Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Szavazás: "Márkahűség"

Billentyűs fórum... Casio, Korg, Ketron, Roland, Technics, Yamaha stílusok, hangszínek, performance-ok, technikai kérdések, használati útmutatók

Moderátor: Moderátorok

Amennyiben hangszert veszel, ragaszkodsz a meglévő márkához?

A szavazás 2014.03.24. 19:28-kor befejeződött.

Igen
12
38%
Nem
13
41%
A meglévő mellé szeretnék egy másik gyártótól hangszert venni.
7
22%
 
Szavazatok száma: 32

Avatar
petersen
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2011.08.22. 16:41
Hangszer: Roland G70v3, G800, W30
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye
Adott köszönetek: : 139 alkalommal
Kapott köszönetek: : 147 alkalommal

Szavazás: "Márkahűség"

Hozzászólás: # 492Hozzászólás petersen
2011.10.06. 19:28

Sziasztok!

Amennyiben hangszert vásárolsz/vásároltál/vásárolni fogsz, maradsz a most meglévő márkánál
és "nagyobb testvért" veszel, vagy másik márkával próbálkozol?
Röviden: Elégedett vagy a hangszered képességeivel, szoftvertámogatottságával, szervizhálózattal,vagy sem? ;)

Tudom, nehéz a kérdés. Mindennek van jó és rossz oldala, márkaképviselet hozzáállásától is függ, stb...
Épp ezért kitaláltam egy harmadik válaszlehetőséget is a fekete-fehér igen/nem mellé. :D

És persze jó lenne egy-két indok is ide válaszolva. Miért igen, miért nem. Esetleg tanulságos lehet
másoknak is... ;)

Jó szavazást!

Üdv


petersen
Micsoda művész pusztult el bennem! /Nero/
[hr]

Avatar
vladimirmusic
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 487
Csatlakozott: 2011.09.03. 05:45
Hangszer: Korg pa 60
Tartózkodási hely: Vajdaság
Adott köszönetek: : 726 alkalommal
Kapott köszönetek: : 564 alkalommal

Re: Szavazás: "Márkahűség"

Hozzászólás: # 495Hozzászólás vladimirmusic
2011.10.06. 20:44

Nehéz kérdés.



Hammond és Wersi után kipróbálta a Crumar is magát a zenei világban...elég nagy sikerrel.

Azután jöttek a ferde szemüek a hiperprodukcióval, új szériákkal...de mindig kihagytak valamit (jót) az elöző modelból és adtak valami újat, amivel létre hoztak olyan érzést, hogy ez az utolsó, ennél tovább nem lehet semmi jobb.
De mennek még tovább és vége nincs...

Melyik márka jobb?!

Én csak annyit tudok mondani, hogy melyik a legjobb...de már erre válaszoltam. He-he! :)

Üdv.


Vladimir

It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Avatar
Picasso †
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2011.11.26. 02:36
Hangszer: GW-8,
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 940 alkalommal
Kapott köszönetek: : 585 alkalommal

Re: Szavazás: "Márkahűség"

Hozzászólás: # 3287Hozzászólás Picasso †
2012.03.03. 21:00

Sziasztok Uraim,


Én azt vallom, hogy az adott pillanatban az a legjobb hangszer amivel épp zenélsz... Ha 1 hangszered van, akkor azt a kb. 20 hangszínt tudja rendesen, elfogadható módon megszólaltatni amit általában használunk, ez az elvárásunk.... A többi sokszáz, vagy ezer hangszín már csak hab a tortán akkor, ha nekiállsz zenét szerkeszteni, vagy újrahangszerelni, netán újat írni. Minden hangszermárkának megvan a saját irányadó hangszíne ugye, mint annak idején a Roland zongora, a Yamik vonósai, a Casio harmonikái, a Korg fantasy hangszínei stb... Mostmár ezek kezdenek összemosódni, főleg akkor amikor samplerekről kezdünk beszélni. Mintavett ilyen, mintavett olyan hangszínek és határ a csillagos ég. Innentől kezdve a füled és a lelked dönti el a neked "legjobbnak" ítélt hangszer típusát és márkáját. Ahogy okosodsz zeneileg, úgy fogadod be a más hangszerek hangszíneit is, vagy egy még egyszerűbb példa: nézd meg, hogy 10 éve milyen hangszíneket preferáltál a leginkább, és nézd meg most mennyivel bővült ezeknek a köre. Lehet, hogy a zenei ízlés változásával változik a hangszer márka iránti ízlésvilágod is..
10 éve pl. nagyon szerettem a G-800 Overdrive gitár hangját, most inkább az akusztikus gitárhangok, vagy a "bársonyosabb" Neylon gitárhangok tetszenek, és megszerettem a jó kis Hammondos orgona hangzást is.. Azért maradt meg a GW-8, mert én bűvölöm a rezonanciától kezdve a térbeli hangzásig mindent. Biztos, hogy a drágább hangszerekben ezek a "bűvölt" hangszínek már benne vannak, de ezt jobban az enyémnek érzem, és gondolom, hogy nem viccből állítgatja mindenki a saját masináját a képességei, vagy a füléhez mérten.Összefoglalva: az a legjobb hangszer neked-nekem, ami legjobban kielégíti a zenei ízlésedet, és hangzásvilágodat. A nagyérdeműt pedig, --ha elő is adod a tudományod-- az érdekli hogy, ne légy hamis, mosolyogva zenélj, mindenből játssz egy kicsit, és szórakozzon a zenédre, és már az elején felismerje az adott dalt amit játszol. Itt már csak az a különbség, milyen kategóriájú hangszered van és mekkora a tudása, amit persze a zsebed nagysága dönt el és hogy mekkora tudású hangszert tudsz vásárolni magadnak...Ebben az esetben egy komolyabb technikai hátteret is kapsz a hangszereddel együtt.

Folytathatnám reggelig... :)
Ui: Te vagy a legjobb hangszer, mert nélküled semmit sem ér. Ott a füled, ott a kezed, a hangod, és ott vagy te is.
Pacsi, Picasso :777


Picasso

Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1042 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1461 alkalommal

Re: Szavazás: "Márkahűség"

Hozzászólás: # 4731Hozzászólás B.Bazsi
2012.04.11. 19:49

Sziasztok, szép estét mindenkinek!

Az én fejemben nem olyan egyszerű ez a kérdés mint amilyennek esetleg elsőre látszik. Mondhatom magam márkahűnek mert eddig Roland hangszereim voltak, + 1 Yamaha. Mindegyik hangszerem tetszett és szerettem, ugyanakkor mindegyiknek tisztában voltam a hiányosságaival, gyengéivel. Mégis maradtam a márkánál mert az én zenei ízlésemnek leginkább ez jön be. Hallgattam, próbáltam több hangszergyártó gépét mindezek mellett, és mindegyikbe volt olyan ami tetszett, akár hangszínekre, akár tudásra, akár kinézetre, vagy bármi másra gondolok. Tetszenek a Korgok szinti hangszínei, a Yamaha akusztikus gitár hangszínei, a Ketron midjay nagyon bejön hangzásra, és ha tehetném nem csak a G70-em lenne az biztos. Baromira furdal a kíváncsiság is hogy melyikből mit tudnék kihozni, melyik hogy szólalna meg a kezem alatt. Egyelőre viszont nem akarok hangszert váltani, ennek több oka is van, az egyik legnyomósabb ok hogy egy viszonylag kész műsorom van a jelenlegi hangszeremen. Úgy gondolom hogy kész soha nem lesz, mert mindig van olyan amibe belepiszkálok, áthangszerelek, mindig jönnek újabb számok amelyekhez beállítom a gépet - midit, stílust, M.A. beállítást. Úgy tudnék váltani hogy egy ideig két hangszer meg lenne egymás mellett, mert félig kész műsort se lehet összehozni egy vadi új gépre ha mennek a bulik hétvégéről hétvégére úgy hogy jó legyen a műsor. Ha csak ezzel foglalkoznék más lenne a helyzet, de jelenlegi helyzetemben ez nem lenne lehetséges. A jelenlegivel járnék, az újon pedig dolgoznék amíg elfogadhatóan meg nem szólalna, aztán jöhetne a váltás. Vagy együtt dolgoznának... 8-) A másik nyomós ok hogy nem tudok váltani az a vízműgépész fizetésem... :dash2: :cry2: :lol: :lol: Azért egy PA3x-et el tudnék képzelni még magamnak a G70 mellé-alá-fölé... ;) :lol: Vagy egy Ketron Audyát... Éhes disznó esete... :PPP


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Szavazás: "Márkahűség"

Hozzászólás: # 4732Hozzászólás Asterix
2012.04.11. 20:07

Én sokáig csak Yamaha hangszert használtam, majd áttértem a Korgra, sok éve már az a fő hangszerem.
Egyik haver Korg Pa3x-et és Roland G-70-et használ. A G-70 régóta meg van neki, de azt mondja nem tudja együtt használni a 2 hangszert, mert a G-70-nek rettenetesen vékonyka hangja van a Pa3x mellett. Most SD-1-re akarja cserélni... :D



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Szavazás: "Márkahűség"

Hozzászólás: # 4736Hozzászólás Asterix
2012.04.11. 21:19

Gohstrider írta:Üdv mindenkinek!

Ha most tehetném, én a T1-et T2-re cserélném. Szerintem bőségesen elegendő a tudása ahhoz, hogy az ember zenélni járjon..
De a T1-is igencsak helyt áll... Inkább én ezt a hangszer váltást amolyan megalomániának hívnám.. A jónál mindig van jobb stb..
Ez egy ördögi kör amiből nem nagyon lehet kiszállni...

Szerintem...
A PSR 9000pro-val ugyanolyan nagy bulit csináltam a lagziban, mint amikor a Pa3xM és a T1 párosítással mentem. A Pub Piano stílussal egész éjjel el tudnék muzsikálni. :lol:



Új hozzászólás