Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Ötletláda

Minden, ami a fórummal kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 8
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: Ötletláda

Hozzászólás: # 11882Hozzászólás ---Qgli---
2013.03.02. 06:46

Már megint ez a rohadt stílus letöltés....ne haragudjatok, de már elegem van belőle.
Kell valamilyen stílus?
Miért nem csinálod meg magadnak?
Talán sok időbe telik?
Vagy talán nem tudod megcsinálni?

A midi file-ok mára már közkézen forognak. Bárhová mész buliba a Hotel Mentol, meg a Ciao Marina mindenkinél ugyanúgy szól.
Sokan azt hiszik, hogy az övék jobban szól, mert neki G-1000-en szól vagy Pa1x-en, de ez ku...ra nem igaz. Az alap midi file ugyanaz, tehát...
Ha a stílusok is ilyen közkézen forognának, akkor már a csárdások is egyformán szólnának. Ami nekem van csárdás stílusom, azt magamnak csináltam én így szeretem a csárdást, ez vagyok én! Senki ne akarja az én csárdás stílusomat, mert az én vagyok az az én stílusom! Én sem akarom másnak a csárdás stílusait használni, mert az egy másik ember játékstílusa, az már nem én vagyok.
Hallottam régen Almatomitól egy nagyon fajin csárdás stílust, de eszembe sem jutott volna, hogy elkérjem tőle, ellenben egy-két megoldást megkérdeztem akkor, hogy hogy oldotta meg és abból profitáltam.



Avatar
najanek
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2013.01.31. 01:17
Hangszer: Korg PA 50 Sd
Tartózkodási hely: Pécs
Adott köszönetek: : 249 alkalommal
Kapott köszönetek: : 117 alkalommal

Re: Ötletláda

Hozzászólás: # 11891Hozzászólás najanek
2013.03.02. 08:28

Tisztelt fórumozó társak!

Az én véleményem erről a gyerekes (bocsánat a kifejezésért) dologról csak annyi,hogy én annak idején azért regisztráltam erre a fórumra, mert hangszervásárlás előtt álltam (Korg PA50SD) és sok érdekes információt és tapasztalatot olvastam ami segített (és megerősített) hogy megvásároljam életem első billentyűs hangszerét. És független attól, hogy újonc vagy kiemelt tag valaki, a kérdéseimre mindig kaptam választ, véleményt. És én is hozzá tudtam és tudok szólni bármilyen beszélgetéshez, vitához, észrevételhez rangtól függetlenül.
A letöltésekkel kapcsolatban meg csak annyit szeretnék írni, hogy manapság már minden beszerezhető az internet által. Legyen az midi, program, stílus. Én is más oldalakról és zenészkollégáktól szerzem be amire szükségem van. Persze az jó dolog, ha mondjuk én szerkesztek egy stílust és meg tudom osztani veletek és ezáltal sokan letöltitek, mert fontos a kritika vagy egy kis "dicséret" az ember számára ha valamit jól csinál. És gondolom ezen a fórumon erről szól a letöltés, hogy megosszuk egymással munkánkat, véleményünket, tapasztalatainkat.
De szerintem (legalább is számomra) sokkal többet jelent hogy ha bizonytalan vagyok valamiben, akkor segítséget és észrevételt kapok, ami tovább lendít ha elakadok valamiben.
De tényleg ez az én saját véleményem!
Remélem nem voltam félre érthető vagy bántó, nem állt szándékomban az lenni.
További kellemes napot:
najanek



Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: Ötletláda

Hozzászólás: # 11897Hozzászólás Bubamara
2013.03.02. 09:47

Szerintem azért mert antiszociális, kötekedő, és értetlen.
Vannak szabályok az életben minden területen, még a kocsmában sincs megengedve, hogy az asztalra pisálj, ha olyan a kedved.
Nos az asztalra pisálás itt sem jön be néhány embernek. Nyugodtan nyomd a vakert a demokáréról és az igazságról, csak arról ne feledkezz meg, hogy minden nick mögött egy ember, egy zenész van és a fórumot ezek az emberek alkotják, akiket naponta megbántasz a baromságaiddal. Lehet a jó anyád sem főzne neked nokedlit, ha pocskondiáznád. Ezért talán jobb lenne, ha a saját asztalodra rondítanál.
Ha nem voltam világos és érthető a hibát ne bennem keresd, hanem bootolj be újra, mert nagy a gáz nálad öreg, valami összeomlott.


Buba

Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 2419
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4560 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2488 alkalommal

Re: Ötletláda

Hozzászólás: # 16103Hozzászólás Apelláta
2013.08.20. 13:58

Admin írta: Anno direkt jelöltem meg a fórumot az alábbi szöveggel:
"MIDI-vel kapcsolatos eszmecsere... MIDI fájlok feltöltése és kérése SZIGORÚAN TILOS!" Ezzel ezt akartam kifejezni, hogy bármi nemű eszmecsere (szerkesztés, beállítás, hogy használd, stb) mehet a témával kapcsolatban, de! feltölteni ill. kérni tilos! Elnézést kérek, ha félreérthetően esetleg pontatlanul fogalmaztam!
Na erről beszéltem. Az eszmecsere tiltása értelmetlen, csak a midi feltöltéseket kellene korlátozni, és ahogy Admin írta, ő is így gondolja.

Viszont szerintem továbbra is félreérthetően van pirossal kiemelve a "MIDI-vel kapcsolatos eszmecsere...", mert ez olyan, mintha a mondat többi részéhez tartozna, ezért ez is tilos. Javaslom, hogy a mondat első fele feketével, vékonyan legyen írva, mint a többi fórumnév alatti magyarázat, és ponttal lezárva. A fájl cserebere tiltás meg maradjon meg pirossal, vastagon, külön mondatba.

Lehet ezt szőrszálhasogatásnak venni, de itt a példa, hogy jelenleg ez félreértésre és vitára ad okot.


Üdv.: Apelláta

Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 19
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Ötletláda

Hozzászólás: # 16109Hozzászólás Admin
2013.08.20. 20:04

"Javaslom, hogy a mondat első fele feketével, vékonyan legyen írva, mint a többi fórumnév alatti magyarázat, és ponttal lezárva. A fájl cserebere tiltás meg maradjon meg pirossal, vastagon, külön mondatba."

Átállítottam a formázás és még egyszer elnézést kérek, ha félreérthető volt :777


A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 19
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Ötletláda

Hozzászólás: # 16307Hozzászólás Admin
2013.08.29. 06:24

"Marhára idegesítő, hogy legalább 1 napnyit nem tudok visszaolvasni a chat-en! Látom itt a válaszokat, de hogy mire, azt már nem... Asterix kedd 8:33 pm"

Tegnap fentebb vettem a megjelenített üzenetek számát a chat falon. Amennyiben ez is kevésnek bizonyul jelezzétek és állítok rajta. A hangjelzéssel még mindig nem boldogulok, de rajta vagyok, ha más nem nézek másik modult. Gohstrider-nek van még pár ötlete, pl.: chat látható legyen a témákban is... ígérem ahogy időm engedi próbálom ezeket is megvalósítani ;)

Írjatok bátran, ha valami jobb lenne máshogy, ha meg tudom valósítani, akkor lassan, de biztosan beépítem a fórumba.

További szép napot,
Admin :777


A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Ötletláda

Hozzászólás: # 16351Hozzászólás Asterix
2013.08.29. 19:07

Köszi! :777



Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 19
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Ötletláda

Hozzászólás: # 16370Hozzászólás Admin
2013.08.30. 03:44

Sikerült "megszakérteni" a chat falat, így mostantól van hangjelzés :yahoo: Kipróbáltam Chrome-al, IE-vel és Mozillával mindegyiknél működött.
Ha valami mégsem oké jelezzétek ;)

További szép napot,
Admin :777


A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 19
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Ötletláda

Hozzászólás: # 18595Hozzászólás Admin
2013.11.03. 17:39

"Kérünk megoldást rá !!!
Régi probléma
Röhej ez a chat itt az oldalon. 10 perc hozzászólást enged látni!!"

Talán, ha a megfelelő helyen és formában jeleznétek a problémát... a múltkor beállítottam valamiért elszállt, most megint felvettem 25-ről 100-ra. Ha így is kevés szóljatok, de lehetőleg ne a chat falon, mert amit ti nem láttok visszamenőleg azt én sem...
A hang nem akar összejönni, ment egy darabig, majd összeomlott az egész chat fal, amint időm engedi arra is ránézek.


A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 19
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Ötletláda

Hozzászólás: # 19227Hozzászólás Admin
2013.11.23. 17:40

mentosattila írta::777 Nagyon igaz !
Legalább százezerszer felvetődött ez a fel-letőltés probléma, de semmi nem változik. Vannak érvek, ellenérvek, kifogások, vélemények,..........
Én úgy oldom meg, hogy le sem töltöm.
Köszi a hozzászólást :777

- többek közt az lenne a megoldás, ha egy moderátor, adminisztrátor, egy önkéntes akár, ellenőrizné a feltöltés tartalmát még mielőtt felkerülne az oldalra és annak fügvényében adna zöld utat (vagy esetleg nem) :arrow:
Az lett elvetve, hogy jobban szétcincáljuk a feltöltések topic-okat, az okot anno leírtam, nem írom le még egyszer.
Az hogy az Adminisztrátorok, Moderátorok ellenőrizzék a feltöltéseket szerintem nem várható el, már csak azért sem, mert nincs Mindenkinek felső kategóriás hangszere és az sem elhanyagolható, hogy senki sem kap még egy korsó sört sem a munkájáért, pusztán jófejségből fáradozik azon a szabadidejében, hogy rendben működjön a fórum.
Önkéntesség... amikor szóba került, akkor is a kevés jelentkező közül a többség Adminisztrátor vagy Moderátor volt...
Szerintem a legegyszerűbb dolog, hogy minden post jobb felső sarkában található egy Hozzászólás jelentése ikon, itt bárki tudja jelezni nemtetszését és annak pontos okát (Hibás adatlap, duplikáció, bármi...) Ezekről értesítést kapnak a Staff tagjai és tudnak javítani, pontosítást kérni a feltöltőtől, törölni...
Aki kicsit is magáénak érzi a fórumot és letölt, lát valamit ami nem jó, az legyen szíves segítse ennyivel a Staff munkáját!

Előre is köszönöm a segítségetek,
További szép napot,
Admin :777


A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

Új hozzászólás