Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Szoft lehetőségek Logic/Cubase/Pro Tools stb.

Virtual Studio Technology-val kapcsolatos témák

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Gyuley
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 30
Hozzászólások: 703
Csatlakozott: 2011.11.21. 17:15
Hangszer: Cubese 10 pro Absolute 3.NI k11 Ultimate.Yamaha 3K
Tartózkodási hely: Németország Magdeburg
Adott köszönetek: : 752 alkalommal
Kapott köszönetek: : 811 alkalommal

Re: Szoft lehetőségek Logic/Cubase/Pro Tools stb.

Hozzászólás: # 63550Hozzászólás Gyuley
2019.10.30. 20:20

jamy1 írta:
2019.10.27. 21:46
Ha Ozone9-el nem mész semmire akkor minden mást is felejts el .

Ozone9 olyan szinten odavert most mindennek, hogy szerintem körbepislogják egymást a plugin "gyártók" :D

Igazából ennyi amit mondani tudok.
Én ezt azért nem jelenteném ki, meg nem is igaz ez igy ebben a formában.
Az izotop ozone eredetileg egy maszteringre kitalált szoftver, ezért paraméterezhetőségben sem nagy truváj, amit ehhez kell, azt tudja jól, és kész.
Vannak jó plugin-ek, meg gyártók is, akik simán jobbak az ozone-nál, de ne versenyeztessük már őket egy ligában, mivel nem egy osztályban játszanak.
Csak a tisztánlátás végett, kipróbáltam az új ozone 9-et, de nem padlóztam le tőle, nem rossz, de azért erős túlzás a legjobbnak kijelenteni, mellesleg a gagyi steiberg cuccokkal(cubase 10 pro gyári plug-in ekkel) kb ugyanazt meg lehet csinálni masztering szinten, szóval az ozone nem létszükséglet.
És akkor még nem emlitettem az Uad platformot, nagyon fontolgatom egy Uad kártya vásárlását, mert ez tényleg nagyon jó cucc, drágák a plugin-ek, de amiket szimulál, és azt nagyon jól teszi, azok meg tényleg a studió hangzás alapjait adják, és ha meghallod felfelé görbül a szád egyből.
Nativban is vannak jók, pl Spl, Native instruments,waves, Fabfilter,Brainwox stb..... reggelig lehetne folytatni.

Szerintem próbálj ki mindnél többet, és objektivebb véleményt tudsz formálni.

Én kb nem tudnék egy gyártót sem mondani, aki a legjobb, mert mindegyiknek vannak jó, és rossz cuccai, mindegyikből a legjobbakat kell megtalálni, és azt használni,kb ennyi.


"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"

Avatar
Gyuley
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 30
Hozzászólások: 703
Csatlakozott: 2011.11.21. 17:15
Hangszer: Cubese 10 pro Absolute 3.NI k11 Ultimate.Yamaha 3K
Tartózkodási hely: Németország Magdeburg
Adott köszönetek: : 752 alkalommal
Kapott köszönetek: : 811 alkalommal

Re: Szoft lehetőségek Logic/Cubase/Pro Tools stb.

Hozzászólás: # 63551Hozzászólás Gyuley
2019.10.30. 20:23

Tacso.

Ez nagyon vintage, de cool...... :777


"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"

Avatar
jamy1
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 80
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2014.06.09. 15:33
Hangszer: Mac Mini
Tartózkodási hely: Bp.
Adott köszönetek: : 457 alkalommal
Kapott köszönetek: : 338 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Szoft lehetőségek Logic/Cubase/Pro Tools stb.

Hozzászólás: # 63553Hozzászólás jamy1
2019.10.30. 23:50

Értem.

Akkor ezekszerint hazudok :geek:

Szerintem amiről te beszélsz az a hangszerelés-mixing fázis Gyuley.

Az Ozone9 pedig egy mastering plugin "bundle".

Ha odáig eljutott, hogy egy normális hangszerelést összerakjon (egy normális keveréssel) akkor nem a plugin fogja meghatározni a végeredményt. Azt bármilyen gyári pluginnel is meg lehet oldani.

Segítsèg nèlkül soha senki nem fogja megtanulni, hogy melyik emulációt mire használja.
A profik ezt tudatosan csinálják. Náluk nem vèletlen mit mire hasunálnakm

A más gyártók rész a mixing fázis leginkább. Szerintem.

Köszönöm nem kell bemutatnod a jelenlegi plugin felhozatalt, napi szinten dolgozom velük :)

Olyan gyártókkal is akik az UAD-nak begyártanak és olyan gyártókkal is akik kis hazánkban kevésbé ismert, de az iparban annál inkább használatos különböző emulációk miatt.

Ismerem az UAD-ot is. Nem a pluginkjeik miatt érdemes beruházni rájuk. Ugyanis simán hozzák már a Native gyártók is az ő szintjüket. Sőt interface-ben az RME, Antelope stb. gyártók régen hozzák az UAD konvertereinek szintjét.

Az idő majd eldönti mire képes az új X jelzéssel ellátott sorozat :) Számomra az kevés, hogy az UAD vagy a promótereik által finanszírozott "producer" csatornák az égbe harsogják, hogy ez most a legtutibb és legbaróbb cucc:D

Ez már a hangszer és hangtechnikában évek óta így megy, aztán nagyot néz a "paraszt" mikor beruház és nem jön a várt elképzelés.

Nem csodát kell várni a plugintől, mert egy fos hangszerelés nem lesz jó egy "minőségi" mixing vagy mastering plugin-től.

Egy jó hangszereléshez hozzá tud tenni, de a szarból nem épít várat....

Van pár ismerősöm aki napiszinten begyárt TV-be, rádióba. Aki megvette az UAD-ot már elfelé adná, aki nem vette meg hülyének néz mikor azt mondom rákellene próbálnom....


Nahh ebből menjen ki az ember.

Az tény és való, hogy az vegyen UAD-ot aki csövön van lóvéval, mert 300 eurokat pluginekre kiszórni nagy luxus manapság. Pláne úgy, hogy pár év alatt elévülnek és nincs rájuk fejlesztés,frissítés.... Lassan kifut az UAD2 platform is...
Aztán 10 év használat után nézheti az ember, hogy a 2-3000 euróért megvett pluginek az új oprendszereken már nem mennek :/

A DSP pedig már nem akkora előny. Simán lefagyasztok sávokat natívokkal és nincs hiányérzetem minőségben sem.
Sőt a Presonusnak is van DSP-s kártyája jó árban pluginekkel SO-val. Kurva jó minőségben.
Reaper meg simán dsp nélkül is realtime monitorozást enged késés nélkül a pluginjeivel. Szintén nagyon jó minőségben.

Van vasam is, teljesen más,mint a plugin. Szeretem,mert egyedi.

Manapság már DIY vasak fillérekből hozzák az ikonikus vasak tudását. Csak ismerni kell mit mire és miért érdemes megvenni, és itt nem drága dolgokra gondolok.

De a másik véglet, hogy 16 éves gyerekek mindenféle összhangzattan ismeret nélkül FL Stúdióval és gyári pluginjeivel raknak össze olyan zenéket, hogy irigykedve nézik őket a nagyok is.

Akkor mi az igazság......



Avatar
jamy1
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 80
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2014.06.09. 15:33
Hangszer: Mac Mini
Tartózkodási hely: Bp.
Adott köszönetek: : 457 alkalommal
Kapott köszönetek: : 338 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Szoft lehetőségek Logic/Cubase/Pro Tools stb.

Hozzászólás: # 63557Hozzászólás jamy1
2019.10.31. 10:08

Hidd el Pityu, ha valaki akkor én nem akarok vitázni.

Isten őrizz, hogy visszatérjen ide az oldalra az a sötét középkor ami 1-2 évig futott itt "kommunikáció" terén.

Csak annyit tudok hozzászólni érdemben ,(mert szakmailag minél többet tanulok annál jobban érzem, hogy hülye vagyok) hogy aki ezzel a fajta zenéléssel akar profin foglalkozni az mondjon le a családról,barátokról és időt-pénzt nem sajnálva menjen és képezze magát. Vagy rakja össze a zenéit és küldje át valakinek aki összekeveri neki, mert az élete rá fog menni :D
Több előnye van. Egyrészt a zenéi jobban fognak szólni, másrészt felesleges idegörlő perceket fog megspórolni magának.

Ebben a szegmensben is körbe lehet vásárolni magát az embernek pénz nem számít alapon, viszont itt hatványozottabban nem fog jönni az eredmény, mint az élőzenélés esetében.

Mindig mondom, hogy bár ne mentem volna el emberekhez okulni, mert amíg csak a Logic gyári pluginjait használtam sokkal nagyobb öröm volt a zene. Aztán jött a Wawes amit amúgy mindig a pluginek Behringerjének tartanak mindenhol. Wawes-el is elörömködtem. Jó volt, a kezdeti zenéim azzal készültek. A mai napig tetszenek. A kreatív effektjei egyedülállóak a Wawes-nek.

In the box kreált anyagokkal szinte bármivel ellehet érni kurva jó minőséget.

Mocskosul sokrétű ez a home studio világ, mert a recordingtól a kész masterig mindenki magának próbálja csinálni az anyagait, és mindenre figyelni..... és azt várja, hogy úgy szóljon, mint a nagyoké.

Gyuley báttya nem akartalak betámadni, de olvasatomban kicsit ledegradáló volt ahogyan foglamaztál.

Amúgy érdekes ez, hogy senkit nem érdekel a pluginek világa mikor már a brigád 70%-a digitális keverőt használ :D Abban ugyanúgy "pluginek" dolgoznak. Sőt a hangszerekben megtalálható master FX-ek is pluginek, lásd MaxxAudio a Korgokban. Meg persze a vocalprocikban dolgozó compi-eq cuccok is.

Észrevétlenül ott vannak mindenki életében.



Avatar
Gyuley
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 30
Hozzászólások: 703
Csatlakozott: 2011.11.21. 17:15
Hangszer: Cubese 10 pro Absolute 3.NI k11 Ultimate.Yamaha 3K
Tartózkodási hely: Németország Magdeburg
Adott köszönetek: : 752 alkalommal
Kapott köszönetek: : 811 alkalommal

Re: Szoft lehetőségek Logic/Cubase/Pro Tools stb.

Hozzászólás: # 63558Hozzászólás Gyuley
2019.10.31. 11:56

jamy1 írta:
2019.10.30. 23:50
Értem.

Akkor ezekszerint hazudok :geek:
Én ezt nem mondtam, irtam, csak azt hogy nem jobb az Ozone sem, mint a többi plug, lehet egyszerűbbnek tűnik,tényleg jól össze van rakva szerkezetileg, de nem jobb.
jamy1 írta:
2019.10.30. 23:50
Gyuley báttya nem akartalak betámadni, de olvasatomban kicsit ledegradáló volt ahogyan foglamaztál.
Én csak a saját objebtivitásomat nyilatkoztattam ki, és az hogy én a dolgokat hogyan látom.
jamy1 írta:
2019.10.30. 23:50
Amúgy érdekes ez, hogy senkit nem érdekel a pluginek világa mikor már a brigád 70%-a digitális keverőt használ :D Abban ugyanúgy "pluginek" dolgoznak. Sőt a hangszerekben megtalálható master FX-ek is pluginek, lásd MaxxAudio a Korgokban. Meg persze a vocalprocikban dolgozó compi-eq cuccok is.

Észrevétlenül ott vannak mindenki életében.
Igen ez igy van, lassan minden szoftveres.
Én emlékszem még, mikor a Yami psr2000-ig dedikált áramkörös volt a volkálproci, aztán jött a Psr3000, és szoftveres lett, nem szólt olyan jól mint a psr2000 mikrofon része.
jamy1 írta:
2019.10.30. 23:50
Ismerem az UAD-ot is. Nem a pluginkjeik miatt érdemes beruházni rájuk. Ugyanis simán hozzák már a Native gyártók is az ő szintjüket. Sőt interface-ben az RME, Antelope stb. gyártók régen hozzák az UAD konvertereinek szintjét.
Sejtettem hogy ismered, én csak azért gondolkodom rajta, mert az analóg modellezett dolgok izgatnak, pl neve 1073, La2a, 1176, SSl, stb, ugyanis ezek ára vasban igen húzós, és pl egy 1073 miksi előfok eq kombó majd 2000 eur, és ez még mono, vagy egy La2a 3000 eur felett, home stúdió esetén felejtős, tehát marad a szoft, és ezekben nincs jobb hangú(értsd közelebb az eredetihez) jelenleg az Uad-nál.
Az Antelop is igéretes, de árban nem jobb az Uad-nál, de ezt nem próbáltam, ezért nem tudom véleményezni milyenek is a plug-ok, a tecsős videókon meg nem jön át mit is tud a cucc.

jamy1 írta:
2019.10.30. 23:50
Az idő majd eldönti mire képes az új X jelzéssel ellátott sorozat :) Számomra az kevés, hogy az UAD vagy a promótereik által finanszírozott "producer" csatornák az égbe harsogják, hogy ez most a legtutibb és legbaróbb cucc:D
Az Uad x-es cuccok, és ha igaz a mit Silk( Sellyei Tomi) mond a konvertereiről, akkor jelenleg a legjobb a piacon, összevetette egy Apogee Sym­phony I/O-val, és tömören azt mondta hogy jobb az Uad x, és a legkisebb apollo-ban is ugyanaz a konverter van, egy az egyben.

De maradjunk a földön, mert máris elszórtunk itt szóban pár milliót, és még jobban sem érezzük magunkat :lol:

Maradjunk annyiban, hogy mindenki azt használ amit akar, ami tetszik neki, vagy amit a keret megenged, de azt hogy melyik milyen, azt csak kipróbálás után lehet megtudni.


"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"

Avatar
jamy1
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 80
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2014.06.09. 15:33
Hangszer: Mac Mini
Tartózkodási hely: Bp.
Adott köszönetek: : 457 alkalommal
Kapott köszönetek: : 338 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Szoft lehetőségek Logic/Cubase/Pro Tools stb.

Hozzászólás: # 63567Hozzászólás jamy1
2019.10.31. 13:57

Uadnál az a kérdés, hogy mire szeretnéd használni?
Ha gépen belüli keverészésre akkor a konvertereknek semmi előnyét nem fogod kiélvezni hiszen AD- vagyis audióból digitál, DA- vagyis digitálból audió. Rgo, ha jó a lehallgatórendszered és egy jó minőségű hangkarival rendelkezel akkor jó minőségben kell most is hallanod a kijövő hangot. A konverterek a felvételhez kellenek, de azért azt jegyezzük meg, hogy a mai kártyákban már tök jó konverterek vannak még a 30 ezres Scarletekben is. A 90-es évek eleje-közepe még tényleg szopós volt konverterek szempontjából. 2000-es évekig tényleg csak a milliós konverterek tudtak minőséget produkálni. Ugye ennek is történelme van,mint a plugineknek. Akkoriban még nagyon gyenge szoftszintik voltak és a hardware szintikból jó minőségben kellett bejuttatni a gépbe az audiót. De aztán megjelentek a szoftszintik és mára már tényleg hozzák a hardware szintik minőségét. Ennek eredményeképpen ki sem kell jönnöd a gépből.

2000-es évek óta pedig a konverterek is olcsóbbak lettek. Ma már a 30 ezres kártyákban is olyan minőség van,mint a 2000-es években a milliós kártyákban. Tudom ez hihetetlen, de ezt sem én mondom. Ezt is kiveséztük Tomival.
Előfok tekintetében megint csak érdekes az UAD, mert egy ISA ONE szintjét is csak éppen, hogy eléri vagy talán el sem éri az előfokja... és ezt ők sem merik kijelenteni, hogy az Uad előfokja hozza az ISA-t.
Mikor kérdeztem Tomit, hogy mire elég egy hangkártya előfokja röhögve azt mondta, hogy talán egy lábcint bemikrofonozva felvenni.... :D

Akkor az UAD-hoz is ugyanúgy kell előfok külső jelforrás felvételére..
Akkor az alap plugin csomag és a konverter kerül ilyen sokba? :/
Aki nagy stúdiót üzemeltet és sok sávot rögzít egyszerre oda kellhet ez a cucc.
In the box keverésre, ha csak pluginek miatt tetszik az Uad akkor egy Satelite kártya simán elég.

Rengeteg olyan emuláció van ami hozza a vasak hangját. Még a Wawes is.
De ez is egy külön történet. Hiszen milyen hangot is akarunk hallani, ha még soha nem hallottunk LA2-t? :D

A méditárban hallható zenét pont egy Silkes összejövetel után raktam össze és célirányosan használtam a plugineket azok a szempontok figyelembevételével amiket ő is elmondott.
A Tejút szerintem nem lett rossz. Persze az eredetivel nem mérnám össze, de az előző zenéimhez képest már hallható fejlődés volt a hangzásban. És ezt sem uad pluginekkel csináltam.

Nem akarok uad ellenesnek tűnni, de tényleg elkell gondolkodni. A classic csomag amit adnak alap pluginekkel az teljesen jó, használható cucc. Szinte mindent le is fed amire otthon szükséged lehet.
Ellenben a további beruházást ákell gondolni. Mondjuk megveszegeted a neked tetsző plugineket még ,.....mondjuk olyan 3000 euro értékben. Ennyit elfogsz verni rá hiszen 300 euro darabja a jobb plugineknek.
Szóval elköltöttél 3000 eurót. Nem biztos, hogy egyben. Mondjuk évente veszel 3 plugint. Jön egy újabb frissítés az UAD-nál mondjuk az UAD3. És az UAD2-t ahogy az UAD1-et is dobhatod ki a kukába. Egymillát elvertél pluginekre. Amik "nincsenek" többé. Nem jön rá idővel több frissítés, fejlesztés semmi.

Ha csak apránként, de ezt a pénzt összerakod akkor egy jó vasat vagy akár többet is megtudsz venni, ami viszont megmaradnak örök életre.

Ezt kell eldönteni, hogy nem fog-e agyvérzést kapni az ember, ha mondjuk akár csak az XP-nél is egyszer csak mondják, hogy már az előző szériát nem fejlesszük.

Régóta megveszem amire szükségem van pluginek tekintetében. Piszkálja a fantáziámat az UAD, de ismerve magam nem adnék évente 1-2000 eurót pluginekre. Akkor meg minek?
A sláger tv-n és a muzsika tv-n eddig is lejátszották amit meghangszereltem vagy mastereltem :D

Annyi olcsó és jó minőségű vas van egyébként amiket nem ismernek az emberek.

Némi sznobság azért fellelhető az mpw-s körökben. Nem minden arany ott sem -ami fénylik :D És ők sem ismernek mindent.
Sőt hidd el Gyuley, hogy valószínüleg a mai plugin felhozatallal jobban tisztába vagy, mint Tomi.

Ő is mindig elmondja mikor kérdezik erről és arról, hogy nem ismeri, mert nem dolgozott vele még soha....
A műsorokban is rendre elmondja, hogy ő neki ott az UAD és nem próbálgat mást. Minek? Dolgozik minden nap. Nincs ideje tesztelgetni. Amennyire ismerem, kedve sincs rá :D
Jó csávó amúgy csak jellemzően azt a szintet elkerülik az olcsó,de jó megoldások.

Kategórikusan pedig kijelenteni valamire, hogy szar amit még soha nem próbáltunk.. az igazi szegénységi bizonyítvány.

Mutatok valamit, megfogtok lepődni.



Várom az ötleteket, hogy vajon ez mekkora költségvetésből és milyen technikával készülhetett? :)



Avatar
jamy1
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 80
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2014.06.09. 15:33
Hangszer: Mac Mini
Tartózkodási hely: Bp.
Adott köszönetek: : 457 alkalommal
Kapott köszönetek: : 338 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Szoft lehetőségek Logic/Cubase/Pro Tools stb.

Hozzászólás: # 63570Hozzászólás jamy1
2019.10.31. 14:38

Hidd el power, hogy lehet otthoni körülmények között nagyon jót alkotni, ha társul mellé a szaktudás és a jó ízlés.
Beruházást igényel ez is, de nem milliós tételt,mint ahogyan sokan gondolják.

Nem a plugin a szűk keresztmetszet.

Mindenki azt hiszi amúgy, hogy a mai hangmérnökök valami olyan cuccal dolgoznak amik csak szűk körben elérhetők :D
Ugyanazt használják,mint bárki más. Fabfilter,Wawes,UAD stb.

Nagyobb stúdiók megengedhetik maguknak a millás vasakat, de ebből is rengeteget már dobálnak kifelé,mert tényleg elértek a pluginek oda, hogy ha felvan véve az anyag jól akkor már gépen belül elvannak pluginekkel.

Aki pedig mintákkal és szoftszintikkel dolgozik tökéletesen elvan vasak nélkül is.

Mindenki maga dönti el mennyit akar beruházni és mire.

Utóbbi időbe projektek miatt volt szerencsém stúdiókba eljutni itt Pesten, de voltam vidéken is. Közel hasonló a lefedettség eszközparkot tekintve.
Pesti stúdiók nyilván a több munka miatt jobban csövön vannak pénzzel, de képzeljétek el mindenhol láttam Behringert is :P



Avatar
Gyuley
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 30
Hozzászólások: 703
Csatlakozott: 2011.11.21. 17:15
Hangszer: Cubese 10 pro Absolute 3.NI k11 Ultimate.Yamaha 3K
Tartózkodási hely: Németország Magdeburg
Adott köszönetek: : 752 alkalommal
Kapott köszönetek: : 811 alkalommal

Re: Szoft lehetőségek Logic/Cubase/Pro Tools stb.

Hozzászólás: # 63571Hozzászólás Gyuley
2019.10.31. 15:08

jamy1 írta:
2019.10.31. 13:57
2000-es évek óta pedig a konverterek is olcsóbbak lettek. Ma már a 30 ezres kártyákban is olyan minőség van,mint a 2000-es években a milliós kártyákban. Tudom ez hihetetlen, de ezt sem én mondom. Ezt is kiveséztük Tomival.
Előfok tekintetében megint csak érdekes az UAD, mert egy ISA ONE szintjét is csak éppen, hogy eléri vagy talán el sem éri az előfokja... és ezt ők sem merik kijelenteni, hogy az Uad előfokja hozza az ISA-t
Ez teljesen igaz, minden hangkariban jó konverterek vannak ma már.
Az apollo-ban az unison előfok csak alulról súrolja az isa-t, ez a gyenge keresztmetszet, de azért nem olyan rossz az, csak a konvertereihez képest alsó kategóriás, viszont ha nem egy u87-et dugsz bele, hanem egy at220-at, vagy egy rode nt-t, akkor ez mindegy is.
jamy1 írta:
2019.10.31. 13:57
Rengeteg olyan emuláció van ami hozza a vasak hangját. Még a Wawes is.
Nekem a waves-től csak egy plug-om van, egy nls összegző, de amúgy nem szeretem a waves-t, instabil, és mindig csak a gondok voltak vele, ezért már ezt is töröltem(nem warez, megvettem amúgy)
jamy1 írta:
2019.10.31. 13:57
Akkor az UAD-hoz is ugyanúgy kell előfok külső jelforrás felvételére..
Akkor az alap plugin csomag és a konverter kerül ilyen sokba? :/
Aki nagy stúdiót üzemeltet és sok sávot rögzít egyszerre oda kellhet ez a cucc.
In the box keverésre, ha csak pluginek miatt tetszik az Uad akkor egy Satelite kártya simán elég.
Ha nem akarsz előfokot elé akkor nem kell, ha akarsz akkor azt is lehet, ki lehet kerülni az előfok áramkörét, az unison egy tiszta előfok, pont mint az isa one pl. de az isa one is 500 eur, és csak egy mono előfok.
Aki nagy stúdiót üzemeltet, annak nem feltétlenül kell az uad platform, van komoly felvételi lánc, effektek, meg minden vasban, inkább az uad a projekt studiók számára lehet jó, kis pénzből jót.
jamy1 írta:
2019.10.31. 13:57
Nem akarok uad ellenesnek tűnni, de tényleg elkell gondolkodni. A classic csomag amit adnak alap pluginekkel az teljesen jó, használható cucc. Szinte mindent le is fed amire otthon szükséged lehet.
Ellenben a további beruházást ákell gondolni. Mondjuk megveszegeted a neked tetsző plugineket még ,.....mondjuk olyan 3000 euro értékben. Ennyit elfogsz verni rá hiszen 300 euro darabja a jobb plugineknek.
Szóval elköltöttél 3000 eurót. Nem biztos, hogy egyben. Mondjuk évente veszel 3 plugint. Jön egy újabb frissítés az UAD-nál mondjuk az UAD3. És az UAD2-t ahogy az UAD1-et is dobhatod ki a kukába. Egymillát elvertél pluginekre. Amik "nincsenek" többé. Nem jön rá idővel több frissítés, fejlesztés semmi.


Az alacsomag elég is, én nem pakolom tele hülyeségekkel a sávokat, mint sokan, pár alap dolog, és annyi, ami viszont fontos lenne, az a karakter(sound), amit ezekkel a vintage plug-okkal el lehet érni.
jamy1 írta:
2019.10.31. 13:57
Némi sznobság azért fellelhető az mpw-s körökben. Nem minden arany ott sem -ami fénylik :D És ők sem ismernek mindent.
Sőt hidd el Gyuley, hogy valószínüleg a mai plugin felhozatallal jobban tisztába vagy, mint Tomi.
Ezzel is teljesen egyetértek, amúgy Tomi a vasember, ezért nem ismeri a plug-okat :lol:


A zanzibárral kapcsolatban meg, ezt össze lehet hozni vsti-vel is, a dob hajaz a SSd 5 ös(slate digital steven slate drums 5) hangjára,szerintem ezt a hangzást ki lehet hozni belőle,Vagy Superior 3 is lehet, a gitár-bass-ra is vannak jó emulációk, pl guitar rig 5 sem rossz, az megvan nekem, jól használható dolog,csak nem nagyon tudok gitározni, de van még számos másik jó plug, pl ik amplitube, a steinberg gyári gitárszimulátora sem rossz, végtelen a lehetőség.
De gondolom mivel zenekarról beszélünk, meg vannak a bejáratott cuccaik, és azokat felvették valahogyan studio körülmények között.
A miksi lehet akár egy shure sm7b is(bár nekem amúgy nagyon kondisnak tűnik a hangja), egy isa one társaságában.
De ne tartsd magadban, inkább oszd meg amit tudsz.


"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"

Avatar
jamy1
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 80
Hozzászólások: 346
Csatlakozott: 2014.06.09. 15:33
Hangszer: Mac Mini
Tartózkodási hely: Bp.
Adott köszönetek: : 457 alkalommal
Kapott köszönetek: : 338 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Szoft lehetőségek Logic/Cubase/Pro Tools stb.

Hozzászólás: # 63572Hozzászólás jamy1
2019.10.31. 15:29

Egy olcsó kondis AT mikrofonnal készült. Valami 30e Ft. környéke használtan.
A felvételi láncban egy pár ezer forintos otthon épített "előfok" és egy clipper volt. Kínai alkatrészekből.

Dobokat illetően a már régebben felvett anyagokból lett újra kreálva a dob. Élő, nem gyári sampling cucc.
A gitárok élők, de itt is ugyanaz a vonal.

Home made, de aki csinálta az egy eléggé elismert név a szakmájában.
Pluginek nincsenek csak saját építésű vasak ebben a projektben. EQ-k és compik. De nem többszázezres tételben. +RME hangkari.


A vasember is egyre többet pluginezik mostanában :D Sokat esznek a vasak :D

Ha színezgetni akarsz akkor arra jó a tört Wawes is, rengeteg szalagos és trafós cuccot tartalmaz.

Ha már 300e-et kiadnék egy hangkariért akkor elvárnám minimum egy ISA szintű előfok jelenlétét a cuccban :/
Ennyi erővel veszek egy Presonus DSp kártyát és a Preso effectjeivel ugyanott vagyok, mint az UAD-éval. Annyi, hogy SO-ban kell dolgoznom vele.
Előfokban sem rosszabbak a Presok az UAD-tól. Sőt konverterben sem.

Jó a promója az UAD-nak :D Szépek a skinek :D Tényleg elhinném, hogy váááá én egy 1176-al passzírozok épp :D



Avatar
Gyuley
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 30
Hozzászólások: 703
Csatlakozott: 2011.11.21. 17:15
Hangszer: Cubese 10 pro Absolute 3.NI k11 Ultimate.Yamaha 3K
Tartózkodási hely: Németország Magdeburg
Adott köszönetek: : 752 alkalommal
Kapott köszönetek: : 811 alkalommal

Re: Szoft lehetőségek Logic/Cubase/Pro Tools stb.

Hozzászólás: # 63573Hozzászólás Gyuley
2019.10.31. 17:17

Akkor jól gondoltam hogy kondis, gondolom a 2020-as lehet, az a legolcsóbb használható nagymembrános miksi.
A dobra nem mertem volna azt mondani hogy nem vsti, de hát már itt tart a számitásteknika, nagyon jó cuccok vannak.
Mint mondtam, a waves-től inkább távol maradok.
Az uad-ra visszatérve, én is sokallom a 3 kilós árat, és annyit nem is adok érte, meg ugye az új x-es széria csak tb3-as, nekem meg az alaplapomon nincs ilyen csatoló felület, ezért felejtős, inkább a régebbi usb-s apolló jóárasitva izgatna, az analóg alap csomaggal, és annyi.
És mivel szinte csak vsti-ket használok, ezért felvételnél csak a korrekt ének, esetleg gitárhangzásért kellene.
De amúgy ez csak terv, meg ötletelés, majd kiderül mi lesz a vége.

Na jól elmentünk a kezdeti témától, de legalább van miről diskurálni ;)


"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"

Új hozzászólás