Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Az első billentyűs hangszerem...így kezdődött...

Billentyűs fórum... Casio, Korg, Ketron, Roland, Technics, Yamaha stílusok, hangszínek, performance-ok, technikai kérdések, használati útmutatók

Moderátor: Moderátorok

Rigó Imre
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2016.09.07. 11:34
Hangszer: Roland EXR 5s
Adott köszönetek: : 1 alkalom
Kapott köszönetek: : 16 alkalommal

Re: Az első billentyűs hangszerem...így kezdődött...

Hozzászólás: # 44100Hozzászólás Rigó Imre
2016.09.17. 12:56

Jó kis téma. Én mint kezdő zenész, még ezekből is tanulok.Egy Roland EXR 5s-t terelgetek kezdésnek. :)

Ne az adatlap szerkesztőt használd!
Üdv: Asterix



Avatar
Piercarlo
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016.09.05. 14:45
Hangszer: Yamaha PSR-SX700
Tartózkodási hely: Eger
Adott köszönetek: : 145 alkalommal
Kapott köszönetek: : 85 alkalommal

Re: Az első billentyűs hangszerem...így kezdődött...

Hozzászólás: # 44688Hozzászólás Piercarlo
2016.10.11. 08:30

Elolvastam ezt a topicot elejétől a végéig és nagyon tetszett :) Jöjjön az én történetem!

Az első billentyűs hangszerem egy "kalapácsmechanikás" gyerekzongora volt, melyet úgy kétévesen kaptam :) A sorsára már nem emlékszem, csak arra, hogy a fa "háza" napjainkban szerszámtartóként funkcionál apámnál :) Általános iskola alsó tagozatban zongorzáni tanultam, de szorgalom hiánya miatt nagyjából két év múlva abbahagytam. Aztán úgy 12 éves korom körül megláttam egy kisbillenytűs, kék(!), szűk két oktávos Yamaha TYU-30-as hangszert az egyik boltban, melyet édesanyám meg is vett nekem karácsonyra. Az ára 4500 Ft volt, mely akkor horribilis összegnek számított egy ilyen kis "csokoládésdobozért". Ez egyetlen hangszínt tudott, négy ritmus került beépítésre és négy hangig volt polifónikus :) Viszont volt hozzá két "zenekazetta", melyek 10-10 dalt tartalmaztak, úgy is mondhatnám, hogy korabeli midi fájlokat :) A kis billenytűs mindig megvan (idén volt 30 éves), és ugyan kissé viharvert de még működik. (Sajnos a potija nem az igazi már.)

1989-ben már együttesben zenéltem, így szerettem volna egy komolyabb hangszert. Apámmal akkor a puszta véletlennek köszönhetően éppen Bécsbe készülődtünk hogy megnézzük a várost, mert az előző évi látogatásunk elsősorban műszaki cikkek (videó, joystick, stb.) beszerzésével telt! Mondanom sem kell az 1989-es látogatásunk jelentős részében ugyanezt tettük, de ennek végeredményeként kaptam egy kísérőautomatikás Yamaha PSS270-es szintetizátort. Ez maga a csoda volt számomra 100 hangszínével és 12 ritmusával, portamento, sustain és vibrato funkcióval! Borzasztóan büszke tulajdonos voltam! A hangszer összesen 20 ezer Ft-ból jött ki, melyből 13 ezer Ft volt a beszerzési költség (átszámítva) és 7 ezer a vám! (Mai fejjel belegondolva ez is hihetetlen...) Ez a hangszer is megvan még, kilencéves fiamat ennek segítségével próbálom megkedvelteteni a zenéléssel :) Egy poticsere persze erre is ráférne!

Öt évvel később elkeveredtem egy Roland hangszerbemutatóra, ahol a "E 6-os" széria gépei voltak kiállítva, az E-16-ostól az E-86-osig. El voltam ájulva a hangzástól! Ekkor döntöttem el, hogy kell nekem egy ilyen hangszer és én erre bizony 100 ezer ft-ot rászánok. (Pedig akkoriban kb. 15 ezer Ft volt a minimálbér!!!). Nagyon csalódott voltam, amikor megtudtam, hogy egy csak az E-16-osra elég... Végül azt vásároltam meg (80 ezerért), és attól a naptól fogva (1994) csak Roland hangszereket használok. Manapság érdekelne már egy Yamaha vagy egy Korg, de félek márkát váltani...



Norbi87
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2015.12.27. 13:14
Hangszer: Ketron Sd1 plus
Adott köszönetek: : 1 alkalom
Kapott köszönetek: : 1 alkalom

Re: Az első billentyűs hangszerem...így kezdődött...

Hozzászólás: # 46093Hozzászólás Norbi87
2016.11.20. 15:08

Nekem a legelső egy kis 3 oktávos piacos szinti volt amin először értelmetlen hamgok szólaltak meg rajta aztán jöttek az értelmesebb dallamok. Ekkor beirattak zenetanárhoz jött egy Casio ctk 200 as aminek kicsit dobozhangja volt. Ez volt 2 évig aztán yamaha psr 190 es. Elég sokáig nyüstöltem majd váltottam egy yamaha psr s550b re ami elég jó volt. De nem rég átnyergeltem yamaháról egy ketron sd 1 plusra. Hát mit ne mondjak ég és föld.



Avatar
Sambácsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2012.10.06. 19:03
Hangszer: Yamaha Tyros2,Yamaha F310-TBS, YRS 23.
Tartózkodási hely: Jász-Nagykun-Szolnok m.
Adott köszönetek: : 641 alkalommal
Kapott köszönetek: : 408 alkalommal

Re: Az első billentyűs hangszerem...így kezdődött...

Hozzászólás: # 57096Hozzászólás Sambácsi
2018.02.28. 16:25

Első elektromos billentyűs hangszerem egy NDK-ban készült
Weltmeister Claviset 400 tip. volt. Fatest, fa billentyűzet, csavaros lábak, bőrönd.
Megpendített réz rezgőnyelvek körbe tekercselve.
4,5V zsebtelep kellett bele, Tuchel aljzatok.



Üdv.Sambácsi
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.



Avatar
lukylac
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2022.10.01. 11:47
Hangszer: Tyros 2 / Motif XS6 / Ketron SD40 / SD1
Tartózkodási hely: Pest megye
Adott köszönetek: : 15 alkalommal
Kapott köszönetek: : 51 alkalommal

Re: Az első billentyűs hangszerem...így kezdődött...

Hozzászólás: # 68535Hozzászólás lukylac
2022.10.03. 16:56

Elfogott a nosztalgia :) Milyen gyöngyszem topikot lehet itt találni.
Az első billentyűs hangszer, ami a családban volt egy Pille "orgona", ha lehet annak nevezni, szerintem születésem előtt megvolt már édesapámnak, a billentyűi már gyerekkoromban is kicsit sárgás színűek voltak a naptól. Aztán az első Bécsi vásár alkalmával, talán 89 körül lehetett, a szüleim hoztak egy Casio SA-20-t. Ez volt az első saját hangszerem. Utána sok év szünet, és berobban egy PSR-220. Na innentől kezdve teljesen bekebelezett a billentyűs hangszerek világa. Persze előtte is, de csak prospektus nézegetés és álmodozás volt.

Mivel csak félmunkát végeztem, ezért befejezem rendesen. Szóval jött a PSR-220 (1997) és elkezdtem autodidakta módon klimpírozás ismerkedésével. A szülők örömmel hallgatták a mulatóst és tele volt a szekrény Kadlott Karcsi kazettával, elkezdtem leszedni a nótákat. Ezzel a billentyűvel toltam végig néhány családi rendezvényt, ballagást.
Aztán jött a csere, egy PSR-550 személyében (2001), emlékeim szerint az Eldorádóban tudtam becserélni, ekkor már főiskolai tanulmányaim folytattam, több-kevesebb időt fordítva a hangszerre. Aztán egyre jobban megfertőzött a zongora feeling és érkezett a Yamaha P90 (2003), nagyon imádtam, akkoriban nagyon megfogott a zongora hangszíne. A PSR-550 egyre kevesebb szerepet kapott és 2004-ben elváltak útjaink. Egy darabig a P90 mellett nem volt más, aztán egyszer csak megkívántam a Motif vonalat. Először a kicsi Motif, az MO6 (2006) érkezett a P90 mellé, nem volt hosszú az együtt töltött idő, 2007-ben leváltotta a Motif XS6, a mai napig imádom ezt a szintit, egyelőre nem érzem, hogy valaha is megválnék tőle. A P90-et 2007-ben elengedtem, de nem tudtam meglenni kalapácsok nélkül és szembe jött egy használt S90ES. Mivel az XS és az ES hangszínek között elég nagy volt az átfedés, 5 év együtt lét után elengedtem az S90-t, sokat használtam master billentyűként is, akkor gondolkodtam egy Studiologic 990 Pro-n, de találtam egy jóárasított Kurzweil SP2X-et, úgyhogy az váltotta az S90-t. Soha nem szerettem igazán a kurzit, a billentyűjén kívül, ami valójában Fatar mechanika, semmit jót nem tudok elmondani róla. Még egy nyavalyás midi csatornát sem lehetett váltani rajta, csak az 1-en tudott küldeni. 2021-ben pedig végleg felmondta a szolgálatot, segíteni csak új elektronikával lehetett volna rajta, persze mondanom sem kell, hogy nem érte volna meg venni hozzá, mert az akkori értékének kb. 2 x került a panel. Egy M-Audio Hammer 88 váltotta (2021), és idén (2022) éreztem újra, hogy vissza kell térnie az arrangernek az életembe, meg is történt egy Tyros 2 személyében. A Yamaha hagzás valószínűleg régen beleégett az agyamba, annak ellenére, hogy a Rhodes mániám nem igazán elégítette ki soha, ezért kezdtem el VST-ket is használni, ott találtam meg a kedvenc füstös elektromos zongora hangszíneimet. Hirtelen döntés volt a Ketron SD40, a dobjai teljesen levettek a lábamról, jelenleg a Tyros 2 és az SD40 mellett telik talán a legtöbb szabadidőm és próbálom bepótolni az elmulasztott éveket :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lukylac 2022.10.21. 09:39-kor.



Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 2419
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4560 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2488 alkalommal

Re: Az első billentyűs hangszerem...így kezdődött...

Hozzászólás: # 68543Hozzászólás Apelláta
2022.10.04. 12:37

Én is egy Pille kis orgonával kezdtem óvodás korombanban. :777 Apám tanított meg kb. 15-20 számot rajta egy kézzel pötyörészni. Aztán egyszer jöttek mamámék és én büszkén akartam mutatni milyen új számokat tanúltam meg. Feláltam egy székre, hogy levegyem a polcról, csak kiesett a kezemből és a fejemre, majd a földre esett, aztán rapityára törött.

Második szintim nekem is Bécsből lett 88-környékén, egy Casio CT-640. :777 (Igaz 83-ban kaptam egy Petrof pianínót is.)


Üdv.: Apelláta

Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Az első billentyűs hangszerem...így kezdődött...

Hozzászólás: # 68546Hozzászólás galambjozsef
2022.10.04. 20:18

Sziasztok!
Mindig is szerettem az ilyen jellegű témát/témákat!
Korábban a facebook-on volt egy ilyen jellegű kérdés/felmérés az egyik KORG csoportban!

Tehát nálam ez volt a történet: (A Facebook KORG csoportból másoltam ki az alábbi írásom!)
Bízom benne, hogy minden kíváncsi emberke számára kielégítő lesz a történet :)

A legelső billentyűsöm nekem is egy orosz, tranzisztoros Pille nevezetű orgonácska volt!

-- CASIO korszakom
1990 valamikor nyár talán - Casio SA20 - emlékeim szerint 5.500,- HUF volt (akkor még volt lengyelpiac 🙂 )
1993 ballagás környéke - Casio CTK647 - 20.000,- HUF környéke volt azthiszem (használtan vettem)
-- YAMAHA korszakom
1995 környékén valamikor - PSR190 - 50 ezer környéke volt talán (újonnan vettem)
1996 környékén valamikor - PSR230 - 60-70 eze között talán (újonnan vettem)
1998 környékén valamikor - PSR520 - nem emlékszem már, csak annyira, hogy qrv@ drága volt, újonnan vettem szintén
2000 környékén valamikor - PSR530 - 200.000,- HUF környéke volt, használtan vettem
Időközben volt egy Technics billentyűm is
1997 környékén - SX-KN-400 - 50.000,- HUF volt (használtan vettem), ha jól emlékszem, talán fél évig volt meg,
egy áramingadozás alkalmával alaplapos lett, utána évekig díszként megvolt
-- KORG korszakom
2003.03.01 - Pa60HD - Emlékeim szerint 480.000,- HUF volt (újonnan vettem)
2012 március eleje - Pa800 Elite (MP3, VIF3, HDD) - 400.000,- HUF volt egy barátomtól vettem át, kb 1 éves hangszer volt akkor
2014 március közepe talán - Pa3x76 - 670.000,- HUF volt egyedi kedvezménnyel újonnan vettem, eredeti ára nem tudom mennyi volt 😃
2015.10.22 - Pa4x61 - 800.000,- HUF volt, szintén egyedi kedvezménnyel, újonnan vettem, eredeti ára 1.050.000,- HUF volt azthiszem
Időközben volt pár YAMAHA hangszerem, többsége alkalmi vétel volt, pár hónapig megvoltak, de nem használtam zenélésre őket:
2009 környékén - Tyros 1 - 210.000,- HUF volt, ha jól emlékszem - kb 3-4 hónapig volt meg
2010 környékén - PSR730 - 30.000,- HUF-ért vettem, volt néhány baja, megjavítgattam, aztán 5-6 hónap múlva eladtam
2016 környékén egy 2 manuálos, láb basszusos és közben kombinálható dobgépes-kíséretautómatikás hangszer,
de pontosan nem tudom mi a tipusa, de arra pontosan emlékszem, hogy 15.000,- HUF-ért vettem át egy ismerősöm fiától, aki valahol lomtalanításban kapta.
2020 augusztus elején - Genos - 1.050.000,- HUF volt, 5 hónapos hangszer volt akkor, de 3 hónap múlva eladtam
2016 környékén volt még egy Roland E-68, beszámításból került hozzám, 35 ezer környékén.
És még ez is pótlás, de volt egy WERSI Pegasus Wing 2 is 🙂 Mai napig sógorom szobájának az ékes dísze, és ha megyünk át hozzá, és kis muzsika kedvünk van, megsimogatom és játszok is rajta néha 🙂
2019 szeptemberébe vettem, persze már használtan, 410.000,- volt
Azóta is a KORG Pa4x-em van 🙂 ... vagyis kettő 😃 mert a Genos eladásból vettem még egyet, amit párom használ, amikor épp dalszerző kedve támad 🙂
Ha időközben jön majd az új záslóshajó, akkor az egyik helyett az jön majd!
Néha volt pár alkalmi vételből hozzámkerült hangszer, kiegészítő, vagy tartalék hangszer gyanánt, melyek a Pa3x időmbe voltak,
árakra már nem nagyon emlékszem pontosan, csak arra, hogy a pa800-at 190,000,- HUF környékén vettem,
nagyon nem szép állapotban, aztán feljavítgattam, majd ecseréltem a pa600-ra (szőrt-szőr alapon? majd pár hónappal később talán 180.000,- HUF külömbözettel egy Pa900-ra
Még a Casios időszakom előtt volt pár jelentéktelen zajkeltő bazárom, de hogy pontosan mik, és mennyibe kerülhettek, halvány lila fingom nincs már róla!
2022 június 28 óta egy KORG Pa5X (eredeti ára 1.690.000,-) 61-el gyarapodott az arzenál, viszont a tartalék KORG Pa4X 61 eladásra került.
Tehát két felsőkategóriás KORG Pa-val dolgozom (Pa5X és Pa4X)

Remélem, és bízom benne, hogy kielégítő volt a felsorolásom 😃
Utólagos kiegészítésként, számomra mindegyik kedves hangszer 8volt), mert mindhez fűződött valami kis kedves emlék,
történet, még ha nem is mindig szép és jó dolgok voltak amik olyankor az adott hangszerhez társultak!
Hogy valamelyik eladását megbántam-e? Hát ez már kicsit fogasabb kérdés!
Voltak olyan hangszereim ezek között, amik igencsak a szívemhez nőttek (de többségükkel így is volt), és amikor eladtam,
akkor kicsit bántam is, de rövid időn belül (Pár hét, esetleg hónap) megtaláltam az utódjában azt, amit addig kicsit hiányoltam,
vagy sérelmeztem, és utána már nem volt megbánás, mert a legtöbb esetben, amit addig bántam, már jóval fentebb is jutottam,
mert előjöttek olyan lehetőségek, amik korábban nem is voltak a korábbi hangszerben!


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Az első billentyűs hangszerem...így kezdődött...

Hozzászólás: # 68547Hozzászólás ---Qgli---
2022.10.05. 04:47

Ez a visszaemlékezés engem is felcsigáz!

Valamikor '87 környékén kaptam egy fatőkés zongorát azon pötyögtem a kis gyermekdalokat egyszerű bal kéz kísérettel. Szerettem,de már akkor is dobolni szerettem volna. Ezután '88-ban vettem a saját zsebpénzemből egy Tacton dobszerkót hatalmas Trova cintányérokkal. Ezzel szórakoztam, amikor az egyik lagzis zenész meghallotta, hogy dobolok. Úgy gondolta, hogy elhív lagziba, mert nekem nem kell sokat fizetni. Én meg örültem, hogy egész este dobolhatok. A lagzi végén én voltam a legboldogabb, amikor adtak ( ha jól emlékszem ) 300 Ft-ot!
Zeneiskolába is ütő tanszakra szerettem volna jelentkezni, de sajnos itt nem volt úgyhogy rábeszéltek a rézfúvósra, így tubásként kerültem '91-ben a debreceni Kodályba, ahol el kellett kezdenem kötelezően zongorázni.
Kevés gyakorlással megoldottam a zongoradarabokat, de ekkor már valamennyire ismertem a lókottát és az akkordokat is, tehát a Clementi szonatinák gyakorlása általában a "Nagy utazás"-sal végződött.

Egyik haveromnak volt egy Casio CT420-as hangszere, ami engem annyira nem fogott meg.
A szomszédunkban lakott egy zenész, aki akkoriban vett egy Yamaha DSR500-at, ami már kezdett tetszeni, ezen már meg is tanultam pár nótát, de még akkor sem találtam meg igazán azt a zenét, amit szeretnék. ( Sajnálatos módon én 3+2, Kadlott Károly, Betli duó és hasonszőrű kazettákon nőttem fel )

A nagy zenei áttörés a Kodályos korszakomban jött, amikor meghallottam a Mezzoforte, Chick Corea, Natalie Cole felvételeket. Ekkor kaptam egy Roland E-15-ös hangszert, amivel '93-ban már helyi kocsmákban játszottam sajnos főleg a magyar csárdásokat, mert azért fizettek!
'95-ben érettségi után vállaltam mindennapos zenélést a Zsóry fürdő üdülőterületén. Egész nyári keresetemből mindig a cucc fejlesztésén voltam. Egy új végfok, egy új keverő hol ez hol az volt cserélve.
Az E-15-höz '96-ban vettem egy Kawai Q80-as szekvencert.
Ezt a formációt cseréltem le talán '98-ban PSR 520-ra. A megcsinált alapjaim nélkül egy évig bírtam, ekkor az áhított Korg i3-ast nem tudtam megfizetni, de helyette beértem egy i5S-el.
Egy idő után ezzel is unalmas lett az élet, ekkor döntöttem el, hogy diplomám után 2000-ben elkezdek könnyűzenét tanulni zongorán. Bárzongorista akartam lenni. Ekkor az egyik kollégám ajánlottam Esze Jenőt, akihez sajnos zongorázni nem fértem be, ezért a fiához Esze Zsolthoz kerültem. ( Esze Jenőtől zeneelméletet meg harmonizálást tanultam )
Esze Zsolttól tanultam az összes jó stílust, az improvizációt és rengeteg jó jazz standerdet, amit a mai napig szeretek játszani. Ekkor az zenélésem új életre kelt és azóta nem tudom megunni sem a jó nótákat, sem az improvizáció világát.
Ezután Pa80-ra cseréltem a hangszeremet, majd a Pa800-ra. A Pa800 után Pa3XLe hangszert vettem, de ma már rájöttem hogy a hangszer cserélgetése teljesen fölösleges dolog, mert ezekben a hangszerekben már mindent meg lehet csinálni, amit akarok. Akár stílust, akár midi fileokat.
Most eljutottam oda, hogy ****-os szállodákban zenélek. A midi filejaim 99 százalékát én csináltam és nem föltétlenül az eredeti megszólalás a lényeg, hanem hogy minden úgy szóljpn, ahogy én magam gondolom és én magam érzem.
Ha rajtan múlna soha nem cserélném le ezt a hangszert, persze örökké nem fog tartani.



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 412 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Az első billentyűs hangszerem...így kezdődött...

Hozzászólás: # 68549Hozzászólás Mauglidyro
2022.10.05. 10:10

Üdv. mindenkinek!

Hát akkor én sem maradhatok adós, igy elmesélem, hogy honnan is kezdődött mindez.

Az első hangszerem nem saját volt,
viszont a zeneiskola jóvoltából majdnem minden iskolai rendezvényre őt vittem.
Ez egy Yamaha PSR 350 volt.
Aztán váltott az iskola egy nagyot, és akkor helyére egy PSR S710 került, és legjobb tudomásom szerint
ez van ott a mai napig is.

2012
Elsőszámú haknis hangszerem egy Pa1xpro volt.
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a 2014-es szezontól dolgoztam vele.
Ha jól emlékszem, 200-300 között volt az ára, állapotához képest nevetségesen olcsó volt akkor is.
Eredetileg a Pa2xPro tartalékhangszere volt, előző fórumos profilom által kivesézett okokból.
Röviden: 22-es csapdája. Amikor már kaszniig visszabontottak rajta mindent, és kicseréltek rajta mindent,
az állandó fagyogatás, MP3 lejátszás hibája nem javult meg, ott azért el kellett könyvelni, hogy reménytelen eset.
Viszont ez a kis hangszert (Pa1xpro) közel 3 évig volt hű társam, ezt a hangszert később @Bubamara vette meg.

2015
Aztán a Pa1xPro-t felváltotta a Yamaha PSR S970.
Konkrét árára már nem emlékszem, de az biztos, hogy minőségi csere történt.
Legalább is a korszerűbb hangzása miatt mindenképpen.
Ám a Pa2xPro-t váltó Tyros 3 (ami ugye nagybátyám hangszere volt, és azelőtt Malko-é is.) anno rengeteg munkát igényelt,
igy a hangszerprojekt, és a rajta lévő tartalom szinkronban tartása zátonyra futott,
már csak azért is mert kapásból kevesebb DSP slot állt rendelkezésre, ezért komoly fejtörést okozott 1-1 nóta átültetése erre a hangszernél.
Illetve a "kezdeti" lelkesedésemet a hangszerrel kapcsolatban letörte aztán @zajcsinalo kolléga S770-es hangszere, amit a 2015-os vagy 2016-os fórumtalin hallottam. Már akkor is sokkal jobban szólt az S770-e, mint az én S970-em,
és szomorúan konstatáltam, hogy ebbe a projektbe sajnos végérvényesen belebuktam.

2017
Aztán a hangszer ilyen irányú nyűgjeit megelégelve továbbléptünk.
Nagybátyám Tyros 4-re váltott( @forissandor közben járásával), én meg az S970 eladásával átvettem a Tyros 3-at.
Azt nem mondom, hogy az első pár hónapban nem sirtam vissza az S970-et, mert kicsit visszalépésnek is éreztem ezt a cserét.
Már csak amiatt is, mivel a rajta lévő Sampler anyag kb 10-15 perc alatt húzta be a hangszer a RAM-ba.
Viszont hangképben kétséget kizáróan jobb volt a Tyros 3, és ha van amit szerettem benne, akkor az ez volt.
Az S970-el nem lehet össze hasonlitani. Persze innentől kezdve alakult ki az a fajta hangzásvilág, ami a mai napig meghatározza a zenekarunkat.

2019-től napjainkig.
Aztán a szülinapom környékén, megleptük magunkat egy második Tyros 4-el, a régi Tyros 3-ért cserébe,
amelyet jelenleg is nyúzok.
Nyilván a hőn áhitott szinkronban tartást, mint elvárást ezzel a cserével kipipáltuk teljes mértékben.
Nemrég kapott egy keménytokot a másik Tyros 4-el együtt.
És valószinűleg a téli hónapok valamelyikén kapni fog egy komplett felújitást,
mivel az idő vasfoga nem kimélte ezt a hangszert.
Aztán majd meglátjuk, hogy a jövő miképp hozza. Az biztos, ha eladásra kerül a sor,
esztétikai hibáik ellenére, nagyon jól fognak majd járni azok, akik ezeket a hangszereket megveszik.

@zajcsinalo és @malko kolléga demói erősen szugerálnak a Genos/SX vonal felé, kiváltképpen SampleCreator és EDM Essential II pakkokkal.
De persze már maga az alap hangszinek miatt is sokkal szivesebben dolgoznék már egy jóval újabb "vason"
Ám egyelőre ennek vannak még anyagi és egyéb ide nem sorolható akadályai is.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
Piercarlo
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2016.09.05. 14:45
Hangszer: Yamaha PSR-SX700
Tartózkodási hely: Eger
Adott köszönetek: : 145 alkalommal
Kapott köszönetek: : 85 alkalommal

Re: Az első billentyűs hangszerem...így kezdődött...

Hozzászólás: # 68576Hozzászólás Piercarlo
2022.10.16. 08:32

Iszonyú jók ezek a sztorik, abba ne hagyjátok! Mivel az én hozzászólásom óta több, mint öt év eltelt, folytatom a sztorit. Ott tartottam, hogy:

Öt évvel később elkeveredtem egy Roland hangszerbemutatóra, ahol a "E 6-os" széria gépei voltak kiállítva, az E-16-ostól az E-86-osig. El voltam ájulva a hangzástól! Ekkor döntöttem el, hogy kell nekem egy ilyen hangszer és én erre bizony 100 ezer ft-ot rászánok. (Pedig akkoriban kb. 15 ezer Ft volt a minimálbér!!!). Nagyon csalódott voltam, amikor megtudtam, hogy egy csak az E-16-osra elég... Végül azt vásároltam meg (80 ezerért), és attól a naptól fogva (1994) csak Roland hangszereket használok. Manapság érdekelne már egy Yamaha vagy egy Korg, de félek márkát váltani...

Szóval 2019-ben meguntam a Roland E-50 hangzását, így váltani szerettem volna. De a Roland akkoriban nem gyártott (sőt azóta sem gyárt!) érintőképernyős hangszert, amit annyira megszerettem, hogy nem akartam róla lemondani. Szóval 25 év után váltottam, és vettem egy Korg Pa600-ast. (Újonnan 260 ezerért.) Ez óriási csalódás volt, mert nem tetszett se a stílusok, se a hangzás, se a kezelhetőség. De arra gondoltam, hogy majd próbálok dolgozni rajta és akkor jobb lesz. Ezt elmeséltem egy egri zenész barátomnak, aki annyit mondott rá, hogy "Ha ennyire nem vagy vele elégedett, miért nem adod el?" Azt mondtam, hogy "Basszus, igazad van!"

Szóval elmentem egy hangszerboltba és kipróbáltam a Yamaha PSR SX700-ast. Elsőre nem voltam annyira lenyűgözve, de úgy gondoltam, hogy jobb lesz, mint a Pa600. Ez két éve történt. Akkor eladtam a Pa600-ast 210 ezerért és megrendeltem az SX700-ast 360 ezerért. (Használt hangszer akkoriban nem jöhetett szóba, mert még új típus volt). Életem legjobb döntése volt, hogy közel 30 év után visszatérem a Yamahához! Az SX700-as csodásan szól, jók a stílusok és egyszerű kezelni! Az biztos, hogy innentől fogva életem végéig Yamahás leszek. Igazából egy Genosra fáj a fogam, de előbb egy SX900-as jön még valószínűleg.



Új hozzászólás