Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Zárlatok

Moderátor: Moderátorok

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Zárlatok

Hozzászólás: # 67337Hozzászólás ---Qgli---
2021.02.13. 08:30

Zárlatok
Szerző: ---Qgli---

ZÁRLATOK Egy szám abból áll, hogy feszültséget kelt az halgatóbanés feloldja, megint feszültséget...
Tovább olvasom...



Avatar
SzJosef
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2019.01.21. 15:43
Hangszer: Korg Pa600
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 33 alkalommal
Kapott köszönetek: : 18 alkalommal

Re: Zárlatok

Hozzászólás: # 67340Hozzászólás SzJosef
2021.02.13. 20:22

Először is szeretném megköszönni zeneelméleti írásaidat! Persze ilyen túlkoros kezdőnek mint én, aki főleg hallás után próbál zenélni, még sok kifejezés "latinul" van, de a lényeg átjön, ami meg ismeretlen annak legalább utána nézek. Kérdezni szeretnék: A zárlatok témában utaltál a Republic-ra, de a szám (vagy számok) címét nem említetted. Megköszönném ha megírnád, szeretném meghallgatni, észreveszem-e amiről írtál?
Üdv.: Józsi



szenasitamas26
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2017.01.15. 21:28
Hangszer: Korg Pa700
Tartózkodási hely: Tura
Adott köszönetek: : 50 alkalommal
Kapott köszönetek: : 32 alkalommal

Re: Zárlatok

Hozzászólás: # 67341Hozzászólás szenasitamas26
2021.02.13. 22:31

SzJosef írta:
2021.02.13. 20:22
A zárlatok témában utaltál a Republic-ra, de a szám (vagy számok) címét nem említetted. Megköszönném ha megírnád, szeretném meghallgatni, észreveszem-e amiről írtál?
Üdv.: Józsi
Én a Ha itt lennél velem-re tippelek :D


tonyo

Avatar
SzJosef
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2019.01.21. 15:43
Hangszer: Korg Pa600
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 33 alkalommal
Kapott köszönetek: : 18 alkalommal

Re: Zárlatok

Hozzászólás: # 67342Hozzászólás SzJosef
2021.02.13. 23:11

szenasitamas26 írta:
2021.02.13. 22:31
Én a Ha itt lennél velem-re tippelek
Köszönöm a tippet meghallgatom! Qgli válaszára lettem volna kíváncsi, nem vagyok egy gyakorlott fórumista, lehet nem jól tettem fel a kérdést.



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Zárlatok

Hozzászólás: # 67343Hozzászólás ---Qgli---
2021.02.14. 06:36

Igen, a "Ha itt lennél velem" is így végződött. Volt még más is ( nem csak republic ), meg több nótánál is hallottam már. Pontosan nem emlékszek, de valamelyik LGT nóta meg szubdominánssal végződik.



Avatar
SzJosef
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2019.01.21. 15:43
Hangszer: Korg Pa600
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 33 alkalommal
Kapott köszönetek: : 18 alkalommal

Re: Zárlatok

Hozzászólás: # 67357Hozzászólás SzJosef
2021.02.15. 01:07

---Qgli--- írta:
2021.02.13. 08:30
Zárlatok
Szerző: ---Qgli---

ZÁRLATOK Egy szám abból áll, hogy feszültséget kelt az hallgatóban és feloldja, megint feszültséget...

Köszönöm a választ! Mivel a zenelmélethez analfababéta vagyok, és azért vagyok itt hogy tanuljak azoktól akik hajlandóak önzetlenül megosztani a tudásukat másokkal, ezért elnézésed kérem, ha netán hülyeséget beszélek. A zárlatokkal kapcsolatan viszont azt gondolom, hogy a "szabályos" lezárások alkalmazása szükséges minden esetben amikor a cél a hallgató számára kellemes, kiegyensúlyozott zenei élmény (szórakozás) nyújtása, mint ahogy írtad, az ismételt feszültségteremtés és oldás változataival. Viszont a zenét a szerzők felhasználhatják, és számos esetben fel is használják olyan érzelmek felkeltésére is, amik nem éppen kellemesek. Ilyen esetekben akár disszonáns, egyébként hamisnak ható hangok is szerepelnek, vagy a szokásos frázisok helyett nem az jön amit vár a hallgató. Ezt csak akkor helytelen, ha nem azt az érzelmet váltja ki ami a szerző célja volt. A "Ha itt lennél velem" egy egyszerű, könnyed sláger - de úgy előadva, mint amikor kifelé erősnek mutatjuk magunkat amikor valakit, vagy valamit végleg elveszítettünk ami nagyon fontos volt. - Ha nincs a lezárás hiánya, akkor egy tingli-tangli. A hangsúly fentmaradásával viszont szembekerül a könnyed, ugráló, tapsoló hangulat, ami azt az érzést adja mintha még "itt lennél velem" ...szembekerül egy hatalmas hiánnyal. Amitől mint írod felállt az emberek hátán a szőr. ...Ez volt a cél.
Ha cd-n hallgatja az ember rettenetesen hiányzik a lezárás, de erről az igazából elviselhetetlen hiányról akar szólni a dal. Koncertfelvételeken is néztem, ott azért kis hatásszünet után csinálnak lezárást, ének és gitárszólóval, hogy ne szenvedjen annyira a nép. (Mármint az a része akit nem hagyott el mostanában valakije...) :) Amit mondani szerettem volna ezzel: Olvasom és nagyon hasznosnak tartom az írásaidat, (már amennyit megértek belőle :-) a zene szabályrendszeréről, összefüggéseiről, de az egyes szabályoktól való eltérést szerintem csak az minősíti, hogy a szerző, vagy előadó mennyire éri el vele az eredeti célját. Pl. ha én ha tudatlan amatőrként szándékosan ellenségeket szeretnék szerezni, akkor írok egy ilyen provokatív levelet... :)



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Zárlatok

Hozzászólás: # 67358Hozzászólás ---Qgli---
2021.02.15. 04:56

Látod ebben igazad van, hogy a szám maga is arról szól, hogy hiányérzete van és a szám végén zeneileg is bebizonyítják ezt. Most direkt meghallgattam egy koncerten ezt a számot, ott tényleg lezárják, tehát ők is érzik, hogy azzal a befejezéssel valami nem kerek és egy Tonikával sokkal jobb a vége.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ---Qgli--- 2021.02.15. 04:59-kor.



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Zárlatok

Hozzászólás: # 67359Hozzászólás ---Qgli---
2021.02.15. 04:57

..



szenasitamas26
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2017.01.15. 21:28
Hangszer: Korg Pa700
Tartózkodási hely: Tura
Adott köszönetek: : 50 alkalommal
Kapott köszönetek: : 32 alkalommal

Re: Zárlatok

Hozzászólás: # 67442Hozzászólás szenasitamas26
2021.03.12. 13:20

[/quote]
Köszönöm a tippet meghallgatom! Qgli válaszára lettem volna kíváncsi, nem vagyok egy gyakorlott fórumista, lehet nem jól tettem fel a kérdést.
[/quote]

Elvégre ez egy fórum, de bocsánat, hogy tippeltem még egyszer nem fordul elő. :777


tonyo

Új hozzászólás