Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Gumiszoba

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

doxaa
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 117
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2012.11.24. 13:27
Hangszer: Korg
Adott köszönetek: : 466 alkalommal
Kapott köszönetek: : 365 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67703Hozzászólás doxaa
2021.07.14. 16:47

Egyébként én is egyre több kollégától hallom, hogy egyre több az olyan megkeresés, miszerint csak menyasszonytáncig kellenének, utána DJ lesz. Ez olyan téren jó, hogy éjfél-1 után lehet már pakolni, nem kell ott maradni hajnalig, ráadásul így az ember sem fárad el annyira és jobban bevállalható a péntek-szombat.

De ugyanannyi pénzért? Mármint, nem a mi oldalunkról, mert az adott napod elmegy, hanem a megrendelő részéről. Kifizetik a teljes árat plusz még a DJ-t is, akiknek az átlag vállalási ára 130-180e ? 2-3 fős zenekarok mennek ennyiért teljes estére. Ez miért éri meg a megrendelőnek? Oké, tudom, ne foglalkozzak vele.
Csak számomra első blikkre olyan hihetetlennek tűnik. Aztán valahogy mégse, mert élőzene+Dj megrendelés meg egyre több van.



Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 204
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67705Hozzászólás almatom
2021.07.16. 09:26

doxaa írta:
2021.07.14. 16:47
130-180e ? 2-3 fős zenekarok mennek ennyiért teljes estére.
Melyik trió megy el ma az említett összegért zenélni egy teljes lagzit?????????? :o :o :o :o :o
Jó lenne tudni/hallani azt is például, hogy ennyi pénzért mit is kínál az adott zenekar....!

Egyéb iránt meg holnap Miskolcon idén már a 2. ilyen lagzink, hogy Dj veszi át a bulit éjfél után.
A legjobb dolog a vendégek felé, mert így mindent (is) megkapnak zeneileg, szóval minden igény ki lesz elégítve. Én speciel ezt nagyon jó ötletnek tartom. Annyira nagyon, hogy erősen gondolkozok egy dj-vel való fúzióra....



doxaa
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 117
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2012.11.24. 13:27
Hangszer: Korg
Adott köszönetek: : 466 alkalommal
Kapott köszönetek: : 365 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67706Hozzászólás doxaa
2021.07.16. 09:37

A sáv legfelső része tartozik a 3fős zenekarokhoz, természetesen.
2020 és 2021ben, fejér-bács-tolna megyében több 3-4fős zenekar is 60 ezerért jár /fő. 2020as, esetleg 2019es foglalással. Plusz benzinkts, és van akinek benne van az esetleges utcai menetkíséret is, van akinél az is plusz kts.



doxaa
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 117
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2012.11.24. 13:27
Hangszer: Korg
Adott köszönetek: : 466 alkalommal
Kapott köszönetek: : 365 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67707Hozzászólás doxaa
2021.07.16. 09:41

almatom írta:
2021.07.16. 09:26
A legjobb dolog a vendégek felé, mert így mindent (is) megkapnak zeneileg, szóval minden igény ki lesz elégítve.
Igen, ebben maximálisan egyetértünk.



Avatar
Pityu
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 39
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2011.11.10. 11:47
Hangszer: Studiologic SL88 Studio
Tartózkodási hely: Madaras
Adott köszönetek: : 639 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1077 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67708Hozzászólás Pityu
2021.07.16. 11:07

Sokszor olvasom a fórumon ezt a dj dolgot.

Régebben magam is elutasítottam még a gondolatát is egy zenekar+dj fúziónak (ahogy Tomi írta), ám már nem 90's-2000's éveket írunk, haladni kell a korral, ha tetszik, ha nem..!
Ha nem átveszi a dj a szakmát, hanem kiegészíti, akkor kérdem Én, mi a baj vele?
Arról nem is beszélve, hogy ma már nem minden násznép akarja szétugrálni az agyát a 200-as bpm-s ultra gagyi, zenének nem nevezhető szarságokra, hanem igényes muzsikát szeretne hallgatni (mulatósban is van igényes..).
Pld. lányom 21 éves, ugyan még nem megy férjhez, de már most jelezte, hogy kizárt dolog, hogy az Ő lagzijában végig mulatós szóljon!! Egyetértek vele, az Ő lakodalma lesz, Ő és a férje joga eldönteni, hogy mi szóljon (szerintem)!

Ez ilyen egyszerű. A klasszikus mulatós zenész szakma egy kihalófélben lévő szakma. Vannak országrészek, ahol még sokáig menni fog (nem akarok megsérteni senkit, hogy mely országrészben milyen igény(telenség) van zene terén) a mulatós de egyre inkább látható az irány.
Én anno nagyon örültem volna, ha éjfél körül átvette volna a stafétát egy dj. Mi pedig elmehettünk volna haza pihenni.
Éppen elég volt déltől másnap 9-10-ig húzni a talpalávalót, és mivel az ország déli részéről van szó, mindezt elég kevés pénzért..
Szóval változnak az idők, változnak az igények a zenésznek pedig alkalmazkodni kell hozzá. Vagy nem! :777



Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 204
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67709Hozzászólás almatom
2021.07.16. 18:06

doxaa írta:
2021.07.16. 09:37
A sáv legfelső része tartozik a 3fős zenekarokhoz, természetesen.
Háááát......ma az esküvői szegmensben a 180.000Ft.-os ár egy triónak szerintem arcpirítóan kevés!
Ezért lenne jó tudni, hogy ennyi pénzért mit kínál az adott trió.....



Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 216
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67710Hozzászólás forissandor
2021.07.16. 20:43

Tomi, mondok egy döbbenetesen arcpirító dolgot!

A magyar "köz"oktatás egyik legnagyobb találmánya, hogy táboroztassák a pedagógusok nyáron a gyerekeket ( aki nem ül, most üljön le: egy pedagógus a 40 órás munkahétért -napi nyolc óra- 25.000 forintért). Mindegy, nem ez a lényeg.
A tábor keretein belül kapott az iskolánk egy 60 perces mini koncertet. Magyarországon a 90-es évektől ismert zenekar, mai napig sok sok rádió játssza a slágereiket, szerintem hazánk legjobb gitárosával... Szóval 60 perces "mini koncertet" adtak, bevonták a gyerekeket, meg lehetett tapogatni a hangszereket, 60.000 azaz hatvan ezer forintért. Aznap 3 iskolában voltak fellépni, számlásan. És utaztak 500 km-ert, saját autóval.

Más.

Egy kiemelkedően jó billentyűs ( több, országos ismeretségű énekes stage zenésze, tehetségkutató versenyek zene alapjaiban dolgozik, stb) mesélte, hogy ő most egy 90 perces koncertért (amiből nincs több egy nap) 30.000 forintot kap.

És teljesen más:

Egyik ismerősöm esküvőjén 2022 szeptemberében egy hazai jeles mulattató fogja a talp alá valót szolgáltatni 20:00-tól 02.00-ig 650.000 azaz hatszázötven ezer forintért.

A zenekarunkkal 90 perces saját dalokból álló reprtoárunkkal (a szervezőnek sem mindegy az Artisjust miatt) most gyakorlatilag nulla forintért sem tudunk fellépni.



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 270
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67711Hozzászólás Asterix
2021.07.17. 14:49

Pár hete kameráztunk egy vasárnapon Qgliék-tól pár száz méterre. Egy egyik sztárvendég Tomi kedvenc zenekara volt a Galga Expressz.
2 órát játszottak 4-en 100e/óra áron. Majd teszek fel egy demót, hogy milyen minőségben...



Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 112
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67712Hozzászólás galambjozsef
2021.07.17. 19:38

Én azt gondolom, nem mindig az ár mértéke határozza meg a szolgáltatás minőségét! Kaptam már én is kurva sok lóvéért szar minőséget, meg kevésért nagyon jót is, és nem csupán az én két szép szememért volt úgy!
Én is tudnék felsorolni rengeteg szélsőséget, de nem nagyon merülnék bele, főleg az miatt, mert nem akarok senkit sem reklámozni, sem leminősíteni. ...de láttam már pár dolgot, és hallottam is!
Mi sem vagyunk egy hejde nagy zenekar, nem adunk hiper szuper dolgot sem, csak saját magunkat és azt amit tudunk! Mondjuk úgy: szolíd áron! (nem fogok forintosított árat írni, ugyhogy ennek ne örüljetek, valamint nincs kedvem ahhoz, hogy ezt bárki is mérlegelje jó vagy rossz irányba!)
Azthiszem van itt több olyan ember is, aki valamennyire ezt alá is tudja támasztani, mert tudok olyanokról akik eljöttek meghallgatni, vagy csupán a pusztta véletlen hozta úgy.
Van aki azt mondta, kurva kevés, van aki meg azt, hogy kurva sok!
Ugye emlékszik mindenki arra a képre, hogy 2 faszi áll egy szám alsó és felső szélé, az egyik azt mondja 6, a máik meg azt, hogy 9. Ugye?? nézőpont kérdése, kinek mi kevés, kinek mi sok. Én ugy vagyok vele, elvagyunk belőle, nem vagyunk pont rászorulva sem, néha lehetne több is, de van, hogy pont elég!
Egy ismerősöm egyszer azt mondta, mindenki annyiért megy zenélni amennyiért akar, és annyiért amennyire értékeli a tudását! Van amiben igaza van, de van, amiben nincs!
Hallottam már én is több százezres fellépési díjjal dicsekedő embereket, akiket véletlen sikerült is megnéznem, volt amelyiket több alkalommal is, és vissza kanyarodok oda, hogy mi sem vagyunk hej de nagy zenészek, de ahhoz képest szerintem igencsak azt éreztem, hogy az illetőnek volna még min csiszolgatni! (nem 5-10 perces meghallgatások, hanem minimum 2-3-4-5 órákról beszélek!
Vannak olyanok akik 150-200 ezreket mondogatnak, azt van 2 havonta esetleg 1, vagy 2 bulijuk, hiába kurva jók (és ők valóban!) de tudok olyanról is, aki nagy árakat híresztel, azt még tőlem is kevesebbért jár, csak ezt már nem hangoztatja, csak volt eset hogy ezt visszamondták mások, mi is volt a valóság, volt ahol még papír is volt róla :D
Vannak, akik külön reklámokért fizetnek, vagy közvetítő oldalakon jutalákot adnak, nem keveset havonta.
Mi kevesebbért tudunk elmenni, próbáltam már hasonló árakat diktálni, de megköszönték, és sohga többet nem hallottuk egymást, de én semmilyen közvetítőnek, sem managernek, sem fizetős szolgáltatásnak nem adok egy forintot se, egyedül a saját weboldalért fizetek némi aprópénzt, de nem 2 havonta jártunk muzsikálni, hanem minden hétvégén minimum 1 alkalommal!
Ha azt nézem, hogy fizettem volna X summát, és kerekek annyival többet, majdnem ugyanott vagyok, de még akkor is kevesebb helyen fordulok meg, minthogy kicsit kevesebbért megyünk zenélni, nem fizetek reklámokért, és jóval több helyre megyünk, Felfogom annak, hogy saját magamnak fizetek reklámért!
Vagy egy nagyon régi jól bevált mondás, jobb a sűrű fillér, mint a ritka forint!
Persze, jobban esne biztosan, ha 30-40-50-vagy akár 80ezerrel többet adnának, sőt....!
De főleg a mostani helyeztet nézve, nem hinném, hogy az emberek annyira szarásig lennének lőszerrel, hogy szórnák kifelé a bulizásra.
Mi se vagyunk drágák azthiszem, nem adunk szart, (vagy talán mégis, mindenkinek nem tetszhet!) mégis itthon ülünk! ...ja és nem panaszkodunk, elvagyunk, TV-zünk, meg egyebek!
Biztosan van, aki ezt máshogy látja, én ebből a szemszögből nézem, lehet maradi vagyok, de ez van, azt kész!


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

doxaa
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 117
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2012.11.24. 13:27
Hangszer: Korg
Adott köszönetek: : 466 alkalommal
Kapott köszönetek: : 365 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67713Hozzászólás doxaa
2021.07.20. 07:55

Üdv srácok,
érdeklődnék ki mit szokott játszani a Habos sütemény helyett, amikor hozzák a tortát? Nálam ez a standard - mondjuk én django stlusban játszom szöveg nélkül -, de az egyik páromnál tiltólistára került, és őszintén szólva meg vagyok lőve, mit lehetne helyette muzsikálni (de aztán az is lehet nem zenélek, és majd mp3-ról szól torta alatt is a szünetzene).



Új hozzászólás