Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Szoft lehetőségek Logic/Cubase/Pro Tools stb.

Virtual Studio Technology-val kapcsolatos témák

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 9
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: Vsti hangszerek

Hozzászólás: # 23138Hozzászólás Bubamara
2014.03.12. 18:46

Szia Pityu!
Látom extreme88-at használsz újabban. A KORG topicban alkalom adtán írnál róla valami személyes tapasztalatot?
Nagyon régóta izgatja a fantáziámat, de sehol nem volt lehetőségem alaposabban kipróbálni. Előre is köszönöm!
Üdv


Buba

Avatar
Joe83
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2012.01.20. 20:36
Hangszer: Yamaha Tyros 4
Tartózkodási hely: Pest megye
Adott köszönetek: : 902 alkalommal
Kapott köszönetek: : 764 alkalommal

Re: Vsti hangszerek

Hozzászólás: # 23139Hozzászólás Joe83
2014.03.12. 18:56

Sziasztok!

Én mondjuk AMD párti voltam és vagyok és leszek. De ez egy másik dolog.
Én mindig is magam szerelem össze a gépeimet. Az ilyen készre szerelt gépeket felejtsük el, mert csúnyán átb...nak...
Immár több mint 14 éve foglalkozom számítógépek javításával is a főállásom mellett. Így ez idő alatt láttam már pár szép esetet.
Én meg vagyok elégedve az AMD teljesítményével és nem mellékes az Ár/teljesítmény arány miatt is. De ez megint olyan, hogy kinek a pap....

Az én gépem:
Asrock 970 Extreme4 alaplap
AMD Phenom II X6 CPU (6Magos, 6Mb L3 Cache, 2800MHz magonként)
2X4Gb DDR3 1600MHz Geil Black Dragon Gaming Edition
CPU Cooler: Zalman CNPS9500A
Táp: Cooler Master 550W
VGA: Ati Radeon HD5870
HDD: WD 750GB, Samsung 320GB-Rendszereknek: Win7 64Bit, Kubuntu 12.04 LTS Linux.

Ezzel vígan elvagyok, akár milyen programokról is legyen szó.
Majd csak egy hangkártyát kell beszereznem, mert az alaplai nem alkalmas zeneszerkesztéshez. (De nekem most más előrébb való :lol: :lol: :D :lol: )


Yamaha Tyros 4, Behringer X-Air XR12, 2db Behringer DR112 DSP, Sennheiser e845s...

Avatar
Gyuley
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 30
Hozzászólások: 703
Csatlakozott: 2011.11.21. 17:15
Hangszer: Cubese 10 pro Absolute 3.NI k11 Ultimate.Yamaha 3K
Tartózkodási hely: Németország Magdeburg
Adott köszönetek: : 752 alkalommal
Kapott köszönetek: : 811 alkalommal

Re: Vsti hangszerek

Hozzászólás: # 23140Hozzászólás Gyuley
2014.03.12. 19:13

Pityum!

Nem mindegy milyen az az i3-as intel, csak azért mert nekem is ez van, de mint korábban már írtam, még a másik procimag egyszer sem indult el, pedig én akusztikus vsti hangszereket használok főként!
A ram szokott elfogyni általában nálam!

Joe!

Én nem vagyok egyik márka rajongója sem, én is AMD-s voltam sokáig, de ezek az új intel procik sokkal jobban muzsikálnak, és gyorsabbak, és ami fontos, már nem is olyan drágák ami az ár-érték arányt illeti, csak jól kell választani! :777


"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"

Avatar
Joe83
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2012.01.20. 20:36
Hangszer: Yamaha Tyros 4
Tartózkodási hely: Pest megye
Adott köszönetek: : 902 alkalommal
Kapott köszönetek: : 764 alkalommal

Re: Vsti hangszerek

Hozzászólás: # 23144Hozzászólás Joe83
2014.03.12. 20:10

Szia Gyuley!

Had áruljak el egy nyílt titkot, az Intellel kapcsolatba.
Nos ha jobban bele mélyedsz az informatikába, akkor ott is jelen van a korrupció!!!
Hogy miért? Az Intel processzorai azért teljesítenek jobban, mert az összes szoftvert úgy írják meg!!! Intel specifikusra.
ha már példázok.... Másik példa! Windows Vs Linux! A Microsoft rengeteg nagy áruházat megvesztegettet, csak azért, hogy a Windowsos pc-ket árusítsák, a Linuxos gépeket pedig Nem, vagy csak kis százalékban. Ezért is "népszerűbb" a Win. Egyébként a pert a Lunux tábor nyerte! Még egy példa! nVidia Vs AMD Ati videókártyák... Ez se semmi ám. Anno az nVidia nagyon kemény kártyákat gyártott, az Ati labdába se rúghatott jó ideig.. De miért is??? Mert az összes játékgyártó nVidia chippekre optimalizálta a játékokat!!! De szerencsére változtak a dolgok! Mióta a játékok teljes mértékben támogatják az Ati kártyákat, az nVidia odafosott a placcra!!!!!!! Nem azt mondom, hogy rossz kártyákat gyárt az nVidia, de mióta egyenlőek az esélyek, kiderült, hogy mégsem akkora sztár.. Sajnos Processzor terén még mindig nagy a korrupció.. Programozók inkább Intelre írják a szoftvereket.. Egyébként Intelnek is volt pere vesztegetés miatt... Mivel az AMD-t próbálták az áruházak polcairól kiszorítani...

Bocsánat, ha kicsit OFF a téma, de csak azért írtam, hogy valamivel tisztábban lássunk pár dolgot...


Yamaha Tyros 4, Behringer X-Air XR12, 2db Behringer DR112 DSP, Sennheiser e845s...

Avatar
Gyuley
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 30
Hozzászólások: 703
Csatlakozott: 2011.11.21. 17:15
Hangszer: Cubese 10 pro Absolute 3.NI k11 Ultimate.Yamaha 3K
Tartózkodási hely: Németország Magdeburg
Adott köszönetek: : 752 alkalommal
Kapott köszönetek: : 811 alkalommal

Re: Vsti hangszerek

Hozzászólás: # 23147Hozzászólás Gyuley
2014.03.12. 20:59

Joe!

1 gigás Ati (AMD)VGA kártyám van, engem nem érdekel csak az ár-teljesítmény arány, látod régen mindig Nvidia chipsetes Geforceom volt, most már nem az van, régen AMD procik voltak jobbak ár-érték arányban, most az Intelek jobbak! :777


"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"

ibanezfan
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2013.09.06. 21:00
Hangszer: korg pa600, korg ps60, ibanez rg1570
Adott köszönetek: : 14 alkalommal
Kapott köszönetek: : 68 alkalommal

Re: Vsti hangszerek

Hozzászólás: # 23190Hozzászólás ibanezfan
2014.03.13. 20:53

Sziasztok!
Szinti pluginből a korg legacy collection-t is érdemes kipróbálni. Megy daw nélkül is asio4all-al. Elég volt neki a kétmagos i5-ös laptopom. Pa600-ról vezéreltem, nem volt észrevehető késés. Jól vannak lemodellezve a szintik és minden állítgatható. Daw-ban én is cubase felé hajlok, mondjuk egy komplete-vel megspékelve és a steinberg ur22-t néztem ki hangkártyának, szerintem kezdetnek megtenné.



Avatar
discover5
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2012.03.28. 11:01
Hangszer: Yamaha s900
Tartózkodási hely: Miskolc
Adott köszönetek: : 17 alkalommal
Kapott köszönetek: : 15 alkalommal

Re: Vsti hangszerek

Hozzászólás: # 23216Hozzászólás discover5
2014.03.14. 12:43

SZiasztok!
Gyuley segítségével ide is eljutottam :-)...samplerezés téma érdekelt volna,de ahogy látom itt inkább számítástechnikai vita folyik. :-D
Az hogy kinek mi a jó..azt mindenki maga döntse el!
A számítástechnika egy különös világ sok örömet és bosszúságot okoz a felhasználónak...nem kell túlzásokba esni! Néha a kevesebb több!
Minek 6 magos proci??? Felesleges...nagyon drága és egyenlőre kihasználhatatlan!:-P



Avatar
discover5
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2012.03.28. 11:01
Hangszer: Yamaha s900
Tartózkodási hely: Miskolc
Adott köszönetek: : 17 alkalommal
Kapott köszönetek: : 15 alkalommal

Re: Vsti hangszerek

Hozzászólás: # 23217Hozzászólás discover5
2014.03.14. 12:48

Ha samplerezni szeretnék...akkor miket kell beszereznem?
A számítógép adott...egy Tyros 2 adott.
Programok???..hangkártya?? Mit tanácsoltok???
Gondolom ebben a témában is fenn áll a bőség zavara :-)
Egyszerűen csak szeretnék a T2 be sampling hangmintákat rakni... :-)
Előre is köszönöm a segítségeteket.



Avatar
Attila
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 1311
Csatlakozott: 2012.04.06. 20:55
Hangszer: Korg + Yamaha
Tartózkodási hely: Gyergyoszentmiklos
Adott köszönetek: : 449 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1053 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Vsti hangszerek

Hozzászólás: # 23218Hozzászólás Attila
2014.03.14. 13:14

Discover5, nem mindegy hogy csak pár szemplert szeretnél-e bevinni a hangszerbe vagy pedig wav mintákból Ty-mintákat szerkeszteni, szemplingelni kedved szerint. Mert ez egy picit bonyolultabb :) Van erre a célra egy külön topik, ott beszéljünk róla, rendben ? Egyébként kell ahhoz is pár programocska, egy átlagos PC, és rengeteg türelem.


Atti

Avatar
Gyuley
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 30
Hozzászólások: 703
Csatlakozott: 2011.11.21. 17:15
Hangszer: Cubese 10 pro Absolute 3.NI k11 Ultimate.Yamaha 3K
Tartózkodási hely: Németország Magdeburg
Adott köszönetek: : 752 alkalommal
Kapott köszönetek: : 811 alkalommal

Re: Vsti hangszerek

Hozzászólás: # 23222Hozzászólás Gyuley
2014.03.14. 18:59

Igen, Pityum totál igazad van, Pc, vagy Mac nékül jelenleg nincs Vsti, így aztán ez alapkérdés ebben a témakörben, ezt kötelező érinteni, akár több alkalommal is! :777


"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"

Új hozzászólás