Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Zene- és hangszerkesztés, szoftverek

Hangtechnikával kapcsolatos témák

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 7
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1828 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Zene- és hangszerkesztés, szoftverek

Hozzászólás: # 24987Hozzászólás Asterix
2014.06.04. 11:08

Karafunnal sehogy. Az KFN kiterjesztést csinál, amit a hangszer nem ismer fel.
A hangszer által felismerhetően a Winamp nevű program és hozzá egy Lyrics to Mp3 beépülő modul kell. Ezzel elkészített mp3-ak olyanok kívülről, mint egy sima mp3, de a dal szövegét erre alkalmas hangszeren görgetni fogják SORONKÉNT.
CDG Creator képes szótagonként görgetni az mp3 dalokat, de ahhoz cdg fájlt társít, amit jelenleg tudtommal csak a Pa3x kezel.
A KFN is szótagonként görget, de KFN kiterjesztéssel, csak számítógép, vagy tab által lejátszhatóan... :777



Avatar
claasy
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2012.02.07. 08:24
Hangszer: YAMAHA PSR S670
Adott köszönetek: : 427 alkalommal
Kapott köszönetek: : 197 alkalommal

Re: Zene- és hangszerkesztés, szoftverek

Hozzászólás: # 24991Hozzászólás claasy
2014.06.04. 12:24

Köszönöm a gyors választ Asterix. :777 Azt tudtam,hogy a BK nem jelenít meg mp3 szöveget. De nem is a Bk-val szeretném a szöveget megjeleníteni, hanem egyelőre GPS-sel.



szenasitamas26
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2017.01.15. 21:28
Hangszer: Korg Pa700
Tartózkodási hely: Tura
Adott köszönetek: : 50 alkalommal
Kapott köszönetek: : 32 alkalommal

Re: Zene- és hangszerkesztés, szoftverek

Hozzászólás: # 54923Hozzászólás szenasitamas26
2017.10.18. 07:11

Sziasztok!

Ugy látom egy pár éve elhanyagolt a topic, de én mégis remélem, hogy valaki segíteni fog. :D
A kérdésem az lenne, hogy szeretnék zenét szerkeszteni, illetve a plugin-ek hangszerét szeretném megszólaltatni a zenéimben ehhez elég a Yamaha Psr s500-as hangszerem, vagy mindenképpen kell külső hangkártya? Láttam Youtube videókat, ahol csak usb-vel kötötték össze a hangszert laptoppal és működött a dolog. Végig olvastam mind a 19 oldalt és nagyon sok tanácsot és tippet találtam, (mint ahogy az egész fórumon :D) amit meg szeretnék köszönni mindenkinek. :777

Tamás


tonyo

Avatar
tacso
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 3
Hozzászólások: 1226
Csatlakozott: 2014.01.25. 15:35
Hangszer: Korg Pa3x 61 Muzikant, Ibanez Rg, Hk Ludas Impact,
Tartózkodási hely: Kópháza
Adott köszönetek: : 2142 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1898 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Zene- és hangszerkesztés, szoftverek

Hozzászólás: # 54924Hozzászólás tacso
2017.10.18. 08:26

Kérlek ne vedd 100% biztosnak a véleményem, de szerintem a hangszered mint hangkártya valószínűleg nem lesz elég a szoftveres munkához. Egy asio driver kompatibilis hangkártya valószínűleg kelleni fog!


Egy dologban biztos vagyok! Nem vagyok tévedhetetlen!

vili2105
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2013.02.15. 23:53
Hangszer: korg pa2x pro, korg trinity, doepfer lmk4+
Tartózkodási hely: Szigetvár
Adott köszönetek: : 1059 alkalommal
Kapott köszönetek: : 442 alkalommal

Re: Zene- és hangszerkesztés, szoftverek

Hozzászólás: # 54925Hozzászólás vili2105
2017.10.18. 09:19

Szia!
Sajnos a billentyű csak midizésre használható, tehát mint midibillentyű jó a géphez, vagy a gépen elindított midifile megszólal rajta.
De hangkártyaként nem értelmezhető!
Itt a géped hangkártyája fog dolgozni a vsti-knél, ami több szempontból is erősen korlátozó tényező!
sajnos a vsti-nek van a legnagyobb gépigénye, mert mindent valós időben kell feldolgoznia.
Nálad így az ad/da konvertálást is (itt csak da, tehát digitális bitekből a kimenetre történő audió konvertálást) amit sajnos a beépített hangkártyák még jó driverrel is csak 10-40ms késéssel tudnak, ez pedig füllel hallható.
De ha leírod mit is akarsz pontosan, milyen vsti-vel, akkor pontosabban megmondható mi lesz a szűk keresztmetszet!


Tech.inf.:Korg pa2x pro, Korg Trinity Solo+Pbs, Doepfer lmk4+ masterkeyboard, Studio: Mackie Mr5 Mk2, Audio-technica at2020, focusrite saffire pro 24 dsp

szenasitamas26
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2017.01.15. 21:28
Hangszer: Korg Pa700
Tartózkodási hely: Tura
Adott köszönetek: : 50 alkalommal
Kapott köszönetek: : 32 alkalommal

Re: Zene- és hangszerkesztés, szoftverek

Hozzászólás: # 54930Hozzászólás szenasitamas26
2017.10.18. 18:49

Annyira jártas még nem vagyok sajnos, de egy konkrét plugin, ami nagyon tetszett az Addictive Drums, amivel a dobokat szeretném feljátszani külön, már ha ez lehetséges. És itt meg is ragadnám az alkalmat, hogy megkerdezzem, hogy az elképzelésem helytálló-e: az én elképzelésem az, hogy külön feljatszom a basszust, dobot, szóló hangszerek stb.. Lehetséges ez? :D tudom hogy ez hatalmas meló és sok tanulás, de szeretném meg tanulni a zene készítest és, ha megy a dolog szeretném tökéletesre fejleszteni.


tonyo

szenasitamas26
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2017.01.15. 21:28
Hangszer: Korg Pa700
Tartózkodási hely: Tura
Adott köszönetek: : 50 alkalommal
Kapott köszönetek: : 32 alkalommal

Re: Zene- és hangszerkesztés, szoftverek

Hozzászólás: # 54942Hozzászólás szenasitamas26
2017.10.19. 07:04

Tulajdonképpen a kíváncsiság, hogy képes lennék - e rá :D imádom a Yamaha kísérő automatikás gépeket, de meg szeretném próbálni magam benne. Egyébként milyen árban ajánlanátok hangkártyat?


tonyo

Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 10
Hozzászólások: 850
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1579 alkalommal

Re: Zene- és hangszerkesztés, szoftverek

Hozzászólás: # 54943Hozzászólás almatom
2017.10.19. 07:31

Ahhoz, hogy kipróbáld magad a zeneszerkesztés terén, semmi nem kell több, mint amid most van, Tamás.
Van egy hangszered, ami 16 midi-csatornán képes 16 különböző hangszert megszólaltatni.
Nosza: csinálj midis kommunikációt a számítógépeden futó midis zene-szerkesztő program és a hangszered között.
Itt gyönyörűen el tudod kezdeni a hangszerek feljátszását, nem kell ahhoz semmilyen szoftver szinti.
Hajrá!



vili2105
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 481
Csatlakozott: 2013.02.15. 23:53
Hangszer: korg pa2x pro, korg trinity, doepfer lmk4+
Tartózkodási hely: Szigetvár
Adott köszönetek: : 1059 alkalommal
Kapott köszönetek: : 442 alkalommal

Re: Zene- és hangszerkesztés, szoftverek

Hozzászólás: # 54944Hozzászólás vili2105
2017.10.19. 07:49

Így van!
Ha midiben játszd fel a hangszerrel, és midiben küldi a hangszernek, akkor teljesen jó!
Ha a plug-in is kell, azzal is nekiállhatsz játszani, de az késni fog a midis csatornákhoz képest, de lehet vele játszani!


Tech.inf.:Korg pa2x pro, Korg Trinity Solo+Pbs, Doepfer lmk4+ masterkeyboard, Studio: Mackie Mr5 Mk2, Audio-technica at2020, focusrite saffire pro 24 dsp

szenasitamas26
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 4
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2017.01.15. 21:28
Hangszer: Korg Pa700
Tartózkodási hely: Tura
Adott köszönetek: : 50 alkalommal
Kapott köszönetek: : 32 alkalommal

Re: Zene- és hangszerkesztés, szoftverek

Hozzászólás: # 54952Hozzászólás szenasitamas26
2017.10.19. 11:14

Na powersparcnál van a pont :D profibb hangzást szeretnék. Egyébként a konfigom egy középkategóriás laptop: 7th gen. i3, 8gb RAM, és dedikált VGA, de gondolom az nem olyan fontos ide. Az elmondottak alapján szükségem lesz egy hangkártyára, és ha tudnátok nekem típust mondani, amik jok lehetnek azért nagyon hálás lennék :D


tonyo

Új hozzászólás