Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

szakszofon segitség

Fúvós hangszerek fóruma

Moderátor: Moderátorok

Verklis
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2020.02.06. 20:58
Hangszer: Korg Pa50sd, Korg Pa600
Adott köszönetek: : 37 alkalommal
Kapott köszönetek: : 38 alkalommal

Re: szaxofon segítség

Hozzászólás: # 64769Hozzászólás Verklis
2020.03.07. 12:27

Szervusztok!

Mivel kb. 4 éve volt az utolsó hozzászólás ezen az alfórumon, viszont nincs lezárva, ezért írok most. (Lehet, hogy azért sem írt senki, mert azt látta, hogy nincs aktivitás.) Egy hónapja regisztráltam a Zeneszek.com-on, elsősorban Korg szintetizátoros témák miatt. A szintetizátor mellett szaxofonnal játszok táncos bulikon, vagy ha műsort adok. Ha van rajtam kívül más is, aki szeretne időnként itt is körülnézni, hogy ki mit gondol szaxofon témában, akkor írjon pár sort! Hátha...



gabati
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2011.08.26. 12:07
Hangszer: Korg PA3XPro Musikant, Roland G70, Roland JV80,D50
Tartózkodási hely: Gyimesfelsőlok, Erdély
Adott köszönetek: : 1098 alkalommal
Kapott köszönetek: : 174 alkalommal
Kapcsolat:

Re: szakszofon segitség

Hozzászólás: # 64780Hozzászólás gabati
2020.03.09. 11:10

Engem is érdekel a szaxofon téma, van egy tenorom otthon, nagy ritkán elő veszem, de nagyon nagyon zöldfűlű vagyok még.



Verklis
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2020.02.06. 20:58
Hangszer: Korg Pa50sd, Korg Pa600
Adott köszönetek: : 37 alkalommal
Kapott köszönetek: : 38 alkalommal

Szaxofon tanulás felnőttként 1.

Hozzászólás: # 64792Hozzászólás Verklis
2020.03.10. 18:56

Láttam, hogy valaki feltöltötte 2013-ban a Shuster: Szaxofoniskola első könyvét. Én is ezzel kezdtem, de szerintem ez a kiadvány önálló tanulásra csak nagyon keveseknek alkalmas. Biztos van, aki tanár nélkül is boldogul, de szeretném megírni, hogy miért tartom szerencsésebbnek - saját tapasztalatom alapján - felnőttként is tanárnál kezdeni.

Kb. 30 évesen kezdtem el szaxofonozni, de volt zenei előképzettségem. (Furulya előkészítőt tőlem már nem kértek, meg szolfézst sem.) Akkor még nem volt saját hangszerem, meg olyan ismerősöm sem, aki hangszervásárlásban segíteni tudott volna. A zeneiskolában nem nagy összegért adtak teljesen jól működő tenor szaxofont. A négy év tandíja, meg a hangszer kölcsönzési díja összesen kb. annyiba került, mint egy szaxofon generálfelújítása. (Akkoriban lakásra gyűjtöttünk, tehát az is fontos szempont volt, hogy amíg nem keresek pénzt a hangszerrel, addig ne kerüljön sokba.)

Szerintem kezdő-középhaladó szinten nem a hangok megtanulása, hanem a fúvástechnika, a tiszta intonálás, kellemes hangzású vibrátó, ami a nagyobb feladat. Hiába voltam viszonylag gyakorlott hegedűs, a szaxofonon ezeknek a technikáját magamtól nem tudtam volna elsajátítani. Ezeket megmutatta a tanár, majd javította, ha valamit nem jól csináltam. (A hangokat lefogni nem nehéz, azt nagyjából táblázat segítségével tudtam volna.)

A hangszertanulás mellett nagyon sokszor ott akad el, akinek nincs lehetősége más szaxofonosokkal találkozni, hogy ez a hangszer nem olyan, hogy megveszem, előveszem, aztán gond nélkül gyakorlok rajta. Hol a náddal kellet vacakolni, hol beragadt egy billentyű, volt olyan, hogy kis alkatrész görbült meg egy kicsit, vagy apró technikai gond miatt hamis volt a hangszer. Ezeket, ha saját magamnak kellett volna megoldanom, valószínűleg lett volna néhány mélypont, amikor talán abba is hagytam volna. Egy gyakorlottab hangszerestől így 2-3 hetente személyesen kérdezhettem, aki megmutatta a nádcsiszolást, a cigipapírral való tisztítást, aki bátran mert hozzányúlni a rugóhoz, stb, így azért jobb volt.

Utoljára még egy. Nem biztos, hogy minden héten rávettem volna magam, hogy egy-másfél órát unalmas gyakorlatokat fújjak, mikor sokkal érdekesebb volt, hogy ment a Tequila dallama, meg az, hogy fél év után már több tucat csárdást, meg foxot hangzó C-ben együt tudtam játszani a lakodalmas zenekar kazettájával. De mivel időnként meg kellett mutatnom, hogy mit gyakoroltam, ha nem akartam égni, bizony tananyagot is kellett felmondanom.

Egyelőre ennyi, ha lesz néhány tetszik visszajelzés, akkor folytatom.



Verklis
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2020.02.06. 20:58
Hangszer: Korg Pa50sd, Korg Pa600
Adott köszönetek: : 37 alkalommal
Kapott köszönetek: : 38 alkalommal

Re: Ajánlott hangszerek

Hozzászólás: # 64808Hozzászólás Verklis
2020.03.11. 17:01

Nagyrészt másoltam.

Kezdőknek új hangszer
600E Ft-ig.
Alphasax gyerekszaxofon A legkisebb növendékek számára megfelelő hangszer, kényelmes, kis
kézre álló billentyűzettel.
Artemis alt vagy tenor Kezdő tanulók számára ideális hangszerek.
Arnolds & Sons AAS-100 A német márka kiváló típusa, magas minőségű kialakítással.
Trevor J. James Horn II Classic altszaxofon Az innovatív megoldásokat alkalmazó Egyesült Királyságban létező márka közkedvelt tanuló modell.
Antiqua AS 2155 altszaxofon Az innovatív megoldásairól ismert márka minden stílusban megállja a
helyét.
Yamaha YAS-280 altszaxofon A japán gyártó világszerte ismert hangszerei megbízhatóságuk és
könnyű megszólaltathatóságuk miatt elismertek.
Jupiter JAS700Q altszaxofon A tanulóhangszerek világában már bizonyított márka.
Arnolds & Sons ATS-100 tenorszaxofon Német cég tanulóhangszere, magas minőséggel.
Trevor J. James Horn II Classic tenorszaxofon Az innovatív megoldásairól ismert márka közkedvelt a tanulók körében.
Jupiter JTS700Q tenorszaxofon Megbízható márka hangszere tanulók számára.
Haladó 1M Ft-ig
P. Mauriat PMST86UL tenor szaxofon Lakkozatlan hangszer, jazz-re ajánlott.
Estman 52Nd street Lakkozatlan hangszer, jazz-re ajánlott.
Haladó 1 M felett
Yamaha YAS-62 alt szaxofon Középfokú oktatás céljára kiválóan alkalmas.
Yanagisawa A-WO1 alt szaxofon Középfokú oktatás céljára kiválóan alkalmas.
Selmer SA80 Serie II tenor szaxofon Középfokú oktatás céljára kiválóan alkalmas.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Verklis 2021.11.29. 17:31-kor.



Verklis
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2020.02.06. 20:58
Hangszer: Korg Pa50sd, Korg Pa600
Adott köszönetek: : 37 alkalommal
Kapott köszönetek: : 38 alkalommal

Szaxofon tanulás felnőttként 2.

Hozzászólás: # 64854Hozzászólás Verklis
2020.03.12. 20:15

Sajnos ma már nagyon magas az ára felnőttként zeneiskolában kezdeni. Ezért lehet, ha most kezdeném, vállalnám a magántanár óradíját. Kezdetben így elég költséges, de ha van más hangszeren zenei képzettséged, tanár segítségével - szerintem - kb. 2 év után el lehet jutni olyan szintre, hogy könnyebb hangnemekben színpadképesen zenélj alapszinten. Aztán, ha van motiváció, a mai technikai lehetőségek mellet már tényleg lehet önállóan is fejlődni. Ha heti 5-8 órát tudsz rá áldozni még 2-3 évig, akkor valószínűleg szinte minden dallamot el tudsz játszani, kis variációkkal, díszítésekkel.



Új hozzászólás