Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Gumiszoba

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Pityu
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 39
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2011.11.10. 11:47
Hangszer: Studiologic SL88 Studio
Tartózkodási hely: Madaras
Adott köszönetek: : 641 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1077 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67830Hozzászólás Pityu
2021.10.07. 16:05

Tudod Gabi, Én erre azt szoktam mondani, hogy manapság csak az nem érti a dolgok lényegét, aki nem is akarja.
Ott van mindenki előtt a lehetőség az információkra de, ha arra sem veszi a fáradtságot, hogy saját maga utánajárjon azoknak, ám határozottan tagadja azok igazságtartalmát, azokon csak nevetek. Régen ez zavart inkább, mérges voltam, mára ez átalakult szánalommá. Én már senkit nem akarok meggyőzni arról, ami ott van az orra előtt, csak látni kellene, nem csak nézni...
Tiszteletben tartom, ha valaki tudatlan és vak akar maradni! Csak ne akarjon meggyőzni, hogy Én is ezt az utat járjam, mert az már nem megy.. :roll:



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 911 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67831Hozzászólás ---Qgli---
2021.10.07. 17:33

Ezzel én teljes mértékben egyetértek, de azok az emberek, akik bedőlnek a kormány propagandának, azok magukkal fogják rántani a többit is!
Ha az oltást nézzük: A hatmillió oltott ember miatt tudják majd kötelezővé tenni az oltást, hiszen azok már nem fognak lázadni ellene!
Ugyanezt meg tudják tenni, ha a demokrácia bukásáról lesz szó! Kapnak majd egy lehetőséget egy szebb és jobb világrend reményében és el is fogják fogadni. Amikor már rájönnek, hogy ez az új rendszer egy hatalmas emberfarmmá változtatja a világot, akkor már késő lesz. Ebbe a rendszerbe is magukkal fognak rántani minket.
Ebből az oltásos témából számomra ( és a háttérhatalom számára is ) kiderült, hogy mennyi ember van altatásban tartva, mennyi ember nem látja, hogy mi is történik körülöttünk., mennyien nem látják, hogy mi a valódi cél.

Amikor tavaly márciusban először lezárták az országot, akkor én egy kicsit sokkot kaptam. Eszembe jutott az a mondat, amit húz évvel ezelőtt olvastam a könyvben:

"amikor majd átvesszük a hatalmat az egész világ fölött, akkor hazaküldjük az embereket az otthonaikba"

Akkor húsz évvel ezelőtt nem tudtam, hogy ezzel mire akarnak célozni és hogyan fogják kivitelezni. Tavaly rájöttem...



Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 292
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1879 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67832Hozzászólás Karesz
2021.10.08. 20:50

Sziasztok!
Ismeri valaki ezeket a hangmintákat?Milyen formátumban lehetnek?

https://dynamix-audio.com/keyboard/magic-brass/



Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 112
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67833Hozzászólás galambjozsef
2021.10.09. 06:13

Ott van a választó opció, milyen hangszerre akarod. A hangszerek megszokott sample formátuma lesz a tartalom.
Yamaha: uvn, tvn, uvd, tvd
Korg: set /pcm/


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 147
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67834Hozzászólás Bubamara
2021.10.09. 08:08

Három videót láttam a héten, ami talán illeszkedik a fent leírtakhoz és érdemes figyelmesen véginézni, hallgatni.
Ha lesz időtök, nézzétek meg. Senkit ne zavarjon, hogy egyiket egy politikus készítette. Nem vagyok egyetlen pártmellett sem elkötelezve sőt, a jelenlegi politikai berendezkedést károsnak és nagyon rossznak tartom. Egy párt csak kártékony lehet.

Tehát 2 film Dr Bogár Lászlótól a közel két éve tartó sorozatából, az Egy Bogár Naplójából:





Valamint egy Toroczkai videó kommentár nélkül:



Buba

Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 292
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1879 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67836Hozzászólás Karesz
2021.10.09. 19:29

Azért nem semmi...ennyi pénzért



Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 216
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67837Hozzászólás forissandor
2021.10.09. 19:33

Én sohasem politizáltam.
Olyannyira sem, hogy szavazni sem voltam még egyszer sem. Emiatt sokan mondták már, hogy " felelőtlenség, ez is egy politikai hozzáállás, stb", de kb kurvára nem érdekelt. Tényleg nem. Borsodiasan mondva hiába nagy és vastag a lófasz, lehet rá irigykedni, csodálni, aki akarja, vegye kézbe, én nem teszem.

Most sem fogok politizálni.

Az egész kibaszott társadalom megérett a pusztulásra. Természetesen vannak kivételek, azok meg mind a szabályt erősítik ugye.

Ha megnyitom a facebookot (kis betűvel, mint nemecsek ernőnél), mindig ócsárolják a pedagógusokat. Ha béremelést, akarnak, ha sztrájkot akarnak, ha kevesebb munkát akarnak, ha szabad tankönyvválasztást akarnak, ha sapkát akarnak, mindegy mit akarnak). A lőtéri kutyát nem érdekli, hogy éhendöglik a fele a nettó 160-180 ezres fizuért, persze a "gyári munkás a szalag mellett se' keres többet, meg próbálj meg közmunkából" stb hosszászólások ezt elnyomják. Tetszett volna 16 évesen nem kurválkodni meg alkoholistának lenni, lehetne tanítani. De pont leszarom.
Ma tankoltam 499.9-ért. Nem értem, miért nem 501. Fariból bejött.
Minden általam ismert közönséges tahó,senkiházi, napszámos, alkoholista, játékfüggő, kábszeres, köztörvényes bűnöző, stb KÜLFÖLDÖN nyomja. Érted, külföld. Seggre kellene ülnöm, mert ő 45 évesen 8-ad magával lakik egy szobába, mind egyszerre finganak a konzervbabtól meg a kéthetes tartós kenyértől, amit innen hordanak ki.
Hazajönnek, legalább mint a miniszterelnök olyan BMW-vel parkolnak, ókli meg rolex, meg verszacsi, a MOL kúton veszem háromszoros áron a Jim Beam-et, mert kurva ász vagyok.
Teszem még ehhez a réteghez a leghülyébbeket, akik arra is hülyék voltak az általánosban, hogy zsebkendőbe töröljék az orrukt és mindig szívták, ők lettek valahogy a kőművesek meg a festők, akik most 60.000 ért jönnének egy napra betonozni.
Hát meg a faszt.
A kőműves fia hülye matekból, mint az apja. Mikor mondja nekem, hogy, korrepetálni kéne a gyereket, mert tavaly is megbukott évre, mondtam neki hozd el, persze, óránként 8000. És neki áll feljebb, mit képzelek én? Hát te mit képzelsz, baszdmeg? Annyiért dolgozok, amennyiért te.
Na de.....

Nem panasz nap van. Az csak most jön.

Foglalkozzunk kicsit az egészségüggyel.

11 napja vagyok beteg. A négy éves gyerekem 17 napja. A feleségem 14 napja.
A gyerekemet 17 napja ORVOS nem látta.
Láz, köhögés, láz, láz, láz, fulladásos köhögés, kruppos köhögés, a gyermekorvos nem hívja be. A gyermek sürgősségien ilyennel nem fogadnak.
PÉNZÉRT, sok sok bármennyi kibaszott pénzért SEM fogadnak lázas gyereket az Erzsébet fürdőben sem, a Bató házban sem.
A feleségem lázas, köhög, orvos nem látta, csak 1x. Az ügyeleten. A betegsége 4. napján. kb 25 éves, pályakezdő orvos. Tüszős mandula gyulladás, antibiotikum 7 napig. Nem javulsz? Nem baj. Gargalizálj sós vízzel, Neo Citrán, táppénz, stb. Nem javulsz? Pihenj. Táppénz.
A betegségem 2. napján orvos, ügyelet, az előbb említett pályakezdő orvos. Láz, köhögés, fulladásos köhögés, szaturáció 80 alatt, tüdőgyulladás. Fasza. Pihenés, antibiotikum, Neo Citrán, táppénz. Nem javulsz, fulladsz, táppénz, pihenés, Neo Citrán.

Valaki megvizsgálna minket? Akárki? Szemész? Patológus? Állatorvos? Egy nővér? 12 ezer fős városban éjszaka NINCS orvos ügyeletben, mert nincs.

Tudjátok mit, bárki megharagudhat rám, vállalom az ellenszenvet is. Lehet az oktatást agyonfikázni, lehet bunkó rendőrvicceket mondani, de a magyar egészségügynek nem taps jár meg fizetésemelés.

Tőlünk pár ezer kilométerrel keletebbre ezért kötél jár.



Avatar
Pityu
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 39
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2011.11.10. 11:47
Hangszer: Studiologic SL88 Studio
Tartózkodási hely: Madaras
Adott köszönetek: : 641 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1077 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67838Hozzászólás Pityu
2021.10.10. 07:08

Minden szavaddal egyetértek Sanyi, és ez csak az egészségügy. Mennyi mindent ide lehetne még sorolni, ami ugyanilyen "remekül" működik..
Magyarország jobban teljesít..! :?
A legborzasztóbb, hogy ebből jelenleg nincs kiút.
A pártok a politikusok szarnak magasról a fejedre, választások előtt nyalják a seggedet a hamis ígéreteikkel, amikből soha-semmi nem valósult meg. Éppen ezért semmi bizalmam nincs egyik pártban sem.
Na de akkor ki fogja rendbetenni, helyrehozni a dolgokat..? A kérdés költői, tudjuk, hogy senki.
Hacsak nem a nép maga.. (hátha egyszer felébred csipkejózsika álmából)

Az frusztrál legjobban, hogy ugyan felnőtt emberként nagy morogva valahogy "átvészelek" minden szarságot, na de mi lesz a 2 kislányommal, nekik milyen jövőt tudok megteremteni, hogyan tudok segíteni nekik..??? :xx:



HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 296
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67839Hozzászólás HunHyper
2021.10.10. 10:14

Sajnos Ausztriában sem sokkal jobb a helyzet...
Ha nálunk beteg valaki a családban, felhívjuk a háziorvost, szerencsére jó kapcsolatban vagyunk...
Mivel a párom egészségügyben dolgozik és 3 gyerek után van némi tapasztalata, elmondja a dokinak a tüneteket,
elmondja, hogy véleménye szerint mi a betegség, és megmondja, a doki milyen gyógyszert írjon fel...
Bemegyek maszkban, elhozom a receptet és ennyi volt az orvosi vizsgálat. Itt sem mehetsz be, ha lázad van,
vagy bármilyen influenzaszerű tüneted van... A sürgősségire sem mehetsz csak úgy be, töltse ki ezt, töltse ki azt,
nyilatkozatok, felelősségvállalási nyilatkozat.... Stb... Hányingerkeltő ez az egész világ... :xx:


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Avatar
SzJosef
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2019.01.21. 15:43
Hangszer: Korg Pa600
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 33 alkalommal
Kapott köszönetek: : 18 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67841Hozzászólás SzJosef
2021.10.10. 22:43

Eredetileg "forissandor" bejegyzésére szerettem volna reagálni, de mivel itt a fórumon nincs nagy gyakorlatom a levelezésben, szégyenszemre elküldéskor a levelem helyett Sándor eredeti bejegyzése másolódott be újra, mintha az én levelem lenne. Ez úgy történt, hogy a rendszer bejelentkezést kért mikor az elküldésre kattintottam, pedig be voltam jelentkezve. Miközben próbáltam korrigálni, a piszkozat mentésére is kattintottam, a levelem mégis elveszett. Ezért most nekifutok újból. A tévesen bemásolódott "forissandor" levelet úgy látom azóta az Admin törölte. Ha így van, nagyon köszönöm!

Tehát az eredeti levél "forissandor" "Én sohasem politizáltam." kezdetű írására reagált. A levél:

Először is mielőbbi jobbulást kívánok neked, és az egész családodnak!
Én sem politizálok! Elsősorban azért nem, mert nincs értelme. Úgy látom, hogy nincs jó oldal. De azt is gondolom, hogy ebben a helyzetben a világ összes kormányának a mozgástere nagyon szűk. Az őket hatalomba segítő és ott tartó erőknek megfelelően kell rendelkezéseket hozniuk, vagy mehetnek a levesbe.
Tőletek, ezen a fórumon sok segítséget kaptam, teljesen kezdőként, szinte minden a modern elektronikus zenével kapcsolatos ismeretet nektek köszönhetek. Mivel a jelenlegi egészségügyi helyzettel foglalkoztok, szeretném, ha én is tudnék segíteni egy kis információval. Az aktuális hírközlésnek éppen megfelelő valamelyik közeli évhez viszonyított statisztika helyett:

Mindenkinek nagyon ajánlom, hogy írja be a keresőjébe, hogy: KSH
Utána a KSH keresőjébe, hogy: 4.1.1.18. és mentse el, vagy nyisson új oldalakat, ahol ugyanígy:
KSH 22.1.1.9. majd: 2.2.1.
(Mindig az ezer, vagy a tízezer főre vetített adatok a mérvadóak, mert a lakosság száma állandóan változik.)

4.1.1.18. Kórházak. Röviden: Az aktív kórházi ágyak számát 1990-től 2020-ig kormányokon átívelően folyamatosan csökkentették 101.954-ről 67.529-re 34.425 férőhellyel. Kb. 33%-al!
Az ápolási napok száma 1970 és 2020 között 26.801-ről 13.387-re csökkent, kb. 50%-al!
Az aktív ágyak kihasználtsága 1970 = 87%, 2020 = 51,6%. Az aktív ágyak alig több mint fele volt 2020-as covid évben kihasználva!
Ugyanakkor a halálozási statisztika nagyobb időtávon nézve nagyon tanulságos:

22.1.1.9. Halálozások száma...
2020 covid évben ezer lakosra 14,5 haláleset jut az összes elhalálozást nézve. Pontosan ugyanannyi mint 1993-ban!!! Ennyit a túlhalálozásról...
1930-ban: 15,5, 1950-ben: 11,4. A háború alatt az idősek és gyengék sokan meghaltak, utána viszont a születések száma sokat nőtt, az átlagéletkorral a halálozási arány is csökkent egy ideig, aztán egyenletesen növekszik. 1960: 10,2, 1970: 11,6, 1980: 13,6. A rendszerváltást közvetlenül megelőző, majd követő évek sokak számára voltak nagyon stresszesek, a halálozások száma folyamatosan magas, 1993-ban a legmagasabb, ugyanannyi mint 2020-ban. (Igaz 1993-ban ~ 5000-el több baleseti halál volt, de ha lettek volna lezárások és kórház, vagy orvosi ellátás elérési akadályok, nem tudom nem lett volna-e a végösszeg magasabb.) 1993-ban 150.244 volt az össz. halálozás, 2020-ban 141.000!!!
Az összes covid halálozás 2020-ban: 8981 fő zömében nagyon idős, és nagyon beteg ember. ( A patológiai protokoll megváltoztatásáról most ne is beszéljünk.)
Ezzel szemben 1960 - 2020 között, hatvan év alatt (miközben a kórházi ágyak száma (-30%) és a kezelések ideje (-50%) az utóbbi harminc évben drasztikusan csökkent), a daganatos halálozás kb. a duplájára nőtt, a szív-érrendszeri pedig kb. 30% nőtt!
És ne gondoljátok, hogy ez egy magyar probléma, kis különbséggel, de nagyjából az egész világon kb. a vaslady Thatchertől kezdődően megcsinálták pártállástól függetlenül, gazdálkodási okokra hivatkozva.

Még annyit, hogy az orvosok száma összességében nem kevés, 1960: 14.295 munkaviszonyban álló orvos, tízezer lakosra: 14,3. 2020: 41.282, azaz 42,3. Majdnem a háromszorosa!

Nem tudom ezek a hivatalos adatok meddig lesznek nyilvánosan elérhetőek, már most sem tudok egyes évekre vonatkozó minden adatot elérni ami érdekelne. Aki viszonyítani szeretné a jövőbeli új adatokkal, az töltse le amíg lehet.

Arról, hogy a vírus van-e, ha igen, akkor természetes, vagy csinálták, ha igen, akkor kik, hol, hogyan és mi célból, az oltásban mi van, vagy nincs, és mit okoz(hat), és a gyógyszeres kezeléseket miért nem végzik ugyanolyan intenzitással ("csak az oltás segít"), és a lezárásokra szükség van-e, és kit kell elzárni kitől, ki veszélyeztet kit... arról senkivel nem szeretnék vitatkozni, mert szerintem az egyik fontos célja az egésznek a társadalmak teljes megosztása ... ezzel is.

Üdvözlettel: Józsi



Új hozzászólás