Kedves új Tagjaink! Ha még nem tettétek meg, kérlek olvassátok el a Fórumszabályzatunk, melyből az is kiderül miért nem látjátok még a csatolmányokat :)

Kedves Tagok! Megújult a Médiatár, elérés: YouTube Médiatár, ill. a kis youtube ikon a menüsorban. Bővebb infók Itt

Kedves Fórumlakók! Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy elkészült a blog 1.0-ás verziója. Aki késztetést érez arra, hogy nagyobb lélegzetvételű bejegyzésekben ossza meg a tapasztalatait, gondolatait, tudását a többiekkel, az oldal profiljába illő külön rovatot vezessen, az tőlem kérhet jogosultságot PÜ-ben. A blogbejegyzés mellé nyílik egy téma is, ahol tovább folytatódhat az eszmecsere az adott témáról ;)

Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hangtechnikával kapcsolatos témák

Moderátor: Moderátorok

Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 491
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 61981Hozzászólás Asterix
2019.05.21. 19:56

Én azt mondom, el kell felejteni ezeket a szubból hajtott rendszereket. 2 aktív top, 1 aktív szub, dbx és el van felejtve a hangosítási részed jó pár évre...



malko
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 160
Hozzászólások: 479
Csatlakozott: 2012.09.21. 17:14
Hangszer: yamaha Genos
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 213 alkalommal
Kapott köszönetek: : 735 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 61982Hozzászólás malko
2019.05.21. 20:05

orultzenesz írta:
2019.05.21. 10:49
Szia!
Na már most 8"-os a basszus gitár combo? Nem. Miért nem? :777 :rolf:
Legmélyebb tisztelettel!
Szia!
Bocsi de most nem értelek. A kérdés az volt, hogy elég-e 8" vagy 10" colos láda felülre egy megfelelő méllyel.
Én azt mondom ,hogy elég sőt még jobb is lesz mint egy 15". Lehet nem fog akkorát rúgni de az, hogy szebben fog szólni az tuti.
Egyébként meg elég sok 8" basszus kombó létezik. Pl.:

http://www.hangszerker.hu/trace-elliot- ... sszus-lada


Üdv Malkó!


Zaj keltő források: Yamaha Genos, Allen&Heath SQ-5, Presonus 328Ai, Presonus 312Ai, 6db Kv2 audio sub, Neumann kms105

Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 209
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1879 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 61983Hozzászólás Karesz
2019.05.21. 20:09

@malko Azt kérdezném még,hogy mit tesz a KlarkTechnik a turbosound hangalakkal?Ez valami jelproci féleség lehet?



malko
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 160
Hozzászólások: 479
Csatlakozott: 2012.09.21. 17:14
Hangszer: yamaha Genos
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Adott köszönetek: : 213 alkalommal
Kapott köszönetek: : 735 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 61984Hozzászólás malko
2019.05.21. 20:36

Szia Karesz!

A KlarkTechnik a ládában az erősítő. Semmi extra ez a típusa


Zaj keltő források: Yamaha Genos, Allen&Heath SQ-5, Presonus 328Ai, Presonus 312Ai, 6db Kv2 audio sub, Neumann kms105

Avatar
Karesz
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 209
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:23
Hangszer: Novation remote sl 49,Yamaha DXR 10 MK2,DBX PA2
Tartózkodási hely: Cegléd
Adott köszönetek: : 1879 alkalommal
Kapott köszönetek: : 744 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 61985Hozzászólás Karesz
2019.05.21. 20:42

Köszönöm Malko.Akkor a megoldás az lehet,hogy 2xMilan M10,és a DBX.A sub maradhat.
Vagy 2x M12 és dbx,sub nélül?



Avatar
BodziLalikirály
VIP
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 169
Hozzászólások: 558
Csatlakozott: 2016.09.15. 20:13
Hangszer: Roland E-50, Medeli MC-850, Fujiha F8000, Kawai K1
Tartózkodási hely: Veresegyház
Adott köszönetek: : 1620 alkalommal
Kapott köszönetek: : 523 alkalommal
Kapcsolat:

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 61986Hozzászólás BodziLalikirály
2019.05.21. 20:57

Üdv mindenkinek!

Előkerültem!! :lol: :lol:
Nos pár észrevétel a leírtakkal kapcsolatban..... Ja és nem kioktatásképpen, csak, hogy én is hozzászóljak. :D
Nem értem miért írtok folyamatosan SUB-ládát(..??????) amikor az amiről ti beszéltek csak mélyláda....

20-60Hz a szub-basszus, ami a kövér mély hangokért felel elsődlegesen.
60-150Hz a basszus, ami a dobnál az igazi ütést adja, beleértve a lábdobot és a pergőt, de a gitár is sokszor hagyja lenyomatát ebben a sávban.
150Hz-1kHz: Alsó-közép tartomány: fontos a meleg hangzás érdekében, de ezzel szintén óvatosan kell bánni –
500Hz-1kHz között az énekhang mély momentumai vannak, de ha túl sok van belőle, doboz hangzást ad.
1-3kHz a felső közép tartomány: a fülünk számára az egyik legérzékenyebb terület, ez adja meg a tisztaságot, harapást.
3-12kHz A nyitott, levegős hangzásért felel – ha túlzásba visszük, akkor harsány lesz a zene, bántó a fülnek.
Ezek felett a cinek és igazán magas hangok találhatóak. Ez ad csillogást a zenének, megfűszerezi és “összeragasztja” azt. Túl sok belőle és erőltetett, zavaróan mű lesz a zene.


Igen vannak olyan aktív mély-ládák amiken egy kapcsolóval egy plusz mélyvágószűrőt beiktatva a frekvencia képes lemenni a sub tartományba.... (korábban volt is egy ilyen kérdés)
Egy jól megépített 2.1-es rendszer nagyon jól ki tud szolgálni egy pár fős kis zenekart vagy egy egyszemélyes zenészt. Igen a frekvencia átmenetekre / átfedésekre mindenképpen figyelni kell, mint ahogyan a különböző típusú hangfalak hangnyomására is. Mert beállíthatjuk mi a kis rendszerünket amikor felállítjuk kis hangerőn, s mikor beindul a buli és felhangosítjuk, hoppá..... nem azokat az arányokat halljuk.... (az SPL és a teljesítmény arányairól is volt szó már korábban). Tehát van mire odafigyelni.....

malko írta:
2019.05.21. 09:30
Bocsi hogy bele vauzok de egy kicsit soknak találom ezt a 120-180Hz-et. Én a mély ládát már 100Hz vágom ugye ez nem azt jelenti, hogy csak addig szól ha nem fokozatosan csökken. A mai top ládák már szinte bármelyik legyen 8" vagy akár egy 6,5" hangfal is simán lemegy 70Hz.-ig. És ha most veszek egy 8" ládát amit pl 80Hz indítok a mély pedig szól 100Hz.-ig akkor van átfedés nincs luk. Ha nagyobb hangerőre kell esetleg akkor lehet a felső ládát 100hz-től a mélyet pedig 120Hz-ig elengedni. És én szerintem sokkal jobb egy 8" vagy 10" láda mint egy 15". A kisebbek sokkal gyorsabban reagálnak pl a mélyközép hangokra mint egy 15". De ha nekem nem is hisztek akkor gondolkodjatok el azon, hogy line array rendszerekben miért használnak 6,5" és 8" hangszórókat, ritkább esetben 10".-kat topoknak.
Ezzel kapcsolatban csak annyit szólnék bele, hogy ha a mélyláda (nem a sub, illetve a benne levő hangszóró) tud jobban felmenni a mély-közép felé, akkor én inkább azt preferálom (persze csak ésszel mert azon hangszórók meg nem a gyors folyamatos apró rezgésre vannak tervezve) és nem egy kis 8-10"-os hangszórót fogok erőltetni, hogy minél lejjebb menjen! Annak előbb utóbb az a vége, hogy a hangszóró "reccsenni" fog egy-egy komolyabb mély-közép beütésnél. De magával a frekvencia átfedésekkel egyetértek, mint ahogy a top-láda méretekkel is.....
A LineArray rendszerekről, csak annyival egészíteném ki, hogy azok a hangszórók általában inkább 8-10"-osak, de nagyobb rendszereknél bőven van 12"-os is. Ezek a hangszórók nagyobb mozgástartománnyal vannak építve (nagyobb lesz az SPL) és a ládák is olyan elven épülnek fel (hátrafelé hosszan szükülő kúpos), hogy az irányított hangterjedelmet minél jobban kihasználhassa. Általában egy ládában 2 közép-magas hangszóró és egy kompressziós driver található. Én magam még nem találkoztam 6,5"-os szórókkal szerelt LineArray ládával. Ami nem jelenti, hogy nincs... :D

---Qgli--- írta:
2019.05.21. 11:37
Van itt valaki, aki használ Stagepass400BT-t?
Tudja valaki, hogy lehet csatlakoztatni a Bluetotooth-hoz, mert a leírás szerint nem működik.

Gabi! Ilyenbe futottam bele, de más típussal. A trükk annál az volt, hogy az összepárosítása után a küldő beállításainál be kellett kapcsolni, hogy mit küldjön a bluetoothra, majd miután ez megvolt, a hangfal kikapcsol (a küldő nem!!) és vissza és csak ezután kapcsolódott össze a két eszköz.

Karesz írta:
2019.05.21. 18:45
Malkó,akkor szerinted elég lehet hozzá,a gyártó által javasolt 8-as top?Mi a véleményed erről?Nem járok szabadtérre,csak nagyon ritkán,és vendéglátó egységben sem jellemző az 60-70 fősnél nagyobb buli.
Karesz!
Mindenképpen ki kell próbálni! Amit Asterix is írt, hogy van egyik-másik gyártónak olyan kis kompakt ládája ami akár magába is képes jól szólni, tény. De, én, attól függetlenü, hogy saját magam építem általában a ládáimat amikkel dolgozom, mindig is azt mondom (és szerintem más is), hogy a teszt az ami megadja a választ. Nem hall mindenki ugyan úgy (erről is volt szó korábban) !!

További szép estét!!


Lalikirály, ennyi és nem több..!!!

orultzenesz
Kiemelt tag
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 5
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.12.17. 09:03
Hangszer: Korg Pa700,Royal standard harm.,epiphone sheraton
Tartózkodási hely: Debrecen
Adott köszönetek: : 20 alkalommal
Kapott köszönetek: : 58 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 61988Hozzászólás orultzenesz
2019.05.22. 08:55

Szia Malko!
Én tapasztalatból írtam, de hát nem kötelező meghallgatni.
Az emberek már csak ilyenek.
5 évig szenvedtem 8"-os top ládákkal.
Kicseréltem őket előbb 12" majd 15" és szidtam magam, hogy nem hallgattam másra.
Kontrolnak tényleg jók(8"), de buliba halottak.Részemről ennyi.
:777



Avatar
Asterix
Globális Moderátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 491
Hozzászólások: 3474
Csatlakozott: 2011.10.28. 17:51
Hangszer: -
Tartózkodási hely: Magyarország, Eger
Adott köszönetek: : 1834 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2886 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 61990Hozzászólás Asterix
2019.05.22. 09:05

Én 15"-ról álltam át 10"-ra. Nagyobb buli esetén + 15"-os méllyel...



Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 413
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4568 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62011Hozzászólás Apelláta
2019.05.22. 22:48

Karesz!

Persze sok mindentől függ egy hangfalrendszer komponenseinek összeállítása (az egyes elemek érzékenysége, hangnyomása, impedanciája, frekimenete stb.), de általánosságba véve én is azt osztom, hogy 2 X 15" szub mellé 2 X 10-12" top dukál (2 X 15" top értelmetlen), de a te esetedben az 1 X 15" szub mellé elégnek kell lennie a 2 x 8-10" topnak.

A dbx proci meg csodákra képes. Én elakartam adni a hangfalaimat (Proel TFL széria: 2 x 15" szub + 2 X 12" top), mert egyre jobban bántott a hangja (pedig a TFL széria nem a gagyi SMART széria). De ekkora teljesítménybe egy normálisan szóló hangfal konfigurációt nem kaptam volna meg 1 milka alatt. Még ha eladtam volna a jelenlegi hangfalaimat (amit nehéz lett volna) akkor is tetemes összeget kellett volna költenem hangfalra. A dbx vételével viszont töredék áron olyan javulást sikerült elérnem, hogy már eszem ágában sincs eladni a cuccomat. Pedig annak ellenére, hogy megvettem a mérőmikrofont is hozzá, egyszer lőttem be a cuccot, és azóta is azzal a beállítással használom. Szükség esetén a keverőm grafikus eq-jával kicsit korrigálok egyes helyszíneken.


Üdv.: Apelláta

Avatar
Apelláta
Adminisztrátor
Blogbejegyzések: 0
Hozzászólások a témában: 413
Hozzászólások: 2420
Csatlakozott: 2011.11.27. 02:15
Hangszer: Korg Pa80 / Pa3X
Tartózkodási hely: Kom.-Eszt. Megye: Oroszlány
Adott köszönetek: : 4568 alkalommal
Kapott köszönetek: : 2489 alkalommal

Re: Hangtechnika - Használhatóság, felhasználói tapasztalatok

Hozzászólás: # 62012Hozzászólás Apelláta
2019.05.22. 22:59

Karesz írta:
2019.05.21. 20:42
Köszönöm Malko.Akkor a megoldás az lehet,hogy 2xMilan M10,és a DBX.A sub maradhat.
Vagy 2x M12 és dbx,sub nélül?
Karesz, szerintem ne kapkodd el a dbx vételét, hisz még meg sincsenek a topjaid, azt sem tudod, hogy fognak szólni a jelenlegi szub-oddal. Lehet olyan jól, hogy nem is lesz rá szükséged. Max a rossz akusztikájú kongó termekbe vennéd hasznát, de te meg olyan nagy helyeken nem is nagyon játszol.

A második kérdésednek bocsánat, de nem sok értelme van. Egy szatelitre helyezett 12"-os top sosem adja le azokat a mélyeket, mint egy földre helyezett 15"-os szub. Tehát a mélyek hiányát megsínylenéd szub nélkül. És erre még egy dbx sem lenne megoldás.


Üdv.: Apelláta

Új hozzászólás