Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Az első billentyűs hangszerem...így kezdődött...

Billentyűs fórum... Casio, Korg, Ketron, Roland, Technics, Yamaha stílusok, hangszínek, performance-ok, technikai kérdések, használati útmutatók

Moderátor: Moderátorok

Avatar
vladimirmusic
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 488
Csatlakozott: 2011.09.03. 05:45
Hangszer: Korg pa 60
Tartózkodási hely: Vajdaság
Adott köszönetek: : 726 alkalommal
Kapott köszönetek: : 568 alkalommal

Az első billentyűs hangszerem...így kezdődött...

Hozzászólás: # 670Hozzászólás vladimirmusic
2011.10.29. 09:11

Zongora, trombita és trombon után, sorra jutott (1970. év) a billentyűs, elektromos orgona - FARFISA Compact.

Mindenki valami hagszerrel kezdte a zenei karrierjét, nem volt sok választék...sokszor a pénzösszeg döntött.

Már elegen vagyunk a Fórumon, hogy bemutassuk a kezdő hangszerünket.
Remélem folytatódik a "story"...:)

Üdv.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vladimir

It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Az első billentyűs hangszerem...így kezdődött...

Hozzászólás: # 674Hozzászólás Asterix
2011.10.29. 09:27

A 80-as Weltmeister harmonikát leszámítva az első "igazi szintetizátorom" egy Yamaha PS-35-ös hangszer volt. Hogy meglepődött mindenki, amikor hajnaltájt egy-egy zenét lejátszottam a zenekar nélkül, amíg a többiek pihentek. Akkor 25-26 évvel ezelőtt bajai környezetben még újdonság volt.

Kép



Avatar
lacalaca
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2011.08.22. 17:50
Hangszer: roland va7,roland bk5 ,korg pa2xpro
Tartózkodási hely: Gyergyoremete-Erdely
Adott köszönetek: : 300 alkalommal
Kapott köszönetek: : 231 alkalommal

Re: Az első billentyűs hangszerem...így kezdődött...

Hozzászólás: # 677Hozzászólás lacalaca
2011.10.29. 10:22

sziasztok :D koszi ezt a temat Vladimirmusicnak.En 70 ben meg sehol sem voltam csak 7 evre ra szulettem ezert erdekes ilyen hagszert latni na de azert 1988 ban apam is vett egy Vermona orgonat ami akkor szinte egy rozsdamentes DACIA ara volt :lol: es ezzel kezdtem el zenelni :idea:
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


UDV;N.GY.Laci

Avatar
petersen
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2011.08.22. 16:41
Hangszer: Roland G70v3, G800, W30
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye
Adott köszönetek: : 139 alkalommal
Kapott köszönetek: : 147 alkalommal

Re: Az első billentyűs hangszerem...így kezdődött...

Hozzászólás: # 2424Hozzászólás petersen
2012.01.30. 22:03

Sziasztok!

Köszönöm a témát Vladimir, egy kis nosztalgia jót tesz a lekünknek! :)

Az első hangszerem: Unitra B11 elektromos orgona... Sokat nem tudott, de a zene szeretete mindent kompenzált! ;)

Kép


petersen
Micsoda művész pusztult el bennem! /Nero/
[hr]

Avatar
Isti68
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2011.08.23. 17:48
Hangszer: KORG PA 50, PA 500
Tartózkodási hely: SZEGED
Adott köszönetek: : 360 alkalommal
Kapott köszönetek: : 252 alkalommal

Re: Az első billentyűs hangszerem...így kezdődött...

Hozzászólás: # 4376Hozzászólás Isti68
2012.04.01. 08:41

Sziasztok!

Első hangszerem Casio ctk 656-os volt .
Később váltás Roland E-16. Mekkora külőnbség volt hangzásba, majd Roland e-36 hozzá 6 stiluskártya.(Csardas .örökzöld dance,latin,)
De játszottam Vermona SK 86-on is. Kb 1 hónapig volt nálam. Barátomé volt de már nem használta .
Tanáromnál két manuálos orgonák voltak. Örömmel láttam a feltöltött képet a Formation 2-ről.


Üdvözlettel: István

Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 1330
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1043 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1461 alkalommal

Re: Az első billentyűs hangszerem...így kezdődött...

Hozzászólás: # 4422Hozzászólás B.Bazsi
2012.04.01. 22:31

Vendégségben voltunk hajdanán egy jó ismerősünknél, lehettem úgy 5 éves és volt nekik egy kis triola fúvós gyerekjáték-hangszer, vendéglátóink és szüleim észrevették hogy értelmes hangok jönnek ki a szobából meg belőle (boci-boci tarka) ahogy fújdogáltam. Na innentől nem volt visszaút... Kölcsön lett kérve, majd lett véve egy nekem is. Na ez volt az első fúvós-billentyűs hangszerem :lol: :lol: :lol: Kicsivel később kaptam egy xilofont amit lelkesen ütögettem, és egyre több értelmes dallam hallatszott "belőle". Akkoriban jött haza egyik rokonunk Svédből aki még hajdanán "kiment", és svéd "Lego"-t hozott nekünk. amivel rengeteget játszottam, és rájöttem hogy milyen fasza "szintetizátort" lehet belőle építeni... :yahoo: Építettem, szétbontottam, építettem, szétbontottam, építettem....számtalanszor... Meg "játszottam" is ám rajta!!! :PP Az egyik rokonomnak volt egy kis szintetizátora, akkoriban még jobban összejártak a családok, mi is eljártunk hozzájuk, ők is hozzánk és hát baromira tetszett nekem is, mondta-mondták hogy próbálgassam, játszogassak rajta. Én meg gyerek módjára gyerekdalokat meg közismertebb dalokat próbálgattam rajta. Fenemód tetszett a dolog, innentől szüleim láthatták hogy ennek a gyereknek mintha lenne füle a zenéhez, kedvben nem volt hiány, a lagzis kazettáinkat már oda-vissza fújtam, így jutottunk oda hogy 11-12 éves körüli lehettem mikor Karácsonykor valami lapos széles hosszú csomag volt a karácsonyfa alatt Szenteste amire az én nevem volt felírva... Hát szerintem azon a Karácsonyon nem volt nálam boldogabb gyerek az egész univerzumban. Egy kis Yamaha szinti volt "DX" felirattal, tolópotikkal lehetett a ritmusokat, hangszíneket, stb-t beállítani rajta. Na ez a kis Yamaha nevelt ki, azt mondhatom el. Éjjel-nappal mellette ültem, szó szerint. Reggel azzal kezdtem ébredés után, ha volt napközben 5 szabad percem akkor ültem le mellé, este 10, 11, éjfélkor még mellette ültem, teljesen "megfertőzött". Nem létezett más nekem csak a szintetizátor, semmi más. Már szakközépiskolába jártam mikor délutánonként mentem vissza a kollégiumba, vonat indulása előtt 15 perccel még a hangszer mellett ültem, majdnem kiabáltak velem hogy hagyjam már azt a .... mert lekésem a visszamenetelt. Mikor pénteken délután-este hazaértem, köszöntem, a táskát a sarokba dobtam, át se öltöztem, úgy ahogy voltam ültem le mellé. Ekkor már azért elég sok számot el tudtam rajta játszani. Kisgyerekként megvolt a magam tanulási technikája: leültem, magnót magam mellé raktam, belöktem egy lagzis kazettát, elkezdtem hallgatni, próbáltam lejátszani. Ha nem ment visszatekertem, elölről kezdtem. 1-2 alkalommal elmentem a rokonomhoz, ő mutatott pár akkordot, fogást, néhány számot megtanított. Már egy nagy Casio-ja volt, én meg csak hallgattam hogy hogy szólt...nagyon állat volt, baromira tetszett. Ahogy nőttem, láttam lagzikban zenekaroknál hogy milyen nagy gépekkel játszanak, nekem meg egyre inkább fájt a szívem egy igazi nagy gép után...mindig abban bíztam hogy hoz egyet a Jézuska, de csak nem hozott... Szóval ez így ment napról napra, évről évre, ültem a magnó meg a hangszer mellett. Aztán kaptam a szüleimtől érettségire egy Roland E16-osat, mondhatom mennyire örültem neki... :yahoo: :yahoo: Ez volt az első komoly hangszerem, ezzel kezdtem el járni zenélni. Utána jött a másik Roland...harmadik.... és most tartok a G70-nél. És most nagyon jó volt így visszaemlékezni erre az egészre... :)


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 1330
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1043 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1461 alkalommal

Re: Az első billentyűs hangszerem...így kezdődött...

Hozzászólás: # 4423Hozzászólás B.Bazsi
2012.04.01. 22:36

Ez a Yamaha DX egy kisbillentyűs, 4 oktávos 1 hangszórós gyerek hangszer volt....


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Avatar
B-Trió
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.03.12. 03:05
Hangszer: Yamaha Psr S700, gitár, basszus
Kapott köszönetek: : 17 alkalommal

Re: Az első billentyűs hangszerem...így kezdődött...

Hozzászólás: # 4424Hozzászólás B-Trió
2012.04.02. 01:42

Kisebbik fiam általánosból történt elballagásának emlékére vettem egy Casio Ma-201 kisbillentyűs szintit!
Amilyen keveset tudott, olyan drága volt! Több, mint egy havi átlagfizetésnek felelt meg 1990-ben!
A gyerekem hamar meg is unta, akkor kezdtem én foglalkozni vele. Gitározni tudtam, a kottát ismertem, s hamarosan autodidakta módon megtanultam billentyűzni. Persze azonnal vettem egy Yamahát(PSS-680 asszem)
Így kezdődött. Casiót azóta sem szeretnék, pedig már volt vagy 15 hangszerem....



Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4562 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: Az első billentyűs hangszerem...így kezdődött...

Hozzászólás: # 5531Hozzászólás Apelláta
2012.05.16. 20:44

Én az első billentyűs hangszeremet óvodás koromba kaptam jóatyámtól. Egy Pille nevezetű, talán két oktávos, mini billentyűs, monofónikus, három hangszínes kis orgona volt. Ha jól tudom a szovjet, vagy a lengyel ipar remek terméke volt. Kb. 20 számot tudtam rajta játszani egy kézzel, mint például: Esztike, Debrecenbe kéne menni, Ha végre itt a nyár stb. Még faterom tanította őket. Egyszer valaki jött hozzánk vendégségbe, én meg rohantam a szobába, hogy levegyem a szekrény polcáról, és megmutassam a tudományomat. Aztán mikor egy székre állva megpróbáltam levenni, egy mozdulattal sikerült előbb a fejemre, majd a földre ejteni. Rapityára törött, de még fateromnak sikerült valamennyire összetákolni. De már nem tudom, mi lett aztán vele.


Üdv.: Apelláta

Avatar
xander
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2012.03.12. 14:41
Hangszer: korg pa2x pro
Tartózkodási hely: Maros
Adott köszönetek: : 107 alkalommal
Kapott köszönetek: : 94 alkalommal

Re: Az első billentyűs hangszerem...így kezdődött...

Hozzászólás: # 5532Hozzászólás xander
2012.05.16. 21:48

egy ilyesmin kezdtem (az apám harmonikája) Serenada volt a neve, na meg egy ilyen játékom is volt... :D
mikor harmonikázni kezdtem jobb kézzel akkoriba még a növérem huzta... egyszer aztán apám azt mondta hogy ha megtanulok 10 éneket mig hazajön a meloból akkor vesz nekem egy orgát... (másnap egész nap huzatattam a régi harmonikát..) és késöbb meg is vett egy két oktávos vermonát. emlékszem hogy egy motor volt benne ami fujta a levegöt a sipokoz és ugy ment, persze bekapcsolás után meg kellett várni mig elindult a helikopter benne..:D
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.



Új hozzászólás