Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

GEM

Billentyűs fórum... Casio, Korg, Ketron, Roland, Technics, Yamaha stílusok, hangszínek, performance-ok, technikai kérdések, használati útmutatók

Moderátor: Moderátorok

Avatar
goozl
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2013.06.04. 09:53
Hangszer: Korg Pa1X Pro,Roland GT6,GT10, Fender Strat kópia.
Tartózkodási hely: Balatonboglár
Adott köszönetek: : 271 alkalommal
Kapott köszönetek: : 325 alkalommal
Kapcsolat:

GEM

Hozzászólás: # 17055Hozzászólás goozl
2013.09.21. 22:49

Nos ami miatt bátorkodtam egy ilyen új témát nyitni az az, hogy második hangszert keresek a PA1 X Pro mellé.
Szóba került a GEM WK8.
Vannak e tapasztalatok ezzel kapcsolatban?
Használt e valaki illetve érdemes e szóba állni vele?


Hangtechnikus, rendszer Dynacord Forum Line 2*15KW, Yamaha 02R digit, Soundtracks Megas Monitor, Studiomaster Horizon powermixer, Studiomaster Gold 16/8/16: Hangszer: Korg PA 1XPRO.

Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: GEM

Hozzászólás: # 17057Hozzászólás Bubamara
2013.09.21. 23:36

Szia,
Ha ilyen kialakítású hangszert szeretnél, inkább egy KETRON X1, vagy XD9-et válassz, nagyságrenddel jobban szól mint a GEM és nagyjából azonos áron megy.
Nem írom le a WK8-at, de ilyen áron a magyarországi elferdített árak miatt én úgy gondolom, érdemesebb jelenleg egy KETRON hangszerben gondolkodni. Ha meg a hangját nézzük, csak abban érdemes ... :) Meg fogsz lepődni a hangján, abban biztos vagyok.,


Buba

Avatar
marton1974
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 1096
Csatlakozott: 2011.08.22. 22:25
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország - Makó
Adott köszönetek: : 380 alkalommal
Kapott köszönetek: : 869 alkalommal

Re: GEM

Hozzászólás: # 17065Hozzászólás marton1974
2013.09.22. 11:15

Megerősítem Buba hozzászólását... :777



Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 2419
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4560 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2488 alkalommal

Re: GEM

Hozzászólás: # 17088Hozzászólás Apelláta
2013.09.22. 21:49

Szia Goozl!

Nekem volt Gem hangszerem, egy CD3+ (még Pesten a Szív utcában, az akkori Gem képviseletnél vettem), illetve próbáltam később a WK-8-at is (ekkor már az Erzsébet körútra költözött a bolt). A Gem hangszerekre az volt a jellemző, hogy saját árkategóriájában szolgáltatásban verte a konkurenciákat, viszont megszólalásban azonos árkategórián belül alul maradt pld. egy Roland, vagy egy Korgtól. Kicsit olyan puha, kásás hangképük volt.
A CD3+-am szerintem nagyon megérte az árát, viszont a WK8 újonnan elég eltúlzott áron volt. Nem a szolgáltatásai, hanem a megszólalása alapján.
A Gem hangszerekre jellemző volt a mindenféle formájú (főleg ovális), mese gumigombjai, még a workstation-jaiknál is. Ez nekem mindig is unszinpatikos volt. A CD3-amnál például rózsaszín, meg vájling zöld feliratok is voltak. A feliratok a Gem-eknél jellemzően a gumigombokra voltak festve, ami hajlamos volt a lekopásra. És a WK8 műanyag rózsafa betétje számomra a 80-90-es évek olcsóbb Mercédeszeinek műszerfalát juttatja eszembe.
A szervizhálózatuk, mint a Ketron-nak is akkor, Magyarországon nem létezett. A javíttatás nagyon körülményes volt. Még a garanciális is. Nehéz volt használtan eladni őket, mert sokan féltek a support hiánya miatt.
És azért írok múlt időben, mert a Gem márka a gazdasági válság áldozatává vált. Már vagy 5-6 éve nem létezik. Ha elromlik, akkor kuka.

A Gem-nek a legutolsó zászlóshajója a Genesys. Igaz, csak negyed órára, de volt szerencsém kipróbálni. Hát az sem jött be, pedig emlékeim szerint mikor megjelent, közel 1 millió volt az ára.

Én is egy Ketronra beszélnélek rá. Vagy egy G70-re, bár az már drágább jóval.


Üdv.: Apelláta

Avatar
goozl
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2013.06.04. 09:53
Hangszer: Korg Pa1X Pro,Roland GT6,GT10, Fender Strat kópia.
Tartózkodási hely: Balatonboglár
Adott köszönetek: : 271 alkalommal
Kapott köszönetek: : 325 alkalommal
Kapcsolat:

Re: GEM

Hozzászólás: # 17097Hozzászólás goozl
2013.09.23. 07:16

Köszönöm szépen a segítségeket. CSak mint alternatíva merült fel bennem. Sajnos tapasztalataim csak a CD3-assal vannak azok is régről, igazából nem ismerem azt a hangszert sem rendesen.
Lehet valami sokkal egyszerűbb midis cucc lesz amit egyszerűen hozzá fogok midizni a Pa1-hez.
Ha nem fogy el a polifónia persze. Erre sokféle megoldás létezik.
Meglátjuk. Köszönöm Mindenkinek a reakciót. HA több pénzem lesz akkor nézek valami Ketront vagy nagyobb Yamahát, de Korgot nem akarok, mert úgy talán színesebb a dolog. De lehet, hogy nem csak kísérőautomatikában fogok gondolkozni hanem egy szintiben.


Hangtechnikus, rendszer Dynacord Forum Line 2*15KW, Yamaha 02R digit, Soundtracks Megas Monitor, Studiomaster Horizon powermixer, Studiomaster Gold 16/8/16: Hangszer: Korg PA 1XPRO.

crusoe01
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2013.03.03. 09:48
Hangszer: Korg PA600
Adott köszönetek: : 12 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2 alkalommal

Re: GEM

Hozzászólás: # 21331Hozzászólás crusoe01
2014.01.24. 09:02

Sziasztok!

Adott egy Gem Wk2 HD haNgszer.
Ha valakinél olyan probléma merül fel, hogy nem kapcsol be a gép, csak félig tölt be és nincsenek betűk) Akkor feltétlenül cserélje ki a panelen lévő NI-CD 4.8V 280 maH akksit. Nekem megfolyt.Ilyen alakú akksit kínából tudtam volna hozatni horror áron. De rendeltem hozzá Yellowstone akkupackot hasonló paraméterekkel,más az alakja. Kis átalakítással félárom megusztam és gyönyörűen működik.

És most a kérdés:
Néhány funkciógombot izomból kell megyomni, hogy reagáljon. Ez igy elég idegesítő, lagzizni igy vele lehetetlenség. A panelt kiszedni elég örülményes. Valakinek van tapasztalata, hogy milyen módon működnek ezek a gombok? Tappancsos megoldás? Lehet hozzá tappancsokat kapni?

Köszi!



Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 62375Hozzászólás forissandor
2019.06.27. 08:33

Hahó urak!
Mindig is imádtam az új dolgokat, de most egy olyan műszaki csemege jutott el hozzám, ami nem igazán kézzelfogható/tesztelhető minden utcasarkon (esetleg minden megyében, vagy nem túlzok, minden országban.... :D )
Még mielőtt lelövöm a poént: soha életemben nem játszottam Korg Pa 3 musikanton. Buba azt mondja, olyan, mint egy Korg, de Ketron hangja van..

Na akkor kezdem. Adott egy hangszer, amit ha megérintesz, érzed a minőséget az összeszerelésben, full fém ház. Mielőtt a hangjára térnénk, nézzük a belbecset: felnyitás után Kálmán szerint olyan műszaki megoldások láthatóak a belsejében, amivel bő tíz évvel megelőzte korát (pl a hangszer RAM-ját állandóan áram alatt tartva nincs samplernél bekapcsolásnál betöltési idő). A dönthető képernyő tartásáért, mechanikájáért gázteleszkóp felelős!!!!!(!!!!!!!!!)
A tolópotik fogása, az mikrokapcsolók, gombok fogása, járása prémium kategóriánál prémiumabb.
Adott 64 hang polifónia. Nem sok, de ésszel használható.
A stílusokból van jó pár, meg 64-et még saját magadnak betölthetsz. Egy stílushoz nyolc (8) hangszín rendelhető, ami layerezhetsz is. Tulajdonságát nézve ez majdhogynem combi mód, mint a Korgban. Amihez van egy bitang részletes stílus szerkesztő (pont úgy néz ki, mint a Rolandban). Ja, valós időben lehet hangszerelni (classic, rock,pop,disco stb hanzások, ami még a dob szettet is váltja) ami szól (pontosan, mint a Discoverben láttam).
Játszik midit, wawot, mp3-at szöveggel.
CD, HD,FD,RAM memória. Ének effekt. Vokál. De piszok jó.
A zongorái, harmonikái, fúvósai, dobja egy az egyben Ketron. Rolandos gitárokkal és analóg hangszínekkel.
Nem véletlenül kezdem a musikantos hasonlattal: az Ketron hangú Korg.
Ez meg egy Ketron hangú Yamaha, ha akarod puha mint egy Tyros, két gombnyomás és harap mint a Ketron.
A stílusaiban 70%ban visszaköszön egy SD1 plus. De a maradék 30 % mintha egy Yamahából lopták volna.

És hogy mi ez a hibrid ócskaság? Természetesen olasz.







Egy GEM Genesys pro. A legállatabb, legbetegebb cucc, amit valaha birtokoltam.



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 62376Hozzászólás Asterix
2019.06.27. 09:13

Ez a kütyü is olasz. Anno Csámpai hangszerboltjában próbáltam a hangszórós változatot.
Nagyon jól szólt már akkor, de brutális nagy és nehéz volt. Viszont olasz a cucc, tehát az összes nagy márkával szemben nagy előnye, hogy ennek is van modul változata.
Pár éve Riminiben volt szerencsém egy hangszer boltban kipróbálni. Tényleg ütött. Sokáig kerestem is a modult, de nem volt eladó sehol...



Avatar
forissandor
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 809
Csatlakozott: 2013.10.26. 11:21
Hangszer: ?
Tartózkodási hely: BAZ megye
Adott köszönetek: : 266 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1565 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 62377Hozzászólás forissandor
2019.06.27. 10:30

Ez a hangszóró nélküli változat. Tömege 19 kiló, és jóval kisebb, mint egy Pa1x.



Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: Gumiszoba

Hozzászólás: # 62383Hozzászólás Bubamara
2019.06.27. 16:30

A GEM gépházába itt tudtok bekukkantani.


https://photos.app.goo.gl/HAXJsnCbXuW4223x6


Buba

Új hozzászólás