Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Gumiszoba

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 216
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67999Hozzászólás forissandor
2021.12.06. 19:26

Kedves fórumozók!
Magyarul nem beszélő szlovák barátom keres Korg Pa 1000-est (vagy legvégső esetben 700-ast) újonnan, vagy nagyon nem használt állapotban. Sajnos az összes szlovák/cseh/ magyar boltban érdeklődött/tünk, de semmi. Ha valakinek lenne ötlete, szóljon légyszi! (amúgy én más ügyekben futottam pár kört, leginkább semmit sem kapni, rendelésre se).



Avatar
Pumika
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 27
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2011.10.22. 11:02
Hangszer: Ketron SD7-Ketron SD9-Yamaha Motif ES6
Tartózkodási hely: Paks
Adott köszönetek: : 1101 alkalommal
Kapott köszönetek: : 368 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68000Hozzászólás Pumika
2021.12.06. 20:26

Hali. A Facebook Marketplace van hírdetve mind a két keresett szintiből. Lehet megvannak még?!. Üdv Pumi.



Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 115
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1619 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Yamaha stílusok, hangszínek - Kérések

Hozzászólás: # 68001Hozzászólás BodziLalikirály
2021.12.07. 06:59

Kedves Gitta!

Én magam is a "canadahun" aktív haználója voltam nagyon hosszú időn át. És nem csak a zenei rész, hanem a természet, táj, stb... fórum részeken is aktívan részt vettem.
Azt és ezt a fórumot összehasonlítani semmiképpen nem lehet. Jómagam is akkor "léptem" onnan - és most már csak passzívan kéthavonta olykor nézek fel csak, és akkor is a kíváncsiságom miatt - amikor is az a fórum átalakult adok-veszek és fájlcserebere oldalnak és a korábbi társalgásos része is sajnos inkább csak kérdezz-felelek (és azt is lekezelően) és ez mellett kunyeráló oldallá avanzsált át.
Én itt sok értelmes beszélgetést és nagyon sok segítséget kaptam amíg be tudtam illeszkedni ebbe a társaságba.
Igen, igazad van, abban, hogy (most épp) itt sem pörög úgy a fórum mint 1-2 évvel ezelőtt, de sajnos itt is meglátszik a korona vírus hatása. (mert most mindent is lehet erre fogni :lol: )
De viccen kívül. Sokan - szerintem - azért vannak kevésbé aktívan mert a vírus helyzet miatt nem pörögnek a bulik, a rendezvények és a felszerelés bővítések sem, ami miatt elég sok érdekes beszélgetés is előkerült.
Magam is sajnálom, hogy most itt is kicsit ellaposodott a hangulat, de én épp úgy ide is ritkábban nézek fel mint korábban mert az időm nagyobb részét veszi el a más elfoglaltság, az miatt, hogy a világjárvány miatt kiesett olyan bevételem aminek pótlását más elfoglaltsággal kell helyettesítenem és az több idő ráfordítást igényel.
És ahogyan Pityu is leírta, a rangot ki kell érdemelni. És az, hogy egy szinttel feljebb lépsz nem sok előnyöd származik.
Viszont tény, hogy a lecsendesedett fórumban értelmes hozzászólást és építő jellegű témaindítást is nehéz kivitelezni. De nem lehetetlen.
A te döntésed, hogy mit akarsz, mit vársz el.

Szép napot neked és mindenki másnak is.


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
Pityu
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 39
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2011.11.10. 11:47
Hangszer: Studiologic SL88 Studio
Tartózkodási hely: Madaras
Adott köszönetek: : 641 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1077 alkalommal

Re: Yamaha stílusok, hangszínek - Kérések

Hozzászólás: # 68002Hozzászólás Pityu
2021.12.07. 14:09

Gitta!

Megértelek, mások is fejezték már ki aggodalmukat a fórumszabályzattal kapcsolatban, erre nem tudok mit mondani.
Amikor regisztráltam (jó régen), akkor elolvastam, elfogadtam majd az évek alatt próbáltam beilleszkedni.
Egyáltalán nem érdekelt a fórum azon része, ahol letölteni lehetett, egyáltalán nem érdekelt semmilyen rang.
Feltölteni nem tudtam, ám megosztottam minden infót azokról a dolgokról, amelyekhez némileg konyítottam.
Akinek tudtam segítettem, főleg vst témában. Magyarul a fórum része lettem és ezért hálás vagyok a mai napig.
A mai napig elvárás nélkül végzem az admin feladatokat. Mindennap feljövök, elbírálom a jelentkezéseket a szabályzatban meghatározott elvárásoknak megfelelően és törlöm azokat, akik ennek nem felelnek meg. Editálom a hozzászólásokat, mert formailag sokszor nem felelnek meg. Kérésre törlöm azon írásokat, amelyek elvesztették aktualitásukat vagy egyéb okok miatt. Soha még 1 köszönömöt sem kaptam ezen feladatok elvégzéséért, de nem is vágyom rá. :)
Ezt valaki vagy önként vállalja vagy kár belekezdeni..
De nem az Én feladatom a lényeg ebben a történetben, ezt csak azért írtam le, hogy az Én szerepemen keresztül illusztráljam a fórum életében való részvétel jelentőségét.
Nem tudok mást mondani, légy aktív, kérdezz, válaszolj, ossz meg tartalmakat, stb. stb.
Elhiheted, a kiemelt rang is érkezni fog rövid időn belül.
Nem az az aktív tag, aki folyamatosan feltölt tartalmakat, ráadásul az nem is számít bele az aktivitásba, de ez le is van írva a szabályzatban.. ;)
Pacsi! Pityu! :777



gitta1968
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2017.08.31. 19:26
Hangszer: Yamaha PSR-S900
Tartózkodási hely: Budapest
Kapott köszönetek: : 2 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Yamaha stílusok, hangszínek - Kérések

Hozzászólás: # 68003Hozzászólás gitta1968
2021.12.07. 17:28

BodziLalikirály írta:
2021.12.07. 06:59
Kedves Gitta!

Én magam is a "canadahun" aktív haználója voltam nagyon hosszú időn át. És nem csak a zenei rész, hanem a természet, táj, stb... fórum részeken is aktívan részt vettem.
Azt és ezt a fórumot összehasonlítani semmiképpen nem lehet. Jómagam is akkor "léptem" onnan - és most már csak passzívan kéthavonta olykor nézek fel csak, és akkor is a kíváncsiságom miatt - amikor is az a fórum átalakult adok-veszek és fájlcserebere oldalnak és a korábbi társalgásos része is sajnos inkább csak kérdezz-felelek (és azt is lekezelően) és ez mellett kunyeráló oldallá avanzsált át.
Én itt sok értelmes beszélgetést és nagyon sok segítséget kaptam amíg be tudtam illeszkedni ebbe a társaságba.
Igen, igazad van, abban, hogy (most épp) itt sem pörög úgy a fórum mint 1-2 évvel ezelőtt, de sajnos itt is meglátszik a korona vírus hatása. (mert most mindent is lehet erre fogni :lol: )
De viccen kívül. Sokan - szerintem - azért vannak kevésbé aktívan mert a vírus helyzet miatt nem pörögnek a bulik, a rendezvények és a felszerelés bővítések sem, ami miatt elég sok érdekes beszélgetés is előkerült.
Magam is sajnálom, hogy most itt is kicsit ellaposodott a hangulat, de én épp úgy ide is ritkábban nézek fel mint korábban mert az időm nagyobb részét veszi el a más elfoglaltság, az miatt, hogy a világjárvány miatt kiesett olyan bevételem aminek pótlását más elfoglaltsággal kell helyettesítenem és az több idő ráfordítást igényel.
És ahogyan Pityu is leírta, a rangot ki kell érdemelni. És az, hogy egy szinttel feljebb lépsz nem sok előnyöd származik.
Viszont tény, hogy a lecsendesedett fórumban értelmes hozzászólást és építő jellegű témaindítást is nehéz kivitelezni. De nem lehetetlen.
A te döntésed, hogy mit akarsz, mit vársz el.

Szép napot neked és mindenki másnak is.
Köszönöm szépen, végre egy normális válasz mióta itt vagyok!



gitta1968
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2017.08.31. 19:26
Hangszer: Yamaha PSR-S900
Tartózkodási hely: Budapest
Kapott köszönetek: : 2 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Yamaha stílusok, hangszínek - Kérések

Hozzászólás: # 68004Hozzászólás gitta1968
2021.12.07. 17:32

Pityu írta:
2021.12.07. 14:09
Gitta!

Megértelek, mások is fejezték már ki aggodalmukat a fórumszabályzattal kapcsolatban, erre nem tudok mit mondani.
Amikor regisztráltam (jó régen), akkor elolvastam, elfogadtam majd az évek alatt próbáltam beilleszkedni.
Egyáltalán nem érdekelt a fórum azon része, ahol letölteni lehetett, egyáltalán nem érdekelt semmilyen rang.
Feltölteni nem tudtam, ám megosztottam minden infót azokról a dolgokról, amelyekhez némileg konyítottam.
Akinek tudtam segítettem, főleg vst témában. Magyarul a fórum része lettem és ezért hálás vagyok a mai napig.
A mai napig elvárás nélkül végzem az admin feladatokat. Mindennap feljövök, elbírálom a jelentkezéseket a szabályzatban meghatározott elvárásoknak megfelelően és törlöm azokat, akik ennek nem felelnek meg. Editálom a hozzászólásokat, mert formailag sokszor nem felelnek meg. Kérésre törlöm azon írásokat, amelyek elvesztették aktualitásukat vagy egyéb okok miatt. Soha még 1 köszönömöt sem kaptam ezen feladatok elvégzéséért, de nem is vágyom rá. :)
Ezt valaki vagy önként vállalja vagy kár belekezdeni..
De nem az Én feladatom a lényeg ebben a történetben, ezt csak azért írtam le, hogy az Én szerepemen keresztül illusztráljam a fórum életében való részvétel jelentőségét.
Nem tudok mást mondani, légy aktív, kérdezz, válaszolj, ossz meg tartalmakat, stb. stb.
Elhiheted, a kiemelt rang is érkezni fog rövid időn belül.
Nem az az aktív tag, aki folyamatosan feltölt tartalmakat, ráadásul az nem is számít bele az aktivitásba, de ez le is van írva a szabályzatban.. ;)
Pacsi! Pityu! :777
Köszönöm szépen Pityu! Bár most lehetetlen bármihez is hozzászólni, mert ugye nem pörög a topic. De nem baj, majd néha benézek. Mellesleg akik kéregetnek, azoknak van több oldal is ahonnan tudnak letöltögetni, és nem kell kunyizni. Nekem is össze vannak gyűjtve ezek az oldalak, ha ez segítség, akkor szívesen megosztom másoknak.



Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 112
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68005Hozzászólás galambjozsef
2021.12.07. 18:03

Sziasztok!
Csatlakozván az előttem szólókhoz, én is beszállok kicsit!

Igen, ahogy írjátok, a "CH" oldal igencsak elment egy alsóbb szint felé. Régen én is sok dolgot megosztottam rajta, kéréseknek eleget téve, de amikor én kértem, magas ívből sz@rtak rá a legtöbb esetben!
Szószerint kuncsorgós oldal lett belőle!
Másik része meg az, amikor valaki kér valamit, egy valaki felrakja amit esetleg kért az előtte szóló, ha épp megvan neki, aztán 5 oldalon keresztül mindenki ugyanazt töltögeti fel. Nagyon ritka eset, amikor esetleg jobb minőségű kerül fel, mint az előtte 40-50 posztban feltöltött más tartalom!
Ritkán felnézek azért, de nem osztogatok semmit mostmár ingyen, azon felül van, hogy írok posztot, de azt is nagyon ritkán. Idén is talán 3-4 alkalommal írtam okosságot, amit megintcsak elfelejtenek még csak megköszönni is, de írják utána a sok baromságot!
Szóval, igencsak beleuntam!

Sajnos itt a "zeneszek.com"-on is valóban laposabb a hangulat, de ez van sajnos, hozta az élet magával ide is a szürkébb hangulatot!

Gitta...... Ha csereberékre vágysz, ott a "FB" rengeteg cserebere csoport van, ott biztosab találsz letölthető dolgokat, amiket keresgélsz, de legtöbb olyan is! :D
Én nem nagyon töltögetek ott sem ingyenesen semmit, mert megköszönni ott is elfelejtik, sőt mindenhol! Számomra ez az ingyen adok, és majd kapok esetleg valamit, már évek óta bezárt dolog!!!!
Nálam csak vásárolni lehet, úgy legalább nem marad el a várt jutalom az adott dolgokért cserébe! A minőséget fizessék meg! Ugyanúgy, ahogy zenélni se járunk pusziért! Gondolom te sem!

Mindezekkel kapcsolatosan ezt tudom mondani !!


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

gitta1968
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2017.08.31. 19:26
Hangszer: Yamaha PSR-S900
Tartózkodási hely: Budapest
Kapott köszönetek: : 2 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68006Hozzászólás gitta1968
2021.12.08. 12:15

Köszi Józsika!



Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 216
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68007Hozzászólás forissandor
2021.12.09. 10:28

Pumika írta:
2021.12.06. 20:26
Hali. A Facebook Marketplace van hírdetve mind a két keresett szintiből. Lehet megvannak még?!. Üdv Pumi.
A Marketplace-en az összes hirdetett Korg elkelt, bár teszem hozzá nagyon nem preferálom a FB hirdetéseket. Valahogy minden társalgás Jó napot kívánokkal kezdődik, és Rák egye ki a beledet-tel végződik.



HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 296
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 68008Hozzászólás HunHyper
2021.12.09. 15:25

Szia Sanyi!

Megnéztem, itt nálunk is 1db Pa1000 van, de olcsóbban lehet kapni Pa3X Muzikant-ot... :lol:
1600 Euróért szabadulna tőle a tulaj...

Üdv: Roland


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Új hozzászólás