Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Zeneelmélettel kapcsolatos kérdések-válaszok.

Minden ami a zeneelmélettel kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Zeneelmélettel kapcsolatos kérdések-válaszok.

Hozzászólás: # 65721Hozzászólás Admin
2020.06.15. 06:21

@---Qgli--- azt nem tudom megmondani, hogy mi történt az eredeti bejegyzéssel, de sikerült visszaállítanom egy mentésből ;) Majd nézz rá légyszi, hogy így rendben lesz-e.


A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 74
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Zeneelmélettel kapcsolatos kérdések-válaszok.

Hozzászólás: # 65722Hozzászólás ---Qgli---
2020.06.15. 15:03

Az utolsó rendben van, viszont az összes többinek ugyanígy hiányzik a többi része.



Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Zeneelmélettel kapcsolatos kérdések-válaszok.

Hozzászólás: # 65726Hozzászólás Admin
2020.06.15. 19:28

Visszaállítottam mindet! :777


A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

Ödönke
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2019.02.14. 21:20
Hangszer: Ketron SD9 RolandEA7
Kapott köszönetek: : 2 alkalommal

Re: Zeneelmélettel kapcsolatos kérdések-válaszok.

Hozzászólás: # 65800Hozzászólás Ödönke
2020.06.23. 22:20

Sziasztok!

Zenei séma elemzés és a zenei gondolkodás mód elemzése céljából szeretném kérni egy csárdás harmonizálását.
Lehetőség szerint minél több zenésztől. Kezdő ,Haladó , Profi . A harmonizációkat rögzíteném számítógépen. Majd zenei szavanként is és zenei mondatonként is elemezném a basszus vezetés és harmonia követést figyelembe véve.
Ha lehet a Basszus Hangot Vastagon szedetten írjátok a hozzá tartozó akkord hagyományos jelöléssel. Hangnem ha lehet C... de bármibe jó.

Minta csárdás : Mindig mondtam veszedelmes a lány reszketni kell tőle ...... című műdal lenne. Ha a harmónizálás közben valaki meg akad nyugodtan irja oda azt az akkordot amit gondol annak ellenére hogy érzi hogy nem a legtökéletesebb az adott harmonia menet vagy hagyja ki. Folytassa onnan ahol már stabilnak érzi az akkordokat.

Cél lenne minél több zenésztől érkezzen be zenei elképzelés . Lehet rock jazz vendéglátós vagy zenetanár. Mindenki a saját elképzelését irja. Az elképzelés lehet egyszerű lehet bonyolult. Ide is irhattok de ha szükséges adok privát email-címet is.

Köszönöm előre is!!!



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 74
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Zeneelmélettel kapcsolatos kérdések-válaszok.

Hozzászólás: # 65809Hozzászólás ---Qgli---
2020.06.26. 05:45

Sose hallottam ezt a nótát.



Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 851
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Zeneelmélettel kapcsolatos kérdések-válaszok.

Hozzászólás: # 65810Hozzászólás almatom
2020.06.26. 20:11

Dettó! :lol:



Avatar
vigo01
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2012.10.29. 15:18
Hangszer: Ketron Audya 5 - Korg Pa1000
Adott köszönetek: : 233 alkalommal
Kapott köszönetek: : 395 alkalommal

Re: Zeneelmélettel kapcsolatos kérdések-válaszok.

Hozzászólás: # 65812Hozzászólás vigo01
2020.06.26. 22:15

Nektek mi a véleményetek erről a kiabálós énekmódról ami mostanában tűnt fel? Most az a menő ha valaki hangosan nyomja? Alig hevertem ki grofot, most meg ez lesz az elvárás?







Ketron Audya 5 - KORG Pa1X - Hill-Audio Andante 1520 - Allen & Heath Zed-10 - Beta 58A

Ödönke
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2019.02.14. 21:20
Hangszer: Ketron SD9 RolandEA7
Kapott köszönetek: : 2 alkalommal

Re: Zeneelmélettel kapcsolatos kérdések-válaszok.

Hozzászólás: # 65813Hozzászólás Ödönke
2020.06.26. 22:40

---Qgli--- írta:
2020.06.26. 05:45
Sose hallottam ezt a nótát.
Sziasztok!

Azért köszönöm, hogy legalább foglalkoztatok vele . Ha mégis valakit érdekelne a dolog, lát benne érdekességet, fantáziát év végéig szívesen fogadom a zenei ötleteket.



Ödönke
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2019.02.14. 21:20
Hangszer: Ketron SD9 RolandEA7
Kapott köszönetek: : 2 alkalommal

Re: Zeneelmélettel kapcsolatos kérdések-válaszok.

Hozzászólás: # 65815Hozzászólás Ödönke
2020.06.27. 00:21

vigo01 írta:
2020.06.26. 22:15
Nektek mi a véleményetek erről a kiabálós énekmódról ami mostanában tűnt fel? Most az a menő ha valaki hangosan nyomja? Alig hevertem ki grofot, most meg ez lesz az elvárás?





Zene ilyen ,minden keveredhet mindennel.

Eredeti gyökere Gospel női ének stílusban levedzik.


Majd ennek bizonyos elemei beszivárogtak az amerikai pop zene más területeire is.



Általában női énekesek képviselték ezt a stílust. A lágy hajlítások illetve a hangfekvés miatt. ( Ott élvezhető, ott szép)

Miután eljutott hozzánk a stílus itt egy kicsit magyarosították bekapcsolódtak a férfiak is:) (Fogalmazzunk úgy :egyenlőre keresik az utat ebben az éneklési stílusban)
Ehhez alapot biztosított még az is hogy a sirató énekekben is van ilyesfajta ( üvöltözés a fájdalom kifejezése érdekében) Tőlünk keletebbre.
A kelet európai Reggaeton zenében meg főleg ! Ráadásul orientális hangzás világgal megfűszerezve. Romániában már teljes mértékben élő stilus.

Majd valami egyszer lesz belőle. Volt már ilyenre péda.

Pl: Váradi romacafe
Maga a megszólalás vagy az ének előadásának módja stilust teremtett. Ma már azt mondják Váradiasan szól (Pl: Varga Imi)ahol már nyiltabban halható a Manele zenében jellegzetes fordulatok. A stilusban a dalok megszólalásában annak idején mikor az első CD-t csinálták a Román Manele elemeiből adaptáltak. Oly annyira hogy maga Nicolea Guta segitett az első lemezen anno a Váradi romacafén-nak.

Bulgáriában is be épült a popzenébe ez az amerikai stilus:


Amit még meg kell jegyezni , hogy a zenész emberkék akik szerepelnek a videókban klasszisokkal magasabb szinten állnak zeneileg ahhoz képest mint amilyen stílust éppen zenélnek. Ez Vonatkozik Nyári Kálmánra is. Csak éppen erre van kereslet... ezt kell csinálni sajnos.



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 74
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Zeneelmélettel kapcsolatos kérdések-válaszok.

Hozzászólás: # 65816Hozzászólás ---Qgli---
2020.06.27. 05:46

powersparc írta:
2020.06.26. 23:14
Én is szerettem volna ezeket a csárdásokat, magyar nótákat nála ellesni, de másfelé sodortak azidőtájt engem is a hétköznapok.
Mennyi minden van, amit szeretnék én is csinálni, tanulni, harmonizálni, de sajnos nekem is vannak kötelező feladataim.
1. Van egy kertes házam, ahol - tudja mindenki - hogy heti rendszerességgel vannak feladatok, amiket meg kell csinálni és ez nem kevés.
2. Van egy munkahelyem, ami nyáron "nem működik" , de ide megint csak készülnöm kell a következő tanévre ( kották készítése egyéni gyerekeknek, zenekaroknak, kamaracsoportoknak stb. )
3/a. Ezek mellett van egy hobbim, ahol néha egy kis kikapcsolódásra nekem is szükségem van.
3/b. Mindezek után jön a vendéglátós zenélésre való készülés ( új számok, alapok készítése, harmonizálások stb. )
4. És mindezek után jön az, hogy ha van egy kis időm, akkor megpróbálok segíteni másokon.

Elnézést kérek, ha az negyedik pontnak nem tudok megfelelni, de sajnos sok esetben a harmadikig sem jutok el!



Új hozzászólás