Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Szoft lehetőségek Logic/Cubase/Pro Tools stb.

Virtual Studio Technology-val kapcsolatos témák

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Szoft lehetőségek Logic/Cubase/Pro Tools stb.

Hozzászólás: # 66775Hozzászólás Admin
2020.10.29. 10:16

Szia! Használhatsz pl kész midi drum loop-okat és akkor nem kell felpötyögnöd, nem tudom ezek milyenek, de az elv miatt bemásolom:

https://www.musicgateway.com/blog/how-t ... using-them


A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

szenasitamas26
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2017.01.15. 21:28
Hangszer: Korg Pa700
Tartózkodási hely: Tura
Adott köszönetek: : 50 alkalommal
Kapott köszönetek: : 32 alkalommal

Re: Szoft lehetőségek Logic/Cubase/Pro Tools stb.

Hozzászólás: # 66776Hozzászólás szenasitamas26
2020.10.29. 10:27

És akkor ezekben tudom cserélni sávokat vsti hangszerekre?


tonyo

Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Szoft lehetőségek Logic/Cubase/Pro Tools stb.

Hozzászólás: # 66777Hozzászólás Admin
2020.10.29. 12:12

Természetesen! Itt egy példa:



A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

szenasitamas26
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2017.01.15. 21:28
Hangszer: Korg Pa700
Tartózkodási hely: Tura
Adott köszönetek: : 50 alkalommal
Kapott köszönetek: : 32 alkalommal

Re: Szoft lehetőségek Logic/Cubase/Pro Tools stb.

Hozzászólás: # 66780Hozzászólás szenasitamas26
2020.10.29. 16:24

Ehhez egyébként a kontaktot lehet társítani, vagy kontaktos vsti-ket? Mármint az FL Studiohoz. Elég jó cuccok vannak kontakthoz.


tonyo

Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Szoft lehetőségek Logic/Cubase/Pro Tools stb.

Hozzászólás: # 66781Hozzászólás Admin
2020.10.29. 16:48

Persze, van hozzá kontak plugin:



De, nem csak FL studio-t használhatsz, hanem bármilyen DAW software-t. Csak azért raktam be azt, mert a youtube elsőnek dobta arra amit kerestem :)


A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

szenasitamas26
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2017.01.15. 21:28
Hangszer: Korg Pa700
Tartózkodási hely: Tura
Adott köszönetek: : 50 alkalommal
Kapott köszönetek: : 32 alkalommal

Re: Szoft lehetőségek Logic/Cubase/Pro Tools stb.

Hozzászólás: # 66790Hozzászólás szenasitamas26
2020.10.30. 11:16

Bocsánat a sok láma kérdésért, de tényleg amatőr vagyok a gépen zenélésben. Sokszor hozzá kezdtem már, de soha nem volt időm rá, most olyan szakaszba lépett az életem, hogy több időm van és szeretném a szerzeményeinket picit színesíteni és máshogy megszólalni a felvételeken.
Nos adott egy viszonylag erős gépem és egy Yamaha psr s770 hangszerem. Ugye a midi üzeneteket tudom küldeni az usb-n keresztül,de szükségem van külső hangkártyára is? Az ének az nem az én gépemen van felvéve, arra van egy jó hangkarink. Az alaplapi hangkártyám tudja az asio4-et, mert mikor megnyitom a DAW-ot egyből kiírja.


tonyo

szenasitamas26
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2017.01.15. 21:28
Hangszer: Korg Pa700
Tartózkodási hely: Tura
Adott köszönetek: : 50 alkalommal
Kapott köszönetek: : 32 alkalommal

Re: Szoft lehetőségek Logic/Cubase/Pro Tools stb.

Hozzászólás: # 66792Hozzászólás szenasitamas26
2020.10.30. 16:16

Természetesen minél kevesebb késleltetést szeretnék elérni. Akkor ugyanúgy mehet az alaplapi usb-be a hangszer? Mert én ezeken az interface-ken nem látok usb csatlakozást.


tonyo

Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 16
Hozzászólások: 555
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Szoft lehetőségek Logic/Cubase/Pro Tools stb.

Hozzászólás: # 66794Hozzászólás BodziLalikirály
2020.10.30. 18:15

szenasitamas26 írta:
2020.10.30. 16:16
Természetesen minél kevesebb késleltetést szeretnék elérni. Akkor ugyanúgy mehet az alaplapi usb-be a hangszer? Mert én ezeken az interface-ken nem látok usb csatlakozást.

Szerintem te kevered a szezont a fazonnal.
Az "interface" maga egy "csatolófelületre köthető eszközt" jelent! Ez lehet bármi.
A hangkártya a hang megszólaltatásra és felvételi lehetőségre ad módot. Semmi köze nincs a hangszer USB-n történő csatlakoztatására a PC-hez.
Természetesen vannak ilyan külső hangkártyák amiken van még plusz USB HUB lehetőség, sőt olyan is amelyen még a szabvány DIN aljzattal ellátott midi csatlakozás is....
A hangszered csak mint egy vezérlő eszköz van jelen, és bár a midi utasítások oda-vissza kommunikációja miatt úgymond a PC-n lejátszott midi-t képes a hangszer is megszólaltatni, a te esetedben (ha DAW-ot használsz) csak egy külső midi billentyűnek felel meg.
A hangkártya pedig a már DAW-ban rögzített utasításokat a plug-in segítségével szólaltatja meg.
A 'latecy" érték minél kissebbre van állítva annál kevésbé lesz elcsúszás a leütés és a megszólaltatás között. Ez viszont már hangkártya függő. De a mintavételezéssel is játszani lehet ennek az értéknek illetve a hallható elcsúszásnak a javítása végett.
Pityunak igaza van azzal kapcsolatban, hogy az 'ASIO4ALL" nagyon sokat nem ér, és a nem őskövületi hangkártyákhoz legtöbb esetben tartozik is a driverei között saját ASIO driver is. Viszont vannak olyan hangkártyák amik pld. a saját driverükkel is tudnak nagyon alacsony latecy értékkel dolgozni, sőt, az ASIO-val rosszabb hatásfokot ér el olykor.
Az viszont tény, hogy az alaplapi hangkártyák is lehetnek jók, de soha nem fognak utólérni egy kimondottan ilyen célra kifejlesztett eszközt. Legyen az FireWire vagy USB csatolású.
De azt azért tudni kell, hogy minden csatoló felületnek van "adatátviteli sebessége" (MB/s). Tehát ha USB eszköz a bemeneti periféria és szintén USB a kimeneti, ott mindenképpen van időeltolódás, mivel az alaplapnak is, a processzornak is, és a szoftvernek is fel kell dolgoznia a beérkező utasításokat, majd ezt elküldenie a kimeneti periféria felé.
Ha az USB sebessége (mondjuk) 50MB/s, de a hang amit meg akarsz szólaltatni (mintavételezéstől függően) mondjuk 70MB, adja magát, hogy 1,3 másodperc lesz mire azt a küső hangkártya megkapja és abból analóg jelet hoz létre.
Tudom ez egy sarkalatos példa, de szemléltetésképpen szerintem megfelel.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára BodziLalikirály 2020.10.30. 23:35-kor.


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

szenasitamas26
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2017.01.15. 21:28
Hangszer: Korg Pa700
Tartózkodási hely: Tura
Adott köszönetek: : 50 alkalommal
Kapott köszönetek: : 32 alkalommal

Re: Szoft lehetőségek Logic/Cubase/Pro Tools stb.

Hozzászólás: # 66795Hozzászólás szenasitamas26
2020.10.30. 18:47

Pityu írta:
2020.10.30. 16:38
Milyen interfaceken nem látsz usb csatolást? :shock:
A hangkártyán az előlapi csatlakozóknál, például egy Focusrite belépő hangkártyán, de bodzalalikirálynak köszönöm, így már teljesen érthető. A hangszerem csak a midi utasításokat küldi és nekem kell a külső hangkártya a jobb jelfeldolgozás érdekében :) :777
Gondolom a 770 2.0-s sebességgel csatlakozik a géphez, ez egy nagyobb bitrátájú hangmintánál nagyon észrevehető? Vagy szoftveresen ahogy írtad ez kiküszöbölhető a latency állítgatással?


tonyo

Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 16
Hozzászólások: 555
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Szoft lehetőségek Logic/Cubase/Pro Tools stb.

Hozzászólás: # 66796Hozzászólás BodziLalikirály
2020.10.30. 23:39

A hangszer csak midi utasításokat küld amik csak pár kilobájtosak, így ott nincs "nagyobb bitrátájú" hangminta átvitel. Ott az USB 2.0 csatolás épp elég.
Valójában a hangkártya irányába fontos a magasabb adatátvitel.
De a késleltetés nagysága nem csak ettől függ!
A felvett sávok visszajátszásánál a DAW már egy összerakott és letömörített (128/190/320 kbps; 44.1/48/96 KHz; 16/24/32 bit;) digitális adatfolyamot küld a hangkártya felé amit az alakít vissza analóg jellé.
Amit korábban írtam, hogy az érthetőség végett írt számításom, az nagyon sarkalatos volt és csak szemléltetésképpen írtam. Hiszen egy-egy hangminta (sampler) feldolgozását a szoftver (DAW) és a processzor végzi, majd a feldolgozott mintából állítja elő azt a digitális jelfolyamot amit pár sorral korábban írtam.
Igen, lehet megakasztani a hangkártyát egy többsávos, sávonként VST / sampler mintákat tartalmazó anyag lejátszás/felvételével, mivel olyankor még minden egyes sávot a DAW külön kódol a megadott értékre (KHz/Kbps/Bit) és azt egyszerre küldi a processzor és a hangkártya felé. De itt is elsősorban a PC teljesítménye a mérvadó, hogy "full-duplex" módon "realtime" képes-e a feldolgozásra és a letömörítésre megakadás vagy lassulás nélkül.Pld. mikor lejátszunk már felvett 3-5 sávot, miközben felveszünk egy újabbat de nem a billentyűről hanem mondjuk éneket mikrofonról, amikor is egy plussz AD konverzió is történik a hangkártyában és egy plussz jelfeldolgozás a programban. Amikor a projekt már elmentésre kerül, akkor viszont a program már "összerakja" a sávokat lekódolással a RAM-ba így amig nem történik újabb változtatás a lejátszás már sokkal simábban halad.


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Új hozzászólás