Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

SZAVAZÁS - Fórum költözése

Minden, ami a fórummal kapcsolatos

Moderátor: Moderátorok

Támogatnád anyagilag a fórum költözését?

Igen - 500 Ft
1
4%
Igen - 1000 Ft
17
61%
Igen - 1500 Ft
2
7%
Igen - 2000 Ft
5
18%
Igen - 2000 Ft-tól nagyobb összeggel
1
4%
Nem tudnám
2
7%
 
Szavazatok száma: 28

Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 2419
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4560 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2488 alkalommal

Re: SZAVAZÁS - Fórum költözése

Hozzászólás: # 9073Hozzászólás Apelláta
2012.11.08. 10:43

Tisztelt fórumtársak!

Mint amire HunHyper is utalt az előző oldali írásában, abból kifolyólag engedjétek meg, hogy bevágjam ide Admin első hozzászólásának egy lényeges részletét. Kérlek olvassátok el még egyszer, és gondoljatok bele.
Admin írta:Sziasztok,

Mint egyre többet tapasztaljuk, sikerült kinőnünk a jelenlegi szolgáltatónkat. Ez egyben öröm, hiszen ez volt a cél kicsivel több mint egy éve :yahoo: , viszont rengeteg bosszúságot okoznak az állandó ledobálások ill. az egyre többször előforduló lassú betöltés :xx:

Elkezdtem kinézni pár nekünk megfelelő szolgáltatót, kb 30-50 ezer/év környékén vannak az árak. Reklámozni nem akarok (privátban elküldöm, ha érdekel valakit a kiszemelt), aki talál jobbat jelezze PÜ-ben, de figyelembe kell venni, hogy megfelelő méretű tárhelyre van szükségünk. Ezt az összeget már nem tudom egyedül bevállalni (a mostani sem ingyenes, de ez már sok lenne nekem).
Én belegondoltam, és bennem a következő, maratoni hosszúságú, mindennemű rosszindulatot mellőző, csak gondolatébresztőnek szánt vélemény alakult ki:
Számomra természetes, hogy ha egy ember anyagi áldozatot vállal több tíz/száz számára idegen emberért, mely közösség anyagi áldozatvállalás nélkül egy éve élvezik ezen önzetlen (és tényleg önzetlen, mert ha maradna minden a régiben, akkor fel sem merült volna Admin részéről a támogatás ötlete, és a költözés esetén is csak a megnövekedendő költségek végett vetette fel az anyagi segítséget, de ő továbbra sem ragaszkodik a kötelező tagdíjhoz, csak önzetlen felajánlásokhoz) szolgáltatás gyümölcsét, majd mikor már felmerül a jelenlegi „rózsás” helyzet fenntarthatóságának ellehetetlenülése, és erre nincs más megoldás (mert Admin megmondta, hogy nem a szemetelésekkel van a fő gond, hanem a taglétszám miatt lett kicsi a fórum), csak az, hogy a közösség is minimális anyagi áldozatot vállaljon (ami fejenként jóval kevesebb összeg, mint amit Admin egy maga fizetett értünk eddig), akkor ebben a megoldásban (ami egy ésszerű határokon belül teljesíthető megoldás) való részvétel egyhangú álláspontot kellene, hogy képviseljen a mi „zeneszek.com” fórumunkon belül, amit nevezhetnénk akár Admin Norbi fórumának is, mert lenne lét alapja.

ui.: Mielőtt felvetődne, el szeretném mondani, hogy bennem az előbbi gondolat úgy merült fel, hogy Norbit én nem ismertem korábban sem, és még a mai napig is csak egy-két e-mail váltásunk volt egymással. A személyétől elvonatkoztatva én így látom a dolgokat.

:band:


Üdv.: Apelláta

Avatar
Zongorista28
Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2012.09.13. 21:58
Hangszer: Yamaha DGX-620, Yamaha PSR-S970, Roland E-5
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 494 alkalommal
Kapott köszönetek: : 707 alkalommal

Re: SZAVAZÁS - Fórum költözése

Hozzászólás: # 9074Hozzászólás Zongorista28
2012.11.08. 11:39

Nem is értem..... nem is értem miért kérdés ez? Miért kell az Adminra hagyni a szerver fizetését, miért kell egy ember vállára tenni ezt a terhet?? Mi meg csak élvezzük a gyümölcsét?!

Azt sem bánnám ha ezt tagsági díjnak neveznénk, aki regel és komolyan gondolja eme dolgot akkor ezt az évi támogatást vállalja. Admin is simán bekeményíthetne! Költözni kell ezentúl díjköteles lesz és ennyi!Az aki csak töltögetni akar az akkor úgy is lekoccol,hát koccoljon csak! Ismétlem évi ezer,vagy pár ezer forintról van szó!

Annyi minden jót kaptam a Fórumtól,hogy azt nem lehet anyagi értékekben kifejezni! Szerintem sokan vagyunk ezzel nem? :roll:
Egy külföldi Fórumon, csak meghívóval regelhetsz!

:piano:


A rögtönzés világa: A Jazz

Oscar Peterson,a Zongoristák mértékegysége

Avatar
Mcmiki
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2011.08.25. 08:07
Hangszer: Roland Bk-5
Tartózkodási hely: Beszterce
Adott köszönetek: : 2644 alkalommal
Kapott köszönetek: : 709 alkalommal

Re: SZAVAZÁS - Fórum költözése

Hozzászólás: # 9075Hozzászólás Mcmiki
2012.11.08. 12:03

HunHyper írta:Mcmiki, ment a PÜ! :)
Üdv: Roland
Roland,köszönöm a segitséget,meg kell beszélni a részleteket és amennyiben lehet meg kell valósitani a költözést!
A lényeg,hogy ezért a csekély összegért ne hagyjuk elveszni,szétszóródni ezt a szép közösséget!


Üdv. Miki!

Avatar
B.Bazsi
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2012.03.12. 21:02
Hangszer: Roland BK9
Tartózkodási hely: Heves megye, Sirok
Adott köszönetek: : 1042 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1461 alkalommal

Re: SZAVAZÁS - Fórum költözése

Hozzászólás: # 9077Hozzászólás B.Bazsi
2012.11.09. 06:43

Sziasztok!

Én nem bánom ha költözik a fórum, anyagilag is beszállok természetesen. A "tagdíjról" annyit, hogy biztos kiszűrődnének azok az elemek akik csak azért regisztrálnak ide hogy hátha tudnak 1-2 midit vagy stílust nyúlni. Részemről támogatom!


Roland Bk9, Soundcraft ui16, Audio-Technika AE4100, dB opera 15, dB Cromo 10.

Avatar
Stewee
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2012.10.06. 20:43
Hangszer: Nord Stage EX88,Ketron SD5,Korg Trinity Plus
Tartózkodási hely: Lábatlan,Tatabánya
Adott köszönetek: : 24 alkalommal
Kapott köszönetek: : 22 alkalommal
Kapcsolat:

Re: SZAVAZÁS - Fórum költözése

Hozzászólás: # 9078Hozzászólás Stewee
2012.11.09. 06:49

Sziasztok.

Termeszetesen benne vagyok mindenfele fejlesztesnek az anyagi tamogatasaban, annak ellenere, hogy iszonyat keves idom van a forumozasra:(
Hajra Admin!

Udv:Stewe



Alino
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2011.08.25. 15:58
Hangszer: Yamaha PSR 9000
Tartózkodási hely: Szlovákia
Adott köszönetek: : 1233 alkalommal
Kapott köszönetek: : 250 alkalommal

Re: SZAVAZÁS - Fórum költözése

Hozzászólás: # 9083Hozzászólás Alino
2012.11.09. 15:34

Üdv.
Én csak kisnyugdijas vagyok de a költözködést anyagilag is támogatni fogom.



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2375 alkalommal

Re: SZAVAZÁS - Fórum költözése

Hozzászólás: # 9101Hozzászólás ---Qgli---
2012.11.15. 05:35

---Qgli--- írta:Legutóbb, amikor a Musicboard-on ezt a fizetős dolgot meglépték, onnantól kezdve elkezdett bomlani a közösség.
Itt ezt csak fel kellett említeni....



Avatar
vladimirmusic
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 487
Csatlakozott: 2011.09.03. 05:45
Hangszer: Korg pa 60
Tartózkodási hely: Vajdaság
Adott köszönetek: : 726 alkalommal
Kapott köszönetek: : 564 alkalommal

Re: SZAVAZÁS - Fórum költözése

Hozzászólás: # 9102Hozzászólás vladimirmusic
2012.11.15. 10:31

Hát, úgy látom, hogy ez a Fórum minden nap könnyebben működik ezen a szolgáltatón is! :PP

Bizonyíték:

Nov. 10 .......6 hozzászólás
Nov. 11 .......2 "
Nov. 12 .......1 "
Nov. 13 .......2 "
Nov. 14 .......O (!!!!!) "
_______________________
5 nap ..... 11 hozzászólás
---Qgli--- írta:Legutóbb, amikor a Musicboard-on ezt a fizetős dolgot meglépték, onnantól kezdve elkezdett bomlani a közösség.
Ha belenézek reálisan a tényleges helyzetbe/állapotba a Fórumon :xx: , arra a következtetésre jutottam, hogy @---Qgli---nak, sajnos, jó előérzete van a további fejleményekről.

Üdv.


Vladimir

It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)

Avatar
Admin
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2011.08.18. 05:26
Hangszer: Ketron SD2, E-MU XBoard 61, Aria Excel
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
Adott köszönetek: : 617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1489 alkalommal
Kapcsolat:

Re: SZAVAZÁS - Fórum költözése

Hozzászólás: # 9103Hozzászólás Admin
2012.11.15. 11:31

Finoman fogalmazva, ha igy tortenik, akkor nem is fogom nagyon sajnalni :dash2: Feltettem egy kerdest, hogy lenne e onkent olyan, aki tamogatja a koltozest, ami nem kotelezo... ha ez a kerdes visszaveti az aktivitast, akkor szerintem nincs letjogosultsaga a forumnak.

Jottek a visszajelzesek, hogy ledob, lassu, sz@r, ezert merult fel a koltozes.

A masik amit nem ertek az a tipikus magyar mentalitas! Az egyik tabor ugy van vele, hogy dehogy fizetek, a masik meg az onketes szo lattan egybol arra gondol, hogy persze a nagy lo****-t, majd en beszallok a tobbiek meg ingyen lehetnek tagok... termeszetesen akinek nem inge az ne vegye magara! Ez termeszetesen csak azokra vonatkozik, akiknek lenne anyagi es technikai hattere is.

Kulon szeretnem megkoszonni Apellata hozzaszolasat, mert bar egyszer sem talakoztunk ratapintott a lenyegre! A forum jelenlegi koltsege kb 20-25 ezer evente, amit havi lebontasban fizetek, reklamokbol nem jon be semmi, ezt egyszer is hallotta valaki tolem hogy felhanytorgattam volna? Egyszeruen tetszik hogy letrehoztam ezt a kis forumot, szeretem olvasni, tanulni belole es a Ti kereseitek alapjan alakitani, fejlesztgetni.

Mindenki ezek alapjan dontse el es kerem valtoztassa meg a szavazatat, amennyiben szukseges. Kotelezo tagdij nem lesz, aki akar tamogat, aki nem akar az NEM! Aki felhanytorgatja egyszer is hogy de o tamogatott az repul es visszakapja a penzt!

Bocsanat ha megsertettem barkit, de oszinte ember reven, ami a szivemen... :D

Tovabbi szep napot,
Admin :777


A muzsikusnak dalból van a lelke, az egész világ szíve dobog benne...

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1827 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: SZAVAZÁS - Fórum költözése

Hozzászólás: # 9115Hozzászólás Asterix
2012.11.16. 07:04

Nem értem ezt az egész topicot. Túl van lihegve az egész. Szó sem volt arról, hogy kötelező tagdíj legyen. A Musicboard annak ellenére megszűnt, hogy az utolsó évben senki nem fizetett tagdíjat, mert én álltam az anyagi részét, Gyula pedig a rengeteg időt, amit belefektetett. Mégsem változott tagdíj nélkül sem semmi.
Itt pedig senkit nem köteleznek fizetésre. De elvárjuk, hogy egy ember szponzorálja mindegyikünk szórakozását és azért valljuk be néha egészen jó anyagokhoz való jutását. Magyarosan megaszondtam...
Akinek van lehetősége ás úgy gondolja, tegyen bele, akinek nincs ne tegyen. De ezen ekkora vitát gerjeszteni. Feljön 10 ember és ez a szerver meghal. Az utóbbi időben nem voltunk fent.Nekem sem volt időm és valószínűleg másoknak sem. Majd lesz. Ha maradunk, ha megyünk, szerintem akkor is illene azoknak akik megtehetik, megosztani a terheket Adminnal. (Ha már a szórakozás részét megosztjuk....) :777



Új hozzászólás