Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Fénytechnika

Fény- és látványtechnikai megoldások

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Zenex
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 1
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2012.02.06. 21:17
Hangszer: Ibanez, Cort és Aria gitárok
Tartózkodási hely: Budapest
Adott köszönetek: : 62 alkalommal
Kapott köszönetek: : 100 alkalommal

Re: Fénytechnika

Hozzászólás: # 13679Hozzászólás Zenex
2013.04.15. 19:29

Szia Csepi!
Örülök, hogy tetszik a fény. Azért mondtam, hogy jól fel kell emelni minél magasabbra, mert ha mondjuk padló-felületre irányítod, (ez a legpraktikusabb) akkor jó, ha minél nagyobb a távolság, mert akkor lesznek kontúrban is élesek a korongok. Az ideális távolság 5-6 méternél kezdődik, de akár 20 m-re is használható.


Zenex

Avatar
Mcmiki
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 17
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2011.08.25. 08:07
Hangszer: Roland Bk-5
Tartózkodási hely: Beszterce
Adott köszönetek: : 2646 alkalommal
Kapott köszönetek: : 710 alkalommal

Re: Fénytechnika

Hozzászólás: # 13871Hozzászólás Mcmiki
2013.04.22. 15:38

Sziasztok!
Elöször is elnézést,hogy ilyesmivel is zavarlak; de nálunk, vidéken fények szempontjából kicsit elmaradottabbak vagyunk. :pardon:
Idén kezdtem el ilyen olcsobb kategoriában venni fényeket ( kinek milyenre futja a zseb :) ) ; kérdésem az lenne,hogy találtam egy kis mobil lasert remélem láthato mert kicsit össze-vissza a kép itt árulják érdemes-e egy ilyet megvegyek,vagy tönkremegy már az elsö bulin?
Tudom,hogy drágák a laserek,de sajnos én esetleg egy ilyet tudok csak megengedni!
Elöre is köszönöm tisztelt kollégák!!! :777


Üdv. Miki!

Avatar
beejaybudai
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 10
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2012.02.11. 17:55
Hangszer: Casio MZ-X 500
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Berhida
Adott köszönetek: : 389 alkalommal
Kapott köszönetek: : 453 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Fénytechnika

Hozzászólás: # 13872Hozzászólás beejaybudai
2013.04.22. 16:12

Szia Miki!

Az olcsó lézerek sajnos nem hosszútávra valók. Ráadásul inkább sötétben (esetleg füstben) érvényesülnek igazán. Kiegészítő effektként jól mutat, de magában szerintem kevéske.
Ha nem akarsz sok pénz szánni fényre, akkor én egy ilyen ledes fényt javaslok neked első körben.
Ennyiért egyébként csak moon flower típusú fényeket lehet kapni (legalább is ledest). Nekem kettő is van belőle és csak dicsérni tudom. Kinézetre elsőre gagyinak tűnik (na jó, másodszorra is), de a fénye viszont tényleg jó. Nagy teremben is látványos és nem kell hozzá tök sötét sem. Állványt sem igényel, bárhova elhelyezheted, akár a földre is leteheted. Én a hangfalállványokhoz szoktam rögzíteni őket, a hangfal alá (mint ahogy ebben a videóban is látszik). Vannak beépített programjai, de DMX csatornákon is vezérelhető. A színt, sebességet, stb. mikrokapcsolókkal lehet szabályozni és egy négy szegmenses kijelzőn jeleníti meg a kiválasztott programot (meg is jegyzi a beállítását).


Cuccaim: Casio MZ-X 500, Behringer XR12, Sennheiser E865, Electro-Voice RE510, Audio Technika ATM510, Behringer TM1, Turbosound NuQ122-AN, Turbosound IQ15B, JBL LSR305P, Behringer UMC204HD, LED-es fények.

Avatar
Mcmiki
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 17
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2011.08.25. 08:07
Hangszer: Roland Bk-5
Tartózkodási hely: Beszterce
Adott köszönetek: : 2646 alkalommal
Kapott köszönetek: : 710 alkalommal

Re: Fénytechnika

Hozzászólás: # 13873Hozzászólás Mcmiki
2013.04.22. 16:24

Szia Jani!
Nagyon köszönöm a gyórs választ! Nem ugy szeretném a lasert,hogy csak egyedül azt,hanem van egy hasonló ledes fényem,mint amit ajánlottál ilyenem van Varytec LED Hellball 3 RGB meg egy ehez hasonlo csak Sal,de igy néz ki!
Valójában ilyen olcsobbak vannak de jelenleg ezek is jók, ezek mellé gondoltam egy ilyen kis lasert, csak azért akartam érdeklödni,hogy valamennyit tartanak ezek az ólcsók,illetve 2-3 óránként ki is kell,hogy kapcsoljam,vagy mehet egész éjjel,mint a ledes?
Köszi szépen! :777


Üdv. Miki!

Avatar
beejaybudai
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 10
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2012.02.11. 17:55
Hangszer: Casio MZ-X 500
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Berhida
Adott köszönetek: : 389 alkalommal
Kapott köszönetek: : 453 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Fénytechnika

Hozzászólás: # 13874Hozzászólás beejaybudai
2013.04.22. 16:44

Így már más a helyzet. Ebben az esetben szerintem nyugodtan megveheted a lézert. Hogy meddig fogja bírni, az majd kiderül... ebben sajnos nem tudok segíteni. Egyébként a legfőbb oka az olcsó lézerek rövidebb élettartamának az, hogy a nagyobb fényerő érdekében kicsit "túlhúzzák" a diódákat és ez persze negatív hatással van az élettartamra. Kicsit olyan ez, mint ha egy 60W-os izzóra nagyobb feszültséget kapcsolnál, hogy olyan fénye legyen, mint egy 100W-osnak... Ettől függetlenül lehet, hogy szerencséd lesz és hosszú évekig használni fogod gond nélkül. Én az utóbbit kívánom neked! :777


Cuccaim: Casio MZ-X 500, Behringer XR12, Sennheiser E865, Electro-Voice RE510, Audio Technika ATM510, Behringer TM1, Turbosound NuQ122-AN, Turbosound IQ15B, JBL LSR305P, Behringer UMC204HD, LED-es fények.

Avatar
Mcmiki
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 17
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2011.08.25. 08:07
Hangszer: Roland Bk-5
Tartózkodási hely: Beszterce
Adott köszönetek: : 2646 alkalommal
Kapott köszönetek: : 710 alkalommal

Re: Fénytechnika

Hozzászólás: # 13875Hozzászólás Mcmiki
2013.04.22. 16:54

Köszi szépen a választ és persze a jókivánságot is,valójában félek,hogy keveset fogja birni, ezért kételkedek.meg gondolkozok,hogy érdemes-e megvennem.? :-?


Üdv. Miki!

Avatar
Mcmiki
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 17
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2011.08.25. 08:07
Hangszer: Roland Bk-5
Tartózkodási hely: Beszterce
Adott köszönetek: : 2646 alkalommal
Kapott köszönetek: : 710 alkalommal

Re: Fénytechnika

Hozzászólás: # 14157Hozzászólás Mcmiki
2013.05.13. 16:58

Sziasztok!
Megint egy kis segitséget kérnék fény ügyben, szeretnék venni még egyet a varytec led hellball 3 rgb mellé, melyiket tartjátok megfelelöbbnek az alábbi kettö közül: AMERICAN DJ COLOR BURST LED vagy SHOWLITE PAR-64 LED 10MM RGB ?
Vettem egy fény álványt arra szeretném öket felszerelni, nem tudtok javasolni valami megoldást a fentebb emlitett hellball 3-at hogy tudnám fel szerelni,mivel nincs rajta semmi akasztható rész,csak vagy 4 db lyuk amitöl mennyezethet csavarozni vagy ilyesmi,de nem tudom hogy szereljem az álványra? az álványom ilyen: ATHLETIC LS-4 KIT
Köszi elöre is minden segitséget, illetve jó tanácsot!


Üdv. Miki!

Avatar
Regec
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2011.11.09. 11:52
Hangszer: Korg pa1000 - Ketron X 1
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén
Adott köszönetek: : 91 alkalommal
Kapott köszönetek: : 127 alkalommal

Re: Fénytechnika

Hozzászólás: # 14159Hozzászólás Regec
2013.05.13. 19:05

Szia.
Nekem van egy ilyen ledes fényem eladó, mint amit másodiknak belinkeltél. Ill. nem pont ez a típus, de lényegében ugyanez.
Bár ha jól látom te kinn laksz romániában. Az első fényről viszont csak le kell csavarozni a kis kerek talpat, és marad egy luk a helyén, amin keresztül simán fel tudod tenni az állványodra.



Avatar
Mcmiki
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 17
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2011.08.25. 08:07
Hangszer: Roland Bk-5
Tartózkodási hely: Beszterce
Adott köszönetek: : 2646 alkalommal
Kapott köszönetek: : 710 alkalommal

Re: Fénytechnika

Hozzászólás: # 14160Hozzászólás Mcmiki
2013.05.13. 19:30

Szia!
Köszönöm a választ, sajnos nagy a távolság köztünk, én is nézegettem magyar oladalakon,hogy egyes fények jóval olcsobbak, mint itt nálunk,de ha onnan is vennék rámenne a postára,akkor ugyan ott vagyok.
Néztem én is videot a Burst led-röl,hogy le szerelhetö az alsó része s akkor lehet álványra tenni, de nem tudom a két fény közül melyiket vegyem meg,melyik lenne hangulatosabb,erösebb stb...?


Üdv. Miki!

Avatar
beejaybudai
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 10
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2012.02.11. 17:55
Hangszer: Casio MZ-X 500
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Berhida
Adott köszönetek: : 389 alkalommal
Kapott köszönetek: : 453 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Fénytechnika

Hozzászólás: # 14878Hozzászólás beejaybudai
2013.06.12. 16:01

Sziasztok!

Bővítettem a fénytechnikám egy Chauvet Mega Moon ledes fényeffekttel.
A videón az állványon a jobb oldali fény az:
[BBvideo 425,350][/BBvideo]
Nagyon látványos, tudom ajánlani bárkinek.


Cuccaim: Casio MZ-X 500, Behringer XR12, Sennheiser E865, Electro-Voice RE510, Audio Technika ATM510, Behringer TM1, Turbosound NuQ122-AN, Turbosound IQ15B, JBL LSR305P, Behringer UMC204HD, LED-es fények.

Új hozzászólás