Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Novation SL61 MkII

Billentyűs fórum... Casio, Korg, Ketron, Roland, Technics, Yamaha stílusok, hangszínek, performance-ok, technikai kérdések, használati útmutatók

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 42
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1877 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Novation SL61 MkII

Hozzászólás: # 66229Hozzászólás Karesz
2020.08.18. 18:07

Hát ez az...valami megoldás csak van rá,hogy működjön...
Az eszközkezelöben nem látni az icont,mint hangkártyát,a varamgy látja,a midi része megy is,csak az audio része nem.



Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 42
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1877 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Novation SL61 MkII

Hozzászólás: # 66234Hozzászólás Karesz
2020.08.18. 19:24

Ötletem...
Mivel hangkártyaként is üzemel,így mikrofon bedug a helyére,audio outot a laptop hangbemenetére,varangyban kijelölni az audio inputnak a hangszert,miksistöl ugye,audio outputnak meg a szintit,mint hangkártyát küldeni a keveröbe,így usb porton szabadon tud kommunikálni a billenccsel.
Ez csak egy elmélet,de kipróbálom a hétvégén.



Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 16
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1615 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Novation SL61 MkII

Hozzászólás: # 66236Hozzászólás BodziLalikirály
2020.08.18. 20:02

Nekem van egy olyan tippem, hogy az az első mikrofon csatlakozó az valószínüleg az egyik vonal bemenetet váltja le amikor aktívvá válik mint mikrofon.....

Karesz írta:
2020.08.18. 18:07
Az eszközkezelöben nem látni az icont,mint hangkártyát,a varamgy látja,a midi része megy is,csak az audio része nem.

Akkor mint USB külső hangkártyaként nincs is telepítve a driver!! Csak mint USB-MIDI interfész!

Karesz írta:
2020.08.18. 17:21
A mikrofon bemenet nem ott van, ha nem a front panelen, xlr csati, fantom táppal, és hangerő gombbal. Ide kellene a mikrofont dugni elvileg

Ebből viszont az jön le, hogy a mikrofonbemenetet egy analóg áramkör keveri rá a kimeneti (és lehet a bemenetire nem is) vonali jelre/jelekre, így még ha a megfelelő driverrel mint külső hagkártya akkor sem biztos, hogy engedné mint felvételi eszköz. De remélhetőleg inkább az egyik vonalbemenet jelét váltja fel (vagy keveri rá) az XLR bemenetet és akkor viszont rögzíthető a mikrofon jele is.....

Látatlanban elég nehéz ezt kisilabizálni......

powersparc írta:
2020.08.18. 16:59
Gyanakszom, hogy a gépkönyvből vett ezen ábra (1) és mixer felület (2) is árulkodó lesz, hogy csak a vonali ki/bemeneteket dolgozza fel a procija mint hangkártya és a miksit csak felerősítve kinyomja a kimenetre, de ahogy Lali céloz rá, ha be is vinné a miksi jelét a pc-be, akkor csak egyidejűleg az működhet, a két vonali bemenet nem. Ez minden 2+2-es hangkarin így van általában. Ahol miksiket is kéne használni, oda 4 csatorna bemenetű interfacek kellenek.

Félre értetted! Én azt írtam, hogy az USB kimenet vagy mint MIDI interfész, vagy mint AUDIO interfész (külső hangkártya) tud funkcionálni. Egyszerre a kettőt az elektronika nem tudja.
Egyébként a 2+2-es külső hangkártyákon is (mivel 2 csatorna van be L+R) szétválasztható és használható 1mikorfon+1jel szintű bemenetként is. Ha jó a billencs AD konvertere, akkor képes rá, hogy mikor az XLR aljzatba mikrofon kerül, akkor hátul a TRS jobb vagy bal oldala leválasztódik és már csak 1 vonal bemenet marad aktív.....
Ezeket mind ki kellene tapasztalni.....
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára BodziLalikirály 2020.08.18. 20:11-kor.


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 42
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1877 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Novation SL61 MkII

Hozzászólás: # 66237Hozzászólás Karesz
2020.08.18. 20:09

Mikor rádugtam a laptopra usb-n keresztül,valamit telepített automatikusan,de nem figyeltem meg ,hogy mit.A gyártó oldaláról letöltött drivert raktam fel,az audio driver.



Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 16
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1615 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Novation SL61 MkII

Hozzászólás: # 66238Hozzászólás BodziLalikirály
2020.08.18. 20:11

Karesz írta:
2020.08.18. 19:24
Ötletem...
Mivel hangkártyaként is üzemel,így mikrofon bedug a helyére,audio outot a laptop hangbemenetére,varangyban kijelölni az audio inputnak a hangszert,miksistöl ugye,audio outputnak meg a szintit,mint hangkártyát küldeni a keveröbe,így usb porton szabadon tud kommunikálni a billenccsel.

Karesz! Itt már nagyon túl bonyolítod a dolgokat. Mint kiderült, hangkártyaként ÉPP NEM ÜZEMEL a készülék.
De!
Mi értelme van a mikrofon jelét átvezetni még egy AD/DA konverteren (a billencsen XLR-be és LINE-on ki) és úgy be a számítógév jelbemenetére, ha nincs semmi egyéb funkciója a billencsen? Vagy van? A mikrofonon bekerült hangot a billentyűn tudod módosítani (torzítás, hangmoduláció, stb...) ami a vonali kimeneten már úgy szólal meg? Mert ha nem akkor tök feleslegesen megy át a mikrofon jele még egy plusz konverteren még zajt és rezonanciát felvéve. Ésszerűbb egyből a számítógépbe kötni.....
Vagy!
Amennyiben kell előerősítés a mikrofonnak (mert a laptop nem tud mikrofon bemenetet generálni), akkor inkább a miksit a keverőbe, onnan a csatorna jelét egy INSERT-en visszavezetve a vonal be és kimenetéhez, így van GAIN a miksinek és tudsz állítani...... Vagy AUX-on ki és vissza a keverőbe...... lehetőségek vannak bőven...

Viszont!

Karesz írta:
2020.08.18. 19:24
Mivel hangkártyaként is üzemel,így mikrofon bedug a helyére,audio outot a laptop hangbemenetére.

Ha hangártyaként IS üzemelne, akkor nem kéne a vonalkimeneti jelet analóg módon rákötni a laptop vonalbemenetére, hanem megjelenne egy plusz audió interfész saját bemenetekkel az eszközkezelőben és a szoftverben ahol azt ki lehet választani.....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára BodziLalikirály 2020.08.18. 20:19-kor.


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 42
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1877 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Novation SL61 MkII

Hozzászólás: # 66239Hozzászólás Karesz
2020.08.18. 20:15

Nem tudom,csak egy ötlet volt... :D



Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 42
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1877 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Novation SL61 MkII

Hozzászólás: # 66240Hozzászólás Karesz
2020.08.18. 20:39

Van egy tesója is ennek a midi billencsnek,ezt 2-t találtam,ami mikrofon bemenettel rendelkezik.

https://hangszerplaza.hu/ik-multimedia- ... angkartya/



Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 16
Hozzászólások: 554
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1615 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Novation SL61 MkII

Hozzászólás: # 66243Hozzászólás BodziLalikirály
2020.08.18. 23:02

powersparc írta:
2020.08.18. 21:58
De azért írtam, ha pl. pc nélkül is működhet a bill. hangkari része,

Már hogy működne? Nincs vezérlőszoftver ami a chipnek megmondja mit csináljon. Az AD/DA konverter nem kap utasítást.
Ne keverd egy hangszerben levő hangkártyával, hisz ott van a hangszernek saját "szoftvere" ami vezérlést ad a hangkártyának.
Nem igazán van olyan külső hangkártya ami pc kapcsolat nélkül tudna "duplex" üzemmódot attól függetlenül, hogy nem az USB-ről vagy FireWire-ról kapja a tápot hanem van saját tápja. Kis keverők vannak amik egyben külső hangkártyaként IS használhatóak, de ott vagy nincs AD/DA konverzió amikor keverőként üzemel, vagy van ugyan, de akkor nem analóg a rendszer hanem digitális keverő és akkor megint van saját szoftvere.
Külső hangkártyánál a fülesben addig nem lesz hallható semmi amíg egy DAW vagy egyéb programban a kártya driverét meghajtva nem választod ki a csatornát amit továbbítson a füles felé.....

De.
Ahogy korábban is írtam, az lehetséges, hogy a mikrofon XLR csatlakozása le van választva az AD/DA konverterről és analóg módon simán rá van keverve a jel az egység kimenő jelére. Na akkor (és csakis akkor) a mikrofon meg fog szólalni a vonal kimeneten....


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 42
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1877 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Novation SL61 MkII

Hozzászólás: # 66244Hozzászólás Karesz
2020.08.19. 05:03

A5 varangynak van audio bemenete, amit ki be lehet kapcsolni. Erre a bemenetre kötöttem rá régebben egy mikrofont. A varangyon belül, az audio funkciók között van lehetőség állítani a hangerőt,ki be lehet kapcsolni, a gyári effekjét használni. Azon kívül bármilyen 1 vsti-t rá lehet tenni. Pl. Isotope hektárt, ami vokált is tud, sok minden mellett. Ezt úgy kell elképzelni, mint mondjuk a yamiknál a mikrofon rákötési lehetőséget. Azon kívül fel is lehet venni vele mindent, amit játszasz. Mivel a laptop hangkarijára tettem már próbából miksit régebben.,és működött rendesen, egy kis késéssel, innen jött az ötlet egy ilyen midi billencs keresésére.



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 14
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Novation SL61 MkII

Hozzászólás: # 66245Hozzászólás Asterix
2020.08.19. 05:39

Én sem értem, hogy pontosan mi a célod ezzel? Amennyi pénzért belinkelted a midis billentőt, Thomannál már majdnem vehetsz egy XR18 digit keverőt, ami 18 csatornás hangkártyaként üzemel. A varanggyal 1 usb kábelen keresztül kommunikál...



Új hozzászólás