Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Blog ötlete

Minden, ami a fórummal kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

Re: SZAVAZÁS - Videótár

Hozzászólás: # 61757Hozzászólás Admin
2019.05.11. 13:06

Felületesen olvastad el, csak a link kerülne az oldalra, ahogy a hozzászólásokba is, ez tárhely szempontjából
irreleváns.

A blog-nak akkor lehet létjogosultsága ha pár ember vállalja mint az oldal bloggere és akkor is meg kellene találni a megfelelő egyensúlyt. A blogger már csak blogot ír? -> Csökken a fórumtartalom. Komment lehetőség a blog alatt? -> Csökken a fórumtartalom. Komment és megbeszélés a fórumban? -> Kereszthivatkozások, nehezebben átlátható.

Továbbra is szeretném ha a fő profilunk a fórum maradna, ebből nem engedek. Ez nem azt jelenti hogy a blog-ot el kell vetni, de kidolgozott koncepció, az igények felmérése stb szükségeltetik hozzá.


A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 412 alkalommal
Kapcsolat:

Re: SZAVAZÁS - Videótár

Hozzászólás: # 61762Hozzászólás Mauglidyro
2019.05.11. 22:39

Hát előnyei vannak ... Csak hogy a gyakorlatban ez mennyire előny ...

Adminunk vázolta a helyzetet ...

Isten ments, hogy mégegyszer vitát generáljak ...

Vannak olyan plattformok, ahol ezek működnének, ezt nem vitatom, de azért a Zeneszek.com-ot ne hasonlítsuk már egy Ménemszól.hu-hoz ... (Nem megbántásképp!!!)

- Eleve fizetős megoldással csinálták a fórum motort. A fizetős megoldások mögött sokkal jobbak a szolgáltatások, szóval innenstől kezdve nem sportszerű versenyeztetni őket.
Xenforo vs PHPBB motor ... És az elsőt nem egy oldal használja már, de azért látok még elég sok fórumot, ahol PHPBB van még mindig, és jól bevált.
Pl. Ecigiforum ... Annyit talán csináltak, hogy Chat helyett beintegrálták a Tapatalk-ot, ami egy ingyenes alkalmazás, egyéb szolgáltatással is többet tud ... Pl azonnali beszélgetés indítása, képek azonnali megosztása, teljes hozzáférés a fórumhoz mobileszközökön is, és ezt csak ennyi a sok extra közül és még mindig PHPBBről beszélünk. Nem mondom, hogy ilyet nem tudnék elképzelni ezen az oldalon, de mivel fogalmam sincs, hogy miképp lehetne erre az oldalra beintegrálni, így nem tudok ötletet se adni erre. (Azért maradjuk a Ménemszól.hu-nál)
- A Hitspace támogatja az oldalt, szóval van mögötte della elég rendesen, és telik is miből fenntartani ezt a plattformot, és rendezvényeket, komplett Workshopokat is tartani belőle.
- A Hitspace itthoni vezetősége ezen az oldalon a staff ...

Ők ezt a plattformot arra hegyezték ki:
- hogy minden kezdő, stúdiózás után érdeklődő embert segíteni tudják, problémájukra megoldást találjanak, és ez egy nagyon átfogó téma, illetve a szóban forgó plattformnak a felhasználói tábora sokkal nagyobb.
- hogy minden Hitspace-hez kapcsolódó rendezvényt itt harangozzanak be, itt tárgyalják meg az ott elhangzottakat, és minden eziránt felmerülő kérdéseket megválaszoljanak
- hogy egyfajta közvetítő plattform legyen a nagy nevek és a közönség közt. (Lásd. Ákos /2011-2012 közti stúdiózás naplója/, Silk Workflow, A/D, )

Mondom ezt úgy, hogy ott is tag vagyok, és ismerem nagyon jól az oldalt.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

Re: SZAVAZÁS - Videótár

Hozzászólás: # 61764Hozzászólás Admin
2019.05.12. 06:14

powersparc írta:
2019.05.11. 14:13
Lehet a PhpBB-nek is van ilyen modulja, nem néztem utána.
Jelenleg nincs olyan verzió ami stabilan és résmentesen működne az újabb generációs phpbb motorokkal. Ezt bátran ki merem jelenteni, mert a tegnapi napom szinte teljesen a témára szántam. Elkezdtem valamit szögelni, de bőven van még teendő vele és a siker sem garantált.
Ezt az egészet én kialakítás terén is a fórumhoz igazítanám. Akinek ilyen vénája van az jelentkezhet mint blogger, de nem egyéni oldalak lennének hanem a már a navigációs sávban látható 4 kategória. Ezekkel kapcsolatban a szerzők szabadon jegyezhetnének be blogot és mindegyikhez automatikusan nyílna egy külön téma az adott fórumrészben, ahol tovább lehet vitatni/boncolni a témát, ide mennének a kommentek.
Ha valaki csak adott szerző bejegyzéseire kíváncsi legyen rendezhető úgy is, de alapvetően én nem a személyre hegyezném ki az egészet, hanem szakmai kategóriákra, melyek beleillenek a fórum képébe.


A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

Re: SZAVAZÁS - Videótár

Hozzászólás: # 61771Hozzászólás Admin
2019.05.12. 10:25

A szememben annyi, hogy a fórumot témákra osztod lásd a te példád a vst-vel, a blog meg amikor van egy Pityu 'fórum' ahol minden egyes nagyobb lélegzetvételű irományod egy-egy külön téma a Pityu fórumon belül, aki meg akar hozzászól. Ergo csak máshogy rendezed... Ha erre van igény hát legyen, dolhozom rajta, de aztán legyen tartalom is benne :)


A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 2419
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4560 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2488 alkalommal

Re: SZAVAZÁS - Videótár

Hozzászólás: # 61788Hozzászólás Apelláta
2019.05.12. 20:37

Én sem értem ezeket a dolgokat, csak a mostani irományaitokból áll össze bennem a kép, meg egy pár kérdés a blog létjogosultságával kapcsolatosan:

1. A blog esetében akár ugyan az a téma többszöröződik több ember neve alatt is?
- Tehát, ha keresek egy témáról infót, nincs egybegyűjtve egy fórumban, hanem azt minden blog adott fórumában meg kell keresnem?
- Ha kérdésem van, minden blogon belül tegyem fel a blog megfelelő témájába? ...többszörösen? Ugyan is nem tudhatom, melyik blogba fogják nekem megválaszolni.
- Feleslegesen több helyen is megválaszolják nekem ugyan azt, ezzel duplikálásokkal foglalva a tárhelyet?

2. Ezzel a blogos szétszabdalással nem nehezítjük a közös szakmai eszmecseréket? Hisz így kisebb zárt közösségek fognak beszélgetni egy témáról egymással, kevesebb résztvevővel.

3. Ezzel nem a zeneszek.com egységes "családját" fogjuk kisebb baráti közösségekké szétdarabolni? Szétverve az így sem makulátlan egységet.

Ha nem valamit nagyon félreértelmezek, akkor nekem ez a blogos dolog nem jön be és nagyon nem támogatom. Arra legyen mindenkinek a Facebook stb..

:777


Üdv.: Apelláta

Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 2419
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4560 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2488 alkalommal

Re: SZAVAZÁS - Videótár

Hozzászólás: # 61789Hozzászólás Apelláta
2019.05.12. 20:55

Én ezt a blog témát kivinném ebből a topikból kivesézésre, mielőtt nagyon bele lenne lendülve.
Ugyan is sokan szerintem azért nem szólnak hozzá, mert azt hiszik, hogy csak a videótárról megy itt a diskurzus. Aki meg már leadta a szavazatát, nem biztos, hogy benéz újból ide. Ezért véleményt sem tud formálni avval a blog témával kapcsolatosan, amiről folyik itt az eszmecsere és köszönő viszonyban sincs a topik "Videótár" témájával.

???


Üdv.: Apelláta

Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Blog ötlete

Hozzászólás: # 61790Hozzászólás Admin
2019.05.12. 21:18

Jogos, átpakoltam ;)

Én nem tartom teljesen butaságnak, csak mást látok benne mint Nándi. Az én olvasatomban a fórum marad ahogy van. Ott kérdezel, ott válaszolnak. Akiknek van kedvük(és én adok jogot hozzá) azok létrehozhatnak nagyobb lélegzetvételű majdhogynem cikkeket amit elhelyezhetnek a fenti négy kategória egyikében. Ezek külön oldalak és a hozzájuk tapadó dolgok, eszmecserék mennek a külön témákba. Hogy maradjunk Pityu példájánál, van mondjuk egy vst oldal is a billentyűsök mellett, és oda ő mondjuk hetente vagy ahogy ő gondolja, létrehoz cikkeket, melyekben kiveséz egy adott témát a dologgal kapcsolatban. Persze ha neked is van jogod, akkor te is írhatsz oda egy cikket, nincs szerzőre bontva.

Nándi,
Azért lassan a testtel...

Nem fogok komplett blogmotort írni :) tehát:
1. Nincsenek évszakos témák, csilivili csudamicsodák
2. Nincsenek címkézések csak a 4 kategória, ami max még 1-2-vel bővíthető
3. Adott egy WYSIWYG editor, a többi a szerző dolga...

Lehet szűrni a kategóriákra vagy szerzőre, és minden blogbejegyzéshez automatikusan létrejön egy téma az eszmecserére.


+1 a fórum elveit kell követnie, tehát bárki hozzászólhat aki regisztrált tag és kívülről is olvashatják. A kommentelés kikapcsolására nem adok lehetőséget, ha valaki kiáll a "világ elé a véleményével " akkor tudnia kell elfogadni az ellentétes véleményeket is. Szakmai fórum lévén a cél a szakmai tartalom megosztása, személyes, családi és baráti bloggolásra van millió eszköz, nem hiszem hogy ide illene.

Ha ez így kevés, akkor most hagyjuk, már két napom ráment és még sehol sem tartok, eléggé a szívemre venném ha később rommá lenne gyalázva... Amit te felsoroltál fentebb az egy fejlesztőcsapat sokéves munkája. Ilyen funkciókhoz blogmotor kell és azt összevarázsolni valahogy a fórummal ha kompatibilesek (létezik híd megoldás a kettő között), mert a felhasználói adatbázisnak egyeznie kell, ha ide regelsz légy ott is tag, ha oda belépsz legyél ide is vice versa. + Olyat nem is akarnék ahol legalább a kommentelés nem megy át a fórumba, mert mi egy fórum vagyunk alapvetően és az is maradunk.

Tehát kuka a project vagy folytassam?


A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

vili2105
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2013.02.15. 23:53
Hangszer: korg pa2x pro, korg trinity, doepfer lmk4+
Tartózkodási hely: Szigetvár
Adott köszönetek: : 1059 alkalommal
Kapott köszönetek: : 442 alkalommal

Re: Blog ötlete

Hozzászólás: # 61795Hozzászólás vili2105
2019.05.13. 07:45

Nekem is tetszene, ha részletesen ki lennének vesézve dolgok, mint pl. annó le lett írva a korgokból a minta törlése pl.
De szerintem ezt itt is meg lehetne tenni.
A baj szerintem az, hogy nem átlátható a fórum.
Az hogy van egy korg kérdések válaszok, meg egy korg feltöltések, korg tapasztalatok( mert a többihez nem érkezett több mint fél éve hozzászólás) nem átlátható.
Aki kivesézősen akar írni, az szerintem indítson új topicot(vagy mit)!
De akkor ott legyen leírva részletesen!
Pl. "korg/használati tapasztalat/user hangszín készítése korg pa4x-re wav mintákból" és akkor részletesen, blogszerűen leírva


Tech.inf.:Korg pa2x pro, Korg Trinity Solo+Pbs, Doepfer lmk4+ masterkeyboard, Studio: Mackie Mr5 Mk2, Audio-technica at2020, focusrite saffire pro 24 dsp

Avatar
vladimirmusic
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 487
Csatlakozott: 2011.09.03. 05:45
Hangszer: Korg pa 60
Tartózkodási hely: Vajdaság
Adott köszönetek: : 726 alkalommal
Kapott köszönetek: : 564 alkalommal

Re: SZAVAZÁS - Videótár

Hozzászólás: # 61810Hozzászólás vladimirmusic
2019.05.14. 07:59

Apelláta írta:
2019.05.12. 20:37

3. Ezzel nem a zeneszek.com egységes "családját" fogjuk kisebb baráti közösségekké szétdarabolni? Szétverve az így sem makulátlan egységet.

Ha nem valamit nagyon félreértelmezek, akkor nekem ez a blogos dolog nem jön be és nagyon nem támogatom. Arra legyen mindenkinek a Facebook stb.. :777
Én sem! :ugeek:
Üdv.


Vladimir

It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Blog ötlete

Hozzászólás: # 61834Hozzászólás Admin
2019.05.15. 21:55

Úgy alakítottam ki, hogy ez ne történhessen meg ;) Fórumtéma létrejön párhuzamosan (és automatikusan), bárki elholvashatja és minden regisztrált tag hozzászólhat. A jogot én fogom megadni, tehát bárki nem blogolhat. Én azt mondom, hogy adjunk a dolognak egy esélyt, szerintem jól is elsülhet és majd meglátjuk idővel. Rengeteg munkám van benne, így remélem lesz is használva, ha jó cikkek születnek abból az oldal csak profitálhat (látogatottság, új tagok, stb).

Lényegében teljes köldökzsinór van a fórummal, maga a blogbejegyzés egy fórumtéma, kommentelni is ott lehet, "csak" szép html megjelenítőt kapott a témaindító cikk, jó kis szerkesztőt, tag-elési lehetőséget stb. Ha jó írások születnek, akkor amondó vagyok, hogy megérdemli a szép megjelenítést. Ha beválik akkor még szánok időt a további fejlesztésére.


A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

Új hozzászólás