Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Ki mit tud elektromos dob ügyben?

Ütős hangszerek fóruma

Moderátor: Moderátorok

vili2105
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2013.02.15. 23:53
Hangszer: korg pa2x pro, korg trinity, doepfer lmk4+
Tartózkodási hely: Szigetvár
Adott köszönetek: : 1059 alkalommal
Kapott köszönetek: : 442 alkalommal

Re: Ki mit tud elektromos dob ügyben?

Hozzászólás: # 33629Hozzászólás vili2105
2015.06.08. 09:54

Szia!
Én dobagynak egy alesis d4-et vennék, vagy ha nagyobb a keret akkor roland td-3, td-6. Ha meghal a sampler, vmachine, szgép, akkor is van egy mentőöv.
A td modulok már tudják a több zónás padokat.
Minden dobtest multi dinamikát vesz, mivel hogy ha jól tudom kristályos piezzo van benne, és az érzékeli az ütés nagyságát. Az érzékenység hangolás kérdése. De a seprűt így sem tudja ÚGY TUDOM! (De ez nem száz százalék!)


Tech.inf.:Korg pa2x pro, Korg Trinity Solo+Pbs, Doepfer lmk4+ masterkeyboard, Studio: Mackie Mr5 Mk2, Audio-technica at2020, focusrite saffire pro 24 dsp

Avatar
Gyuley
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 703
Csatlakozott: 2011.11.21. 17:15
Hangszer: Cubese 10 pro Absolute 3.NI k11 Ultimate.Yamaha 3K
Tartózkodási hely: Németország Magdeburg
Adott köszönetek: : 752 alkalommal
Kapott köszönetek: : 811 alkalommal

Re: Ki mit tud elektromos dob ügyben?

Hozzászólás: # 33640Hozzászólás Gyuley
2015.06.08. 18:08

Powersparc.

Az alesis egy jó gondolat, itt van egy csomó videó ezzel kapcsolatban, ez pl az Addicive drum és alesis d6 kombi.


"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Ki mit tud elektromos dob ügyben?

Hozzászólás: # 33642Hozzászólás ---Qgli---
2015.06.08. 18:53

Nekem mindig is a rolandok tetszettel legjobban. Nem tudom, hogy az alesis mit tud, de a rolandoknál már a legegyszerűbb legolcsóbb is érzékeli a több zónát. Például a cintányéron a kúpot és a lefogást is DE! ha rámidizem valamilyen modulra onnantól kezdve a lefogás nem működik! ( Nem tudom miért )
Egyébként szerintem teljesen fölöslegeskiadni pénzt a td20-as meg a drágább mudulokra, mert pl egy laptop+native instruments-el nagyon jó hangokat lehet kihozni.



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Ki mit tud elektromos dob ügyben?

Hozzászólás: # 33643Hozzászólás ---Qgli---
2015.06.08. 18:57

powersparc írta: neki pont az ellentettje kéne, azaz olyan trigger fogadó midi átalakító, ami pár forint
Láttam mostanában a jófogáson ilyet:
http://www.jofogas.hu/pest/Roland_PM_16 ... 507892.htm

De ez már elég régi technológia! Még annak idején a négy ütőfelületes Rolanddal adták ki, vagy 25 évvel ezelőtt.



Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: Ki mit tud elektromos dob ügyben?

Hozzászólás: # 33659Hozzászólás Bubamara
2015.06.09. 09:20

Gyuley írta:Powersparc.

Az alesis egy jó gondolat, itt van egy csomó videó
Itt az történik,. hogy a dobagyat összekötik midi kapcsolattal a noteszgéppel és azon fut egy dobprogram, melynek a hangjait halljuk a videón?
Ehhez (is) láma vagyok. :D


Buba

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Ki mit tud elektromos dob ügyben?

Hozzászólás: # 33676Hozzászólás ---Qgli---
2015.06.09. 17:13

powersparc írta:viszont egy akusztikus szerkóval sosem fognak tudni versenyezni
De ezt csak a profi dobosok veszik észre!



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Ki mit tud elektromos dob ügyben?

Hozzászólás: # 33680Hozzászólás ---Qgli---
2015.06.09. 19:53

Na de állj!
Tudni kell azt hogy mit hol használjunk. Egy jazz dobos vegyen egy kis jazzes szerkót kis dobtestekkel, mert oda az való és neki csak erre van szüksége! A rock dobos vegyen rockos dobszerkót, met neki csak arra van szüksége! Nem gondolom, hogy edda koncerten elkezdenek swinget játszani.
Az elektromos dobszerkót szerintem a vendéglátóba találták ki. Ha a buliban eddát kell játszani, akkor egy gombnyomásra ott van a rock szerkó, ha meg UB40-et , akkor megint egy gombnyomásra ott vannak a megfelelő dobhangok. Nem kell vinni húszféle dobszerkót. Na mármost ezért tudni kell kompromisszumot is kötni a dobbal. Vannak hátrányai ezt aláírom, de van sok előnye is. Ha báli zenekarban dobos lennék, biztos, hogy elketromos szerkót használnék.



Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: Ki mit tud elektromos dob ügyben?

Hozzászólás: # 33682Hozzászólás Bubamara
2015.06.09. 21:28

Vagy még inkább legalább 3 akusztikus és 2 elektromos dobom. :) Van egy jó ismerősöm, nagyon jó dobos, akinek 3 akusztikus cucca van Pearl-ből közép és egy csúcs, a harmadik márkáját nem tudom, meg 2 elektromos egy Roland lite és egy csúcsmodell full-ra felszerelve. sok műfajban és több felállásban is érdekelt így mindenhol az odavalót használja. Amikor legutóbb együtt nyomtuk valahol és ez szóba került, össze is kacsintottunk, hogy Ő is erős gyűjtőszenvedéllyel van megáldva. :D

Kis helyen, és ahol időnként extrém halk zene az elvárás, bizony áldás lehet egy elektromos cucc.


Buba

Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: Ki mit tud elektromos dob ügyben?

Hozzászólás: # 33684Hozzászólás forissandor
2015.06.09. 21:58

A dobosunk 62 éves, nagyon nem szeret már pakolni. Van egy 20-30 éves Imperialstar-ja, Shure mikikkel, Pastie cinekkel, de nagyon sok a motyó, nehéz, stb. Régen foglalkozott elektromos dobbal, Alesis agya volt, aztán vett egy Yamaha elektromos dobot. Minden lehetséges variációt megpróbált: full e-drum, E-drumhoz hozzápasszintotta a hagyományos pergőjét, feltette az elektromos cucchoz a manuális cineket, betriggerezte a Tamát.... és a két éves kínlódás eredményeként mai napig cipeli a régi Tamát, az elektromos cuccot eladta. Ha a fülünk meg is szokta már a hangzást, az ő állítása szerint nem tudott rajta dobolni, nem érezte a hangszert....



vili2105
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2013.02.15. 23:53
Hangszer: korg pa2x pro, korg trinity, doepfer lmk4+
Tartózkodási hely: Szigetvár
Adott köszönetek: : 1059 alkalommal
Kapott köszönetek: : 442 alkalommal

Re: Ki mit tud elektromos dob ügyben?

Hozzászólás: # 33690Hozzászólás vili2105
2015.06.10. 13:11

Már elnézést Uraim!
Már megint ott tartunk, hogy cintányér fázisa miatti hang-hang közötti különbség, meg profi akusztikus dob, meg úgysem ér az sz@rt sem, csak hakniban, meg kis hangerőn esetleg.
Aztán indult onnan, hogy low-cost e-drum!!!
Bocs, ha bunkónak tűnök, de itt sokszor jön ez hogy alsóbb kategória? olyat ne vegyél, mert nagy kompromisszum, meg amúgy sem jó, meg nem bír ki 10 évet, meg stb... :777 :777
Nem szeretnék most ezzel a hozzászólásommal ismét 3 oldalnyi vitát kirobbantani, csak hangosan gondolkodtam!!
Előre is elnézést!! :diablo: :777 :777


Tech.inf.:Korg pa2x pro, Korg Trinity Solo+Pbs, Doepfer lmk4+ masterkeyboard, Studio: Mackie Mr5 Mk2, Audio-technica at2020, focusrite saffire pro 24 dsp

Új hozzászólás