Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Mediastation Lionstracs X-76

Billentyűs fórum... Casio, Korg, Ketron, Roland, Technics, Yamaha stílusok, hangszínek, performance-ok, technikai kérdések, használati útmutatók

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 11
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Mediastation Lionstracs X-76

Hozzászólás: # 16991Hozzászólás Asterix
2013.09.20. 15:45

Többen kérték, hogy osszam meg tapasztalataimat. Itt megpróbálom ezt majd folyamatosan megtenni.

És egyben akinek valami ötlete, vagy tudása van a hangszer kezelését illetően szívesen várom mindenki véleményét... :777



Avatar
viskib
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 852
Csatlakozott: 2012.03.11. 11:57
Hangszer: YAMAHA
Adott köszönetek: : 855 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1298 alkalommal

Re: Mediastation Lionstracs X-76

Hozzászólás: # 16992Hozzászólás viskib
2013.09.20. 16:46

milyen stabil a rendszere? menyire fagy? hány sávnyi hangszert enged betölteni? műsort lehet benne készíteni?


Ricsike

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 11
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Mediastation Lionstracs X-76

Hozzászólás: # 17002Hozzászólás Asterix
2013.09.20. 20:54

Egyenlőre túl részletesen és túl sokat nem tudok írni. DE...

A hangszer elgondolása nagyon jó. Egy csomó dolog megoldása nagyon jó, nagyon használható, de van ami nehézkes.
Jelen pillanatban ahol tartok: mp3 lejátszást viszonylag biztonsággal tudom kezelni. Midi lejátszást szintén. A midiben hangerőzni tudok. (Az egyes midi csatornák részletes cc beállítására is van lehetőség nagyon jó grafikus formában, de abba még nem volt időm belemélyedni. Menteni sem tudom még a változtatott midit. A hangszíneket viszonylag biztonsággal be tudom hívni. Már be tudom hívni a vst-ket is, de még nem tudom betölteni a gépbe. Midi sávoknál sem tudok még hangszíneket cserélni. Stílusokat egyáltalán nem tudom használni. Úgy néz ki, mint aki behívja a stílust, (Yamaha prs kiterjesztés, vagy valami hasonló a használatos nála), a lefogott harmóniát is látom, de maga a stílus nem indul el. Így ez egyenlőre nulla. Viszont úgy tűnik, mintha a Livestyler 10 gyárilag a softba lenne, de nincs regisztrálva, és dll-t hiányol. Újratettem az op rendszert, de ez a progi akkor is ott volt.

Egyenlőre annyit tudok mondani, hogy a konstrukció nagyon jó, nagyon átgondolt. Hangszeren belül külön keverés csinálható a front és külön a monitor cuccnak. Teljesen effektezve talán, de ezt még nem tudom, hogy a mix 2-re mi mehet ebből. Sok dolog hasonló a megszokott szintikhez. Itt is a tempóhoz van külön gomb, de az értékbeállító tárcsa itt is a tempót viszi, mint mindenhol máshol, kivéve az Audyát. :dash2:
Minden gomb világít zöld, narancs és piros színekben, tehát rossz megvilágításban is jól használható. De sok idő, mire rájön az ember. Pl 2 napig tartott, mire biztonsággal be tudtam hívni a főmenü képernyőt. :lol:
Karaoke is szépen működik, fagyást még nem tapasztaltam. Memóriát kell bővítenem benne, mert csak 2 GB van benne, de ez 1 csíkban és 4 db tehető bele. Talán 16 GB? Majd kiderül.
Oktáv transzponálást nem találok, ez nagyon zavar és még a billentyűzet megosztásával sem vagyok teljesen képben. Viszont van hangszínem jobb kézen, ami 8 rétegből, 8 hangszínből tevődik össze. És nem veszek észre közben lassulást.
Gohstrider nagyon sokat segített a hangszer feltérképezésében, (hívni foglak holnap) és almatom a megvásárlásában. Köszönöm mindkettőjük segítségét.
Viszont veszettül nagy és nehéz hangszer, hatalmas, jó minőségű érintő kijelzővel. A Pa3x alatt kényelmetlenül fér csak el. :dash2:
Egérrel könnyű navigálni, anélkül az én vastag ujjaimnak néha nagyon kicsik a megérinteni való dolgok némelyik zsúfolt képernyőn.
Folyt köv...



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 11
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Mediastation Lionstracs X-76

Hozzászólás: # 17159Hozzászólás Asterix
2013.09.24. 19:26

Ma mérgemben levettem a hangszert az állványról. :dash2: :dash2:
Gyárilag van benne Livestyler 10.5 magyar nyelven is beállíthatóan, de még regisztrálatlanul, de az op rendszerhez való regisztrációs számmal, DE EZEN ANNYI BEÁLLÍTÁSI LEHETŐSÉG VAN, hogy a pa3x-en az összes menüben nincs ennyi. Elég volt ....



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 2911
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Mediastation Lionstracs X-76

Hozzászólás: # 17161Hozzászólás ---Qgli---
2013.09.24. 19:32

Majd valamelyik nap elugrok, mert én is kíváncsi vagyok erre a hangszerre...



HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Mediastation Lionstracs X-76

Hozzászólás: # 17165Hozzászólás HunHyper
2013.09.24. 20:11

És milyen a billentyűzete? Milyen érzés? Aftertouch? :PPP


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 11
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Mediastation Lionstracs X-76

Hozzászólás: # 17166Hozzászólás Asterix
2013.09.24. 20:20

Az tökéletes. Fatar, szerintem touchos, mert állítható menüből az is. A Pa3x billentőjét simán veri...



Avatar
Picasso †
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2011.11.26. 02:36
Hangszer: GW-8,
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 940 alkalommal
Kapott köszönetek: : 585 alkalommal

Re: Mediastation Lionstracs X-76

Hozzászólás: # 17175Hozzászólás Picasso †
2013.09.24. 22:42

2003-ban Milánóban "szerelmesedtem" bele :rock: , -gondolom akkor még valami alaptípus lehetett- egy bemutatón, mikor kint dolgoztam egy "picit"... Utána amikor olyan háromezerpárszáz :xx: ojró körül mocorgott az ára, akkor sokalltam. Most meg "felnőtt" füllel-kézzel bíbelődnék vele, de a környékemen sincs ilyen kütyü... :cry2: Az biztos, hogy nem egy Casio ctk400....

Apropó... Asterix, nincs hozzá leírásod????


Picasso

Avatar
Picasso †
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2011.11.26. 02:36
Hangszer: GW-8,
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 940 alkalommal
Kapott köszönetek: : 585 alkalommal

Re: Mediastation Lionstracs X-76

Hozzászólás: # 17177Hozzászólás Picasso †
2013.09.24. 22:57

A mode selectben a style mode-t nézted már? gondolom hogy igen...


Picasso

okamoto
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2011.11.25. 14:40
Hangszer: KORG PA3X LE
Tartózkodási hely: Tatabánya
Adott köszönetek: : 152 alkalommal
Kapott köszönetek: : 148 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Mediastation Lionstracs X-76

Hozzászólás: # 17182Hozzászólás okamoto
2013.09.25. 06:01

Szia. Te hírdeted Asterix? :)


okamoto / A zene mindenek felett!

Új hozzászólás