Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Ötletláda

Minden, ami a fórummal kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Ötletláda

Hozzászólás: # 11828Hozzászólás HunHyper
2013.03.01. 13:42

Én meg még újonc sem lehetnék... :oops:
De hát vannak olyanok, akiknek a Jó Isten sok tudást adott, vannak, akiknek kevesebbet...
Na mindegy, nagyon-nagyon-nagyon egyetértek Gyuley kollégával...

:777


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

HunHyper
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2012.06.26. 14:50
Hangszer: KETRON EVENT
Tartózkodási hely: Ausztria
Adott köszönetek: : 1985 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1811 alkalommal

Re: Ötletláda

Hozzászólás: # 11831Hozzászólás HunHyper
2013.03.01. 13:45

cralusso írta:Hello !
AKKOR AZ VAN, HOGY EN ROGTON KI LESZEK ZARVA A FORUMROL ! Mert hogy az osszes felsorolt dolgot teljesitettem mar reg......UDV
Ne aggódj Cralusso barátom, ez nem fordulhat elő!!!


"Még mindig csak amatőr vagyok..." :D
KETRON Event - Kurzweil Artis 7 - Allen & Heath QU-SB - DBX DriveRack PA2 - QSC K10 - Austrian Audio OD505

Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: Ötletláda

Hozzászólás: # 11837Hozzászólás Bubamara
2013.03.01. 15:00

Gyuley írta: Ha csak az a 20 köszönet számít, amit V.I.P, és e felett lévő tagoktól kapott az adott user,
Ez így ötvözve már nagyon használható mérce lehet az előrejutáshoz, így hiába nyomkodnának egymásnak a "padtársak" valamint látszik, hogy mennyire lett "észrevéve" az új tag hozzászólása, illetve mindenképpen fokmérője a hozzászólás színvonalának, tartalmának a VIP, vagy a fölötti elismerő köszönet. Azzal meg nem kell foglalkozni, hogy valaki "nagyon akar már" kiemelt tag lenni. Lásd a hét történéseit. Sőt az erőszakosan követelőző, vagy negatív hozzáállású emberkéket parkolóba kell küldeni.

A felvétel véleményem szerint legfeljebb érdekes plusz lehet, de a tag státuszhoz nem kapcsolnám több okból. Ha egy műszaki beállítottságú kiemelkedő technikai ismerettel rendelkező zenekedvelő szerviztechnikus, hangmérnök, hangszerkészítő, vagy a zenéhez más módon kötődő tag regisztrál és már 100 kegyetlen jó megközelítésű, segítőszándékú és a csapatot műszakilag előrébb vivő hozzászólása van, de nincs lehetősége felvételre, legfeljebb felveszi a leesett kábelköteget a színpadról. Nos emiatt soha nem léphetne feljebb a "ranglétrán". De zenészek között is akadhat aki egyáltalán nem tartja fontosnak a felvételt, vagy nincs hozzá technikai háttere, vagy olyan hangszeren játszik, amelynél nem egyszerű a számára egy felvétel elkészítése, vagy ahogyan Adames írta egészségi okok miatt képtelen rá, vagy egyszerűen nem érdekli.

Én úgy gondolom, akkor járunk jó úton, ha az emberi hozzáállás, a segítő szándék, alázat tehát az EMBERSÉG lesz a fő mérce a teljes jogú, vagy VIP tagság kapujában.
Csapatot az teremthet, igazi barátságokat az eredményezhet és talán tiszteletet és megértést is egymás irányába.

Szép napot,
buba


Buba

Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 19
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Ötletláda

Hozzászólás: # 11844Hozzászólás Admin
2013.03.01. 18:38

Jó az ötlet, de azt nem várhatjuk el, hogy az adminok nézegessék kinek hány VIP tag által megköszönt hozzászólása van. Ha pedig a tagoknak jelezniük kell, hogy elérték (szerintük) a kritériumot, akkor a szavazást azért tartom "korrektebbnek", mert le is lehet írni a pozitív/negatív véleményt. Természetesen, ha a többségnek így szimpatikusabb lenne, akkor kipróbálhatjuk hogyan működik, ez csak a saját véleményem ;)


A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

Avatar
Joe83
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2012.01.20. 20:36
Hangszer: Yamaha Tyros 4
Tartózkodási hely: Pest megye
Adott köszönetek: : 902 alkalommal
Kapott köszönetek: : 764 alkalommal

Re: Ötletláda

Hozzászólás: # 11854Hozzászólás Joe83
2013.03.01. 20:53

Tisztelt Mindenki!

Igaz ez egy (Zenész) fórum.
Az hogy a rangokat zenei(tudás) alapján kellene kiszabni...Nos kicsit abszurd..
Miért is???
Egyszerű! Itt a saját nevemben beszélek, nem vagyok hivatásos zenész, nem vagyok profi, nem jártam zeneiskolába, sem zeneakadémiára, csak egy sima amatőr zenész vagyok!!
Így csak újonc lennék életem végéig..
De ha azt nézem, hogy abból a kevés tudásomból mennyi fórumozónak segítettem(NEM A RANGOKÉRT TETTEM), így látható, hogy lehet zenei végzettség nélkül is feljebb jutni a ranglétrán!
Pusztán akarat és szorgalom kérdése az egész.
Akarat: Akartam másokon is segíteni, tovább adni azt a kevés tudásom, nem féltve másoktól. (Nem úgy, hogy kikiáltom, hogy én vagyok a billentyűk nagy Istentudással bíró virtuóza azt szakmai segítség nuku, max csak okoskodás)
Szorgalom: Szorgalmasan próbálom tenni a rám szabott feladatokat, bár már sokszor ott tartok, hogy befejezem ezt a tevékenységet, mert nagyon kötik az ebet a karóhoz..

Szóval ennyit a zenei tudás alapján való rangsorolásról!

Üdv: Joe


Yamaha Tyros 4, Behringer X-Air XR12, 2db Behringer DR112 DSP, Sennheiser e845s...

Avatar
Zongorista28
Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2012.09.13. 21:58
Hangszer: Yamaha DGX-620, Yamaha PSR-S970, Roland E-5
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 494 alkalommal
Kapott köszönetek: : 707 alkalommal

Re: Ötletláda

Hozzászólás: # 11857Hozzászólás Zongorista28
2013.03.01. 21:17

Manexx

Itt erről szó sincs! Én nem érzem magam feljebbvalóvak Nálad,vagy bárki mással szemben.A rangsorolás a Fórummal való hozzáállását jelképezi a tagnak véleményem szerint.


A rögtönzés világa: A Jazz

Oscar Peterson,a Zongoristák mértékegysége

Viorel Ioan
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.02.27. 12:47
Hangszer: Roland G800
Adott köszönetek: : 2 alkalommal
Kapott köszönetek: : 26 alkalommal

Re: Ötletláda

Hozzászólás: # 11867Hozzászólás Viorel Ioan
2013.03.01. 22:30

Igazad van Zongorista, baratkozasra van a forum kitalalva, nem versengesre.



Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4561 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: Ötletláda

Hozzászólás: # 11873Hozzászólás Apelláta
2013.03.02. 01:31

Üdv.!

A hangszeres demo témához két jó ellentétes példa Cralusso Laci és Köles fórumtársunk. Laci ne értsd félre, Téged mint pozitív tagként szeretnélek kiemelni, a nem rég lefokozott Köles fórumtársunkat meg mint negatív példa. Pedig Őt (kölest) is egy nagy tudású zenésznek tartom, aki tudása előtt fejet hajtok. (és eltörpülök)

Vladimir lapját meg vettem, hogy ez csak az ő személyes nézete, de elfogadja a mi álláspontunkat is.
;)


Üdv.: Apelláta

Avatar
Bubamara
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 2267
Csatlakozott: 2012.05.24. 21:05
Hangszer: Kurz Forte, Roland VR760, Ketron SD1 plus, SD40
Tartózkodási hely: Magyarország, Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 4415 alkalommal
Kapott köszönetek: : 3446 alkalommal

Re: Ötletláda

Hozzászólás: # 11875Hozzászólás Bubamara
2013.03.02. 04:30

Admin írta:Jó az ötlet, de azt nem várhatjuk el, hogy az adminok nézegessék...... ;)
Ötvözetben gondolkodom, ahogyan azt leírtam. A szavazás és véleményezés döntsön továbbra is a státuszokról. Azonban a hozzászólások tartalma és hozzáállás, segítőkészség valamilyen szinten látható és figyelembe vehető a letett köszönetek alapján is. Hiszen ez egy nyilvános fórum, nem ismerhetünk mindenkit személyesen.
manexx írta:Tényleg szükséges a rangsorolás .. Kinek jó az, ..i feljebbvalónak ... vagy annak, akinek kissebbrendüségi érzése kell legyen ...?
Nem rang, hanem státusz, egy fokmérő, mely megmutatja a felhasználó hozzáállását a tagtársakhoz, segítő szándékát, építő jellegű hozzászólásait és egyben kötelesség is a státusz a tagok felé. Joggal várható el a kiemelt, ill. VIP tagtól az aktív építő és segítő közreműködés a fórum életében. Ennek hiányában a státusz megszűnik. Tehát nem egy örökölhető előjogról van szó.
Itt senki nincs versenyben senkivel. Valamit nagyon félreértettél. Miért kellene kisebbségi komplexust kialakítani egy frissen csatlakozott tagnak, csupán azért mert Ő még nem tett le az asztalra annyit, nem segített tagtársain annyit, mint egy 1-2 éve aktívan jelenlévő segítőszándékú tag, aki pontosan ebből adódóan akár VIP szinten van. Nem, mindenki segítséget kérhet és kap is ezen a fórumon, de segítenie kell a maga módján, ha csak aktív részvételével, ötleteivel teszi is azt a többi tag ill. a fórum irányába.
Ha valaki csupán a letöltések lehetőségét látja, keresi ezen a helyen, az semmit nem ért a dologból. Hiszen a lényeget nem látja a fórum mögött. Természetesen megosztunk egymással különböző dolgokat, akár műszaki információ, dokumentáció, akár hangszer beállítás, esetleg egyedi stílus, és ez több szinten érhető el, a státuszoknak megfelelően. De nem ez az igazi segítség, hanem a közösségben jelenlévő tudás és tapasztalati tőke, melyből meríthet mindenki. Olyan információkhoz juthat egy kezdő a hangszerével, annak működésével kapcsolatban, vagy akár egy profi zenész egy hangszerváltáskor az új hangszerre történő beálláskor, vagy egy esetleges hibajelenség gyors feloldásában, amely nem kifejezhető és összehasonlítható akár több GB méretű, torrent oldalakon letölthető semmitmondó anyaggal.


Buba

Avatar
Adames
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2011.08.23. 05:23
Hangszer: Korg Pa2
Tartózkodási hely: Eger
Adott köszönetek: : 751 alkalommal
Kapott köszönetek: : 518 alkalommal

Re: Ötletláda

Hozzászólás: # 11878Hozzászólás Adames
2013.03.02. 06:07

Én meg azt mondom, hogy már túl sokat foglalkoztok ezzel a rangos témával. Egy kicsit olyan, mint mikor gyerekkoromban katonásdit játszottunk a haverokkal, és "vérre ment," hogy ki kicsoda, vagy, hogy ki lehet benne egy bandába, és ki nem. Ha állandóan változtatunk a szabályokon, akkor nagyon sok ember gondolná azt magáról, hogy nincs itt helye, illetve nagyon sokan csak reménykednének, hogy ide egyszer bekerülnek. Bocs fiúk, de már kezd parlamenti lenni a dolog! Legközelebb már majd az lesz kitalálva, hogy fizessen aki tag szeretne lenni. 1000 Ft a kiemelt tagság egy évre, és mondjuk 3000 a VIP. :dash2:
Én azt mondom, hogy továbbra is érezze magát jól itt mindenki aki itt van, és a meglett tagok eldöntik, hogy számukra egy újonc szimpi, vagy nem, szeretnék bevenni a csapatba, vagy sem. Ennyi....és gyerünk inkább zenélni! Ez ne egy olyan fórum legyem, ahol versengezni kelljen egymással, hanem inkább adja mindenki önmagát, érezzük jól magunkat és ahol tudjuk segítsük egymást! Ámen! :777

Kellemes hétvégét Mindenkinek! ;)



Új hozzászólás