Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hangtechnikával kapcsolatos témák

Moderátor: Moderátorok

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 572
Hozzászólások: 2909
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 69209Hozzászólás ---Qgli---
2023.04.27. 09:05

---Qgli--- írta:
2023.04.12. 10:51
Tudja valaki, hogy a Yamaha DXS 12-es szubnak a tetején lévő satelit cső hogyan csatlakozik bele a szubba?
Ilyen sem volt még, hogy magamnak válaszoltam!
...
Yamaháék nem bízták a véletlenre a dolgot! Mindkettő van rajta! 35mm-es aljzat is, meg 20-as becsavarási lehetőség is van!



szenasitamas26
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 23
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2017.01.15. 21:28
Hangszer: Korg Pa700
Tartózkodási hely: Tura
Adott köszönetek: : 50 alkalommal
Kapott köszönetek: : 32 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 69274Hozzászólás szenasitamas26
2023.06.05. 06:10

Sziasztok, esetleg használt valaki TheBox pro dsx 112 hangfalat, vagy úgy általánosságban Thebox aktív hangfalat? Elég jó árban van és nem is írnak róla rosszakat, viszont a ti hozzáértésetekben azért jobban bíznék. :777


tonyo

Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 80
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 68 alkalommal
Kapott köszönetek: : 414 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 69292Hozzászólás Mauglidyro
2023.06.17. 15:01

Na üdv. mindenkinek!

Rég jelentkeztem már beszámolóval rendezvényről, de most megtöröm a csendet.

Helyszín: Rozsály, Maróthy János Általános Iskola ebédlője.
Cucc: Kapkodós Cájg +1db Milan 15b + 1db Lite15 kontrollnak ... Igen, azóta sincs kontrolláda méretű alkalmasság, és már bánom, hogy eladtuk a Lite10-eseket.

Na már most a hely nem indokol ekkora mennyiségű cuccot, ámde mivel 120km-ről csak néhány fotó állt rendelkezésre a mérlegeléshez,
így ezt nem lehetett a véletlenre bízni. Illetve mivel a mai napon is rendezvényre készültem, így szerettem volna minél kevesebb átpakolásból megúszni.

A tegnapi 11 órás indulásunkhoz képest fél 2-re megérkeztünk a rendezvény helyszínére, és 1 óra alatt összeállt a cucc.

Utcai kíséret az időjárás viszontagságai miatt bár elmaradt, mindamellett hiába készültünk kézi hangszerekkel, ugyanis a lánykikérést meg a búcsúztatást
a helyi népzenei együttes csinálta meg ajándékúl, szóval nekünk igazából rengeteg szabadidőnk volt.

Csomóan leszólják az XR12-t, amely előtt értetlenül állok. Pedig állítom, hogy sokkal jobban szeretek vele dolgozni, mint a böhöm nagy Qu16-al.
Mint mondtam, nekem az Output Routing hiánya a Qu16-nál nagy érvágás számomra. Főleg most, hogy fülmonitort használok,és az 1 éves Powerplay P1 erősítő már a végét járja,
de valamiért érdekes módon az XR12 füles kimenete jobban ki tudja hajtani a fülmonitoromat, mint most ez a Powerplay P1.
Másfelől rátaláltam egy olyan effekt algoritmusra, amelynek segítségével insert effektként használva konyhakész hangot készít a rákötött mikrofonoknak,
mindamellett kellő dinamikát hagy, még sincs gerjedés.
Ám a jelenleg Qu16-os nál használt analógszerű szabályzás nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket, így természetesen másfajta EQ-zást kell majd megtanulnom,
amelyhez kötélidegek fognak kelleni.

Viszont a legbunkóbb vőfélyek tábora újabb fővel gyarapodott, legyen a diszkréció kedvéért a neve Csaba.
Csaba 50-es évei elején járó hagyományos "vőfély", aki saját felszolgáló csapatával érkezett a rendezvényre.
Na már most Csaba, a kezdeti együttműködő magatartása a rendezvény előrehaladtával egyre jobban kezdett eltűnni.
Eleve gyepálta verbálisan az Ő általa koordinált felszolgáló személyzetet, amiért az egyikük kissé elengedte magát a rendezvényen.
A pár által begyakorolt nyitótáncról teljesen megfeledkezett az est folyamán, és ezt nem volt hajlandó beszúrni sehova sem az est menetébe.
Az első összeszólalkozásunk a torta felkonferálása előtt történt, amikor is már előkészültek hozzá, és amiért az akkor játszott Neoton egyvelegből volt még 1 nóta hátra, még ki kérte magának, hogy azt el mertük játszani.

Összességében a rendezvény kultúrált mederben zajlott, igazi zenei mindenevő volt a csapat, ha szabad használnom ezt a kifejezést.
A rendezvény 04:00-kor fejeződött be, 05:00 indulás után 07:30-ra már itthon is voltunk :) Háááát nem igazán kellett álomba ringatni :D


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 572
Hozzászólások: 2909
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 69293Hozzászólás ---Qgli---
2023.06.18. 04:55

Srácok!

Két hónappal ezelőtt vásároltam egy Yamaha DXS12MkII szubot. Nagyon nem jött be, úgyhogy eladom.
Garanciális, dobozában 380.000 Ft.



Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 413
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4561 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 69294Hozzászólás Apelláta
2023.06.19. 22:57

Gábor, hát marketingesnek ne menj el... 😁


Üdv.: Apelláta

doxaa
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 66
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2012.11.24. 13:27
Hangszer: Korg
Adott köszönetek: : 466 alkalommal
Kapott köszönetek: : 365 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 69295Hozzászólás doxaa
2023.06.20. 21:25

---Qgli--- írta:
2023.06.18. 04:55
Srácok!

Két hónappal ezelőtt vásároltam egy Yamaha DXS12MkII szubot. Nagyon nem jött be, úgyhogy eladom.
Garanciális, dobozában 380.000 Ft.
Azt lehet tudni, hogy mi volt a baj vele, miért nem jött be neked?



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 572
Hozzászólások: 2909
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2376 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 69296Hozzászólás ---Qgli---
2023.06.22. 03:57

12-es topok alá tettem. Ahhoz nem jó.
Sok olyan frekvencia szól belőle, amik sokkal jobban szólnak a top-okban. Ha meg úgy csinálom, hogy a top-okban szóljanak azok a frekvenciák ( 80-100 Hz ), akkor meg nincs értelme a szubnak. Hülye ötlet volt megvenni, még hülyébb voltam, hogy nem próbáltam ki 30 napon belül, mert akkor még visszaküldhettem volna. Most én bukok, akinek viszont ilyenre van szüksége, az jól járhat, mert teljesen vadonatúj.



szenasitamas26
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 23
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2017.01.15. 21:28
Hangszer: Korg Pa700
Tartózkodási hely: Tura
Adott köszönetek: : 50 alkalommal
Kapott köszönetek: : 32 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 69297Hozzászólás szenasitamas26
2023.06.22. 06:28

Üdv ismét a segítségeteket szeretném kérni. Vettem használtan egy pár RCF Art 715 Mk4 hangfalpárt. Olyan problémám lenne, hogy csak magában mindkét hangfalnak van alapzaja. Ez nem búgás, hanem halk sistergő hang, szinte észrevehetetlen, hangerő növelésre sem hangosabb, csak engem idegesít. Semmi nincs bedugva a hangfalakba csak a tápkabel. Próbáltam mindenféle aljzatba dugni a hosszabbítót, nem egy rosszfajta egyébként. A hosszabbítóba van még egy újonnan vásárolt behringer keverő, illetve a Pa700 bedugva. A hangzásában semmi befolyásoló tényező nincs, egyszerűen nagyon zavar. Szerintetek kell ezzel foglalkozni, lehet belőle nagyobb baj? Köszönöm előre is!


tonyo

Avatar
galambjozsef
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 29
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2012.03.16. 18:06
Hangszer: KORG Pa5X 61 és KORG Pa4X 61 (MUP v4.1)
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza
Adott köszönetek: : 443 alkalommal
Kapott köszönetek: : 1058 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 69298Hozzászólás galambjozsef
2023.06.22. 09:26

Nem kell vele foglalkozni.
A benne lévő végfok dolgozik!
Buliba, szünetben, meg zenélés közbe sem fogod hallani :)


Gray-Dove Zenekar
https://www.graydove.hu

daniszitai
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 2
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2019.03.12. 10:42
Hangszer: Yamaha APX5NA; Crafter T-035
Adott köszönetek: : 2 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 69442Hozzászólás daniszitai
2023.09.03. 20:13

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni. A zenekarunkkal aktív cuccra váltottunk és egy-két falba ütköztünk. A felszerelés egy pár Rcf Art715-ből, egy pár Alto TS312-bő, egy Behringer XENYX X 1622 USB típusú keverőből, egy Yamaha PSR S 775-ből és egy Korg Pa700-ból áll. A legfőbb problémánk a mikron gerjedés. Egy bizonyos hangerő felett össze búg a hangszerekkel, hogy a stílusokból és a hangszinekből nagyon húzni kell a mély frekvenciákat. A mikrofon típusa: Shure Sm58. És sajnos a gerjedés nem csak teremben, hanem kint a szabadban, ma is próbáltuk és egyszerűen gerjed. A hangfal teljesen előttünk van és nincs kontroll hangfal.

Esetleg a keverő nem megfelelő egy ilyen technika kiszolgálásában? Egy drágább, nevesebb keverő esetleg kevésbé gerjedne, vagy esetleg hangminőségben is lenne különbség? Vagy egy mikrofon elő erősítő megoldaná a problémát?

A segítséget előre is köszönöm! :777



Új hozzászólás