Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Gumiszoba

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Trebor
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 52
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2015.12.05. 10:09
Hangszer: Tyros4
Adott köszönetek: : 242 alkalommal
Kapott köszönetek: : 218 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67407Hozzászólás Trebor
2021.02.24. 13:58

Pontosan ez jutott nekem is eszembe... Biztos angol tudósok számolták ki!



doxaa
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 117
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2012.11.24. 13:27
Hangszer: Korg
Adott köszönetek: : 466 alkalommal
Kapott köszönetek: : 365 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67411Hozzászólás doxaa
2021.03.02. 19:58




Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 292
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1878 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67412Hozzászólás Karesz
2021.03.04. 19:38

Sziasztok!
Vajon lesz-e idén zenélés???? :xx: :xx: :xx: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:



Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 216
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67413Hozzászólás forissandor
2021.03.04. 21:21

Holnap négytől a próbateremben...



Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 112
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67414Hozzászólás galambjozsef
2021.03.04. 22:25

Karesz írta:
2021.03.04. 19:38
Sziasztok!
Vajon lesz-e idén zenélés???? :xx: :xx: :xx: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:
Zenélés biztos, csak nem buliban, hanem otthon a családnak, vagy annak a pár barátnak, aki épp van !!
Én idénre semmilyen rendezvénnyel nem számolok. Csináljuk helyette a saját dalainkat :D meg a házat :)


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 92
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 420 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67415Hozzászólás Mauglidyro
2021.03.04. 23:06

Hááát én most dobtam el az ékszíjat ... de úgy jó messzire a sarokban.

Ma megtörtént az, amire legmerészebb álmaimban sem számítottam.
Toljuk nagyba a melót ...
Megcsörren a telefonom, a Főnök az ...
Mivel ott volt a hibajavító slepp, meg a másik kezemmel a kábelt rángattam át a másik szobába, így nem is tudtam nagyon figyelni arra, amit mond.
Nagyjából az oltásról beszélt, meg hogy mivel veszélyeztetett munkakörben vagyok, ezért az anyacég által van lehetőség soron kívüli oltásra.
Hááát mondtam neki, hogy most pont nem alkalmas pillanatban talált meg, majd beszélünk róla, de egyelőre én ezt nagyon nem szeretném.

Kész vagyunk a címmel, hívom a diszpécsert segítségért, majd Ő is nekem szegezi a kérdést, hogy megtalált-e már a főnök az oltással kapcsolatban?
Mondom igen, megtalált, de én nem fogok élni a lehetőséggel, pont.

Na de alig csuktam be magam mögött a kisajtót, már csörög is a telefonom, ismét a Főnök.
Jól meggondoltam-e? Mert hogyha visszamondom, akkor ki tudja mikor kerülök sorra.
Na meg magánszemélyként mondja, hogy ha nem vagy beoltva nem igen kell menni zenélni, meg ilyen hasonlók.

Háááát helyben lett vagy 200 a vérnyomásom ettől a szitutól. Egy 15 percig biztos, hogy okádtam a káromkodásokat az udvaron, miután letettem.
De azelőtt még azt mondta tökre ráérek, most éjfélig kell választ adnom, hogy szeretném-e felvenni soron kívül az oltást, illetve ha igen, melyek azok a vakcinák, amelyekkel nem szimpatizálok.

Kérdeztem az asszisztens ismerősömet, Ő azt mondja, hogy a félelmem alaptalan. Az összes vakcina jó, bár azt mondja nagyon egyszerű a képlet, mert az ajánlások alapján, és a készlet alapján elképzelhető, hogy vagy Astra Zeneca-t vagy Szputnyik-V t kaphatok.

Hát mit ne mondjak, nem nagyon fűlik a fogam ehhez az egészhez, de mivel a családom addig úgy sem hagy békén, kénytelen vagyok lenyelni ezt a dolgot, és kötélnek állni ...


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 115
Hozzászólások: 556
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67416Hozzászólás BodziLalikirály
2021.03.05. 07:22

Mauglidyro írta:
2021.03.04. 23:06
Na de alig csuktam be magam mögött a kisajtót, már csörög is a telefonom, ismét a Főnök.
Jól meggondoltam-e? Mert hogyha visszamondom, akkor ki tudja mikor kerülök sorra.
Na meg magánszemélyként mondja, hogy ha nem vagy beoltva nem igen kell menni zenélni, meg ilyen hasonlók.

Na itt van a kutya elásva!!!!
A szemedbe (füledbe) nem azt mondja, hogy ha nem oltatod magad, akkor le is út, fel is út, hanem jön hátulról, hogy így a zenélés, meg úgy......
És - ha mégis úgy döntesz - nem oltatod be magad, akkor majd jön, hogy a korlátozások és lecsökkent munkák miatti létszámleépítés végett, sajnos te estél bele a szórásba....... :xx:
Én épp álláskeresésben vagyok és nevetni fogtok, de (még mialőtt behívnának interjúra) a telefonos egyeztetés alkalmával a harmadik kérdés az, hogy voltam-e vírusfertőzött és ha nem regisztráltam-e a védőoltásra......
Na ez az undorító dolog........ :dash2:


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

bohocotto
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 14
Hozzászólások: 244
Csatlakozott: 2012.11.13. 15:25
Hangszer: ketron audya 5 volt.már sx 900
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 81 alkalommal
Kapott köszönetek: : 111 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67424Hozzászólás bohocotto
2021.03.08. 19:19

Gyerekek.Én itt élek Ausztriában, a bizonyos Schwaz megyében,ahol állítólag a Dél afrikai mutáció indult,és van.Biztos olvastátok,h épp ezért kapott soron kívül a megye 100 ezer Biotech oltóanyagot,kvázi a mutáció megfékezésére.
Ma estig lehet 20 óráig regisztrálni.Persze ,h nem regisztráltam.De kb 42ezer ember igen.Konkrétan le van írva,h részt vesz a megye abban,h orvosilag ellenőrizzék,mi történik majd most ezután a vírussal.Magyarul egy kísérleti megye lettünk.
Na de a lényeg,h igen,itt is szó van arról,hogy előbb utóbb majd munkafelvételi kérdés legyen,h be vagy e oltva...!!!!!!!!
Nem arról van szó az emberi jogok szerint,h nem lehet embereket megkülönböztetni oltástól függően?????
Akkor miről papolnak??? Biztos vok benn,h sjnos előbb utóbb nehézségekbe ütközik ,aki nem lesz beoltva.Nem kényszer az oltás,csak hát nem téged vesznek majd fel,hanem aki be van oltva.....,nem lesz munkád.....nem tudsz majd hitelt fizetni....,nem tudsz majd a gyerekednek enni adni.....,stb.stb!!!!És szép lassan választás elé kerülsz,h mi a fontosabb!!!!És vagy beállsz a sorba,vagy ...nem tudom.Alakítunk egy külön országot,ahol a nem beoltottak vannak?????Persze ez vicc,de most komolyan ez kell ahhoz,h meg tudjunk majd élni??????
És ha kivonulsz az utcára ez ellen tűntetni,akkor szélsőséges vagy,vagy korona ellenes,vagy akármi.
Sajnos ez csak a terv eleje.Lesznek még szarabb dolgok is,csak várjuk ki a végét.
Beszélnek az ember arról pl.,h eltörlik majd a hiteleid,ha vannak,csak épp alá kell írnod,h lemondasz minden tulajdonjogról.....Még idén a tervben van állítólag......
Israelben nyitnak a vendéglátóhelyek!Csak épp az mehet be,aki be van oltva.....aki nem az maxi a teraszra mehet maszkban...Mi ez ha nem diszkrimináció?????És ezt majd nálunk Európában is be fogják vezetni.Akkor hol itt a demokrácia,emberi jogok??????
Sajnos ezt megszívtuk.A mi generációnknak fog az átállás a legjobban fájni... :cry2:



vili2105
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 92
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2013.02.15. 23:53
Hangszer: korg pa2x pro, korg trinity, doepfer lmk4+
Tartózkodási hely: Szigetvár
Adott köszönetek: : 1059 alkalommal
Kapott köszönetek: : 442 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67426Hozzászólás vili2105
2021.03.09. 09:40

Nem lehet megkülönböztetni, ha nincs oltva?
Szerintem nagyon rosszul alkalmazzák sokan ezt a jogot!
Most mindenki erre van rágerjedve!
Akkor nézzük!
Nem kötelező a tüdőszűrés, de nélküle nem kapsz alkalmassági igazolást!
Vagy:
"A védőoltásra kiemelt munkakörök között szerepelnek azok a tevékenységek, amelynek során a munkavállalók szennyvízzel érintkezhetnek, ilyenek például a csatornamunkások, szennyvíztelepen foglalkoztatottak, laboratóriumi dolgozók. Részükre a hastífusz és a Hepatitis A elleni védőoltást kell biztosítani. A kullancscsípésnek kitett, így például az erdőben munkát végző személyeknek a kullancsencephalitis és a veszettség elleni védőoltás biztosítása is kötelező, ez utóbbi például az állatorvosoknak és vágóhídi alkalmazottaknak is szükségessé válhat. Amennyiben a munkavégzés során előfordulhat földdel szennyezett sérülés, mint például a mezőgazdaságban vagy mélyépítési munkálatokra foglalkoztatottak esetében, a tetanusz beadását kell előírni. A laboratóriumi, továbbá az egészségügyben foglalkoztatottak számára attól függően, hogy milyen anyagokkal, betegekkel kerülnek érintkezésbe munkájuk során, a Hepatitis B, a diftéria, a Meningococcus és a varicella (bárányhimlő) elleni védőoltás lehet szükséges. Bizonyos védőoltások, mint például ez utóbbi, nemcsak a munkavállaló egészségét védi, de a vele kapcsolatba került betegekét is. [VML 23-26. o.]"

Akkor miről beszélünk?
Ezek sem kötelezőek, mégis a munkakörhöz kötelező!


Tech.inf.:Korg pa2x pro, Korg Trinity Solo+Pbs, Doepfer lmk4+ masterkeyboard, Studio: Mackie Mr5 Mk2, Audio-technica at2020, focusrite saffire pro 24 dsp

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 525
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 67427Hozzászólás ---Qgli---
2021.03.09. 09:56

bohocotto írta:
2021.03.08. 19:19
eltörlik majd a hiteleid,ha vannak,csak épp alá kell írnod,h lemondasz minden tulajdonjogról
A rohadékok így csinálják! Először csak azt mondták, hogy fizethetsz bankkártyával. Most már mindenhol kötelező ezt a lehetőséget biztosítani. A következő lépés az lesz, hogy pár helyen már csak bankkártyával lehet fizetni. A következő meg az, hogy mindenhol csak bankkártyával lehet fizetni. ( Ezzel kivezetik a készpénz fogalmát, mint ahogy az összeesküvés-elméletekben van, de az csak összeesküvés-elmélet )
Aki akarja eltöröltetheti a hiteleit, ha lemond mindenről. És mi lesz a következő lépés? Gondolja végig mindenki...

Ahogy a Cion bölcseinek jegyzőkönyveiben meg van írva! "A magántulajdon teljes megszüntetése"



Új hozzászólás