Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hangtechnikával kapcsolatos témák

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 80
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 420 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 69753Hozzászólás Mauglidyro
2024.04.14. 10:35

Mi elengedtük a stúdió monitor kérdését.
Van 2 pár M-Audio BX4, ami inkább multimédia hangfal, sőt az egyik csak erre a célra van, a másikat meg akkor használom, ha sokáig van rajtam a füles, egy félórára letudjam tenni, és ha valami olyasmin ügyködöm, amihez nem feltétlenül szükséges a füles hangja, legyen min hallgatózni.
De tökéletesen bevált a helyi nótaklubba is a múltkor, mikor nótaműsorra mentem vele gyakorolni, ettől függetlenül továbbra is azt vallom, hogy hangfalat csak ott használjunk, ahol az rendeltetésszerűen is képes működni, tehát egy stúdióhangfalat ne vigyünk buliba.

Eleve nem vagyunk eleresztve annyira anyagilag, hogy egy jóra való stúdió monitort, mondjuk egy pár Sceptre S8-at szerezzek itthonra, és mondjuk nem szól olyan jól, mint mondjuk egy Neumann NDH30.
Mindent fülesben keverek össze, erre még a jó öreg Sony XD150b-t használom, és még van a szekrény tetején 3db bontatlan darab belőle, ha megkotlana a jelenlegi példány, akkor legyen mivel pótolni.
Másfelől az élőadásokban is rákényszerültünk egy csendesebb workflow kialakítására, hiszen mostanában eléggé későn szoktuk megkezdeni az élőadásokat, amiket a család (pláne, hogy szobai körülmények közt teremtünk "stúdiószerű" körülményeket) nem igazán díjaznak, ezért én az In-Ear fülesemet használom (Shure SE215), Jani meg azt, ami éppen a kezem ügyébe kerül. (Sony XD150b vagy Superlux füles).


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 169
Hozzászólások: 556
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 69754Hozzászólás BodziLalikirály
2024.04.14. 12:55

B.Bazsi írta:
2024.04.13. 18:37
Kedves kollégák! Soundcraft UI16-ra szeretnék külső routert csatlakoztatni és azzal vezérelni, aki tud legyen szíves segíteni hogy hogyan is köll eztet csináni...

Szia Bazsi!

Régen állítottam már be ilyen típust és közben volt vagy 10 más márka és típus ami teljesen más, így nem sokra emlékszem vele kapcsolatba, de nem volt túl bonyolult.... szerintem....
De.!
Ezt ajánlanám figyelmedbe:



Illetve ezen típushoz beszélgetés: https://www.facebook.com/groups/1398628 ... cale=hu_HU


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Új hozzászólás