Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

A Zeneszek.com csapata

Minden, ami a fórummal kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
pofaggg
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011.11.30. 15:30
Hangszer: YamahaPSR-S770, PSR-S900
Tartózkodási hely: Ukrajna,Beregszász
Adott köszönetek: : 30 alkalommal
Kapott köszönetek: : 237 alkalommal

Re: Yamaha stílusok, hangszínek - Feltöltések

Hozzászólás: # 1487Hozzászólás pofaggg
2011.12.01. 10:48

Hello minenkinek!!! A nevem Lőrincz Gábor(a becenevem Pofa,de nem azért mert sokat pofázok!!!),kárpátaljai vagyok,22 éves.Vagy 6 éve kezdtem el vendéglátós zenéléssel,(3 évet jártam zeneiskolába,5hangszeren tanitottak:furulya,trombita,gitár,basszusgitár,zongora,sajnos egyiket sem tanultam meg rendesen,mert tovább mentem tanulni egyetemre)és mind a mai napig egy étteremben dolgozom.Van még egy tagja a zenekaromnak,aki szakszafonozik.Én billentyűzök,van egy Yamaha s900-am(eddig volt Yamaha:pss 125,dgx 220,psr 350,psr s-500,psr s-700,psr-s900,mindig yamahás voltam) . Csak egy pár sort szeretnék irni észrevételeimről,nem szeretném az oldalt sértegetni(Isten őrizz!!!),csupán egy-két dolgot emlitenék.Ha jól tudom,ez az oldal annak következtében született meg ,hogy egyesek csak letöltöttek a Canadán ,de semmit nem adtak vissza,sőt megsem köszönték(ha tévedek javitsatok ki!)a stilusokat.Namármost:én is töltöttem le a Canadáról egy párat,de aztán rájöttem,hogy nem érdemes.Olyan stiluskötegeket rakott fel(szinte kivétel nélkül mindenki),hogy egy az egyben hasznavehetetlenek voltak!Emberek:volt olyan,hogy egy 250-300db stilust számláló packből egyetlen egyet sem lehet felhasználni valamire!Mind csupa kolomp,csörgés,román medvetánc!!!Szörnyű!!!És valaki ilyen alapokkal dolgozik?! Ez hihetetlen!!!És ezeket a stilusokat sajnálja valaki?Öt fillért nem érnek!!!Igy én azt javaslom:TEGYEN FEL MINDENKI NORMÁLIS HASZNÁLHATÓ STILUSOKAT!!!!NEM A MENNYISÉG SZÁMIT,HANEM A MINŐSÉG!!!!NE SAJNÁLJA SENKI A MAGA JÓL MEGSZERKESZTETT STILUSAIT,CSAK IGY KAPHATTOK VISSZA HASONLÓAN JÓKAT!!!ÉN LEGALÁBB IS IGY FOGOK TENNI!!!Nem fogok felrakni addig stilusokat,(mert van még egy pár,elhihetitek!),amig nem látom,hogy az emberek belátják,hogy akkor érdemes megosztani valamit ,ha cserébe te is jót kapsz!Megértem azokat akiknek pl.2 variációs stilusok kellenek,de ezeket csak kérni kell!Remélem nem sértettem meg senkit,és tudtam valami ujat mondani annak érdekében,hogy ez az oldal jól működjön,és érdemes legyen felkeresni.Csak ugy vonz majd uj tagokat,ha a minőség garantált lesz!!!És ez nem csak yamahásokra vonatkozik!!!!További szépnapot mindenkinek!!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pofaggg 2011.12.21. 00:12-kor.


Vágod aWakert?!!!

Avatar
Gyuley
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 703
Csatlakozott: 2011.11.21. 17:15
Hangszer: Cubese 10 pro Absolute 3.NI k11 Ultimate.Yamaha 3K
Tartózkodási hely: Németország Magdeburg
Adott köszönetek: : 752 alkalommal
Kapott köszönetek: : 811 alkalommal

Re: A Zeneszek.com csapata

Hozzászólás: # 1528Hozzászólás Gyuley
2011.12.03. 11:28

Sziasztok!

Rohoska Gyula vagyok (Gyuley)
1977-ben Salgótarjánban láttam meg a napvilágot, már igen korán, 1-2 éves koromban kiderült hogy a zene lesz az életem középpontja!
Én alapvetően gyakorlati embernek tartom magam, ezért hát a zeneiskolát nem sokáig bírtam, pár nap és meguntam, így aztán autodidakta módon próbálkozom zenélni a mai napig több kevesebb sikerrel, de a midi-t nem szeretem, sosem használtam, és ez már szerintem így is marad!
Volt egy jó pár hangszerem, most nem sorolom fel őket, csak a márkákat, Casio, Roland, Korg, Yamaha, hangszereket használtam idáig,volt hogy egyszerre két márkát is, természetesen főleg arrangereket, jelenleg egy Yamaha PsrS900 a társam!
Ha rájövök hogyan kell, töltök fel saját előadásból származó zenét is!


"Zenész vagyok, és ez így jó, a zenétől szebb nekem nincsen,
dallamokból áll életem, általuk létezem"

karcsi706
Blogbejegyzések: 1

Re: A Zeneszek.com csapata

Hozzászólás: # 1557Hozzászólás karcsi706
2011.12.07. 11:14

Üdv.Mindenkinek!
Én Sümegi Károly vagyok 41éves,és Vácon élek.Nyolc évig jártam zeneiskolába klarinét szakra.Akkor még közöm sem volt a billentyűs hangszerekhez.Az érdeklődésem irántuk jóval később kb.tízenöt éve kezdődött.Első hangszerem egy Casio CTK651 volt utána egy Roland EM25h majd egy Roland EM 50-est nyúztam.Most jelenleg egy Yamaha PSR2100-as szintit nyúzok.Itthoni zenélgetésre nekem tökéletes.Egy pár évig jártam esküvőkre,bálokba zenélni de nem kimondottan a pénz miatt hanem a hobbymnak a zenélésnek hódolhassak.Szinte mindennap zenélgetek egy pár órát,mert az életem a zene.
Hát ennyit tudtam írni magamról.



sipospeti
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2011.12.11. 20:03
Hangszer: Korg pa4
Tartózkodási hely: Kazincbarcika
Adott köszönetek: : 93 alkalommal
Kapott köszönetek: : 42 alkalommal
Kapcsolat:

Re: A Zeneszek.com csapata

Hozzászólás: # 1601Hozzászólás sipospeti
2011.12.12. 14:45

Sziasztok!

Sipos Péter vagyok, kazincbarcikai vendéglátós muzsikus.
Zenével óvodás korom óta foglalkozom, először szülői unszolásra, majd saját kútfőből.
Furulya. altfurulya, majd klarinét hangszereken tanultam a zeneiskolában.
Középiskolás koromban saját elhatározásból harmonikázni (akkordeon helyesen) tanultam 2 évig, majd
egy fél évig függőlegesből átmentem vízszintesbe és a villanyorgonázás alapjait gyakoroltam.
Sajnos zongorázni nem tanultam, nem is tudok (bánatomra).
19 éve vagyok a vendéglátós szakmában. 13 évig öt tagú zenekarban játszottam, énekeltem, 6 éve szólóban nyomom.
A volt hangszereimet felsorolom kronológiai sorrendben, már csak nosztalgiából is.
Vermona SK86, Casio CTK4??, Roland E36, Yamaha PSR520, Korg M1, Korg iX300, Korg Pa80, Korg Pa1xpro, Korg Pa2xpro & Ketron Midjay, Korg Pa3x.
Az első és az utolsó hangszerem jelenleg is meg van. Ezen kívül még van 2 harmonikám egy 120-as Weltmeister és egy 100 éves muzeális darab.
Demót hallgathattok a honlapomon: www.sipospeti.hu
Korgos témában szívesen segítek, ha tudok.



Avatar
Adames
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2011.08.23. 05:23
Hangszer: Korg Pa2
Tartózkodási hely: Eger
Adott köszönetek: : 751 alkalommal
Kapott köszönetek: : 518 alkalommal

A Zeneszek.com csapata

Hozzászólás: # 1609Hozzászólás Adames
2011.12.13. 08:22

Sziasztok! Ádám Attilának hívnak (Adames). 35 éves vagyok, és Egerben lakok. Zenei pályafutásom 20 éves koromban kezdtem el. Odáig semmi közöm nem volt a zenéhez. Egy elhatározásra vettem egy ukrán pianínót, és elkezdtem magán tanárhoz járni zongorázni. Egy év után sikeres zongora vizsgát tettem a Füzesabonyi Zeneiskolában 3. évből. Kijárhattam volna a zenei 6-ot is, de a zongora tanárom nem sok értelmét látta ennek a jövőt illetően. Mondván, hogy 20 évesen már kissé elkéstem.... Ekkor döntöttem úgy, hogy megpróbálkozok a könnyűzenével. Lecseréltem a zongorát egy szintetizátorra, és kerestem egy vendéglátós zenészt, aki tudna nekem segíteni elsajátítani amit kell. Sajnos annyira ...... a vendéglátós zenész /nevét nem nevezném meg/, hogy a pénzt azt el tudta kérni előre, de az órákat azt már nem adta le rendesen. A végén feladtam az egészet, és csalódottságomban el is raktam a hangszeremet a szekrény mélyére vagy 10 évre. Az utóbbi 4-5 évbe kezdtem el megint a zenével foglalkozni, mert egyszerűen nem hagyott nyugodni a dolog, és bár tudom magamról, hogy sehol sem vagyok a profi zenészekhez képest, de amit csinálok, azt akkor is szívből teszem. Jelenleg egy KORG Pa2-es szintim van.



Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4562 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: A Zeneszek.com csapata

Hozzászólás: # 1655Hozzászólás Apelláta
2011.12.17. 03:08

Kedves Fórumtársak!

Kovács Attilának hívnak, 76-os születésű vagyok.
6 évig zongorát, 8 évig éneket tanultam. Ennek ellenére amatőrnek tartom magam. Tudásom hiányosságát alapossággal, a lehetőségeim legjobb kihasználásával próbálom ellensúlyozni.
8 évet húztam le egy blues-rock bandában. 94-ben kezdtem el "haknizni" egy illetve több fős felállásban is. Az utóbbi időben már zömében szólóban lépek fel.
A Casio, GEM, Roland arranger-ek után 14 éve Korg-os vagyok. Először iX-300 volt, majd már 10 éve Pa-80 van. Nem régóta egy Pa3X-76 boldog tulajdonosa is vagyok.
Remélem hasznos tag leszek, és számomra is hasznosnak bizonyul a fórum. Amire tudok szívesen válaszolok, és örömmel fogadom az őszinte válaszokat, esetleg kritikákat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Apelláta 2012.04.20. 07:24-kor.


Üdv.: Apelláta

flora
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.12.21. 19:50
Adott köszönetek: : 20 alkalommal
Kapott köszönetek: : 6 alkalommal

Re: A Zeneszek.com csapata

Hozzászólás: # 1864Hozzászólás flora
2011.12.27. 13:55

Sziasztok zenész társaim,mit mondjak,Nyerlucz Lőrinc vagyok Békéscsabárol ,10éve szerettem meg a szintetizátort sokszor voltam házibulikban ahol élő zene szólt és nagyon megtetszett a kedves zenész játéka,És így már szinte nem is a buli kedvéért jártam el ,hanem nézzem hogy milyen ügyesen játszik a szintin.Így hát egyre jobban érdekelt,hogy vettem egy yamaha szintit,úgy voltam vele hogy tanúlni jólesz .aztán egyre jobban ment naponta több órát püföltem,és így lassan hozzám csapódott pár barát aki gitározik,énekel.És már annyira jól ment hogy nemis gondoltam volna de kaptunk felkéréseket,ez nagyon jól esett,aztán már nagyobb szintit vettem korg pa 50,és most vettem meg a korg pa 500-at nagyon örülök neki így több stílust is tudok játszani könnyedén.aztán már annyira érdekelt ez az egész zene idövel megtanúltam gitározni.és van amikor én szintizek vagy gitározom.és rájöttem valamire /zene nélkül nem tudnék élni/
Üdv:Flora
Kellemes ünnepeket és boldog új évet kívánok minden zenész táramnak.



taxi80
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2011.12.27. 17:20
Tartózkodási hely: Zala,Nagykanizsa
Adott köszönetek: : 40 alkalommal
Kapott köszönetek: : 31 alkalommal

Re: A Zeneszek.com csapata

Hozzászólás: # 1876Hozzászólás taxi80
2011.12.28. 11:55

Sziasztok!
Nem nagyon szoktam én sem "bemutatkozó"irományt írni,ezért nézzétek el ha nem tökéletes.. ;)
Zalai vagyok,itt is születtem(1980).Nagykanizsa mellett lakom egy közepesnek mondható faluban.Egészen kiskoromtól zenefüggő voltam(talán köszönhető nagybátyámnak,aki egy lagzis zenekarban gitározott..és ha ott voltam,mindig lég gitároztam mellette :P ) De hetedikes koromban egy falubeli zenész,akinek már kazettái is jelentek meg akkor(ez abban az időben felénk nagy szó volt)egy vasárnap délelőtt elvitt apukám és megbeszélte vele,hogy tanulni szeretnék tőle és így kezdtem el komolyabban a zenébe merülni.Majd kb.18 éves koromtól egy osztálytársammal meg volt az első buli is.Azután sorba jöttek a bálok,rendezvények,lassan lagzik is és hál Isten a mai napig így van!Nekem is több hangszem is volt,talán ami a kedvencem volt Roland xp-50(ebből 3-at nyúztam szét)Jelenleg pa2xpro -m van.Nem ismerem annyira még,de ahogy látom sok mindent lehet vele művelni a zene terén.Ja és ami a számomra a legfontosabb : soha nem feledem el amit a "tanárom"(most már zenészbarátom)mondott,ahogy idősödök,egyre többet fogok élőben zenélni...és igaza lett!Sokkal jobb érzés amikor a buli kb.80-90%át élőben és szívből játsza az ember.
Hát azt hiszem sikerült azért bemutatkozni...

"Nem vagyok zenész,csak muzsikus..a muzsikus szívből zenél"

Még egy kedvenc idézetem egy magyar nótából :

"Azt mesélte Édesanyám,dalolva születtem,
Amikor világra jöttem,nem sírtam én,Hanem énekeltem"

Üdv. a zenésztársaknak ;)


"Nem vagyok zenész,csak muzsikus..a muzsikus szívből zenél"

Avatar
Regec
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2011.11.09. 11:52
Hangszer: Korg pa1000 - Ketron X 1
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén
Adott köszönetek: : 91 alkalommal
Kapott köszönetek: : 127 alkalommal

Re: A Zeneszek.com csapata

Hozzászólás: # 1894Hozzászólás Regec
2011.12.28. 18:53

Sziasztok.
Én is csatlakoznék a csapathoz! Márkus Laci vagyok, jelenleg egy Pa1X Pro-val járok "muzsikálni". Előtte Tyros 1, Psr 1500, Casio stb. volt.
Nagyon töröm a fejem Pa800 ra váltani. Nem mintha a Pa1 nem felelne meg, de nekem "sajnos" felesleges a 76 billentyű, mivelhogy soha nem tanultam zenélni, csak hallás után és a saját ízlésem szerint gyakorolgattam. 97'-ben kezdtem a közönséget szórakoztatni.



Tomizene
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.12.28. 11:06
Hangszer: Korg PA 4x
Tartózkodási hely: Drégelypalánk.
Adott köszönetek: : 103 alkalommal
Kapott köszönetek: : 15 alkalommal

Re: A Zeneszek.com csapata

Hozzászólás: # 1911Hozzászólás Tomizene
2011.12.29. 08:32

Szép napot mindenkinek!

Simon Tamás vagyok Drégelypalánkról, 35 éves.14 éves koromban Édesapámtól kaptam egy Angelton 280 nevű szintit mini billentyűvel és egyszerre csak egy hang szólt, rajta de szerettem a szomszédból elkértem a casió szintén mini billentyűs hangszert és a kettőt egymás mellé rakva próbáltam zenélni. Később az első maszek pénzemből vettem egy Casio CTK (már nem emlékszem) majd egy Korg i5s, aztán Yamaha 530, 650. Aztán megint Korg pa50, amit leöntöttek így lett egy Korg pa 500 és most egy Korg Pa 3x pro. Röviden ennyi a hangszerismereteimről. 1993-ban beiratkoztam egy szintetizátor tanfolyamra két hónapig jártam meg tanultam az akkordokat és kottából olvasni. Aztán sokat tanult ismerőseimtől lestem el a szakmát Nagyon sokáig csak otthon boldogítottam a családot aztán egy véletlen során felkértek egy vendéglátóhelyen játsszak egy számot. Ott ragadtam. :)
Aztán helyi bálok rendezvények sok, sok év vendéglátózás. Most már csak bálok, bulik, lagzik. Nagyon sokáig azt vallottam, hogy csak élőben midi nélkül szól a zene igazán jól. Lehet, hogy ezt a sort nem kellene ide írnom, hiszen itt csak olyan zenészek vannak, akik élőben stílusokkal játszanak. Minden elismerésem az övék. De én már nem csak stílusokkal játszom, ha valaki elítél megértem. :( De remélem ezért ez nem kizáró ok. Amit ma is élőben játszom stílussal az a csárdás és cigánynóta. Ezeket nem lehet jól midizni. Marad a z élőben való lejátszás. Most hogy végig olvastam, amit írtam másoknak ez jó nagy káosz lehet, de én ilyen vagyok nekem rendezet de tudom hogy másnak nem. Na, ez egy szép mondat volt. :)
Nos, kedves KORG fórumozók remélem, aktív tagja lehet e nagyszerű közösségnek.
Üdvözlettel Simon Tamás (tomizene)



Új hozzászólás