Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hangtechnikával kapcsolatos témák

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 80
Hozzászólások: 363
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 420 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68215Hozzászólás Mauglidyro
2022.03.19. 03:04

Na üdv mindenkinek!

Mivel az év elején nagy a pangás, ezért jut idő a korábban számba vett lehetőségeket kiaknázni.
Az elmúlt fél évben volt lehetőségünk a Digitális Földrengés szimulátor új házát tesztelni.

Nos aki azt mondta, hogy beletörik a bicskánk a 4U magas rack-be, igaza volt!
Mégegyszer nemigen vennénk ilyet.
Akkor inkább külön rack-et kapna a keverő, és lenne egy szabvány 4U magas rack, amibe a többi komponens megfér.
Illetve ha nem lenne fontos a kezelő felület akkor lenne valamilyen Behringer X32Rack a helyére, és be van végezve ... hjajjjj ...
... ám a szép álomból ébredni köll.

Jöhetnek az "Én megmondtam!" kommentek ... csak vicceltem, ne vedd komolyan!

A leges legnagyobb probléma a jelenlegi végfokunkkal, hogy a csatlakozók össze vannak zsúfolva, holott a ház bőven engedné a szellősebb elrendezést, és ez már a 8U magas rack-ben is probléma volt.
Ne tudjátok meg, mennyit szentségeltem, amikor a 4db Speakon kábelt akartam csatlakoztatni/kihúzni és nőgyógyászokat megszégyenítő mozdulatsorok kíséretében kellett ezt megtenni.
Az meg már csak a hab a tortán, hogy mikor a kolléga Soundsation ládáival kellett elmenni muzsikálni, az egész rack-et szét kellett kapni, hogy a DBX-be be tudjam dugni az XLR kábel végét, mert természetesen a végfok felől Jack-esen volt csatlakoztatva a DBX.

Ám ennek vége.

Közel egy teljes délutánon átívelő forrasztgatás, kábelezés, méregetés, fúrás után végre megoldottuk ezen problémát.
A dolog úgy indult, hogy az Elimex-en kezdtem összeválogatni a hozzá szükséges alkatrészeket, ám a kosár 80%-a hiánykészlet volt, és a bolt nem tudta megmondani, hogy mikor érkezik belőlük új szállítmány.
A Muzikerrel egy gond van, hogy nincs Neutrik csatlakozójuk ...
Viszont a Thomannál meg nincs Klotz kábel :dash2: :dash2: :dash2: :dash2: :dash2:

Viszont a teljes igazsághoz hozzá tartozik, hogy erre nem is nagyon volt szükség, ugyanis a rack meglévő kábelezése kisebb átalakításokkal pont megfelelt ezen kritériumaimnak.
Így már csak hangfalkábelt kellett néznem.
sssnake SSK225 2 méter - utólag 1 méter is elég lett volna

Kellett egy Patch Panel alap
Thon Rack Panel 1U 16XLR

Pár darab Speakon, XLR csatlakozó/aljazt.
Illetve néhány Powercon csatlakozó/aljzat.

Jah és majd elfelejtettem ...
Pár méter 2.5-es gumikábel, néhány 5-ös wago, némi zsugorcső, forrszem, IEC C14 csatlakozó, 1-1 csomag 1,5-es és 2,5-es érvéghüvely.

Az eredeti terv az volt, hogy az ottromba 3-as elosztó valamilyen módon ki legyen váltva.
Mivel a megnövekedett teljesítmény felvétel miatt nem célszerű kapcsolós példánnyal dolgozni, plusz nem is lehet ezeket rögzíteni házon belül,
így ezeket a komponenseket fixre kötöttük.
Kapott egy 85x85-ös dobozt, amely pontosan megfér a végfok oldalánál, és onnan indul minden 2,5-es vezetékekkel.
Mindamellett, hogy Powercon-os lett a betáp, van lehetőségünk ugyanezen lehetősséggel további áramforrást biztosítani egy átalakított elosztóval, persze korlátolt keretek között!

Ki lett vezetve mindkét sub kimenet, alapvetően Mono sub konfig az elsődleges, de előrelátásképp ki van vezetve a jobb oldala is.
Plusz van lehetőség megszakítani a végfok és a dbx láncát is, ha a helyzet úgy kívánja, ezzel is lehetővé téve az aktív top ládák csatlakozását.
275757202_1332578163923482_1355262579106108669_n2.png
A rack panel behelyezésével, ugyan a variálható döntés lehetőség kibukott, hiszen az alsó holtpontig nem tud lecsukódni a cucc.
De őszintén ... Veszett már el nagyobb dolog is Mohácsnál, plusz a 8U magas rack-ben korábban sokkal nagyobbat lehetett dönteni a keverőn, mint itt.

Na meg digitális keverőről lévén szó, nem feltétlenül kell központi helyen lennie, elvégre ezért is lenne távvezérelhető :)
Egy dolog, amit kérek, ne kérdezzétek meg mennyibe került, mert ahhoz képest hogy én ezt a melót bérbe akartam volna kiadni,
igen csak sokat kellett még így is fizetni.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 572
Hozzászólások: 2914
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 911 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68250Hozzászólás ---Qgli---
2022.04.01. 07:51

Használ valaki Yamaha DXS 12 mély ládát?
Vagy valaki esetleg Yamaha Stagepas 1k oszlopot?



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 572
Hozzászólások: 2914
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 911 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68253Hozzászólás ---Qgli---
2022.04.02. 08:22

Szerintetek mennyiért lehet eladni egy DB Sub15D szubot és egy pár Yamaha DXR12-őt?
Sehol nem találok hirdetéseket ezekről. DXR 10et találtam, 145.000/db áron hirdetik.



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 80
Hozzászólások: 363
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 420 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68276Hozzászólás Mauglidyro
2022.04.24. 14:46

Na üdv. mindenkinek!

Ismét egy sikeres rendezvényt tudhatunk magunk mögött.
A helyszín: Hajdúnánás, Bocskai István Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Tornaterme
Cájg: Digitális Földrengés-Szimulátor + EV ELX215

A sztori úgy kezdődött, hogy szaxis kollégánk viszonylag jó vételben hozzájutott az EV ládákhoz, és ki szerette volna próbálni, hogy mit vett.

Kezdtünk a bepakolással.
A tornaterem viszonylag jól megközelíthető, ám a hátsó bejárathoz vezető út sajnos nincs lebetonozva, így egy kiadós esőzés után elakadás veszélye állhat fenn.
De mi szerencsére megúsztuk.

Kaptunk a helyi művelődési házból dobogókat, így kb a 2x1-es elemekből 5x3 méteres terület állt rendelkezésünkre.
Így végül a cucc elrendezése a következőképp nézett ki:
kép.png
Hálistennek a dobogó magassága, és a mélyláda magassága optimális magasságot biztosított a 2db EV ládának, így a megszólalás teljesen kifogástalan lehetett.
A tornateremben előre installált hangosítás van, mely 6db oldalanként 2 ohmra lefűzött TheBox ládákból, illetve hozzáillő végfokból és egy olcsóbb tán Phonic keverőből áll, ehhez volt egy Sennheiser vezetéknélküli mikrofonszett, amelyet valószínűleg a helyi művelődési háztól kaptak kölcsön, ám a helynek a hangosítását sajnos szakértetlen kezek uralják. De erről csak ennyit.

És ha már rendezvény, végre igazi kihívásnak tudtuk alávetni az újjonnan villanyszerelt Digitális-Földrengés szimulátor lelkét, így ezek alapján csillagos 5-ösre vizsgázott a munkám ;)
Legnagyobb meglepettségemre az EV ELX215 hangképében nincs olyan sok csúnyaság, és viszonylag nagy hangerőt lehet vele elérni :)
És azon kívül, hogy terjedelmes ládáról van szó, egyáltalán NEM NEHÉZ! Állítom, hogy a Turbosound mélyládákat sokkal nehezebb cipelni. Természetesen mivel nagy ládáról van szó, mindenképpen 2 EMBERES!
Én hiszem azt, hogy ezzel a beszerzéssel, egy nagyon nagyot léptünk előre, már ami a rendelkezésre állást illeti, és bizom benne, hogy kellőképp meggyőztük a kollégánkat arról, hogy hülyeség lenne ezeket a ládákat elpocsékolni.
De ha marad ez a láda, akkor indokolttá válik egy Mercedes Vito vagy valami hasonszőrű 5 személyes járgány beszerzése.

Maga a rendezvény kultúrált keretek közt zajlott, így az összes műsorral együtt kb 5 órányi játékidő állt rendelkezésre, amely igen tartalmasan telt.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
almatom
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 6
Hozzászólások: 853
Csatlakozott: 2017.02.03. 16:42
Hangszer: Ketron SD90
Adott köszönetek: : 155 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1583 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68277Hozzászólás almatom
2022.04.24. 20:41

Miért van ennyire háttérbe dugva a dobos?



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 80
Hozzászólások: 363
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 420 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68278Hozzászólás Mauglidyro
2022.04.24. 21:03

Eredetileg az lett volna a terv, hogy oldalról a 2db 2x1-es elemet feltesszük, és kiemeljük a dobost, de mivel nem voltak mellékelve a dobogóhoz rögzítőelemek, illetve nekünk maradt volna két oldalt 1x1 méternyi hely illetve a dob előtt 1 méternyi hely, így elvetettük az ötletet.
Mi meg azért a szinpadon ragaszkodunk a kommunikációhoz.


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Matya89
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 27
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2015.07.19. 13:58
Hangszer: Korg Pa3xLE, Yamaha S770
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 92 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68279Hozzászólás Matya89
2022.04.28. 10:10

Azokhoz az ELX 215 ládákhoz kellene minimum 2db EV TX2181 vagy ugyan ebből a kategóriából JBL MRX528. Szabadtérre 4db SUB. :D



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 572
Hozzászólások: 2914
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 911 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68280Hozzászólás ---Qgli---
2022.04.28. 14:32

almatom írta:
2022.04.24. 20:41
Miért van ennyire háttérbe dugva a dobos?
Ha nem mondod, észre sem veszem, hogy van dobos is!

Ez a dobos rádobol a midi file-okra?



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 80
Hozzászólások: 363
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 420 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68282Hozzászólás Mauglidyro
2022.04.28. 20:24

Matya89 írta:
2022.04.28. 10:10
Azokhoz az ELX 215 ládákhoz kellene minimum 2db EV TX2181 vagy ugyan ebből a kategóriából JBL MRX528. Szabadtérre 4db SUB. :D
Azért ebben a teremben nem a mélyláda volt az, ami elfogyott ... Közel sem voltuk olyan hangosak, mint amennyire a képről lejön ... A vendégekre is tekintettel kellett lenni, és eddigi visszhangok alapján nagyon jól érezték magukat az emberek :) És ezek szerint azért mégse voltunk elviselhetetlenül hangosak.
---Qgli--- írta:
2022.04.28. 14:32
almatom írta:
2022.04.24. 20:41
Miért van ennyire háttérbe dugva a dobos?
Ha nem mondod, észre sem veszem, hogy van dobos is!

Ez a dobos rádobol a midi file-okra?
Ejha! :o

Ahhoz képest, hogy csak egy ártatlan beszámolót készítettem az oldalra, úgy érzem, hogy kezd elmenni ez valamilyen szintű kéretlen leminősítésbe a dolog, amit én NEM HAGYOK!
Ha ez volt a terv, kikérem magamnak ezt a hangnemet, a dobos kollégám nevében is! :xx:
Ha nem, akkor megkövetem magam ...

De mivel szeretem magam ismételni itt van korábbról egy nyugodtabb hangnemű válasz, és remélem ezzel a megfelelő választ adtam a kérdésedre.
Mauglidyro írta: Manuális kíséret + szóló billentyűs + szaxofon + élődob+4 ének (nagy nagy ritkán összejön a 3 szólamos vokálozás, de maradjunk inkább 2-nél)
Többnyire csárdások,8beat jellegű dalok, Keringők, Bossa, Beguen, Disco... De ez általában ki is meríti Hajdúdorog és a környékbeli lagzik műfajigényét.

Emellett van Midi!!! Mert nyílvánvaló, hogy az ilyen műmulatós igénytelenségeket nem lehet megúszni, és a vendégnek nem mindegy a zenekar hogy adja elő, mert 99%-ban ugyanúgy szeretné hallani, mint ahogy az eredeti hangszerelés van. (Amiből még a midi is maximum csak 70%-ot képes lefedni, a megfelelő hangszínek, speciális effektusok, és a nagyon divatos arpeggio sávok híján.)
Akkor még ott vannak azok a műfajok is, amik zöme improvizációra épül (Lásd R'n'R) ...
Most tegyék fel a kezüket azok (Almatomin és Qgli-n kívül) akik legalább visszatudnák adni az eredeti performanszot ebben a műfajban? (És persze Zongorista Józsit kihagytam a felsorolásból ... Nyilvánosan megkövetem magam ezért visszamenőleg is) :pardon:


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 572
Hozzászólások: 2914
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 911 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 68291Hozzászólás ---Qgli---
2022.05.10. 13:39

Én nem bántásból kérdeztem, amit kérdeztem a dobossal kapcsolatban!

Azért kérdeztem, mert én is akartam annak idején dobossal dolgozni, de a dobosok nagy része képtelen volt rádobolni a midi file szigorú tempójára és képtelen volt megvalósítani azokat a hangsúlyozásokat és kiállásokat, amiket a midi file-ban megcsináltam.
Számomra kinézetre sokkal jobb lett volna a zenekari összkép, minőségileg viszont visszalépés lett volna.



Új hozzászólás