Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Novation SL61 MkII

Billentyűs fórum... Casio, Korg, Ketron, Roland, Technics, Yamaha stílusok, hangszínek, performance-ok, technikai kérdések, használati útmutatók

Moderátor: Moderátorok

Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 16
Hozzászólások: 556
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Novation SL61 MkII

Hozzászólás: # 66266Hozzászólás BodziLalikirály
2020.08.19. 13:06

Nem tudom, hogy mi akart az lenni, a képet a gugliba találtam...... :P


Viszont jó pár évvel ezelőtt vettem én is egy ilyen (ahogy írtad) árgépes cuccot hozzáteszem 3.500Ft.-ért de már nem emlékszem hol, viszont nekem eddig mindenféle midi eszközzel tökéletesen működött és minden utasítást, program change üzenetet tökéletesen átvitt. Abból a szempontból szeretem, mivel a ledek rajta jelzik az átvitelt és ha gond van egyből észrevehető!
Ja.
És ha az árgépes listát megnézed, ugyanaz a kütyü az első boltban és a Conrád-nál is van, de a Conrád-nál majd 2x annyiba kerül.....


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Novation SL61 MkII

Hozzászólás: # 66267Hozzászólás Admin
2020.08.19. 13:12

Az alap dolgokkal nekem sem volt gond, a SysEx üzenetekkel volt problémája :unknown:


A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 16
Hozzászólások: 556
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Novation SL61 MkII

Hozzászólás: # 66268Hozzászólás BodziLalikirály
2020.08.19. 13:22

Hibással már én is találkoztam. Egy haver rendelte és szinte semmi nem ment át egyik irányba sem. Ő hangszert kötötte össze és seq.progival akart felvenni alapokat ami kész katyvasz lett. Rádugtuk az enyémet, oda-vissza ment minden, ha midit játszottunk le a pc-n tökéletesen szólalt meg a hangszeren és visszafelé is kitűnően vett fel a program hangszer váltásokkal, hangerő és effektezés váltással együtt.....
Úgyhogy igen hibásat ki lehet fogni...
Ettől függetlenül tény, hogy a Roland UMxx kütyüi tutibiztosak.


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 14
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Novation SL61 MkII

Hozzászólás: # 66269Hozzászólás Asterix
2020.08.19. 13:59

Nekem ez a történet egyenlőre nem játszik. Süszitibi spec. kábellel csinálta a midi kimenetét. Így egyenlőre csak a saját tyúkbelével üzemet. Annak a végén pedig din van...



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 14
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Novation SL61 MkII

Hozzászólás: # 66276Hozzászólás Asterix
2020.08.19. 19:09

Kipróbáltam.
UA4fx usb-vel bekötve a laptopba, harmonika a saját kábelével az Ua4fx-be kötve.
vArranger elindul, bemeneten midi harmonika beállítva, 1-es Right, 2-es Left, 3-as Bass.
A basszus sáv az mindig szól, az rendben van. Beállítás, indítás után minden megszólal rendesen. Váltok hangszínt a Left sávban, akkor megszólal még utána 1-2 hang erejéig a jobb kéz, de utána elhallgat és legközelebb csak akkor szólal meg, ha újra indítom a beállítás panelt.
Ha a bal kéz el is hallgat, de közben a harmoniákat veszi, tehát a dobgépet képes vezérelni. Jobb kéz is, amikor nem is szól, de a kijelző sarkánál jelzi, hogy van midi bemeneti jel...

Valakinek ötlet??? Szombaton szeretnék 1-2 dalt már a midis herflivel játszani... :dash2:



Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Novation SL61 MkII

Hozzászólás: # 66278Hozzászólás Admin
2020.08.19. 23:47

A hangszínváltást mivel eszközölöd? Értem ez alatt, hogy a VA soundbar-ját használod vagy ráprogramoztad egy gombra egy midi eszközön? Utóbbi esetben előfordulhat, hogy a váltáshoz tartozik egy ALL NOTE OFF üzenet is és ezért hallgat el :?:


A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 14
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Novation SL61 MkII

Hozzászólás: # 66279Hozzászólás Asterix
2020.08.20. 04:37

A varangy érintőképernyőjén váltok. Ma kipróbálni a herflit a Korggal is, hogy azzal mit fakít...



gabati
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2011.08.26. 12:07
Hangszer: Korg PA3XPro Musikant, Roland G70, Roland JV80,D50
Tartózkodási hely: Gyimesfelsőlok, Erdély
Adott köszönetek: : 1099 alkalommal
Kapott köszönetek: : 174 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Novation SL61 MkII

Hozzászólás: # 66280Hozzászólás gabati
2020.08.20. 06:16

Asterix írta:
2020.08.19. 19:09
Valakinek ötlet??? Szombaton szeretnék 1-2 dalt már a midis herflivel játszani... :dash2:
Ez engem is érdekelne, nekem egy Hohner Vox 3 P harmonika van ugyancsak DIN csatlakozóval.



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 14
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Novation SL61 MkII

Hozzászólás: # 66283Hozzászólás Asterix
2020.08.20. 19:53

Karesznek üzenem:
A Behringer keverőpultnál bármelyik csatornát bárhova tudom irányítani. Tehát Bármelyik csatornát tudom bárhova tenni. Bemenet lehet 18 csatorna egyesével, vagy párosával 9 sztereó csatorna. Kimenet lehet 9 sztereó csatorna. Így a keverővel megoldható, hogy külön menjen 2 csatornára az mp3 lejátszás, és külön sztereó csatornára menjen a varranger.
18 monó, vagy 9 sztereó csatorna lehet a bemeneten...
A harmonika mehet a keverő midi bemenetére. A keverő át tudja tenni usb-re, így midivel már vezérelni is tudom a varrangert pusztán a keverő segítségével.
Viszont ugyanúgy elhallgat, mint a másik hangkártya esetén. Viszont, ha resetelem a hangszínt, akkor újra megszólal... :dash2:

A Korggal is ugyanezt csinálta... Ha jól gondolom, akkor a fújtató dinamika a ludas...



Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 16
Hozzászólások: 556
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Novation SL61 MkII

Hozzászólás: # 66284Hozzászólás BodziLalikirály
2020.08.20. 21:08

Asterix!

Így viszont akkor amit írtam korábban (lásd az idézetben), te is ki tudod váltani a plusz hardver elemet (ua4fx) a képletből.....


BodziLalikirály írta:
2020.08.19. 08:50
Asterix írta:
2020.08.19. 07:34
az audió, videó fájlok lejátszása egy ua4fx kártyán keresztül megy majd. (Valami miatt időnként zavart szed össze a belső hangkártya...)

Igen a laptopok belső hangkártyája hajlamos brumm-ot vagy földhurkot generálni ezért szokás utána DI-Box-ot használni. Viszont nem értem..., ha az XR18 tud kifelé is több mint 2 csatornás hangkártyaként funkciónálni, akkor miért nem direktbe az egyik kimeneti csatornát (AUX) adod meg a második lejátszó eszköznek egy külön külső egység használata helyett???
Értelem szerűen van (mondjuk) 8 kimeneti csatorna. Ebből (mondjuk) az 1-2 -őt használja megszólaltatáshoz a vArranger amit rávezetsz a digitális keverő XY csatornájára. De még van ott 6 kimeneti lehetőség amiből kettőt ugyanúgy hozzárendelhetsz más lejátszó programhoz (VLC; MPHC; stb....) és azt a keverőrész másik két szabad csatornáján tudod keverni. Így nincs plusz külső cucc, nincs plusz konnektor foglalás, nincs plusz AD/DA konverzió.....

Mint mondtam nem ismerem az XR18-at, de ha abból indulok ki, hogy van egy (mondjuk) 8x8-as külső hangkártyám, a leírtakat azt én azzal meg tudhatnám csinálni. Nem?

Ja. Még eszembe jutott..... Az XR18-nak nincs DI-Box funkciója???
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára BodziLalikirály 2020.08.20. 22:17-kor.


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Új hozzászólás