Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

A Zeneszek.com csapata

Minden, ami a fórummal kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Zimruska
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2017.05.09. 15:29
Hangszer: Yamaha SHS200,Roland E-15, Roland EM25, midjaypro
Tartózkodási hely: Magyarország
Adott köszönetek: : 30 alkalommal
Kapott köszönetek: : 18 alkalommal

Re: A Zeneszek.com csapata

Hozzászólás: # 51887Hozzászólás Zimruska
2017.06.19. 13:03

Szervusztok!

Juhász Imre vagyok. Baranya Megyében élek (újra). Pár évet külföldön éltem. Billentyűs vagyok, 5 éves korom óta tanulom a zenét. Vendéglátós-mulatós stílussal foglalkozom. Majd 10 évig foglalkoztam a karaoke műfajjal.
Szeretem jazz zenét, tehát a stílusomba is próbálom átvinni. Annak idején a kanadai magyaros oldalon megtalálható voltam, oda töltögettem saját midijeimet is.
Hangszereim elsősorban az a jó ruszki pianino, aztán rolandok: e-15, em-25H, EA-7. Van még otthon egy classic cantable vagy mi 88 kalapácsos digit zongorám meg egy yamaha shs-200 (szerelemből a több darabos e-15 garnitúra mellé)
Muzsikus vagyok nem gépész: technikai kérdésekben inkább kérdezni tudok mint válaszolni,
viszont dalokban tudok segíteni....



Jani80
Blogbejegyzések: 1

Re: A Zeneszek.com csapata

Hozzászólás: # 51968Hozzászólás Jani80
2017.06.22. 15:20

Üdv.Mindenkinek!

Köszönöm szépen a csapatnak a bizalmat hogy előléptetést kaptam Kiemelt Tagnak! Igyekszem e nemes rangnak megfelelni. Ungvári János vagyok. Sok valakivel találkoztam az idei második fórumtalálkozón melyen a kissé gyengélkedő állapotomban is nagyon jól éreztem magam. Sok kedves Kollégát, Barátot ismerhettem meg személyesen. Illetve az egész napos program nagyon tetszett és csapatépítőnek tartom. Igaz régebben regisztráltam az oldalra és az is igaz hogy kevés alkalommal nyilvánultam meg de ezt a jövőben igyekszem pótolni illetve segíteni amiben tudok. Én szintetizátoron és tangóharmonikán játszom. Yamaha tyros 3 as illetve Yamaha s-970 em van amit Keresztfiam Rodymusic használ jobban. Hangcuccom Dynacord Powermate 1000-3 , Garry Lite 15. K-sub.



Avatar
Yamisanyi
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2017.08.14. 17:53
Hangszer: Yamaha genos , db sub15 ,Yamaha dxr-10, Yamaha mgp
Tartózkodási hely: Eger
Adott köszönetek: : 3 alkalommal
Kapott köszönetek: : 13 alkalommal

Re: A Zeneszek.com csapata

Hozzászólás: # 53355Hozzászólás Yamisanyi
2017.08.14. 21:40

Lizák Sándor vagyok Eger környéki zenész!!Közel harminc éve vagyok a zene megszálotja!
Muzsikáltam zenekarban és egyedül is,de bármilyen formációban megjeletünk már rendezvényeken!
A hangszerek tekintetében végigjártam a "ranglétrát"!Volt majdnem minden tipusú hangszerem!
Jelenleg Yamaha tyros 5 szintetizátorom van !!
Bármilyen roland.korg esetleg Yamahával kapcsolatos kérdésekben
szivesen segítek ha tudok!!!



Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1042 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1461 alkalommal

Re: A Zeneszek.com csapata

Hozzászólás: # 53363Hozzászólás B.Bazsi
2017.08.15. 10:10

Szia Sanyi, üdv a csapatban! Mikor váltottál Tyrosra?


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: A Zeneszek.com csapata

Hozzászólás: # 53365Hozzászólás Asterix
2017.08.15. 10:16

Akkor nem én vagyok az egyetlen, akit meglepett a Yami...



lodarazs
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017.09.16. 08:12
Hangszer: SX vintage series basszgitár, Roland EM-25
Tartózkodási hely: Magyarország, Mezőfalva
Kapott köszönetek: : 11 alkalommal

Re: A Zeneszek.com csapata

Hozzászólás: # 54216Hozzászólás lodarazs
2017.09.21. 16:44

Szeretettel köszöntök mindenkit!
A nevem Vadász Róbert. 67 múltam. 12 éves korom óta kapcsolódunk egymáshoz a zene, meg én.
Iskolai fúvószenekarban kezdtem, ütősként (Úttörőzenekar), majd a rockzene térhódításával elkezdett érdekelni a gitár. Pár év ilyen-olyan, kis, helyi zenekarok után, 74-ben lett egy saját banda, ahol basszusgitároztam. 78-ig voltunk együtt, de mivel behívták katonának a tagság legjavát, ez abbamaradt. A 80-as évek elejétől újraalakultunk,
de már nem csak rockot, hanem szinte mindent játszottunk. Lagzikat, bálokat stb...
Most már aktívan nem zenélek, de napi szinten előveszem a hangszereket. Van egy SX vintage series basszgitárom, és egy Roland EM-25-ös szintim. Hát nagy vonalakban ennyi. :)



Avatar
Dzsano
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2017.11.25. 17:39
Hangszer: Yamaha DGX200
Adott köszönetek: : 34 alkalommal
Kapott köszönetek: : 24 alkalommal

Re: A Zeneszek.com csapata

Hozzászólás: # 55676Hozzászólás Dzsano
2017.11.26. 10:28

Kedves fórumtársak!

Köszönöm a befogadást.

53 éves leszek júniusban.
Általános iskolás koromban zenei osztályba jártam és 7 évig tanultam zongorázni.
Fiatal felnőttként munka mellett kis ideig tag voltam egy amatőr rock (hardrock) zenekarban, de anyagi lehetőségek híján abbahagytam velük a zenélést.
Akkor nagy nehézségek árán sikerült egy Korg Mono/poly szintetizátort vásárolnom, utána pedig hihetetlen olcsón egy Hohner D6 clavinet "zongorát". ezeket később anyagi helyzetem miatt el kellett adnom, pedig imádtam őket.
A Hohnert például KC and the Sunshine Band lemezein lehet meghallgatni, 2 db is volt neki a színpadon egyszerre. A Korg Mono/poly-t az Omega is használta valamikor réges-rég. :D
Sokáig nem zenéltem, kb 15 éve újrakezdtem, vásároltam egy Yamaha DGX200-as kísérőautomatikás hangszert, ami akkor újdonság volt és elérhető árú.
Azután sajnos időhiány miatt megint nagy szünet volt a zenélésben, idén, 2017-ben kezdtem el újra kottákat elővenni, gyakorolni.
Most szeretnék egy komolyabb készüléket beszerezni, kb. 300 000 Ft-ig, a Yamaha PSR S770 Korg PA600 vonalában gondolkozom.

Zenei ízlésem: tulajdonképpen mindent meghallgatok, ami jó, és főképp dallamos.
Ezen belül is elsősorban a progresszív rock (Pink Folyd, Fish féle Marilion, Saga, ELO, STIX) de legfőképpen a régi 1970-es évekbeli űrkorszak szintis zenéi tetszenek, a Space, a régi Kraftwerk, a nagy szintetizátorosok. Hihetetlen szép és egyszerű melódiák vannak bennük. Az Omega 7-9 lemezei is ide tartoznak. :)
Szeretem az Europop/eurodisco zenét is, például Mylene Farmer zenéit. Nagy kedvencem volt a Color zenekar. Kár, hogy csak ennyi lemezük jelent meg.

Sok komolyzenét hallgatok, kedvencem Dvorák, Richard Strauss, Mahler és J. S. Bach.

Amit utálok: a "mainstream" popzene, ami szerintem - tisztelet a kivételnek - olcsó amerikai szemét, ránk erőltetett se dallama, se ritmusa.

A fentiek alapján talán látható, hogy valami modern ritmus alapú, dallamos, "szimfonikus" zenét szeretnék csinálni.

Üdv mindenkinek!

János



Avatar
tacso
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 1226
Csatlakozott: 2014.01.25. 15:35
Hangszer: Korg Pa3x 61 Muzikant, Ibanez Rg, Hk Ludas Impact,
Tartózkodási hely: Kópháza
Adott köszönetek: : 2142 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1898 alkalommal
Kapcsolat:

Re: A Zeneszek.com csapata

Hozzászólás: # 55678Hozzászólás tacso
2017.11.26. 10:38

Üdv a csapatban Dzsanó! Nagyon jó zenéket hallgatsz! Vagyunk itt néhányan "öregek" akik ezeken a muzsikákon csiszolódtunk! Sok sikert az újrainduláshoz!


Egy dologban biztos vagyok! Nem vagyok tévedhetetlen!

Avatar
Dzsano
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2017.11.25. 17:39
Hangszer: Yamaha DGX200
Adott köszönetek: : 34 alkalommal
Kapott köszönetek: : 24 alkalommal

Re: A Zeneszek.com csapata

Hozzászólás: # 55688Hozzászólás Dzsano
2017.11.26. 14:24

Köszönöm az üdvözlést! Most még csak nézelődök, okosodok.



karcsi8
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017.09.28. 08:22
Hangszer: yamaha psr s750
Adott köszönetek: : 1 alkalom
Kapott köszönetek: : 12 alkalommal

Re: A Zeneszek.com csapata

Hozzászólás: # 56434Hozzászólás karcsi8
2018.01.13. 18:30

Sziasztok új tag vagyok.
8 éve játszok szintetizátoron.
Fél éve megismerkedtem egy nagyon tehetséges énekessel.
Azóta hétvégente amikor tehetjük próbálunk.
Szeretnénk majd idővel fellépni is de ehhez még sok gyakorlásra van szükség.
legelső szintetizátorom egy gem wk 1 es volt.
jelenleg egy Yamaha psr 2000-res szintetizátor boldog tulajdonosa vagyok.
Ez a szintetizátor nem mai gyerek de megállja a helyét még mindig.
köszönöm hogy csatlakozhattam hozzátok.



Új hozzászólás