hallottam, hogy PayPal-lal kell fizetni.



Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

Re: A netes vásárlás tapasztalatai, előnyei és buktatói

Hozzászólás: # 60181Hozzászólás Admin
2018.12.07. 08:56

slager írta:Sziasztok!
Milyen garanciám van, lehetőségem van, ha mondjuk nem kapom meg a hangszert? Azt hallottam, hogy PayPal-lal kell fizetni.
Olvasd el ezt a cikket: Hogyan reklamáljunk az Ebay-en?

Ha ideér a cucc, de mondjuk hibás, akkor előfordulhat, hogy a saját költségeden kell visszaküldened, hogy visszakapd a vételárat. Fontos még, hogy ha x érték felett rendelsz nem EU-s országból és a vámon megfogják, akkor ÁFÁ-t/VÁM-ot is kell fizetned.

Cégtől rendelés esetén:
22,1 és 150 euró között a küldemény vámmentes, de már 27 százalék áfa terheli a küldeményt. Ha az adott áru drágább, mint 150 euró, akkor nem csak a 27 százalékos áfát kell megfizetni, hanem a vámot is. Magánszemélyek közötti vásárlás esetén mások a határok.

A fenti értékek alatt a teljes költséget kell érteni, tehát a szállítási költség is benne van! Ha például 20 EUR a cucc és 5 EUR a posta, akkor a 25 EUR után fizetsz 27 % ÁFÁ-t. Mindig nézd meg honnan küldik, mert előfordlhat hogy pl.: angol oldal Kínai raktárból szállít.

Mikor kell vámot fizetned

Ezeket muszáj tudnia, ha Kínából rendel


A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

Új hozzászólás