Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Munkát keresek

Bármely téma, amely nem hangszerekkel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

slyer
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2012.09.06. 22:27
Hangszer: yamaha tyros 4-yamaha Genos
Tartózkodási hely: Écs
Adott köszönetek: : 165 alkalommal
Kapott köszönetek: : 312 alkalommal

Re: Munkát keresek

Hozzászólás: # 9281Hozzászólás slyer
2012.11.24. 21:51

Sziasztok!
Nagyon szegény világ van.Vannak ismerőseim,akik 60.000 -et keresnek 1 hónapban.Ehhez képest ez a 30 sem rossz! :(
Üdv


Yamaha Tyros 4,yamaha genos,Korg pa3x pro,yamaha dxr 15 top,dB 05D sub,Yamaha Mg102c,Shure beta 58A

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 2909
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Munkát keresek

Hozzászólás: # 9287Hozzászólás ---Qgli---
2012.11.25. 09:33

Bizony! És ezt a 60.000-et három műszakban kemény fizkai munkával keresik. Ehhez képest nyaralás, ha zenélni megy!



Avatar
Adames
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2011.08.23. 05:23
Hangszer: Korg Pa2
Tartózkodási hely: Eger
Adott köszönetek: : 751 alkalommal
Kapott köszönetek: : 518 alkalommal

Re: Munkát keresek

Hozzászólás: # 9288Hozzászólás Adames
2012.11.25. 09:57

Nem akarok vitatkozni, de nem csak lefelé kéne mérlegelni, hanem felfelé is, hogy vannak akik 1 hónapig keményen robotolnak 60-ért, sőt még ennyiért sem, de vannak olyanok is, akik egy negyed óra alatt keresnek 5-10eFT-ot, és van akik még többet akár. Minden munkának megvan a maga ára a piacon, és mindenki előtt ott a lehetőség a tanulásra, és egy jobb munkára. Mondjuk ez valóban így is van, csak éppen mivel válságban élünk, ezért a pénz mindenkinél nagy úr!



Avatar
Gyuley
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 703
Csatlakozott: 2011.11.21. 17:15
Hangszer: Cubese 10 pro Absolute 3.NI k11 Ultimate.Yamaha 3K
Tartózkodási hely: Németország Magdeburg
Adott köszönetek: : 752 alkalommal
Kapott köszönetek: : 811 alkalommal

Re: Munkát keresek

Hozzászólás: # 9289Hozzászólás Gyuley
2012.11.25. 10:20

Sziasztok!

Slyer!

Az hogy valaki 60 ezer forintot keres, ez nagyon szomorú, és sajnos nevetséges összeg de......
Nem szabad összekeverni a két dolgot, aki elmegy dolgozni egy munkahelyre, az általában viszi saját magát és kész, egyéb költségek itt nem merülnek fel, persze ettől még kevés pénz!
Viszont egy zenésznek mindent saját magának kell megoldani, a ruhától a hangszerig, ami lássuk be milliós tétel, ezek fényében az 50 ezer forint kb a felszerelés bérleti díja alaphangon, vagy nevezzük amortizációs költségnek, akkor hol van még a Zenész ember? ő mennyit keres? Autó? Benzin?Telefon? folyamatos szervíz költségek ,és még ott a sok munkaóra amit azzal kell eltölteni felállítson egy korrekt re/toir-t , amit itt mindenki tudja hogy mennyi idő!

Ezek fényében ki lehet jelenteni hogy 50 ezer forint igen is kevés egy szilveszterért, de egy sima buliért is, még ha néha alá is kell ezen összeg alá menni sajnos!
Ettől még akinek muszáj, az kénytelen elmenni ennyiért is, de azért ne mondjátok már azt hogy ez mennyire jó!


"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"

Avatar
Gyuley
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 703
Csatlakozott: 2011.11.21. 17:15
Hangszer: Cubese 10 pro Absolute 3.NI k11 Ultimate.Yamaha 3K
Tartózkodási hely: Németország Magdeburg
Adott köszönetek: : 752 alkalommal
Kapott köszönetek: : 811 alkalommal

Re: Munkát keresek

Hozzászólás: # 9290Hozzászólás Gyuley
2012.11.25. 10:28

Qgli!

Én ezzel erősen vitatkoznék hogy 3 műszakban valaki 60 ezret keres, ilyet még nem hallottam, de ki tudja, lehet hogy létezhet,már semmin nem csodálkozom ebben az országban, de hogy ez nem törvényes az is biztos!
Itt Heves, és Szolnok megyében is aki 3 műszakba jár dolgozni 100 felett keres, sőt itt helyben a Varrodában is 80 felett kezdődnek a fizetések, és a vasalós barátom 140-et keres 1db 8 órás műszakban!
Szóval nem annyira kerek ez a dolog mint amilyennek látszik, mint mindent, ezt is több oldalról kell vizsgálni, és ezért is jó ez a fórum, mert meg tudjuk az ilyen tapasztalatokat beszélni kulturált körülmények között! :777


"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 2909
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Munkát keresek

Hozzászólás: # 9293Hozzászólás ---Qgli---
2012.11.25. 15:14

Gyuley írta:Én ezzel erősen vitatkoznék hogy 3 műszakban valaki 60 ezret keres
Akiket én ismerek ( nem egy van ), diplomával dolgoznak a gépsoron 60 ezerért. Akkor keresnek 80-85-öt ha hétévégén túlóráznak.



Avatar
Zeneboy
Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 790
Csatlakozott: 2011.11.22. 23:09
Hangszer: Korg Pa3 x
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye , Kazincbarcika
Adott köszönetek: : 1067 alkalommal
Kapott köszönetek: : 882 alkalommal

Re: Munkát keresek

Hozzászólás: # 9377Hozzászólás Zeneboy
2012.11.30. 12:52

HA túlórával vagy anélkül is, de dolgozni kell és ha akarnak ennyit keresni akkor muszáj!

A zenélés sem szól ez másról! Ha te hétvégén elmégy a családtól tőlük, vagy mástól veszed el az idődet! Sőt a saját egészségedet rontott, kockáztatod stb! Ez a tényező is eszembe jut sokszor, mióta apa vagyok! Hisz éjszakázol, fáradtan vezetsz stb. Mind veszélyességi factorok!

Azért érdemes megfordítani is a dolgot! Azért mert valaki nettó 200-at vagy felette megkeres, neki lehet a zene max. kiegészítés nem megélhetés, ő tehetné meg a legjobban,hogy elmegy 5-10eft-ért! Van is ilyen ismerős a környéken! /PA1, ketron Stb/ De akkor azt hiszem pont ezek akikről szó van bedobhatnák a törölközőt, mert még ennyiért sem tudnának menni!

Van, olyan is aki nem megy el havi 60-80eft-ért "koszos munkára" a szakmájában, hanem inkább állandó helyen 5-10eft-ért nyomja 4 héten át hétvégente péntek szombat, így megvan ua. az a pénz és csak a hétvégén melózott érte! NYáron vagy más rendezvény miatt ez havonta még több! A többi időt a hangszerére családjára tudja fordítani...

Más meg dolgozik éjjel nappal, hogy több legyen!

Mostanában találkoztam nem egy régi szaktárssal akivel az egri fősulira jártam és kb együtt végeztünk! Szinte senki sem dolgozik a szakmájában! /Ennek is érdekes szociális oka van.../ Banki ügyintéző, autókereskedésben, stb rengeteg példát említhetnék,hogy történelem-ének szakos dipivel másban kezdett el gondolkodni! Én sem bántam meg! Igaz, hogy a nyaram jobban szabad lenne ha tanítást folytattam volna 7 éve! Viszont egy kollégámból kiindulva minimum fele ennyit keresnék nettóba!

Gyuley pedig említett még fontos információt: A munkahelyen van adott egy feltétel a munkához! A mi beruházásunk sem 2 ft! Van akinek 2 van akinek 1 van akinek 6..:)
És itt kanyarodhatnánk a vőfélyekre! Olyan összegekért, vagy többért járnak mint zenészek! Persze marha nagy beruházással...
Teljesen egyet értek Gyuley, nem annyira kerek ez és sok oldalról kell ezt vizsgálni!


Korg Pa3 X -76, Trevis ta08 aktív top,Trevis Event ta18 sub Eurolite QDF BAR Fényszett, Neumann KMS 105 és Shure beta58 mikrofon,

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 2909
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Munkát keresek

Hozzászólás: # 9383Hozzászólás ---Qgli---
2012.12.01. 05:43

Bár én közismereti tárgyakat ( töri, magyar stb. ) nem tanítok, de a zeneiskolai tanítás teljesen más, mert nem csoportos órákról és előre megírt követelt tantervről van szó.
Fizetés tényleg alig van, de dolgozni sem kell heti 40 órát.
Én csak azért nem hagytam el a tanári pályát, mert remélhetőleg ez még egyszer megbecsült pálya lesz a társadalom szemében. Ha most meglépik a pedagógus életpálya modell bevezetését, akkor nekem volt igazam és nem fogunk rosszul járni. A fizetésünk versenyképes lesz ( alapból 100-120 ezerrel akarják emelni ). Így, aki eddig nem tanított az ezután már nem fog tudni az állami szférába bekerülni - csak azért csináltam én is, hogy a "körben" maradjak és remélhetőleg igazam lesz.



Avatar
Zeneboy
Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 790
Csatlakozott: 2011.11.22. 23:09
Hangszer: Korg Pa3 x
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye , Kazincbarcika
Adott köszönetek: : 1067 alkalommal
Kapott köszönetek: : 882 alkalommal

Re: Munkát keresek

Hozzászólás: # 9444Hozzászólás Zeneboy
2012.12.03. 20:30

Gábor!

Hasonlóan kívánom : Így legyen!

Viszont fejenként 100-120eft nincs ebben a gazdaságban! Egészségügynek sem jutott ennyi! Évek óta tili toliznak pénzekkel, egyiket majd másik szférát szorítják meg, hogy adjanak a másiknak!... Ha adnak ennyit, annak ára lesz! Sőt háború, mert akkor nagyon sok veszélyeztetett szakma felháborodik majd!!! De tényleg ne legyen igazam, és kívánom, hogy valóra váljon! :777


Korg Pa3 X -76, Trevis ta08 aktív top,Trevis Event ta18 sub Eurolite QDF BAR Fényszett, Neumann KMS 105 és Shure beta58 mikrofon,

Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: Munkát keresek

Hozzászólás: # 9681Hozzászólás Bubamara
2012.12.17. 08:28

Szilveszterre zenészt keresnek Miskolcon igényes környezet és vendégsereg.
Ha valakinek még nincs bulija írjon priviben és megadom a telefonszámot.


Buba

Új hozzászólás