Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Buli műsor!

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 37
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Buli műsor!

Hozzászólás: # 11720Hozzászólás ---Qgli---
2013.02.28. 04:50

Ezt a topikot azért nyitottam, mert a zenésznek repertoárját mindig fejleszteni kell, de már nem tudom, hogy mi az a szám, amit megtanuljak.

1, Nekem főleg azért van ez, mert egy-egy új számot, ha megtanulok nem tudom, hogy fogja kivenni magát a buliban. Nem tudom, hogy ismerik-e ( ez a legfontosabb szerintem ), nem tudom hogy mennyire fognak rá bulizni, ezért mindig félve kezdek el játszani egy-egy újonnan megtanult nótát.

2, Az is nagyon fotos, hogy milyen számokat játszok egy blokkban. Pl a Ciao Marina után nem kezdek el játszani Pálnka dalt, mert abszolut nem egybe tartozik a két nóta ( szerintem ). A Ciao Marina után nálam pl biztos, hogy valami másik hungária nóta jön pl. Napfény a jégen.

3, Én úgy sem szeretek elkezdeni nótát hogy az egyik nóta véget ért F-dúrban a következő nóta meg indul H-dúrban. Nekem ez a két hangnem nagyon elüt egymástól és nem szól jól egymás után.

4, Az sem mindegy, hogy milyen közönségnek játszom a nótát. Van a környékünkön egy-két falu, ahol a műsor 80 százaléka csárdásból, foxokból és régi hagyományos roma nótákból kell, hogy álljon ( régi hagyonányos roma nóták alatt nem a Bódi Guszti - Nótár Mary féle nótákra gondolok ). Vannak viszont olyan környékek ( főleg a nagyvárosi bulik ), amikben viszont ciki lehet elkezdeni csárdásokat játszani. REmélem érthető, hogy mire gondolok.

Ezért azt várnám, hogy minden hozzászólás után mindneki írjon egy-két nótát, ami stílusilag az előzőekhez tartozik és bevált nóta, tehát buliztak rá az emberek. Én elkezdem a sort és azt mondom, hogy olyan nótékat keresek ,amiket a mostani igényesebb fiatalok szeretnek ( tehát Nótár Mary biztos, hogy nem tartozik ide )

Bevált nótáim:
Quimby: Ajjajaj
Magna cum laude: Vidéki sanzon



Avatar
Adames
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 17
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2011.08.23. 05:23
Hangszer: Korg Pa2
Tartózkodási hely: Eger
Adott köszönetek: : 751 alkalommal
Kapott köszönetek: : 518 alkalommal

Re: Buli műsor!

Hozzászólás: # 11726Hozzászólás Adames
2013.02.28. 06:16

Azzal nincs gond Gabi, hogy felállítod magadnak a stratégiát előre, de sajnos buliban a közönség úgyis közbe avatkozik majd. De egyébként én sem szeretem azt mikor össze-vissza keverednek számonként a különböző stílusok. :?
Mi az éppen aktuális sláger? A magyarok az utóbbi időben nem nagyon erőltették meg magukat szerintem. Nem marad más, tanuld meg a Gannam Start! :mrgreen:



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 37
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Buli műsor!

Hozzászólás: # 11728Hozzászólás ---Qgli---
2013.02.28. 06:21

Nem írtál nótát! Ez a lényeg!!!

Magna Cum Laude: Pálinkadal



Avatar
Adames
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 17
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2011.08.23. 05:23
Hangszer: Korg Pa2
Tartózkodási hely: Eger
Adott köszönetek: : 751 alkalommal
Kapott köszönetek: : 518 alkalommal

Re: Buli műsor!

Hozzászólás: # 11729Hozzászólás Adames
2013.02.28. 06:27

Nekem a Kincs ami nincs a bevált nótám! :P próbáld ki majd egyszer! Akármi van, arra mindenki felfigyel! :mrgreen:



Avatar
Adames
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 17
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2011.08.23. 05:23
Hangszer: Korg Pa2
Tartózkodási hely: Eger
Adott köszönetek: : 751 alkalommal
Kapott köszönetek: : 518 alkalommal

Re: Buli műsor!

Hozzászólás: # 11735Hozzászólás Adames
2013.02.28. 09:09

Akkor ezzel Zajcsináló nem vagy egyedül! ;)



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 37
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Buli műsor!

Hozzászólás: # 11739Hozzászólás ---Qgli---
2013.02.28. 09:55

zajcsinalo írta:Én meg a dalokat abban a hangnemben játszom, amiben még a legmagasabb hangot kényelmesen ki tudom énekelni
Én nem beszéltem arról hogy mit melyik hangnemben játszom....

Én azt mondtam, hogy F-dúros nóta után ( Pl. Napfény a jégen - ez itt kényelmes ) nem játszok H-dúros nótát ( Pl. Lehettem volna - ez itt kényelmes ). Ezt így biztosan nem csinálom...

Egyébként én nem így szoktam beállítani a hangnemet, hanem úgy hogy hol a legkényelmesebb énekelni és hogy hol szól jól.



Avatar
Adames
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 17
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2011.08.23. 05:23
Hangszer: Korg Pa2
Tartózkodási hely: Eger
Adott köszönetek: : 751 alkalommal
Kapott köszönetek: : 518 alkalommal

Re: Buli műsor!

Hozzászólás: # 11743Hozzászólás Adames
2013.02.28. 10:16

Az a baj, hogy sok olyan dal is van ami zeneileg nem valami szépen szól, de ott ahol meg szép lenne ott meg nem bírod kiénekelni.



Avatar
najanek
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 11
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2013.01.31. 01:17
Hangszer: Korg PA 50 Sd
Tartózkodási hely: Pécs
Adott köszönetek: : 249 alkalommal
Kapott köszönetek: : 117 alkalommal

Re: Buli műsor!

Hozzászólás: # 11745Hozzászólás najanek
2013.02.28. 10:41

Adames írta:Nekem a Kincs ami nincs a bevált nótám! :P próbáld ki majd egyszer! Akármi van, arra mindenki felfigyel! :mrgreen:
Kedves Adames!

Ezt egyszer ki próbálom majd! :D

Egyébként mikor még a régi zenekaromban, mint gitáros játszottam, nagyon bejött a közönségnek a Mary Lou. Próbáltunk mindig változtatni a dalokon (nem midiztünk, élőben játszottunk mindent) és új dalokat becsempészni a repertoárba egy-egy előadótól. Pl: Republictól mindenki a környékünkön a Ha itt lennél velem számot játszotta, mi játszottuk még a Csak a szívemen át számot is, ami szintén bejött.
De például ilyen volt a The Shadows-Theme for young lovers nótája, amit kis lazítás -képpen játszottunk. De említhetném még a Bojtorjántól a Csavargó dal és a Vigyázz magadra fiam című számokat kicsit áthangszerelve, saját képünkre formálva.



Avatar
Adames
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 17
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2011.08.23. 05:23
Hangszer: Korg Pa2
Tartózkodási hely: Eger
Adott köszönetek: : 751 alkalommal
Kapott köszönetek: : 518 alkalommal

Re: Buli műsor!

Hozzászólás: # 11746Hozzászólás Adames
2013.02.28. 10:48

Zenei stílusok közül pedig az esetek 90%-ban a Rock mindenkinek bejön. Aki a mulatóst szereti annak is, aki a diszkót annak is, aki másabb stílust még annak is akad kedvére való belőle. Buliban (Nem étteremben evés alatt) a rock pezsdíti fel a legjobban a közönséget. Ez az én személyes tapasztalatom! 8-)



Avatar
Gyuley
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 703
Csatlakozott: 2011.11.21. 17:15
Hangszer: Cubese 10 pro Absolute 3.NI k11 Ultimate.Yamaha 3K
Tartózkodási hely: Németország Magdeburg
Adott köszönetek: : 752 alkalommal
Kapott köszönetek: : 811 alkalommal

Re: Buli műsor!

Hozzászólás: # 11752Hozzászólás Gyuley
2013.02.28. 12:18

A "rock"-os műfaj az kell mindenhová, ez tény!
Amire viszont legtöbbször mozdulnak, legalábbis én így tapasztaltam: Republik: Szállj el kismadár
Magna Cum Laude: Vidéki sanzon, Pálinka dal...
Tnt: Kicsi gesztenye....
Máté Péter: Majdnem szerelem volt...
Hungária:Csók király...
Beatrice: 8 óra munka, Azok a boldog szép napok...
Bikini: Közeli helyeken,Mielőtt végleg elmegyek....
És még sorolhatnám reggelig, mert sok ilyen dal van még, ezeket csak úgy kiemeltem a tömegből :PPP


"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"

Új hozzászólás