Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hangtechnikával kapcsolatos témák

Moderátor: Moderátorok

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 572
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 67318Hozzászólás ---Qgli---
2021.02.10. 15:15

Múlt héten egyik ismerősömnél meghallgattam a BOSE L1 két oszlopát a négy kis szubjával. Hát ehhez hasonlót még nem sokat hallottam, de a probléma itt is megvan, mégpedig az, amit én legjobban utálok, hogy két oldal között a mély hangok brutálisan szólnak! A hangkép viszont olyan kifogástalan, hogy ehhez foghatót nem hallottam még sehol.



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 491
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 67320Hozzászólás Asterix
2021.02.10. 18:51

Bose L1: Anno Réti Imiék gondolkodtak azon, hogy erre cseréljenek. Tökéletes volt a hangkép, csak elvérzett a hangnyomáson.

Valkó falak: Anno Laci bácsi 2+2-es rendszerét használtam. Hangszerboltos elhozta az üdvöskéjét, QSC K12 hangfalat. Legalább egy órát tekergettét a cuccot, hogy valami Valkó ládához hasonló minőséget kihozzanak a QSC-ből. Nem sikerült...



Avatar
Mauglidyro
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 7
Hozzászólások a témában: 80
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2019.05.02. 20:37
Hangszer: Villanycsengő, 3 fázisú elektromos brácsa
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 69 alkalommal
Kapott köszönetek: : 420 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 67323Hozzászólás Mauglidyro
2021.02.10. 22:53

Pedig a K12-től minden is jobb :D

Én a magasaival nem vagyok kibékülve. Egyszer volt szerencsém Kontrollként hallani az egyik buliban ...
Hááát, akinek tetszik ez a 12-es, vegye egész nyugodtan.
Szóval a szóban forgó "kolléga" nem tudta mit vállal :D


Digitális "földrengés-szimulátor": Behringer NX4-6000, Qu16, Dbx Pa2, 2x Garry Lite15, 2x Turbosound Milan M15b
Kapkodós cájg: Behringer XR12 ,Behringer NX4-6000, Dbx Pa2, 2x Garry Lite12, 1x Turbosound Milan M15b

Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 572
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 67325Hozzászólás ---Qgli---
2021.02.11. 06:13

Asterix írta:
2021.02.10. 18:51
Tökéletes volt a hangkép, csak elvérzett a hangnyomáson.
Igen, az biztos, hogy nagyobb bulikban nem elég, viszont én az utóbbi pár évben észrevettem ( meg jelezték is a vendégek ), hogy hangos a zene még a buli alatt is. Ezért én elég sokszor jóval halkabbra vettem, mint amit eredetileg használtam és hidd el, hogy nekem is kellemesebb volt hallgatni.



Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 169
Hozzászólások: 556
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1617 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 67328Hozzászólás BodziLalikirály
2021.02.11. 07:48

Nos eléggé eltértünk a kiindulásként felhozott - Dibesi hangfalba nem megszólaló közép és magas hangszóró hiba -, illetve annak lehetséges okai, megoldásaiként való hozzászólásoktól.....

De hát ezért szép az élet és ezért fórum a fórum, hogy egy témából átfűzve meginduljon egy eszmecsere.... :D

Amit én, hozzátennék a közbenső hozzászólásokhoz.:

Nem éri meg építeni hangfalat, ez tény. De szerintem nem a korábban megjegyzett okok miatt.....
Macerás, sok vele a munka, a kosz. Viszont nem igaz, hogy nem lehetne eladni az árában (vagy néha kis haszonnal is) csak ragaszkodni kell a beforgatott összeg és munka megtérüléséhez. Lehet egy hangfalat "hirdetni" és lehet "eladni". Bár már régebben abbahagytam a hangfal építést, de amiket korábban megépítettem mindet úgy adtam el, hogy a benne levő anyagköltségem megtérült. Ragszkodtam a kiszámolt összeghez amivel meghirdettem. Nem volt, hogy "na egy hónap eltelt, lejebb viszem az árát"....... mert akkor tényleg az lett volna, hogy 3 hónappal később már a beleforgatott pénz felét elbukom..... Akit érdekelt, eljött, meghallgatta, és nagyrészt el is vitte....... És eleddig, - tudomásom szerint, - akik megvették mai napig használják......
Egyszóval nem szabad "elkótyavetyélni"...........
Az, hogy ma már számítógépel meg lehet tervezni, és a "nagy cégek" (is) így csinálják...... Ez így van.... De nem biztos, hogy attól az jobb lesz mint egy maszek, házilag jól megtervezett és megépített, minőségi alkatrészekből készült hangfal.....
Találkoztam én olyan gyári és márkás passzív hangfallal, hogy rá volt írva "1000W peak' és egy 500-as (oldalanként 250W) digitális végfok kinyírta... (és nem mert négyszögjelet vagy brummot küldött volna) !
Nem vagyok profi a hangtechnikában, nálam sokkal (sokszor sokkal) jobbak, okosabak vannak és nem áll szándékomban egyik márkát sem leszólni vagy vitába szállni mellette-ellene érvelni. Mindenkinek megvan a saját véleménye, a fülének legjobban tetsző hangképet előállító márkája....... embere válogatja..... Én is meghallgattam, sőt sokszor rendezvényen élőben hallgattam különböző márkájú és típusú hangfalakat, hogy melyik milyen, hogy szól, milyen a hangkép, stb..... Csakhát itt is megvan az, hogy egy hangkép necsak a hangfal márkájától függ. Ott vannak a fontos tényezők amik az akusztikát befojásolják. Hideg-meleg, páratartalom, légtér, visszaverő felületek, stb........ és a legfontosabb a technikus. Lehet a technika bármilyen profi, ha aki vezérli vájtfülü..... :D
És így egyben áttértünk a hangosságra. Sok olyan buliban, rendezvényen jártam, ahol azt tapasztaltam, hogy a lábam alatt dübögő mély és az állványról süvítő fűl- és fejszakító magas között nem volt semmi...... vagy legalábbis nem volt hallható, mert ez a kettő nem engedte azt hallattatni....... :xx:
De igen, a "feleslegesen hangos" zene is lehet zavaró, fárasztó és rendezvénybontó..... Tudni kell, ki kell tapasztalni, mikor milyen energiával kell megszólalni, hogy az kellemes és mulattató legyen......
Többször találkoztam olyannal, hogy műv-házban az 1-1,5m-el magasabban levő színpadra feltéve a mélyládákat, a top-okat pedig ugyanúgy még állványra helyezve a hang olyan ramaty amit elképzelni nem lehet..... A mély-közép és magas úgy száll el a fejek felett, a plafonról és falakról össze-vissza verődve, hogy ihaj, és helyette a mély dominál ami egy idő után zavaró lesz vagy akár negatív érzelmeket is kiválthat...... :dash2:
Igen, sokszor van, hogy nincs lehetőség megválasztani, hová pakoljunk - megmondják, hogy itt lesz oszt jóvan - és ahoz kell tudni alkalmazkodni.... vagyis... "tudni kell" alkalmazkodni....

Na, egyelőre ennyi......


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 491
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 67334Hozzászólás Asterix
2021.02.12. 18:14

---Qgli--- írta:
2021.02.11. 06:13
Asterix írta:
2021.02.10. 18:51
Tökéletes volt a hangkép, csak elvérzett a hangnyomáson.
Igen, az biztos, hogy nagyobb bulikban nem elég, viszont én az utóbbi pár évben észrevettem ( meg jelezték is a vendégek ), hogy hangos a zene még a buli alatt is. Ezért én elég sokszor jóval halkabbra vettem, mint amit eredetileg használtam és hidd el, hogy nekem is kellemesebb volt hallgatni.
Ha valaki halkan játszik, akkor én halkan. Fülemben mindig ugyanakkora hangerővel szól a zene. Ha valakivel elmentem muzsikálni, mindig le volt döbbenve, hogy én miért ilyen halkan játszom. Kifelé a közönségnek kell, hogy jó legyen, befelé pedig magamnak úgy állítom be, ahogy nekem tetszik...



Avatar
---Qgli---
VIP
Blogbejegyzések: 14
Hozzászólások a témában: 572
Hozzászólások: 2912
Csatlakozott: 2011.12.12. 08:23
Hangszer: -
Adott köszönetek: : 908 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2377 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 67335Hozzászólás ---Qgli---
2021.02.12. 18:40

Akkor te miért nem ilyen Bose-t vettél Laci?



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 491
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 67336Hozzászólás Asterix
2021.02.13. 07:39

1. qurva drága volt.
2. Szabadtéren nagyon kevés. És ugye egy hangos cuccot le lehet halkítani, de a halkat necces felhangosítani.

Az én füleimnek a Yami falak EV méllyel és a dbx-el tökéletesen megfelelnek...



Roland_85
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 11
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2021.01.02. 21:29
Hangszer: Roland E-50
Adott köszönetek: : 3 alkalommal
Kapott köszönetek: : 18 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 67417Hozzászólás Roland_85
2021.03.06. 10:18

Nos, meg lett a Dibeisi hangfalaimnak a hibái:
- mindkét hangfal hangváltó t javítani kellett,
- az egyik magassugárzó tönkrement,
+ nem volt hiba, de vastagabb vezetékekre lett cserélve a mély hangszórók vezetékei, illetve kapott a doboz belülről szivacsot.
Most szépen szól. 🙂
Szobába nekem bőven elég.



Roland_85
Újonc
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 11
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2021.01.02. 21:29
Hangszer: Roland E-50
Adott köszönetek: : 3 alkalommal
Kapott köszönetek: : 18 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 67418Hozzászólás Roland_85
2021.03.06. 10:22

Lali, igazad volt, a mély megkapott minden frekvenciát, ami a javítás után is így működik, tehát ez nem működött rosszul.



Új hozzászólás