Oldal: 1 / 49
Hangszer VS. HANGSZER
Elküldve: 2012.04.30. 15:21
Szerző: viskib
Re: Hangszer VS. HANGSZER
Elküldve: 2012.04.30. 15:31
Szerző: viskib
Hoznék is fel egy pl.. mivel PA2X PRO mellet voksoltam a Főképp dob hangszínek miatt, még Roland G70-jönne szóba azért mégis 390e körül mozog nem 560.000FT
Nekem TYROS1 van de dobokat nagyom műnek tartom főleg a cineket
Kérdés: Roland G70- Vs Tyros 2 DOBOK. ?

Re: Hangszer VS. HANGSZER
Elküldve: 2012.04.30. 17:58
Szerző: Tamás01
viskib írta:Hoznék is fel egy pl.. mivel PA2X PRO mellet voksoltam a Főképp dob hangszínek miatt, még Roland G70-jönne szóba azért mégis 390e körül mozog nem 560.000FT
Nekem TYROS1 van de dobokat nagyom műnek tartom főleg a cineket
Kérdés: Roland G70- Vs Tyros 2 DOBOK. ?

Sziasztok! Egyértelműen g70, de ha azt kérdezted volna, g70,t2,vagy sd1. akkor sd1 a befutó.
Re: Hangszer VS. HANGSZER
Elküldve: 2012.04.30. 18:32
Szerző: Zeneboy
Tamás01 írta:viskib írta:Hoznék is fel egy pl.. mivel PA2X PRO mellet voksoltam a Főképp dob hangszínek miatt, még Roland G70-jönne szóba azért mégis 390e körül mozog nem 560.000FT
Nekem TYROS1 van de dobokat nagyom műnek tartom főleg a cineket
Kérdés: Roland G70- Vs Tyros 2 DOBOK. ?

Sziasztok! Egyértelműen g70, de ha azt kérdezted volna, g70,t2,vagy sd1. akkor sd1 a befutó.
SD1-is belejátszik a partyba! Ilyen alapon a Pa1 is! Bár az sávonkénti és master eq itt hiánycikk!
SD1 audio demo!
SD1 vidi
Ami már sampleres gép arra hangminta kérdése, mit tudsz feltolni, hogy a dob élethűbb legyen!
Bár a vidin pa3-on van bemutatva! de pa1-re is feltehető!
Ennek a cégnek érdemes végignézni van 1-2 jó cucca!
Üdv: zeneboy
ui: G70 Kártyával ütős lehet! Anélkül sajnos nem! PA-2s meg csak jól beállítva,de pénzben drágább!
Re: Hangszer VS. HANGSZER
Elküldve: 2012.04.30. 18:45
Szerző: viskib
SD1-is szóba jönne nálam de a 64-polifónia miatt nem szeretnék rá térni

pedig jo lenne
Re: Hangszer VS. HANGSZER
Elküldve: 2012.04.30. 18:54
Szerző: Zeneboy
viskib írta:SD1-is szóba jönne nálam de a 64-polifónia miatt nem szeretnék rá térni

pedig jo lenne
Nem biztos, hogy beállna tőle a hangszer... Zenekarba használja ismerősöm! Ha kell vele is összehozlak! T3-vagy 4-el kombinálja!
Re: Hangszer VS. HANGSZER
Elküldve: 2012.04.30. 19:50
Szerző: Tamás01
Szerintem észre se vennéd hogy 64-polifóniás, és az sd1ben is van sempler. Ha az árat is nézzük, (200-250-közt mozog) ebben az árkategóriában kétlem,hogy jobb hangszert tudsz venni,és ha neked a dob a lényeg live-doboktól nem fogsz jobbat találni, és ez benne van a sd1-ben. Stílusokba be van építve,de egy ügyes programmal össze is állíthatod magadnak ízlés szerint. Megjegyezném, viszont nem szeretném,hogy bárki is megsértődni, a tyros1-dobhangjaidtól fényévekre jobb dobok vannak benne,és még erre rájön a live dobszett. Úgy működik,hogy 8-sáv van stílusra, az első két sáv a dob, az első a normál dob, a második sáv a live dob-sáv.
Amit az élő dobkészletről tudni kell: Ezek a groove dobok nem csak egy egyszerű audió és ritmus kombináció,hanem egy aktuális ún. élő dobkészlet eredménye,ahol az egyedi hangszerek minden egyes billentyűre külön-külön vannak szétválasztva. Ez a bizonyos képesség egyrészről lehetővé teszi a groove-ok használatát különböző sebességeken az intonációs változtatások nélkül, másrészről pedig képessé tesz bennünket,hogy a ritmus szekció tökéletesítését a szokványos dobszetekkel, valamint aranger Wiev-ben hasonló hangcsoportokat kombinálhatunk egymással. De ha ez még mindíg nem lenne elég,ott van a sempler lehetőség is,(bár kétlem,hogy a live doboktól jobbat találnál...)
Re: Hangszer VS. HANGSZER
Elküldve: 2012.04.30. 20:54
Szerző: viskib
Tamás01 írta:Szerintem észre se vennéd hogy 64-polifóniás, és az sd1ben is van sempler. Ha az árat is nézzük, (200-250-közt mozog) ebben az árkategóriában kétlem,hogy jobb hangszert tudsz venni,és ha neked a dob a lényeg live-doboktól nem fogsz jobbat találni, és ez benne van a sd1-ben. Stílusokba be van építve,de egy ügyes programmal össze is állíthatod magadnak ízlés szerint. Megjegyezném, viszont nem szeretném,hogy bárki is megsértődni, a tyros1-dobhangjaidtól fényévekre jobb dobok vannak benne,és még erre rájön a live dobszett. Úgy működik,hogy 8-sáv van stílusra, az első két sáv a dob, az első a normál dob, a második sáv a live dob-sáv.
Amit az élő dobkészletről tudni kell: Ezek a groove dobok nem csak egy egyszerű audió és ritmus kombináció,hanem egy aktuális ún. élő dobkészlet eredménye,ahol az egyedi hangszerek minden egyes billentyűre külön-külön vannak szétválasztva. Ez a bizonyos képesség egyrészről lehetővé teszi a groove-ok használatát különböző sebességeken az intonációs változtatások nélkül, másrészről pedig képessé tesz bennünket,hogy a ritmus szekció tökéletesítését a szokványos dobszetekkel, valamint aranger Wiev-ben hasonló hangcsoportokat kombinálhatunk egymással. De ha ez még mindíg nem lenne elég,ott van a sempler lehetőség is,(bár kétlem,hogy a live doboktól jobbat találnál...)
Igazad lehet SD1-et szívesen kipróbálnék de tudod videóról így többet nem tudok levonni

Re: Hangszer VS. HANGSZER
Elküldve: 2012.04.30. 20:56
Szerző: viskib
Zeneboy írta:viskib írta:SD1-is szóba jönne nálam de a 64-polifónia miatt nem szeretnék rá térni

pedig jo lenne
Nem biztos, hogy beállna tőle a hangszer... Zenekarba használja ismerősöm! Ha kell vele is összehozlak! T3-vagy 4-el kombinálja!
Az jó lenne és helyileg hol lenne ez az ismerősöd
ui:csorba tamással már beszéltem május közepén kitudom próbálni a 2xpro-ját bár kétlem hogy meg tudom venni ...
Re: Hangszer VS. HANGSZER
Elküldve: 2012.04.30. 22:03
Szerző: Zeneboy
viskib írta:Zeneboy írta:viskib írta:SD1-is szóba jönne nálam de a 64-polifónia miatt nem szeretnék rá térni

pedig jo lenne
Nem biztos, hogy beállna tőle a hangszer... Zenekarba használja ismerősöm! Ha kell vele is összehozlak! T3-vagy 4-el kombinálja!
Az jó lenne és helyileg hol lenne ez az ismerősöd
ui:csorba tamással már beszéltem május közepén kitudom próbálni a 2xpro-ját bár kétlem hogy meg tudom venni ...
Barcika...Csütörtökönként az Eldorádóban péntekenként vagy minden második alkalommal a Mozibárban meghallhatod! Pisti, nagyon jó srác, és töviről hegyire ismeri a Ketront!
PA-2es ügyben május 12-én Sajószentpéter mellett zenélek a kollégával! A számom már megvan, csörgess meg ha ráérsz!